Karantina Döneminde Yeme Alışkanlığı, Kilo Kontrolü Hakkında Fikirleriniz - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Karantina Döneminde Yeme Alışkanlığı, Kilo Kontrolü Hakkında Fikirleriniz

Ben bu aralar "Wellness" denen bir sağlık programını takip ediyorum. Wellness adından da anlaşılabileceği gibi iyilik, sağlıklı hayat demek. Sağlıklı hayatı, hastalanmamayı, kendine bakmanızı amaçlayan bir program. Tabii herkesin programı farklı olabiliyor kilosuna, damak zevklerine ve hedeflerine göre. Bu programı takip etmek isteyenler için Telegram'da özel kanallar var takip edebilirsiniz.

Öncelikle 3 beyazdan şeker olanını tamamen bitirin. Tuz ve unu da olabildiğince azaltın (bitirmeyin) Şeker insan sağlığına zarardan başka bir şey vermeyen bir madde. Cildinize de zarar veriyor çok sivilce yapıyor. Çaya normalde 2 kaşık atıyordum sonra 1e indirdim şimdi şekersiz kullanıyorum. Çayı çok içiyorsanız onu da azaltın. Günde 5 bardaktan fazla içmeyin. Ben çay içmeden duramam diyorsanız yeşil çay, yerba mate gibi sağlıklı çaylardan içebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Anti-oksidan kaynağı olması da virüs korumasına iyi gelecektir.

Sağlıksız kilonun en büyük etkenleri karbonhidrat ve yağlı besinler. Yağlanmamak ve sağlıksız kilo almamak için protein ve yeşillik ağırlıklı besinler yiyorum her ne kadar tadını beğenmesem de. Rokayı, semizotunu severek yerim özellikle yoğurtla iyi gidiyor ama brokoliyi falan sevemedim. Mecbur yiyorum ama.

Tabii bunları yemeden önce kan değerlerinizi bilin ona göre tüketin. Ben mesela kan değerlerimi ölçtüğümde bazı vitaminlerim fazla bazıları eksik çıkmıştı. Bunları normal seviyeye çekmeye çalıştım. D vitamini, biotin, çinko değerlerim düşüktü diye hatırlıyorum. Bunları dengelemek için harnup pekmezi yiyorum günde 3 kere aç karna. Kan yapıyor, özellikle soğuk havalarda yemenizi tavsiye ederim. Takviye edici olarak vitamin tabletlerinden alabilirsiniz.

Kahvaltıda ağır şeyler tüketmeyin. Mısır gevreği, haşlanmış yumurta tarzı şeyler olabilir. Öğlenleyin simit, poğaça veya ekmek arası. Akşam da protein ve yeşillik (ot ve sebze) ağırlıklı beslenmem var. Süt de çok tüketirim günde 4 bardak falan. Bazen kahveye, bazen mısır gevreğine koyuyorum.

Asitli içecekleri tamamen bırakın.

Geceleyin asla yemek yemeyin. Göbeğe gider eritemezsiniz. Meyve yemeniz sağlıklı olur.

Hareketli olun. Sonra hamlaşırsınız hiçbir yeriniz kımıldamaz. Kımıldayım derken kramp girer ağrı çekersiniz.

Kilolu olan renktaşlar Herbalife gibi firmaların kilo kontrolü sağlayan ürünlerini tüketebilir.

Ben bu programı birkaç senedir uyguluyorum. Ama bazen programımı atlatıyordum. Karantina günlerinde harfiyen uyuyorum çünkü uymazsam sonu kötü olacak bir tulumbaya döneceğim. Ama her şey kafada başlar.

iyi sen bilirsin hocam

bende bu masum fotona bakipta yaparim :whistle:

3760.jpg

Yaklaşık 8 yıldır 85 kiloyum.Ondan önceki dönemde yediğime içtiğime hiç dikkat etmezdim 120 kg geçtiğim dönemler oldu.Sadece şeker tuz ve hamur işini azalttım normal kiloma döndüm.Şu dönemdede tavsiyem bu 3 lü dışında gereksiz abur cubur fazla tüketmeyin kilo verip kesinlikle almazsınız.Ekstra rejim yapmaya hiç gerek yok.

1 haftadır evden çalışıyorum. Kilo aldığım bir gerçek

Önümüzdeki hafta telafisi yapmayı düşünüyorum bakalım

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt