iPhone X | iPhone 8 | iPhone 8 Plus | 20.00 | 12 Eylül - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

iPhone X | iPhone 8 | iPhone 8 Plus | 20.00 | 12 Eylül

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
IMG_1585.jpg

çizimler tam olarak sızdırıldı.

Parmak izi modasına Apple de uymuş anlaşılan.
Bu eski ya prototiplerden biri sadece çok güvenmeyin bence

Full çerçevesiz bir tasarım daha muhtemel

♤ fap fap ♤

Ekim ayına kadar dolar 4TL'ye geçer, İphone'un çıkış fiyatı da o dönemlerde 5199TL fln olur.

Apple'ın yıllardır telefonların çıkış fiyatına zam yapmadığını da belirtelim.

5S çıkar çıkmaz kendine bir tane alan bir ABD vatandaşı bu telefona 649 dolar ödemişken, şimdi canı 7 almak istese yine 649 dolara alabiliyor. Ülkemize ise bakıyorsunuz, 5S piyasaya 2149 TL'den sunulmuşken 7 ise 3249 TL'den satışa çıktı. Hatta yılbaşından sonra 3649 TL'ye çektiler.

2012'den bugüne kadar performans anlamında değişimler olsa da tasarım anlamında 6 çıktığından beri yani 2014'ten beri değişmeyen, 2012'de çıkan 5'e göre de biraz değişen modeller görüyoruz.

Ön ekrandan home tuşunun kaldırılması ve ekran/kasa oranının artması, Apple'ın süsleyerek anlatacağı yeni özelliklerle birleşince daha büyük bir değişim olarak görülebilir. Bu da 2012'den beri $649'dan satışa çıkan yeni iPhone'un örneğin $749'dan satışa çıkmasına neden olabilir. Sonuçta maliyet artmış olabilir ve çalışanları yıllardır maaşlarına zam alıyordur heralde.

Kur artışına (₺1 = $4) bir de Apple'ın yaptığı kendi zam eklenirse 5500 liranın altında olması için bir sebep yok.

Bu arada ABD'nin enflasyon verilerini bilmiyordum, bu yazıyı yazarken orada da enflasyon artmışsa yeni modellerde yeni tasarım/özellik, daha yüksek maliyet dışında enflasyon kaynaklı da fiyat artışı olabilir diye düşündüm ama şimdi baktım 2012'den beri %0-2 arasında gidip gelmiş. Ne güzel lan.

Tabi uzmanı değilim bilemem ama bence parmak izi okuyucusu telefonun ön tarafında yer alması daha iyi tasarım olarak ...

Çok tipsiz olmuş. kısa vadede s ini çıkararak kullanıcılarını tatmin ederler.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

58f59be00f254407a0600a9d.jpg
Bu şekilde parmak izi sensörünün ön ekranda olduğu bi tasarım daha var, umarım böyle olur.

Son düzenleme:
Furkanın paylaştığı daha yeni bir sızıntı
Apple parmak izini on ekrana monte etmeye çalışıyor ayrıca on kamera da cam arkasında gizli olacak deniyor.

10 numara tasarım olur bütün piyasayı toplar

♤ fap fap ♤

benzer beklentiler iPhone 7'de de vardı diye hatırlıyorum ben. Ekran'a parmak izi gömme, retina tarama, kablosuz şarj vs. 8'e kısmet olur umarım ne diyeyim. inovasyon diyerek doggy pozisyonuna almazlar inş adaşım.

Son düzenleme:
benzer beklentiler iPhone 7'de de vardı diye hatırlıyorum ben. Ekran'a parmak izi gömme, retina tarama, kablosuz şarj vs. 8'e kısmet olur umarım ne diyeyim. inovasyon diyerek doggy pozisyonuna almazlar inş adaşım.
Aslında bu beklentilerin olması adamların bu teknolojiye sahip olmasından kaynaklanıyor.

Kimbilir hologram teknolojisi bile hazırdır.

Önemli olan milyonlarca müşteriye bunu ucuza mal edip satabilmek bir inovasyon maliyetini kurtarmadikca hayata geçmez.

İphone 7 samsung note 7 faciasından ötürü çok sattı adamlar az teknolojiye iyi para kazandı.

Şimdi ise beklenti büyük ve teknolojileri vitrine çıkarma zamanı.

Apple in tasarımını on görmek için tedarikçilere giden siparişlere bakmak yeterlidir.

Oled edge ekran siparişi bilinen bir gerçek

♤ fap fap ♤

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt