Mehmet Topal Resmen Fenerbahçe'de - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Topal Resmen Fenerbahçe'de

Cevap: Mehmet Topal Resmen Fenerbahçe'de

bok atmaya gerek yok gayet iyi bir transfer hemde ''yerli'' önümüzdeki senelerde yabancı kontenjanının azalacagınıda düşünmek lazım

bizim yönetim akıl tutulması yaşamaya devam etsin millet toplasın kaliteli yerlileri

Eskiden Galatasaray'lı Topal'dın,şimdi ise Fenev'li Memo oldun.Seninde üstün çizildi hayırsız olsun.

bok atmaya gerek yok gayet iyi bir transfer hemde ''yerli'' önümüzdeki senelerde yabancı kontenjanının azalacagınıda düşünmek lazım

bizim yönetim akıl tutulması yaşamaya devam etsin millet toplasın kaliteli yerlileri

Peki diyelim ki acayip paramız var, Mehmet de ne isterse verebiliyoruz, sence alsak mantıklı bir transfer olur muydu?

Sistemimizi bir düşün,Selçuk ile Melo'yu bir göz önüne getir, sistem gereği onlardan hangisini çıkarıp yerine Mehmet Topal'ı koyarsan sırıtmaz? Basit bir soru.

Hatta daha da basite indirgeyeyim.Diyelim ki bizde Selçuk da yok Melo da yok,ya da Melo gibi herhangi biri.Direkt sistemi düşünelim,Fatih Terim'in bu oyun kurgusunda Mehmet Topal ne kadar başarılı olabilir.?

Transfer yapmak için transfer yapılmaz,sonra bunun acısını çok çekeriz;hali hazırda çeken kulüplerde var. Adamın sistemi müsaade etmiyor,gereksiz bölgeye 3 oyuncu alıyor,dünyanın parasını veriyor,ne oluyor sonucu,başarısızlık.

Sen kendi sistemine göre oyuncu yedeklenmediyse onu eleştir,ya da ona uygun futbolcu çıkarılmıyorsa ya da uygun bir transfer var da yapılmıyorsa onu belirt .

Cana kötü oyuncu muydu, hayır,bu düşüncenin oyuncusu değildi, Muslera direkt alınabilecek dahi olsaydı Cana kalmayacaktı, o zaman Mehmet Topal hangi mantığa göre transferi yapılacaktı ya da Mehmet Topal gitti diye nesine üzülünecek?

Yarın öbür gün Arda gitse onlara,gram üzülmem.Kendisi kaça kaça gitti ben kariyer yapacağım yok Avrupa'ya gitmek istiyorum diye en zor zamanda; 1-2 sene sonra geriye dönse bu mantık alır mı? Gerçi gidişi bizim açımızdan faydalı oldu,para değil oyun açısından.

Gidene güle güle gelene de merhaba demesini bileceksiniz , giden kendisi ısrarcı olup gitmişse,günü gelip de ülkesine dönmek istediğinde o an bizim için uygunsa alırız,değilse almayız,bu kadar basit.

ne isin var senin febede ya.sen kariyer dedin avrupa dedin bizden izin aldin.orada basarisizda degildin...bence bunun nedeni farkli seyler olabilir.her neyse bizden cikmistir bitmistir....

Mehmet Topal adına saçma sapan bir transfer oldu.. Bir insan Avrupa'da sürekli oynuyorsa, Chelsea'yle dahi ismi geçiyorsa niye Türkiye'ye dönüp rezil olur ki ? Bu cümleleri bize gelseydi de kurardım.. İlginç bir transfer olduğunu söyleyebilirim.. Mehmet Topal ya da Fenerle alakalı değil benim sitemim, biz neden transfer yapmıyoruz hala onu merak ediyorum açıkçası.. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Emre A.Madrid'e gittiğinde aklıma gelmişti, görün bakın Arda da fenere dönecektir.. Bu transfere hazırlayın kendinizi.. Azize ve çetesi kendini satar yine de Arda'yı alırlar.. Demişti dersiniz :)

Peki diyelim ki acayip paramız var, Mehmet de ne isterse verebiliyoruz, sence alsak mantıklı bir transfer olur muydu?

