Haldun Üstünel Futbol A.Ş'den istifa etti ! - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haldun Üstünel Futbol A.Ş'den istifa etti !

Cevap: Haldun Üstünel istifa etti !

Kusura bakmayın ama Haldun Üstünel'in küsme hakkı, sinirlenme hakkı var.

Evet şampiyon olamadık.

Ancak Carrusca, İnamato, Lukunku gibi adamlardan sonra bu Baros gibi, Kewell gibi, Keita gibi, Neill gibi oyuncuları getirdi. F. Meira bana göre kağıt üzerinde mükemmel bir transferdi ama tutmadı. Elano'da aynı şekilde.

Ama ne olursa olsun, H. Üstünel bu kulüp için, Galatasaray'da H. Üstünel için bir nimetti.

Bende olsam tüm bu yaptıklarımdan sonra bile yerime A. Sezgin geçse, istifa ederim.

Bir başka sitede bir renktaşın gayet akıcı ve güzel bir yorumu var alıntılayıp paylaşmak istedim

Adnan Sezgin takıntısının hiç bir dayanağı yok. O kadar perde arkasında ki, kendisine yöneltilen eleştirilerin doğruluğu bile belirsiz.

İki senedir görülmek istemeyen şudur: Adnan Polat Galatasaray'a yakışmıyor, Galatasaray'ı doğru yönetemiyor. En baştan başlayalım, hatırlamak için.

Adnan Polat yönetimi geldi, takımı Karl Heinz Feldkamp'a teslim etti. Feldkamp ilk gününden dedi ki "Yönetim işime karıştığı gün giderim."

Yönetimin işe karışmadığı o 8 ayda, bir Anadolu takımı kadrosunu bir büyük takım kadrosuna çevirdi Feldkamp. Birden Türkiye'nin açık ara en iyi kadrosuna erişti Galatasaray. Aynı çocuklar daha gidip Euro 2008'de adeta şov yaptı.

Ondan sonra ne oldu? Adnan Polat oyuncularla toplantılar yapmaya başladı, Kalli istifayı bastı. Evet belki takım şampiyon oldu sonra, ama bu yapılabilecek en büyük kötülüktü Galatasaray'a. Oyuncular "biz şampiyon olduk" dedi, yöneticiler "takımı biz kurduk" dedi. Feldkamp da Florya'daki kale direğiydi.

Düpedüz terbiyesizlikti yapılan.

Sonra ne oldu? Birden coşuverdiler. Kendilerine gökten inen bir stad projesinin 5 yıllık gelirlerini satıp, 10 yıllık sponsorluk anlaşmalarının paralarını peşin toplayıp, saçmaya başladılar. Galatasaray 10 yıllık kriz ortamından kurtulmanın ışığını ilk defa görmüştü, ama bu ışığı görünce ilk tepkisi görgüsüzlük yapmak oldu.

Takım ruhu, kadro açısından mükemmele yakın bir takım vardı elde. Önce takımın tüm özelliklerine (pres yap, savaş, direnç göster) ters düşen bir hoca getirdiler. Yapılan "devrim"i birden 180 derece çevirdiler.

Takımı ayakta tutan, genç ve tecrübesiz kadroyu saha içinde ve dışında sürekli yönlendiren ve yüreklendiren Hasan Şaş ve Hakan Şükür'ü takımdan çok çirkin yöntemlerle uzaklaştırdılar. Tek cümleyle söyleyeyim: Sakat Kewell'a yıllık 2 milyon euro teklif edebilen Galatasaray'ın, bugüne kadar para konuşmamış Hakan Şükür'e, Hasan Şaş'a verecek parası yok muydu? Feldkamp kalmış olsa, en azından sportif direktör olarak, bu süreçler bu kadar kötü mü yönetilirdi? Hakan Şükür varken Arda kaptan yapılamaz mıydı? Hakan veya Hasan'ın bulunduğu bir antremanda Caner Arda'ya yumruk atabilir miydi?

