Kaç Kitap Okudunuz Ve Etkisi? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kaç Kitap Okudunuz Ve Etkisi?

Cevap: Kaç Kitap Okudunuz Ve Etkisi?

bu kitap kurtlarının yaptıkları kaçıncı dil bilgisi hatası bu! hani roman okumuyorum da, diğer öğretici kitaplardan da soğudum sayenizde.

Cahile laf anlatmak,Deve'ye hendek atlatmaktan daha zormuş gerçekten.:)

Renktaş. Biz en azından düzgün yazmaya çalışıyoruz sen onuda yapmıyorsun kalkmış "benim Türkçem güzeldir" diyorsun.Lütfen böyle sağa sola saldırıp kendini tatmin etmeye çalışma. Battıkça batıyorsun çünkü.

Derin Devlet'i duymadım. Ama diğerlerini arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine okumayı düşünüyordum. Empati'yi bitirdikten sonra başlarım büyük ihtimalle okumaya. Bu arada sence hangisini ilk önce okuyayım? Tavsiyen nedir?:)

Derin Devlet'e ben de yeni başladım.

Diğerleri içinse Sadece Aptallar 8 Saat Uyur'u ilk okumamda 2 günde bitirmiştim.Secret ise bence yavaş yavaş içine işleyerek okunması gereken bir kitap.Bence önce Sadece Aptallar 8 Saat Uyur'u daha sonra Secret'ı okumalısın :)

Renktaş. Biz en azından düzgün yazmaya çalışıyoruz sen onuda yapmıyorsun kalkmış "benim Türkçem güzeldir" diyorsun.Lütfen böyle sağa sola saldırıp kendini tatmin etmeye çalışma. Battıkça batıyorsun çünkü.

:) (!)

Kitap okumak çok iyidir,ama bir ölçüt değildir.

Özellikle günümüz dünyasında bilgiye erişimde internet,televizyon gibi çok rahat kaynakların olduğu dünyada kitap okumanın gereksinimi azaldı maalesef.

Ama kitap okuma kültürdür,iyiidir.Ha bir insanın okuduğu kitaplar sadece Harry Potter,aşk romanları ya da türevleriyse o insana kitap okudun denmez bence.Nietzsche okuyun,Marx-Kapital'i okuyun günümüz dünyasını anlayın.

Kitap okumak çok iyidir,ama bir ölçüt değildir.

Özellikle günümüz dünyasında bilgiye erişimde internet,televizyon gibi çok rahat kaynakların olduğu dünyada kitap okumanın gereksinimi azaldı maalesef.

Ama kitap okuma kültürdür,iyiidir.Ha bir insanın okuduğu kitaplar sadece Harry Potter,aşk romanları ya da türevleriyse o insana kitap okudun denmez bence.Nietzsche okuyun,Marx-Kapital'i okuyun günümüz dünyasını anlayın.

Bende bu düşünceler içerisindeyim ama Serhat arkadaşımızın net olarak Film demesi garip!

terzi kendi söküğünü dikemez hesabı, sen de bu dil konusunda biraz eksiksin galiba. :rolleyes:(şu smileyi bir romanda tasvir edebilecek insan evladı varsa dünyada, beni görsün ölmeden önce. işte görsel ve yazılı sanat arasındaki fark burada başlıyor)

Dil konusunda "eksik" olabilirim.Ama bunu bir kelimedeki imla hatasına dayanarak belirtmem. (bu ukalalık olur).Görsel ve yazılı sanat diye ikiye ayırıp kıyaslamam da bu da cehalet olur.İlle de şu smiley örneği vererek yargımı desteklemek istemem çünkü bu kitap okumamışlık olur ki ben okuyorum.En nihayetin de deyimleri de doğru kullanmak gerekir.Bir Türkçe öğretmeni imla hatası yapabilir.Bu imla kurallarını bilmediği yada imla kurallarını bilmenin yanlış olduğu anlamına gelmez.Ya da çok kitap okuyan biri yazım yanlışı yapabilir yada kötü bir cümle kurabilir.Bu da kitap okuduğundan değildir.Ama bu hataları kitap okumamış biri yaparsa işte bunun nedenlerinden biri kitap okumamasıdır.

Derin Devlet'e ben de yeni başladım.