Sistemimizi bir düşün,Selçuk ile Melo'yu bir göz önüne getir, sistem gereği onlardan hangisini çıkarıp yerine Mehmet Topal'ı koyarsan sırıtmaz? Basit bir soru.

Hatta daha da basite indirgeyeyim.Diyelim ki bizde Selçuk da yok Melo da yok,ya da Melo gibi herhangi biri.Direkt sistemi düşünelim,Fatih Terim'in bu oyun kurgusunda Mehmet Topal ne kadar başarılı olabilir.?

Transfer yapmak için transfer yapılmaz,sonra bunun acısını çok çekeriz;hali hazırda çeken kulüplerde var. Adamın sistemi müsaade etmiyor,gereksiz bölgeye 3 oyuncu alıyor,dünyanın parasını veriyor,ne oluyor sonucu,başarısızlık.

Sen kendi sistemine göre oyuncu yedeklenmediyse onu eleştir,ya da ona uygun futbolcu çıkarılmıyorsa ya da uygun bir transfer var da yapılmıyorsa onu belirt .

Cana kötü oyuncu muydu, hayır,bu düşüncenin oyuncusu değildi, Muslera direkt alınabilecek dahi olsaydı Cana kalmayacaktı, o zaman Mehmet Topal hangi mantığa göre transferi yapılacaktı ya da Mehmet Topal gitti diye nesine üzülünecek?

Yarın öbür gün Arda gitse onlara,gram üzülmem.Kendisi kaça kaça gitti ben kariyer yapacağım yok Avrupa'ya gitmek istiyorum diye en zor zamanda; 1-2 sene sonra geriye dönse bu mantık alır mı? Gerçi gidişi bizim açımızdan faydalı oldu,para değil oyun açısından.

Gidene güle güle gelene de merhaba demesini bileceksiniz , giden kendisi ısrarcı olup gitmişse,günü gelip de ülkesine dönmek istediğinde o an bizim için uygunsa alırız,değilse almayız,bu kadar basit.

kardeş iyi hoş güzel uzun uzun yazmışsında ben ah mehmet topal ı neden almadık diye üzülmedim adamlar kendi sistemlerine uygun kaliteli yerlileri alıyorlar her transfer döneminde birde bize bak 10 senede 1 selçuk oda bonservisi elinde kanatların zayıf hatta takımda kanat diye birşey yok bas parayı çel akıllarını getir gökhan ı sercan ı elin oglu yapıyor sen elin kolun baglı yok şu sürec yok bu sürec diye taraftarı oyalamaktan başka bir halt yapmıyorsun

Kendisini çok severdim ... Futbolu mükemmel değil ama beyefendi ve sportmenliği bana kendisini sevdirmişti hep ... Bizden Avrupa hayali için gitmişti bu hayalden sonra dönüp de fener'e gitmesi beni gerçekten çok şaşırttı ... Futbol olarak kesinlikle bizim bişey kaybettiğimizi yada fener'in çok büyük bi iş yaptığını düşünmüyorum ama şaşırdım açıkçası ...

kardeş iyi hoş güzel uzun uzun yazmışsında ben ah mehmet topal ı neden almadık diye üzülmedim adamlar kendi sistemlerine uygun kaliteli yerlileri alıyorlar her transfer döneminde birde bize bak 10 senede 1 selçuk oda bonservisi elinde kanatların zayıf hatta takımda kanat diye birşey yok bas parayı çel akıllarını getir gökhan ı sercan ı elin oglu yapıyor sen elin kolun baglı yok şu sürec yok bu sürec diye taraftarı oyalamaktan başka bir halt yapmıyorsun

Gökhan'ı bilemem, Sercan'ı da, bir kaç maç dışında seyretmişliğim yoktur, iyidirler ya da kötüdürler diye ahkam kesemem,sen çok izlediysen senin fikrine güvenirim. Türkiye'ye gelmek istemiyorlar,burası tercihinden önce diğer seçenekleri değerlendirmek istiyorlar diye biliyorum sadece. Ha buna rağmen giderler ülkemizdeki bizim dışımızda bir kulübe gelirler,o zaman neden almadık diye bir açıklama yapmak durumundalar.