30'una gelen Meira, 32'sindeki Kewell, Keita, Elano, Leo Franco, De Sanctis tonla para topladılar. Diğer yandan Yaser, Alpaslan, Ferdi geldi gitti. İki yıl öncesinin süper yedeği Serkan ve dinamosu Barış tekrar Anadolu futbolcusu seviyesine düştü. Bu kadar parayla takımda kalıcı olabilen tek bir futbolcu transfer edilemedi. Bugün 2008/2009 kadrosundaki transferlerden hangisi takımda ve hala yararlı? 2009/2010 transferleri nerelerde? Elano ve Keita Galatasaray tarihinin görmediği kadar yüksek ücretlerle transfer edildiler, öyle ki vadeleriyle hesaplandığında bu iki oyuncu için her yıl yaklaşık 10 milyon euro ödeme yapılıyor. Galatasaray ne zaman bu paraları harcayabilecek konuma geldi?

Skibbe'nin yardımcılarını 3 ay geçmeden kovdular. Kamp olmasın dedi, müdahale ettiler. Sürekli oyuncularla toplantılar yaptılar, arkadan işler çevirdiler. Rijkaard'da bunun bir kısmına cesaret edemediler ama, diğer kısımlarına aynen devam ettiler. İki tane yumuşak başlı hocayla istedikleri gibi oynadılar.

Haldun Üstünel, "müthiş sihirbaz"a gelince. Bu süreçte parayı kullanan adamdı. Elano ve Keita'ya verdik bu paraları, evet iyi transferler, ama bugün bakınca görüyoruz ki ortada bir sihirbazlık filan yok. Sadece 10 senelik varoş transferlerden sonra düzgün bir iki isim görmenin sarhoşluğuyla önüne geleni övgü yağmuruna tuttu Galatasaray. Ancak, Haldun Üstünel transferlerden çok aklı başında ve müthiş bir Galatasaray sevgisi barındıran demeçleri, medya ilgisi görmek için çırpınmaması gibi özelliklerle her zaman Galatasaray'da görülmek istenen, Süren yönetiminden beri aranan türde bir yöneticiydi. Hemen bağrımıza bastık. Bugün onun da sonunu getirdiler.

Sportif başarısızlık iki senedir son 10 yılda, en parasız dönemlerde olmadığı kadar şiddetli yaşanıyor bugün Galatasaray'da. Olabilir, ama bari başka yerlerden bir kaç gelişme olsun: GS Bilyoner, GS Bonus, GS CartCurt. Bugün ikinci başkan çıkıp transfer bütçemiz 5 milyon TL diyorsa, pek bir işe yaramış gözükmüyorlar. Forma satılsın diye her sene yok gümüş yok somon yok morcivert yok turuncu renkte abuk subuk her sene farklı bir forma çıkarıp, forma kültürünü ters yüz ettiler.

Altyapı tamamen silinip gitti, efsane olmuş koordinatörler Ali Yavaş ve Recep Yazıcı takımdan itelendi, oyuncular çim antreman sahası olmayan, kıro teknik direktörlü saçma takımlara kiralanıp bitirildiler, "patlama" yapmaları beklendi, bomba sanki bu çocuklar.

Alıntılamayacağım, ama denmiş ki Ali Yavaş için, bu isim Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra başarılı olmuş mu? Ali Yazıcı Azerbaycan'da çalışıyor, ülkenin en büyük kulübü, yeni bir futbol jenerasyonu üretebilmesi için onu görevlerndirmiş. Azerbaycan'dan Messi çıkmasıysa başarı anlayışınız, o zaman başarısızlar tabi ki. Siz bu isimleri bir de Arda'ya, Aydın'a, Emre Çolak'a sorun, kim tutup ABCSpor'dan getirmiş Galatasaray'a bunları 13 yaşında. Buyrun size Ali Yavaş'ın açıklamaları ayrılırken:

Bülent Korkmaz, cesur, kaptan, büyük Galatasaraylı? Geldiği gün Polat'a istifa mektubunu veriyor. Ultraslan Arda'yı yuhalıyor, yönetim Arda'nın arkasına saklanıyor, çıkıp "aptal olmayın" diyemiyor taraftar korkusundan. Hakan Şükür ve Hasan Şaş bugün gün aşırı yönetime sallayacak kıvama getirilmişler.