Diğerleri içinse Sadece Aptallar 8 Saat Uyur'u ilk okumamda 2 günde bitirmiştim.Secret ise bence yavaş yavaş içine işleyerek okunması gereken bir kitap.Bence önce Sadece Aptallar 8 Saat Uyur'u daha sonra Secret'ı okumalısın :)

Teşekkür ederim Seda. Benimde içimden "Sadece aptallar 8 saat uyur" adlı kitap geçiyordu. Önerini göz önünde bulunduracağım. ;)

Serhat öncelikle yazım hataları çocuk gibi kitapa bağladığın için tebrik ederim.En kralı bile hata yapabiliyor sonuçta.Hiçbirimiz gerçek bir dil ustası değiliz.Ha varsa cidden tebrik ederim.Neyse onu geçtim her kitabın filme uyarlaması olmaz.O zaman izlemeyiz/okumayız demek olmuyor işte.

ÖSS'yi kitap okumadan kazandım diyenler olmuş.Kitabın zaten direk olarak bilgi vermediği çok açık.Sadece beyini az yada çok harekete geçiriyor.Kaldı ki direk eğitim verilen kitaplarda mevcut.

açıkça söylemek gerekirse, ben imla konusunda hata yapmıyorum ama sen mütemadiyen yapıyorsun. her mesajında imla hatası var. bu mesajında 2 tane var. bence roman, öykü falan okuyacağına Türkçe'nin kurallarını öğrenirsen, senin açından daha faydalı olur. mesela yarın, bir gün senden müdürün herhangi bir rapor isterse, müdürünün gözüne batacak bir imla hatası senin puanını düşürür. bu da benden sana hayat dersi olsun.

ayrıca söylediğin gibi ben sağa sola saldırıp, kendimi tatmin etmeye çalışıyorsam; acaba senin bana "cahil" demen ve kendinin doğruları bildiğini zannetmen, "kendini beğenmişlik", "karşındakini hor görme" olmuyor mu? kaldı ki aslında bu sondaki kendini beğenme ve başkalarını hor görmenin psikolojik olarak insanın kendi egosunu tatmin etme semptomları olduğu gerçeği de yadsınamaz herhalde. :rolleyes:

açıkça söylemek gerekirse, ben imla konusunda hata yapmıyorum ama sen mütemadiyen yapıyorsun. her mesajında imla hatası var. bu mesajında 2 tane var. bence roman, öykü falan okuyacağına Türkçe'nin kurallarını öğrenirsen, senin açından daha faydalı olur. mesela yarın, bir gün senden müdürün herhangi bir rapor isterse, müdürünün gözüne batacak bir imla hatası senin puanını düşürür. bu da benden sana hayat dersi olsun.

ayrıca söylediğin gibi ben sağa sola saldırıp, kendimi tatmin etmeye çalışıyorsam; acaba senin bana "cahil" demen ve kendinin doğruları bildiğini zannetmen, "kendini beğenmişlik", "karşındakini hor görme" olmuyor mu? kaldı ki aslında bu sondaki kendini beğenme ve başkalarını hor görmenin psikolojik olarak insanın kendi egosunu tatmin etme semptomları olduğu gerçeği de yadsınamaz herhalde. :rolleyes:

Serhat bu yazdıklarını nerden ÖDÜNÇ ALDIN! :)

Benim bildiğim NOKTA'dan sonra büyük harfle başlar.Ayrı yazmalar , kesme işaretlerinden önce bunlar dikkat edilmeli bence.Kaldı ki burası bir forum.Kimse dört dörtlük bir Türkçe istemiyor.Daha da gülünç olanı millete ders vermeye çalışırken bile en kolay şeyleri yapamaman.

kitap okumam. okuyanı da sevmem. film izlemek daha iyi. zaten insanlar gördükleri şeyleri daha iyi hafızalarında tutuyorlarmış. ahauhauha. :D

Kendi mesajın sana en iyi cevabı verecektir. Ayrıca karşıdakine cahil demek hakaret değildir. Bunun arasındaki farkı bilmiyorsan bişey diyemem sana. Ayrıca Türkçe'nin her kuralının dört dörtlük kullanıyoruz demedik sana. En aza indirmeye çalışıyoruz dedik. Ki ilk önce sen konuşmanı ve yazmanı düzelt ki başkalarını eleştirecek kozun olsun elinde. ;)

Üst Alt