Maradona: "Messi benim yaptıklarımı yapamazdı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maradona: "Messi benim yaptıklarımı yapamazdı"

lionel-messi-barcelona-2019-20_1wntxm74d6ifp1byt0rlkjt7zm.jpg

Arjantinli efsane futbolcu Diego Maradona, sürekli kendisi ile kıyaslanan Lionel Messi hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu.

Diego Maradona, dünyanın en iyi futbolcusu tartışmasında sık sık kendi ile kıyaslanan Lionel Messi hakkında açıklamalar yaptı.

1984 ve 1991 yıllarında Napoli'de forma giyen Maradona, Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Napoli ile Barcelona arasında oynanan ve 1-1'lik skorla sonuçlanan maçtan sonra AS gazetesine demeçler verdi.

Messi'nin gelecekte Napoli'de oynayıp oynayamayacağına dair yöneltilen soruda Maradona şunları söyledi:"Messi şu anda düşüş sürecinde. O benim yaşadığım hayatı yaşamadı. Napoli'de olağanüstü şekilde oynayabilir ama açık konuşalım ki benim yaptıklarımı yapamazdı."

Napoli tarihinde efsanevi bir yere sahip olan Maradona, "San Paolo Stadyumu'nun Diego'su olmuş olsa da umarım Napoli taraftarlarının bir Messi'si olur" dedi.

Goal

Barcelona'da tutunamamış bir oyuncudur Maradona.. Eğer Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu iddia ediyorsa Avrupa'nın zirvesindeki 3-5 takımından birinde forma giyecekti ve bu seviyede de uluslararası başarı yakalayacaktı ve takımlar seni sepetlemeyi aklının ucundan bile geçirmeyecekti ki sepetledi..

Ya böyle tipleri ben anlamıyorum. Bırak başkası övsün seni, seni bilen biliyor. Böyle narsist, egoist insanlara uyuz oluyorum. Hayır yani şu açıklamayı yapmanın sırası mı? Sen böyle deyince Messi'den iyi mi oldun?

Boş beleş bir açıklama.

Yav şu anki futbolcularla kıyaslıyorsunuz da adamlar rezil sahalarda, ölümüne dalan kasaplara karşı oynuyor. Özellikle İtalya liginde savunmacıların hemen hepsi katil. Öyle hakemler özel, yetenekli oyuncuları korusun ayakları falan da yok he. Şu an normal sayılsa da o dönem takımlar 120 km koşsa yedekler dahil 25-26 kişi kalp krizinden can verecek, kondisyon o seviyelerde. Özel yüklemeler, ilaçlar, sağlık heyetleri, sahalar, hakemler-kurallar vs hak getire.

Hani Abd hava kuvvetleri olsaydı Cengiz Han'ı yok ederdi demek gibi bir şey bu yorumlar.

Not: Messi'nin GOAT olduğunu kabullenmiş old school sayılabilecek bir futbol seyircisi.

Barcelona'da tutunamamış bir oyuncudur Maradona.. Eğer Dünya'nın gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu iddia ediyorsa Avrupa'nın zirvesindeki 3-5 takımından birinde forma giyecekti ve bu seviyede de uluslararası başarı yakalayacaktı ve takımlar seni sepetlemeyi aklının ucundan bile geçirmeyecekti ki sepetledi..

tutunamamış!!!!!!!!!!!!!!!!!! adam geldiğinde sarılık oldu 1 sene top oynamadı tam sahalara döndü meşhur bilbao maçında adamın bileğini iki yerden kırdılar 15 ay top oynayamadı.

Üst Alt