Kerem Aktürkoğlu'nun Sözleşmesine Madde: 20 Milyon Euro Serbest Kalma Bedeli - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Zamanında yerde yatmadı diye 3.5 verdin o adamlara, buna da 1 m euro verip yerlerde yatarsa katılmadığın postu alıp sana monte etmek durumunda kalırım.

5 yıllık sözleşmeyi niye imzalıyoruz habire zam yapacaksak!

Seneye katki verirse ozaman yeni sözlesme yapilir .
2-3 Mio TL‘ye cikar gibi 25‘de cikma madde.

Ama bu sene zam mam olmaz sözlesme daha yeni imzalandi.

transfermarkta arkadasim modluk yapiyor ona sormustum oyuncu degerlerini nasil belirliyorsunuz diye.

bir cok denklem var eğer oyuncu yeni satildiysa bonservisi onun değeridir demisti çok şaşirtmistim peki genc oyuncular diyince.

onunda kolayi var canim serbest kalma maddesini 3 e böler değerini yazarız. bu hesaplama förmülünü her oyuncunun icine gömmüşler. o yüzden la liga takımları oyuncunun fiyatini artirmak için abarti serbest kalma maddeleri koyarlarmis.

Ben bu serbest kalma maddelerine çok sevindim, Nelsson 'un Cicaldau 'nun 25 mil.€ Kerem 'in 20 mil.€ serbest kalma maddesi olması hem oyunculardan ne kadar büyük beklentimiz olduğunu gösterir

Hem de kendi elimizdeki oyuncuları değersizleştirmeyi bir kenara bırakırız.

Kerem 900 bin TL, Taylan 2,2 mil.TL ile oynuyor sanırım senelik ücret olarak. Emre Taşdemir 'e Ömer Bayram 'a zamlı sözleşme verene kadar Kerem(22) ve Taylan(26) 'ın maaşlarını iyileştirip uzun süreli sözleşmeler imzalanmalı. Hem Türkiye şartlarında genç oyuncular hem de doğrudan ilk 11 oyuncuları bu takımın geçen sene de gayet iyi katkı verdiler bu sene de iyi başladılar

5 yıllık sözleşmeyi niye imzalıyoruz habire zam yapacaksak!
Kesinlikle katılıyorum! Futbolcu kendisine bu kadar güveniyorsa zaten anlaşma aşamasında performans, başarı odakla maaş artış talebinde bulunur sözleşmeyi böyle imzalar. Biz 5 yıllık ya da kaç yıllıksa sözleşme imzalarken oyuncu ve kulübün bu yıllar için anlaştığı miktar belli. Futbolcu buna razı olmuş. Sözleşme uzatma dönemleri hariç performans artışına göre zam yapılması bana da çok saçma geliyor.

Kesinlikle katılıyorum! Futbolcu kendisine bu kadar güveniyorsa zaten anlaşma aşamasında performans, başarı odakla maaş artış talebinde bulunur sözleşmeyi böyle imzalar. Biz 5 yıllık ya da kaç yıllıksa sözleşme imzalarken oyuncu ve kulübün bu yıllar için anlaştığı miktar belli. Futbolcu buna razı olmuş. Sözleşme uzatma dönemleri hariç performans artışına göre zam yapılması bana da çok saçma geliyor.
Prim odaklı olmalı sözleşmeler zaten.
Cruyff'un bir sözü var, "takımlar kazanmadıkları başarıların bedellerini oyunculara taahhüt ediyor." diye.

Takım kuruyorsun, 3-4 yıllık sözleşmeler yapıyorsun, burada zaten gelecek 3-4 yıldaki maaş yükünü hesaplaman lazım.

Bir de kötü örnekler üzerinde kıyas da en saçması, Garry'de ve Linnes'te e aynı durum oldu, verdik sözleşmeyi, düştüler.

Taylanla Kerem de çalışsınlar, başka takıma gidince maaşları da artar, bize gelmiş olmasalar belki ikinci ligde oynuyor olacaktı ikisi de, bize gelmek bir meydan okuma oldu ve kendilerni geliştirdiler.

Ek olarak olması gereken maaşlar Taylan ve Kerem'in aldıkları, diğerlerininki değil. Avrupa oynamayan ligde maç galibiyet primi 200 bin dolar olan yerde oyunculara 10-20 milyon vermek aptalca.

Prim odaklı olmalı sözleşmeler zaten.
Cruyff'un bir sözü var, "takımlar kazanmadıkları başarıların bedellerini oyunculara taahhüt ediyor." diye.

Takım kuruyorsun, 3-4 yıllık sözleşmeler yapıyorsun, burada zaten gelecek 3-4 yıldaki maaş yükünü hesaplaman lazım.

Bir de kötü örnekler üzerinde kıyas da en saçması, Garry'de ve Linnes'te e aynı durum oldu, verdik sözleşmeyi, düştüler.

Taylanla Kerem de çalışsınlar, başka takıma gidince maaşları da artar, bize gelmiş olmasalar belki ikinci ligde oynuyor olacaktı ikisi de, bize gelmek bir meydan okuma oldu ve kendilerni geliştirdiler.

Ek olarak olması gereken maaşlar Taylan ve Kerem'in aldıkları, diğerlerininki değil. Avrupa oynamayan ligde maç galibiyet primi 200 bin dolar olan yerde oyunculara 10-20 milyon vermek aptalca.
bu sene oynasın, seneye satılsın, bay da yerine gecsin
acilen sürdürülebilir alış satış gerekiyor

Üst Alt