Köpek alacağım yardım! - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Köpek alacağım yardım!

Cevap: Köpek alacağım yardım!

Bukadar ayrintili yazdigin icin tesekkür ederim.

Ben Almanya da kaliyorum, o yüzden fiyatlar degisik olacaktir sanirim.

Yalniz gercekten Köpegi almakla bitmiyor, her türlü masrafi var. Zaman ister, sabir ister, istek ister, para ister.

Almadan önce cok düsünmek gerekir.

Almanyada işler biraz değişir tabi, Türkiyede şartlar böyle, Almanyada bu ceza olaylarının üzerlerine daha çok düşerler ama ordada köpek sahiplenmek ayndırı tahminimce sadece yasaklı ırklarda ruhsat çıkarman gerekiyor avrupada

Ruhsat şöyle oluyor; Devletin anlaşmalı psikoloğuna 6 ay boyunca gidiyorsun o testlerden geçersen pitbull vb. cinsleri sahiplenmene izin veriyorlar, testi geçtiğine dair belge ile devletin açtığı köpek ciftliğine gidip kısırlaştırılmış yavruyu sahipleniyorsun, daha sonra 3 ayda bir kontrole geliyorlar ve senden köpeğine komut vermeni istiyorlar, sigorta olayı Almanyada var, ve köpeğin belirli bir yaşa geldiğinde Avrupa ülkelerinde eğitime yollaman şart, ileri dönemde o belgeyi görmek isteyebilirler gezdirirken falan Avrupada işler biraz daha ciddi

Bukadar ayrintili yazdigin icin tesekkür ederim.

Ben Almanya da kaliyorum, o yüzden fiyatlar degisik olacaktir sanirim.

Yalniz gercekten Köpegi almakla bitmiyor, her türlü masrafi var. Zaman ister, sabir ister, istek ister, para ister.

Almadan önce cok düsünmek gerekir.

kesinlikle, Türkiyede falan ok olabilir, ama burda avrupada cok zor isler bunlar.

Almanyada işler biraz değişir tabi, Türkiyede şartlar böyle, Almanyada bu ceza olaylarının üzerlerine daha çok düşerler ama ordada köpek sahiplenmek ayndırı tahminimce sadece yasaklı ırklarda ruhsat çıkarman gerekiyor avrupada

Evet burda da baya agir. Hatta bir kac defa duymustum ne kadar dogru bilmiyorum, bazi irklari beslemenin yasak oldugunu.

Onun disinda bazi belirli bölgeler disinda Köpegi salamiyorsun. Bi yere pisligini ettigi zamanda kaldirmak zorundasin :D

sinan öyle mesajlar yazinca aklima geldi, benim yaptiklarimi bilse, banlardi herhalde diye düsündüm )))))

mesajimi hemen editlemis zaten ))

inanmiyordur bile, ama gercek malesef )

aklimiz yoktuki, neler yapiyorduk, neler )

Bizim köydede öyle yaparlar, büyünce kapiya bagliyorlar, evin sahibi bile zor giriyor eve :asd:

Ama eziyet yahu resmen hayvani kendinden aliyorsun.

sinan öyle mesajlar yazinca aklima geldi, benim yaptiklarimi bilse, banlardi herhalde diye düsündüm )))))

mesajimi hemen editlemis zaten ))

inanmiyordur bile, ama gercek malesef )

aklimiz yoktuki, neler yapiyorduk, neler )

yok banlamaktan ziyade daha sadistce planlarım var, ne diyeyim hacı en azından burada söyleyip sinir bozmanın manası yok?

Golden al diyecem de eğitmesi tipi mipi klas ama çok kıl döküyor birde bizim arkadaştaki gibi sadece yemek yiyen ve evin heryerine işeyen,sabah işe gidip akşam geri geldiğinde bütün çöpleri dağıtmış,gazete kağıtlarını parçalayıp yerlere saçmış küllükleri devirip sigaraları kemirmiş vs. bir gerizekalısına çatarsan sonra verecek birini ararsın benden söylemesi.

Golden al diyecem de eğitmesi tipi mipi klas ama çok kıl döküyor birde bizim arkadaştaki gibi sadece yemek yiyen ve evin heryerine işeyen,sabah işe gidip akşam geri geldiğinde bütün çöpleri dağıtmış,gazete kağıtlarını parçalayıp yerlere saçmış küllükleri devirip sigaraları kemirmiş vs. bir gerizekalısına çatarsan sonra verecek birini ararsın benden söylemesi.

haha hayvan sıkılıyor hacı, bütün evde yalnız eğiticen tabi, ilgilenicen :D

[video=youtube;7qvNMLLzFyw]https://www.youtube.com/watch?v=7qvNMLLzFyw[/video]

Cok sirin birsey yahu.

Bu arada kurt cinsleri kullaklarını ortalama 1 ila 10 aylık arasında dimdik yapar, kullaktan sevmemekte fayda var :D

Üst Alt