Bana göre bir yabancı kanat sola alacaksak sağa da bir kişi lazım,ben iki kişi düşünmüyorum Mertan'a güvenim var daha çok izleme fırsatı bulduğum için,daha yararlı olacağına inanıyorum. Kerim,Gökhan,Sercan'dan biri alınabilirse iyi olabilir; ama transfer sezonu bitip de hiç bir yere gelmezse bu kişiler ki sadece biz ilgilenmiyoruz,o zaman yönetim çalıştı ama gelmek istemediler denilebilir.

Gökhan bana göre bu ikisinden biraz geride. Sercan olsaydım düşünürdüm acaba Mesut'un yolunu izleyeyim mi diye,bence çabuk bir karar vermek istemeyecektir. Kerim ise ikna edilebilirse ya hemen alınmalı ya da unutulmalı.

283643_414099478642619_1431269201_n.jpg

saçlar bıngıllı ismail terk kolmuş.ayrıca bu kadar para etmez toplar fenere iyi çakıyo :D

Mehmet Topal hiçbir zaman Galatasaray'dan başka bir takımda oynamam Türkiye'de demedi. Böyle konularda büyük konuştuğunu medyada hiç görmedim. Karakterli beyefendi bir adamdır. Gittiği takım fenerbahçe bile olsa kendisine hayırlı olsun derim.

Belirsiz ve söylenmesi gereken birkaç nokta var.

Mehmet Topal avrupada sürekli kalmak istediğini belirten açıklamalarıyla yer aldı. Bir ara EPL'den talipleri var denildi. Türkiye'ye dönmesi şunu gösteriyor ki avrupadana alıcısı yok ve haberler palavraymış.

Mehmet'in bizdeykende yaptığı atılımı takdir etmişimdir yalnız kendisi çok düz ve orta sahada oyunu daha ziyade tek taraflı oynayan bir oyuncudur. İyi markaj iyi kademe özellikleri vardır. Bir de arada gördüğümüz uzun şutlar.

Bunun dışında bir takıma yaratıcılık katabilecek, ileriye oynayacak, ofansa çok katkıda bulunabilecek yetenekleri yoktur. Kilitlenmek istenen maçlarda iş yapar. Onun dışında stoperlerin arasına yapışır.

Bizden giderken 5 milyon euro gibi vasat bir bonservisle satılmasına sevinmiştim. Eğer bir takım ileri geri güçlü bir orta saha kuracaksa, oynatacağı adam M Topal olmamalıdır.

Bu transfere sevindim.

Git sende git parladığınız adam olduğunuz takımdan avrupaya gidecem diye ağlayarak kaçın ondan sonra 2 sene sonra dönüp dolaşın şikeci eziklere.

Bu kadar paranın maskotu olmayın.

Profösyonel sizsiniz biz malız ok

Buda fener CL'de finale kadar çıkabilir demiş röportajın da :lol:

Her adama zorlamı söyletiyorlar CL mevzusunu anlamadım ki :D:D:D

tv de izledim kendisini,işin gerçeği bizim yolladığımız mehmet topal değildi konuşan,değişmiş,farklı fikirleri olan bir insan olmuş olarak gördüm kendisini.

efendiliğine lafım yok ama bence mehmet topal avrupada bir yerlere gelemeyeceğini gördüğü için maddi çıkarlarını düşünerek fenere gitmişdir.

hiç kimse 3 kuruşluk oyuncuya 5 kuruş vermez...fenerden başka...

mehmet topal çevir kazı yanmasın misali bir konuşma yaptı,emre gibi ben doğuştan fenerliyim filan demedi,dedirtirler isede o kendi karektersizliği olur.

fenerde başarılı olup olmayacağına gelince mehmet topal ligde iş yapar ama avrupada zor.bizde olsaydıda mehmet topla ilk 11e giremezdi zaten.

mehmet topalın partneri ondan iyi olacakki topalda iyi oynasın,tıpku melo-selçuk ikilisi gibi.fenerde bu başarıyı yakalaması zor çünki fener bireysel yeteneğe dayalı futbol oynuyor ve bu sezonda alexi geri planda bırakarak bir yol çizmeye çalışacaklar,topal çok zorlanır.

