Kürşad Tüzmen: "Platini ile konuştum..." - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kürşad Tüzmen: "Platini ile konuştum..."

Cevap: Kürşad Tüzmen: "Platini; 'Küme düşürmezseniz, Avrupa'yı unutun' dedi"

Olabilir...Bu soruşturma zaten salt şike soruşturması durumunu geçti; bir hesaplaşma,bir rant, bir dizayn etme operasyonuna durumuna döndü. Ayrıca borsa da takip edilirse,bir finans hukukçusu bahsetmişti bu işten çok para kaldıranlar var diye. Uzun lafın kısası bizim içimiz çürümüş maalesef. Hukuksal bir zeminde ahlak arayışı yerine, para arayışı yapıyoruz.

Zaten Uefa nın da takıntısı o,sen Volou yu bi alt lige düşürselerdi ,Uefa nın yok aga 4. ligden aşşağısı kurtarmaz diyeceğini düşünüyormusun

Şikeyi klüp yaparsa hapı yuttun,federasyonun yaparsa hepten hapı yuttun

Yasaları değiştir

Raporları değiştir

Siyaseti bulaştır

Yok canııımm Cas ı çektiler ya Uefa ile anlaşmışlardır ceza felan gelmez

Basbakan bunun hesabini veremez ,futbol soz konusu olunca bu halki kandirmak o kadar kolay olmaz ,zaten milletin baska eglencesi yok her sey cok pahali.

Türkiye'ye hoşgeldiniz, yapacağınız her şike sahaya yansımayacağından mahkemede aleyhinize delil olarak kullanılmayacaktır

*Error*

Aynı sitede UEFA Tahkim Kurulu Başkan Yardımcısı Levent Bıçakcınında açıklamaları var ,

“Türkiye çok zor bir sürece girdi. UEFA'dan ceza gelmemesi mümkün değil. Mutlaka gelecek. Keşke bir takımla kurtulabilsek” dedi. Bıçakçı, “PDFK'nın verdiği karar kimseyi kesmedi. Dünya basını, 'Sihirbaz Türkler... Şike davasını örtbas ettiler' diye Türkiye'yi topa tuttu. UEFA bütün dünya basınını takip ediyor. Şu an UEFA büyük baskı altında, süreci kaygıyla takip ediyor. Cezasız geçiştireceklerini sanmıyorum. Ancak önce PFDK'nın gerekçeli kararının açıklanması gerekir, sonra çok hızlı sonuç alınacağına inandığım Tahkim süreci var. Kulüpler ve şahıslar Tahkim'e başvurabilirler. Nihayetinde konu UEFA'ya gelecek. Kanaatim o ki UEFA Disiplin Kurulundan Türkiye'ye, 'Yargılama yapılmadı' diye Milli Takımı da kapsayan genel bir ceza çıkabilir. Keşke tek takıma yönelik bir yaptırımla kurtulabilsek” diye konuştu.

UEFA 1. Asbaşkanı Şenes Erzik ise konuyla ilgili sorularımıza karşılık gelişmeleri takip edemediğini belirtirken, “Bu, UEFA Disiplin Kurulu'nun konusu. Tek bildiğim şu an gerekçeli kararın beklendiği. UEFA'dan kimsenin açıklanan karar dışında bir şeyin bilindiğini sanmıyorum. Hep birlikte dosyanın hazırlanmasını beklemeliyiz. Umarım korkulan olmaz” dedi.

arkadaslar benim anlamadigim birsey var.hani tayyip efendi ve tüpcü diyorlarya; 5 sene gitmesekde olur ,kendi aramizda temizlenelim laflari.pisligi örterek kendi aramizda nasil temizlenecez onu anlamadim ve biri de cikip sormadi.

wow :) olan fenere olur bence bizim adımız dahi geçmedi bu davada bizi almama gibi bir durum olmaz.

Tahkim kararını verdikten sonra UEFA süreci başlar.Cumartesi bi de şampiyon olursak önümüzdeki 2-3 hafta tadından yenmez :)

Devlet içinde görev almış eski bir bakanın bu yorumları zaten ülke futbolumuzun ne halde olduğunun göstergesi.

Uefa"Kararları gözden geçirin yoksa size bu kadar men derse" ki ihtimali büyük TFF'nin izleyeceği politika ve Başbakan'ın tavrı belli zaten.

Bu sebeple şu an Futbol Terörünü arttırmak için elinden geleni yapacaklardır ve Thatcer modelini de bahane yaratacak gerek medya gerek yönetim gücüne sahipler.

Umarım çok canlar yanmaz.

