Kulüpler Birliği Vakfı'nın Yönetim Kurulunda Görev Dağılımı Yapıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kulüpler Birliği Vakfı'nın Yönetim Kurulunda Görev Dağılımı Yapıldı

Kulüpler Birliği yönetim kurulunda görev dağılımı:

Başkan: Ahmet Ağaoğlu
İdari İşler: Tahir Kıran
Dış İlişkiler: Ali Y. Koç
Sportif İşler: Burak Elmas
Mali İşler: Mehmet Fatih Saraç

1626282844210.png

Mehmet Fatih Saraç (d. 16 Temmuz 1960, İstanbul) Türk iş adamı. Din adamı Emin Saraç babası, YÖK Başkanı Yekta Saraç kardeşidir. AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeler sosyal medyada yayınlanınca medyada "ALO Fatih" olarak anılmış ve uzun süre gündemde kalmıştır.

BİM ve A101'in kurucu ortakları arasında ve yönetim kurulunda yer almıştır. Evdi mağazalarını kurmuştur.[3] 2012 yılında Turgay Ciner ile birlikte UCZ Mağazacılık'ı kurmuşlardır.[4] 2012 yılında Kasımpaşaspor Faaliyetleri A.Ş.'nin yönetim kurulu üyesi olmuştur.[5] 2012 yılında Ciner Yayın Holding'in yönetim kurulu başkan yardımcılığına getirilmesi bir patronun neden bu makama geldiği sorusunu gündeme getirmiştir.[6] Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Atilla Kart Saraç'ın Ciner Medya içerisine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla girdiğini ve yükseldiğini iddia etmiştir.[7] Şu an Ciner Yayın Holding'in yönetim kurulu başkan vekilidir.[8] Habertürk'ün gerçek patronu olduğu iddia edilmiştir.[9]

Bir dönem ABD'nin kara listesinde ve bazı Avrupa devletlerinin terör listesinde yer alan Arap iş adamı Yasin el-Kadı'nın eski ortaklarındandır.[10] Yasin el-Kadı'yı Türkiye'ye getiren kişi olarak anılmıştır.[11] Banka hesaplarındaki yüksek meblağlı işlemlerden ötürü Cumhuriyet Halk Partisi, Saraç hakkında 2006 yılında sahtecilik yapmak, kara para aklamak ve terörle mücadele kanununa muhalefet etmekten suç duyurusunda bulunmuştur.[11]

Üst Alt