Bence mehmet topal elbetteki başka takımlardan teklif almış ama 1m euro üstü verende olmamışdır.2 m euroyu veren sözüm ona tek dünya klübü fener olduğu için gitmişdir çünki topal kendisine,futboluna avrupada ilerleyeceğine inanmadığı için yapmışdır bunu.

sonuç itibari ile mehmet topal karekteri düzgün bildiğimiz bir oyuncudur ama fener formasının ezikliği altındada klübümüz adına kötü söz edersede bu taraftar afarozda eder topalı bu bir gerçek.

f5 adama yıllık 2 milyon 300 bin euro verecek en az , (maç başları ile ) e şimdi bu adama kim bu kadar para verirdi ? kimse . Ben kızmıyorum şahsen , sonuçta adam futbolcu .

Pahahaha, saka gibi.

Apar topar Avrupa hayalleri için giden adam, simdik apar topar geri dönüyor, para için tabi ki.

Böylece o dönem parasini alamadigi için gitmis olmasi kesinlesti, çok severdim spiderman'i ama söyledi her söz palavra çikti

Takımında kalsaydı (o kadar faydalı değilmiş ki ucuz bir fiyata sattılar) 4 yılda alacağı para 3M... Aynı sürede Fenerden 10M para alacak. Aradaki fark 7M...

7M çok iyi para.... 7 kere lotodan büyük ikramiyeyi yakalamak gibi bir şey. M. Topal hayatını garanti altına aldı ve kızmıyorum adama.

bir insan'da akıl olmazsa fikiri de olmaz. Mehmet Avrupa'ya hak etmediği halde , sanırım Valencia'da hatasının farkına vardı ki şutladı bunu fazla zarar etmeden. Mehmet oradan herhangi bir takıma gideceğine feneri seçti çünkü o parayı mehmete verecek takım yok dünyada enayiliktir yani. Git avrupanın sıradan takımlarına avrupada yaşa, gelmiş fenere transfer olmuş hayyy Allahım ya. 2 sene sonra anadolunun hangi takımında oynicak merak ediyorum. dua etsin kayseri Antalya gibi bir takıma gitsin , ben sonunu siirt jetpa'da görüyorum

tv de izledim kendisini,işin gerçeği bizim yolladığımız mehmet topal değildi konuşan,değişmiş,farklı fikirleri olan bir insan olmuş olarak gördüm kendisini.

efendiliğine lafım yok ama bence mehmet topal avrupada bir yerlere gelemeyeceğini gördüğü için maddi çıkarlarını düşünerek fenere gitmişdir.

hiç kimse 3 kuruşluk oyuncuya 5 kuruş vermez...fenerden başka...

mehmet topal çevir kazı yanmasın misali bir konuşma yaptı,emre gibi ben doğuştan fenerliyim filan demedi,dedirtirler isede o kendi karektersizliği olur.

fenerde başarılı olup olmayacağına gelince mehmet topal ligde iş yapar ama avrupada zor.bizde olsaydıda mehmet topla ilk 11e giremezdi zaten.

mehmet topalın partneri ondan iyi olacakki topalda iyi oynasın,tıpku melo-selçuk ikilisi gibi.fenerde bu başarıyı yakalaması zor çünki fener bireysel yeteneğe dayalı futbol oynuyor ve bu sezonda alexi geri planda bırakarak bir yol çizmeye çalışacaklar,topal çok zorlanır.

Bence mehmet topal elbetteki başka takımlardan teklif almış ama 1m euro üstü verende olmamışdır.2 m euroyu veren sözüm ona tek dünya klübü fener olduğu için gitmişdir çünki topal kendisine,futboluna avrupada ilerleyeceğine inanmadığı için yapmışdır bunu.

sonuç itibari ile mehmet topal karekteri düzgün bildiğimiz bir oyuncudur ama fener formasının ezikliği altındada klübümüz adına kötü söz edersede bu taraftar afarozda eder topalı bu bir gerçek.

o kulüble irtibata geçen zaten kafadan tuaflaşıyor

o değilde bence fener yönetimi Antu sitesini hergün takip ediyor. ne zaman topic acılsa bu bize gelsin diye o futbolcularla ilgileniyorlar. anlaşılan Aziz yıldırım taraftarı mutlu etmenin yolunu antuda arıyor.

Üst Alt