Demek en başından beri şikeyi örtmeye çalışan başbakanmış , sessiz sessiz götürüyodu işi , ne zaman yumurta dayandı çıktı piyasaya , Cumartesi günü Rizeye geliyo başbakan mitinge Galatasaray forması ve bayrağıyla gidecem.

arkadaslar benim anlamadigim birsey var.hani tayyip efendi ve tüpcü diyorlarya; 5 sene gitmesekde olur ,kendi aramizda temizlenelim laflari.pisligi örterek kendi aramizda nasil temizlenecez onu anlamadim ve biri de cikip sormadi.

Sormazlar soramazlar

Kişilerin yaptığı kurumları bağlamamalı,bi kaç kişinin yaptığı hata milyonları üzmemeli dediğinde,Ankarasporun yöneticilerin yapmadığı klübü bağladı ya,neden sesiniz çıkmadı,onların seveni ekmek yiyeni yokmuydu diyen çıktımı

Kürşat Tüzmen resmen başbakanın futbola müdahale ettiğini itiraf ediyor başbakan istedi aday olmadım diyor...

Demokratik bir ülkede nasıl olabilir bu başbakan talimat vererek birinin adaylığını nasıl engeller :mad:

Muz demokrasisi

basbakan her gittigi yerde protesto edilir insallah

Zaten Uefa nın da takıntısı o,sen Volou yu bi alt lige düşürselerdi ,Uefa nın yok aga 4. ligden aşşağısı kurtarmaz diyeceğini düşünüyormusun

Şikeyi klüp yaparsa hapı yuttun,federasyonun yaparsa hepten hapı yuttun

Yasaları değiştir

Raporları değiştir

Siyaseti bulaştır

Yok canııımm Cas ı çektiler ya Uefa ile anlaşmışlardır ceza felan gelmez

Zaten Avrupa'ya gitmemenin tercih edilmesinin nedeni ülke içinde dönen para,birilerinin cebine girecek eurolar,dolarlar. Biz mesela genel olarak da ihracattan çok ithalat yapan bir ülkeyiz,üretmeyiz genelde tüketiriz. Eskiden de ithal ikameci politikalar falan vardı. Yani hiçbir dönemde tam anlamıyla dışa açık bir ülke olamadık,bir yönümüzle olmaya çalıştık. AB'ye kafamız attığında "kendi yağımızla kavrulalım" da dedik,"Avrupa bize yalvarsın" da dedik;kendimizi düzelt(e)medik. Bize göre hep suçlu onlardı,Maastricht veya Kopenhag kriterleri de neyin nesiydi ?!

Bu anlayışta bir ülkenin federasyonu zaten nasıl olabilir ki ? Burada da "UEFA ile savaşalım" modu var(Hatta UEFA toplantısında başbakan UEFA kurallarını değiştirme önerisi sundu). UEFA tehdit ediyormuş boyun eğmelemiymişiz...(!) İnsanların içindeki vatan-millet-sakarya ruhunu canlandırıcı açıklamalar da gelir yakında. Çünkü hep biz haklıyız...(!)

RTE SENKİ haksız yere hapis yatmış bir adamsın. nasıl olurda bu haksızlıga göz yumarsın. bide düşürcek adamlara engel oluyorsun. ALLAH SENİ ne biliyorsa öyle yapsın.

Kürşat Tüzmen resmen başbakanın futbola müdahale ettiğini itiraf ediyor başbakan istedi aday olmadım diyor...

Demokratik bir ülkede nasıl olabilir bu başbakan talimat vererek birinin adaylığını nasıl engeller :mad:

Muz demokrasisi

Resmen söylüyor adam işte , ak parti milletvekili adam , resmen diyor ben gelsem küme düşürecektim ama başbakan fenerli beni istemedi açık ve net.

Fenerliler bile şike yaptıklarını kabul ediyor.

Bu tür haberleri görünce de ''nasılsa Galatasaray da gitmeyecek'' diyerek kendilerini teselli ediyorlar.

Amaçları buydu zaten baştan beri Galatasaray'ı işin içine çekmek.

Başardınız. Tebrikler.

Bakalım siyaset bu işten nasıl sıyrılacak ?

Ben açıkcası , şu anket şirketlerinin siyasetin şike davasına olan yaklaşımının halka yansımasını neden araştırmadıklarını merak ediyorum ?

Açıkcası araştırdıklarını ama sonuçların hoş olmadığı için açıklamadıklarını düşünüyorum.Ben sanıyorum ki bu işten zarar eden siyaset olacak.

Bu ülkede bir anda hükümet değiştirecek bir kurum varsa oda futboldur , gelsinler üstümüze gelsinler , biz ne tsk ya benzeriz , ne chp ye nede mhp ye. Bizimle kimse oynayamaz.

Kürşat Tüzmen'in bu beyanı tüm Ak Parti'li,Galatasaraylılara ithaf olunur.Gereken mesaj alınmıştır umarım.

Üst Alt