Fenerbahçe 1-0, 0-1 kazanıyor maçlarını, Galatasaray ise 3'üncülük mücadelesinde. Polat çıkıyor ve "Kalecilerin yediği goller komik" diyor. Sokaktaki adam bile bunu derken iki kez düşünür, sen Galatasaray'ın başkanısın, ettiğin lafa bak.

Bunun dışında onlarca daha nokta var değinilmesi gereken. Ama üzüldüğüm nokta ise bunların hiçbiri değil. Hala herkes sadece transfer yapılamayacak diye üzülüyor Haldun'un gitmesine. Yazık.

Ama boşverin, KIM gelsin, orta sahaya Emana'yı aldık mı, Marquez de çok teknik futbolcu.

Adnan Sezgin yine başımıza sıkıntı açtı başka bişey demek isttemiyorum.

bi heycanlandığımız transfer dönemimiz vardı haldun üstünelin başarılı işleri vardı onuda bizden aldılar işini en iyi yapan adamada bunu yaptılar helal olsun...

ya beyler amma büyüttünüz haldun üstüneli. sanki o olmassa takımımız batacak. yok şunu getirdi yok bunu getirdi. böyle diyerek galatasarayımızı küçültüyorsunuz aslında. tamam adamın galatasaraylılığını ve takımına bağlılığını biliyorum ama bu işi onun kadar iyi yapabilecek bu camiada bir sürü insan vardır. o yüzden umutsuzluğu ve kızgınlığı anlamıyorum. adnan başkanımız her dakikasını galatasaraya adayan bir başkan ve bundan sonra ne yapılacağını neyin iyi neyin kötü olacağını eminim bizden çok daha iyi biliyordur. ve şundan emin olun haftaya transferlerimiz açıklanmaya başlanacak. o yüzden relax olalım biraz

birileri artık dur demeli teşvikçi sezgine. ya bi site falan mı kurulsa bu herife karşı.

ya beyler amma büyüttünüz haldun üstüneli. sanki o olmassa takımımız batacak. yok şunu getirdi yok bunu getirdi. böyle diyerek galatasarayımızı küçültüyorsunuz aslında. tamam adamın galatasaraylılığını ve takımına bağlılığını biliyorum ama bu işi onun kadar iyi yapabilecek bu camiada bir sürü insan vardır. o yüzden umutsuzluğu ve kızgınlığı anlamıyorum. adnan başkanımız her dakikasını galatasaraya adayan bir başkan ve bundan sonra ne yapılacağını neyin iyi neyin kötü olacağını eminim bizden çok daha iyi biliyordur. ve şundan emin olun haftaya transferlerimiz açıklanmaya başlanacak. o yüzden relax olalım biraz

bu ısın klubun batmasıyla vs alakası yok bana gore haldun ustunel galatasaray ın trıbundekı sesıdır . o yuzden haldun yoksa bende yokum

bu ısın klubun batmasıyla vs alakası yok bana gore haldun ustunel galatasaray ın trıbundekı sesıdır . o yuzden haldun yoksa bende yokum

o zaman sen galatasaraylı değil haldunsporlusun anlaşılan. ne diyelim hep bu yüzden bi yerlere gelemiyoruz aslında ama bir de farkına varabilsek çok daha iyi olacak tabi

Sağlık olsun,istifa etti diye kendimizi camdan aşağı mı atalım yani?

o zaman sen galatasaraylı değil haldunsporlusun anlaşılan. ne diyelim hep bu yüzden bi yerlere gelemiyoruz aslında ama bir de farkına varabilsek çok daha iyi olacak tabi

ne alakası var sen haldun ustunelı tanımadığın ıcın boyle soyluyosun o adamın trıbunlerden geldığını bızım sesımızı en rahat duyurabılecek ve dusuncelerımızı temsıl edebılecek ınsan olduğunu bılsen boyle soylemessın. neyse sıze adnan sezgınle mutluluklar demekden baska bısey gelmez elımden

