Covid-19 - Koronavirüs Haberleri | Eris Varyantı Türkiye'de - Sayfa 208 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Saat 19:00 yasağı için tahmini 19:30'da trafik buna benzerdi hafta içi

yol-1.jpg

Şimdi bu insanları bu yasağa nasıl sokacaksın sen

Çalışanlarının haklarını insanlar kendi kendine nasıl koruyacak, devlet'i eleştirmek filan değil de niyetim net olarak sıçıp sıvadılar işte bu kadar
İftar davetlerini engellemek amaçlı yaptılar bu 19.00 olayını. Ama özel sektöre 17.00'da kapatacaksın demeye cesaretleri olmadı. Plan yok bir şey yok. Allah'a emanet.

İftar davetlerini engellemek amaçlı yaptılar bu 19.00 olayını. Ama özel sektöre 17.00'da kapatacaksın demeye cesaretleri olmadı. Plan yok bir şey yok. Allah'a emanet.
Normal de bu 19:00 yasağını alıyorsan saatleri 15:00'e çekeceksin ve özel'i de zorunlu kılacaksın. Adam evine gitmeden ekmeğini sütünü alıp eve öyle gidecek saat zaten 17:00 olur eve gidene kadar. Sen 19:00 yasağını koyuyorsan 17:00'ye filan değil 15:00'e çekmek zorundasın, eğer çekemiyorsan insanları perişan etme.

Ekonomi 17:00'yi bile kaldırmadı ben de 15:00 diyorum tabi, kendimi başka diyarlarda filan zannediyorum.

Aslında yasak koyuyorsa insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde koymalı ve gerçekten koruyucu olmalı.
İnsanlara git çalış diyorsun ama iş dönüşlerinde ne açık bir market var ne de yeterli süre var evlerine yetişmek için.
Marketlerde ilk dönemlerdeki kontrol bile yok, içerisi tıklım tıklım. Markete gidenlerin en az yarısı düzenli şekilde gidebilenler işte bu da bilinç eksikliği biraz. Bırakın da hafta içi gidemeyenler gitsin ama o duyarlılık yok maalesef.

İkincisi dışarıda da çok insan var, sadece mahalle içindeler ama yan yanalar, iç içeler yine.

Ben sistemdeki yanlışı gözler önüne seriyorum. Ayrıca o kongrelerden sonra hiçbir şekilde yurttaşlara tek bir eleştiri yapmıyorum. İmam osurursa cemaat sıçar. Şu an süreç tamamen Allah'a emanet. Kendinizi kandırmayın.

maalesef savunmanızın herkes neler çalıyor, ben bir ikramiye yürüttüysem suç mu diyen memurdan bir farkı yok. sizi vicdanınızla başbaşa bırakıyorum.

Marketlerde ilk dönemlerdeki kontrol bile yok, içerisi tıklım tıklım. Markete gidenlerin en az yarısı düzenli şekilde gidebilenler işte bu da bilinç eksikliği biraz. Bırakın da hafta içi gidemeyenler gitsin ama o duyarlılık yok maalesef.

İkincisi dışarıda da çok insan var, sadece mahalle içindeler ama yan yanalar, iç içeler yine.
İş yerlerinde eskiden pozitif vaka çıktığı zaman bindiği servis dahil bütün etrafı karantinaya alınırdı.
Şimdi beraber çalıştığı adamlar bile alınmıyor, Hatta bazı insanlara şirketler telkinde bulunuyor isim vermemelerine yönelik.
İnsanlar korkusundan anne,baba yani ev ahalisinde pozitif vaka varken işe gelmeye devam ediyor; bunlara ben bizzat kendim şahit oldum.
Dediğim gibi devlet tarafı çok eksik o yüzden vatandaşlar umursamıyor.

Üst Alt