# Juan Pablo Pino - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Juan Pablo Pino

Cevap: #20 Juan Pablo Pino

Alamadi cünkü oyun kurucumuz yok. Ayhan iyi-kötü birseyler yapmaya calisti ama o kadar.. dedigin gibi ortasahaya yapilacak takviyelerle Pino daha etkili olacaktir.

Pino'yu uzun süre izleyen ve begenmeyen biri olarak yaziyorum bunlari. Monaco'da oynadigi nerdeyse bütün maclari izledim diyebilirim ve o dönemde Pino'ya karsi su anda neden oldugunu anlamadigim bir antipati gelisti icimde.(belki de sakiz cigneyisi Kazim Kazim'a benzedigi icin :p )

Pino'nun gelmesini istemezdim ama su anda Galatasaray formasi giyen bir futbolcu ve desteklemekten baska yapacagimiz bir sey yok. Bugün kisa sürede kendini göstermeye calisan Pino gercek Pino degil öncelikle bunu ictenlikle söyleyebilirim. Tamamen defans üzerine kurulu takimlara karsi cok fazla etkili olmasini da beklemememiz lazim. Kendisi bugün de gördügümüz gibi bos alan buldugu an rakibi katlayaran, Keita'dan daha hizli bir oyuncu. Bu hizini bir kenara birakirsak, kisa mesafelerde cok iyi calim atma yetenegine sahip degil ama bos alan buldugu anda calimlayamayacagi oyuncu yoktur. Girdikten bir kac dakika sonra defansa gelip top aldiktan sonra 2 adami gecip yere düstügü pozisyonu hatirlarsiniz. Pino Galatasaray'da buna benzer calimlar atip ardindan topu da filelere asacaktir, böyle gollerini de görecegiz. Ama yeri geldiginde kacirdigi, bencil davrandigi pozisyonlar yüzünden sac, bas da yolduracaktir.

Bildigim kadariyla bir diger eksigi iletisim bu arkadasin. Takim arkadaslariyla cok fazla yakin olmadigi, yakin arkadaslik kurmadigini biliyorum. Galatasaray'da bu durum degismez ise alismasi cok zor olacak ve belki de alisamadan yollar ayrilacaktir.

En basta antipatim oldugunu söyledim ama bu cocuk yetenekli bir cocuk, bu gercegi de hic bir sey degistirmez. Umarim yeteneklerini Monaco'daki gibi ucundan degilde tümüyle ortaya koyar, iste o zaman taraftarin da sevgilisi olur, kendi gelecegi de acilir. Ek olarak da bitiricilik bakimindan Serdar Özkan'a göre kat kat iyidir.

Hepimizin yaptigi ama yapmamamiz gerekende bir sey var; Keita'yla kiyaslamak... Keita'nin yerine alindi diye Keita'dan daha iyi bir performans beklersek hayal kirikligina ugrayabiliriz. "Keita'dan daha iyi" performans beklemek yerine destekleyip, burada rahat olmasini saglarsak "iyi bir performans" ortaya koyacaktir bundan da kimsenin süphesi olmasin.

şimdi benim dün izlediğim pino burada beğenilmedi mi.hmm çok ilginç gerçekten.ben beğeniyle izledim.süratli,çabuk,teknik, bi de şu var adam daha kimseyi doğru düzgün tanımıyor bile.hala keitayla kıyaslanması da komik.keita ilk çıktığı maçta yerin dibine sokulmuştu ama sonra ne oldu herkes hayran kaldı.o yüzden az biraz sabırlı olun çok değil az biraz da pozitif olun.

keitadan daha süratli ve şut atmayı seven topa sert vuran biri. Ama son pozisyonlar sanırım biraz beceriksiz gibi duruyor. Neyse zamanla daha iyi anlarız ama kumaşı iyi bu her yönden belli oluyor. İyi ki stoch yerine bunu almışız hem daha yetenekli hem de daha ucuza aldık.

Bu muydu iyi transfer? Oyun zekası dos santos'tan daha kötü.Sadece hızla olmaz bu işler.Kewell oyun zekasıyla bitirdi işi.Keita'nın onda biri etmez bu adam.Monaco gibi bir takımda bile oynayamayan bizde nasıl oynasın.

Bu muydu iyi transfer? Oyun zekası dos santos'tan daha kötü.Sadece hızla olmaz bu işler.Kewell oyun zekasıyla bitirdi işi.Keita'nın onda biri etmez bu adam.Monaco gibi bir takımda bile oynayamayan bizde nasıl oynasın.

Hemen pesin fikirli olmayalim. Adam ilk defan taraftar karsisina cikti. kondisyon durumu iyi olsaydi hoca zaten ilk 11'de gorev verirdi. 2-3 mac sabredelim bence.

Dos Santos'tan kötü olduğu doğru.Ama bu vasat futbolcuların içinden sıyrılır gibi geliyor bana.

Hemen pesin fikirli olmayalim. Adam ilk defan taraftar karsisina cikti. kondisyon durumu iyi olsaydi hoca zaten ilk 11'de gorev verirdi. 2-3 mac sabredelim bence.

Ben bu adamı Monaco'da izledim defalarca.Pas verdiğini neredeyse hiç göremedim ve sadece kontraatak oyuncu süper ligde kapalı savunmalar var kilidini açması mümkün değil,zaten yapısı uymuyor.

Ne yani 30 dakikada mı anladın adamın Oyun zekasının kötü olduğunu.Adam yeni takımıyla yeni arkadaşlarıyla belkide ilk defa böyle bir seyircinin karşısında oynuyor.İlk maçtan birşey dememek lazım.İlerki zamanlarda ne olduğunu daha iyi anlarız.

Ne yani 30 dakikada mı anladın adamın Oyun zekasının kötü olduğunu.Adam yeni takımıyla yeni arkadaşlarıyla belkide ilk defa böyle bir seyircinin karşısında oynuyor.İlk maçtan birşey dememek lazım.İlerki zamanlarda ne olduğunu daha iyi anlarız.

Arkadaşım ben Monaco'da da defalarca izledim.Kimsenin hakkında peşin hüküm koymam.

Üst Alt