Galatasaray Kulübünde şube yapılanması sisteminin kaldırılmasıyla birlikte pasifize edildiği yorumları yapılan başkan yardımcısı Haldun Üstünel, Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevinden istifa ederken, konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Geride kalan sezonda önemli isimlerin transferine imza atan ve ''Transfer Sihirbazı'' lakabıyla anılan Haldun Üstünel, son dönemdeki gelişmelerin ardından Futbol A.Ş. Yönetim Kurulundaki görevini bırakırken, AA muhabirine, ''Konuyla ilgili şu an bir değerlendirme yapmak istemiyorum. Daha sonra olabilir'' dedi.

Üstünel, Futbol A.Ş'den istifasına karşın, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulundaki görevini sürdüreceğini sözlerine ekledi.

AA

ne alakası var sen haldun ustunelı tanımadığın ıcın boyle soyluyosun o adamın trıbunlerden geldığını bızım sesımızı en rahat duyurabılecek ve dusuncelerımızı temsıl edebılecek ınsan olduğunu bılsen boyle soylemessın. neyse sıze adnan sezgınle mutluluklar demekden baska bısey gelmez elımden

Sana cevap yazan kişinin dediğini anlamamışsın. Kişler gelip geçicidir biz armanın peşindeyizi anlatmaya çalışmış. Haldun Üstüneli herkes seviyor zaten

Sana cevap yazan kişinin dediğini anlamamışsın. Kişler gelip geçicidir biz armanın peşindeyizi anlatmaya çalışmış. Haldun Üstüneli herkes seviyor zaten

kısıler gelıp gecıcıdır armanın pesındeyız doğru ancak haldun ustunel meselesı bu kadar cabuk kapanmamalı bır tepkı verılmelı bence

kısıler gelıp gecıcıdır armanın pesındeyız doğru ancak haldun ustunel meselesı bu kadar cabuk kapanmamalı bır tepkı verılmelı bence

Haklı olabilirsin. Ama haldun yoksa artık ben de yokum demekle Gerçek taraftalık olmaz. OLMAMALI. Öyle olsaydı bugün beşiktaşın bir tane taraftarı kalmazdı çünkü herkes yıldırım demirörene kızgın ama kimse yıldırım demirören varsa bundan sonra ben yokum demiyor biletini alıp maça gidiyor.

Bir mail atılabilir veya farklı bir uygulama .. Amenna. Ama takımı bırakmak olmaz.

Haklı olabilirsin. Ama haldun yoksa artık ben de yokum demekle Gerçek taraftalık olmaz. OLMAMALI. Öyle olsaydı bugün beşiktaşın bir tane taraftarı kalmazdı çünkü herkes yıldırım demirörene kızgın ama kimse yıldırım demirören varsa bundan sonra ben yokum demiyor biletini alıp maça gidiyor.

Bir mail atılabilir veya farklı bir uygulama .. Amenna. Ama takımı bırakmak olmaz.

takım bırakmak gıbı bısey soz konusu olamaz sadece tepkımın sertlığı acısından boyle soyledım . galatasaray herseyden once gelır

takım bırakmak gıbı bısey soz konusu olamaz sadece tepkımın sertlığı acısından boyle soyledım . galatasaray herseyden once gelır

galatasaray herşeyden önce gelir evet bunu duyduğuma sevindim. isterseniz bu konuyu şu şekilde bağlayalım. transferler konusunda başkanın ağzından okey çıkmadan hiçbirşey yapılmaz. ben eminimki yurtdışında birçok futbolcuyla görüşülmüş ve maliyetleri tek tek araştırılmıştır. ve bunlar içinde en cazip ve takıma uyacak olanları istanbula gelmiş olan hocamızla konuşulduktan sonra karara bağlanacaktır. ben şu 2 senelik dönemde anladım ki, bizim ihtiyacımız olan oyuncu ismi cismi olan değil tekmeye kafa uzatan savaşçı oyunculardır.

Üst Alt