Maradona: "Messi benim yaptıklarımı yapamazdı" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Maradona: "Messi benim yaptıklarımı yapamazdı"

O donem biraz hizi olanin kral olduğu donem, teknik de demiyorum sadece hizi olan bile efsane diye aniliyordu bizim ruud van tarzindaki topcular... Ne savunma anlayisi var ne markaj var hicbi sey yok, acin izleyin ceza sahasi cevresinde elemanlar paslasir savunma penaltı noktasinda bekler adamlari oyle bi dönem. Şimdi ile alakasi yok, maradona o donemin ustun teknigine ve hizina sahipti ve fark yaratti. Haginin hizli haliydi o donem. Messi daha teknik, daha suratli, daha bitirici ve daha iyi pasor, her seyi bu madrabazdan iyi belki sovmenligi kötüdür eheheh...
Messiyi 5 adam cevreliyor gidip golunu atiyor bu sovmenden 10 kat ustun topcudur, git eroinini al cok konusma

Al sen izle bak ne vardi o zamanlar.

Messiye simdi kimse boyle dalamaz. Bak o bilek nasil kiriliyor? Dalsa messiye bidaha messi olabilir miydi soru isareti.

Senin Goikoetxea , Gentile gibi kasaplardan haberin yok belli.

Al sen izle bak ne vardi o zamanlar.

Messiye simdi kimse boyle dalamaz. Bak o bilek nasil kiriliyor? Dalsa messiye bidaha messi olabilir miydi soru isareti.

Senin Goikoetxea , Gentile gibi kasaplardan haberin yok belli.
Yahu biliyorum bunu ben, adama sert giris ayrı donemin futbol anlayisi bu mu yani savunmalarin hepsi boyle adama dalıyordu he? İzliyoruz biz de yasimiz 20lerde diye gormemis gibi yapmayin napoli milaj maçını acin komedi filmi diye izlersiniz

Ayrıca bu mac oncesi (barca-bilbao maradonaya dalinan mac) belki ikili arasında bi surtusme oldu, belki maradona yine o artist söylemlerinden birini yapti ve bu kasap lakapli basq kardesimiz yediremedi ve bu sozlerin bedelini ona odetti. Var mi böyle bir sey o dönem? Ayrıca bütün oyuncular istese su an messiye de böyle girerler kimse tutmuyor ki adamlari, girmemelerinin nedeni messiye saygidan ve gelisen futbol yüzünden.

Yahu biliyorum bunu ben, adama sert giris ayrı donemin futbol anlayisi bu mu yani savunmalarin hepsi boyle adama dalıyordu he? İzliyoruz biz de yasimiz 20lerde diye gormemis gibi yapmayin napoli milaj maçını acin komedi filmi diye izlersiniz

Markaj yok dedin de o yuzden. Istersen bir de italyada atilan tekmeleri koyayim buraya.

O zaman futbol ve rakibe tekme atma es anlamliydi.

Diego bugun olsa hayatinin en rahat maclarini cikarir. Tekme yemez bisey olmaz. Messi o gun olsa o videodaki kirilmadan sonra eski messi olamazdi.

Her donemi kendi icinde degerlendiricen o yuzden.

Bana gore futbol tarihinin en yeteneki adamidir Diego. Ama az egitim, cok kokain ve tekmeler alacagi yiginla kupanin onune gecti.

Insan olarak ne Messi yi ne de Maradonayi seviyorum. Arjantinlilere nedense isinamiyorum.
Bir daha düşün.

Most+Beautiful+Women+in+Argentina+World+(2).jpg

maradona'yı malesef izleyemedik messi gibi ama eski kayıtlardan anlaşıldığı kadarıyla sanıyorum messi'nin en azından daha büyük bitirici olduğunu, pas oyununda da kısmen daha zekice işler yapabildiğini söyleyebiliriz ..

BSG Diego. Afaki afaki konuşma adamın canını sıkma, o disiplinsizlikle bugün sen top bile oynayamazdın öyle bakacak olursak. Tamam süper yeteneklisin uçuyorsun kaçıyorsun da bugün futbol senin dönemindeki gibi amatör değil, birinci lig topçularının alayı terminatör gibi. Bugün müthiş yetenekli olsan bile profesyonel değilsen, çalışmıyorsan kaybolur gidersin. Bu dönemin yıldızları eskinin yıldızlarından çok daha önde.

Tabi her dönemi kendi içinde değerlendirmek lazım ama Diego öyle yapmamış bu sebeple bu lafları yemeye hak kazanmış bulunmakta.

Üst Alt