Milan, 1.2 Milyar Euro Karşılığında ABD'li Şirkete Satıldı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Milan, 1.2 Milyar Euro Karşılığında ABD'li Şirkete Satıldı

Milan, 1,2 milyar euro karşılığında ABD'li şirkete satıldı​

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan, 1,2 milyar euro karşılığında ABD'nin RedBird Capital Partners şirketine satıldı.​

İtalya Serie A'da bu sezon şampiyonluğa ulaşan Milan, ABD'li şirket RedBird Capital Partners'e satıldı.

İtalyan ekibinden yapılan açıklamada, kulübün satışı için Elliott Advisors ile RedBird Capital Partners arasında anlaşma imzalandığı bildirildi.

Elliott'ın kulüpteki azınlık hissesi ve yönetim kurulundaki koltuklarını koruyacağı anlaşmaya göre, yeni sahipliğe geçiş eylül ayına kadar tamamlanacak.

RedBird Capital Partners Kurucusu Gerry Cardinale, internet sitesinde yer alan açıklamasında, "Milan tarihinin bir parçası olmaktan ve kulübün İtalya, Avrupa ve dünya futbolunun tepesine dönüşünde rol oynamaktan onur duyuyoruz. Milan'ı ileriye taşımak için kulüp, yönetim ve dünyanın dört bir yanındaki taraftarlarla uzun vadeli ortaklık yapmak için sabırsızlanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Arenalarinda Sezar’ın parmağını bekleyen futbolcuları da göreceğiz yakında
Zaman ileri mi gidiyor yerinede mi sayıyor bilemiyorum

bayagidir takip ediyordum bu konuyu.....
dolayisiyla bir kac yildir da *beklenen bir haberdi ... ha amerikalilar aldi alacak ha fransizlar(luis vitton vs)... derken amerikalilar yarisi onde bitirmis.

chelsea sonrasi abd nin avrupa futboluna bu yil ses getiren 2.si govde gosterisi bir bakima...

abdliler icin ve italyan orjlu amerikanlar icin italya ligleri ust alt fark etmez cok onemli stratejik olarak goruluyor yatirim bazli. italya futbolunda alttan uste ,abd bazli yatirim cok fazla. onlari ortadogu ulkelerinden yatirimcilar ve son donemde uzakdogu(inter vs) yatirimcilar takip etmeye basladi.
basta da dedigim gibi, en fazla yatirimi abd bazli oldugunu okumustum bir ara...

italya futbolu adina ilac gibi bir hamle bu ,salt milan olarak bakmamak gerekir.

epl de hareket alani kalmadi abdli veya farkli kita sirketlerinin atilimi adina..nerdeyse cogu mevcut epl takimlari ya abd,ya ortadogu ya uzakdogu ya da rus vs sirketleri tarafindan alindiklari icin, italya halen revacta,ozellikle milan kac yildir ha gitti gidecek derken, sonunda alindi bu tur bir sirkete.....

fransa futboluna da benzer yatirimlar oldu, yakinda daha da olur tahminim...

son olarak,

bakalim milan kimleri alacak. *cl ni ciddiye alirlarsa saglam isimler alacaklarini dusunuyorum.

bizi alın kardeş külüp yapın. İbrahimovic ve milan'ın gençlerini bize yollayın. Ballo toure solbek yokluğunda yıldız olur bizde.

Üst Alt