# Marvin Martin - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Marvin Martin

Cevap: # Marvin Martin

Su anda gelmesini en cok istedigim oyuncu Marvin Martin. Dogrusunu soylemek gerekirse kisa zaman onceye kadar hakkinda pek bir bilgim yoktu (ne menejerlik oyunlari ile alakam var ne de Fransa ligini (Lille haric ki o baska bir konu) cok sevdigim soylenebilir (ama Hollanda ligini bilirim mesela, bi Alkmaar'imi izleseniz)), fakat adi ciktigindan beri oradan buradan Sochaux videolari izleroldum. Oncelikle bu Sochaux bayagi iyi takim; bu yilki kadoruyu muhafaza ederlerse, bir kac takviye ile seneye Avrupa Ligi icin oynarlar Ligue 1'da. Forvetleri Maiga yarin Galatasaray'a geliyor deseler yine cok sevinirdim herhalde; bu Cluj takiminin eski forveti, bizim Culio'nun takim arkadasi (simdiler de Rusya liginde cok alakasiz bir takima transfer olmus) Lacina Traore tarzinda bir adam; bi de 10 numaralari var, sanirim Fas kokenli Fransiz bir cocuk, o da bayagi iyi. Yalniz bu bizim almak istedigimiz soylenen Marvin Martin de ise ne bileyim bi seytan tuyu var; yani futbol zekasi cok yerinde, oynadigi toptan zevk alan, maca ful konsantre genc bir cocuga benziyor. Bu yonuyle, stiliyle, boyuyla falan bana tamamen bizim Culio'yu hatirlatiyor. Sayet Marvin Martin'i alirsak soyle bir ileri dortlu muazzam olurdu bence:

-----------Arda-----------

--Martin-----------Culio--

------------X--------------

X yazdigim yere aralara kacan, bitiriciligi yuksek, hava toplarina hakim bir santrafor (Baros mu olur, Drogba mi, Elmander mi yoksa piyangodan baska biri mi gorecegiz bir ay icerisinde herhalde) bulduk mu arkasindaki uclu herhalde o X'i asiste bogar butun yil, rahat gol krali yapar kim olursa olsun. Bi de bu Martin'in Culio gibi topsuz oyunda da olmasi sayesinde rakibe onde basan bir takim da ortaya cikabilir zaman icerisinde (hele Terim gibi onde basan bir takim amaclayan birisi basa gelirse). Rakibi karsilama konusunda Martin ve Culio'nun Arda'ya gore daha cok sorumluluk almasi da Arda'yi saha icerisinde cok rahatlatirdi diye tahmin ediyorum (yani Arsenal'de Fabregas gibi daha serbest bi rolde, saha icerisinde takimi orkestra sefi gibi yonetme bakimindan diyorum).

Insallah olur bu transfer, ve yukarida resmini cizdigim gibi/cizdigime yakin bir takim ortaya cikar; cunku Galatasaray taraftarinin en hosuna giden futbol bu tarz onde basmaya dayali, emekcilerin generallere gore daha cok one ciktigi futbol (hele bu dortlunun arkasina Cana-Selcuk Inan ikilisini koyabilseydik bi de, offf offffff).

Alalımda.Para sorun değil zengin bi başkanımız var.Aysal bi lafı vardı transferi sormam direk parasını neyse alırım felan o laflar beni heyecanlandırıyor.

Misimoviç'in bizde başarısız olmasının bir nedeni statik bir oyuncuydu.Marvin çok hareketli devamlı kendini boşa atan bir oyuncu.Fiziken dezavantaj yakalamassa büyük ihtimal başarılı olur.

Aysal başkan yıldızların yanında gençlerde olacak dedi.umarım böyle Martin gibi adamalrıda kastedmiştir.

Üst Alt