Muhteşem Yüzyıl | Çarşamba | 20.00 | Show TV - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muhteşem Yüzyıl | Çarşamba | 20.00 | Show TV

Cevap: Muhteşem Yüzyıl

Osmanlı'da seks yokmuş. Tüp bebek veya sperm merkezleri varmış. 500 sene önceyi gördüm, şahitlerim var.

Aktörlüğünü beğenmezsin elbette.Bundan doğal bir şey yok. Ama ahlak timsali gibi ortaya çıkıp, adamı virüs gibi tanıtmamak gerekir.

O zaman o senaristler de bana KAnuni'yi şehvet düşkünü olarak tanıtmasın...Sen çok sınırlayıcı cıktın ya...Ayrıca ben doğru olanı yapıyorum adamın sanat ile vermeye çalıştığı mesajı anladığım şekilde söylüyorum...Özel hayatı nasıl bir kişiliği olduğu beni ilgilendirmez...Belki para , reyting gibi önemli etkenler vardır bu tercihlerinde onu da kendi söylemediği sürece bilemeyiz..

O zaman o senaristler de bana KAnuni'yi şehvet düşkünü olarak tanıtmasın...Sen çok sınırlayıcı cıktın ya...Ayrıca ben doğru olanı yapıyorum adamın sanat ile vermeye çalıştığı mesajı anladığım şekilde söylüyorum...Özel hayatı nasıl bir kişiliği olduğu beni ilgilendirmez...Belki para , reyting gibi önemli etkenler vardır bu tercihlerinde onu da kendi söylemediği sürece bilemeyiz..

Herkes anlamak istediği şekilde anlar olayı. Sınırı belli, bambaşka bir pencereden bakıyorsunuz olaya.

haremi sadece manzara olsun diye yapıyolarmış ki öylesine zevkine,kadın biriktirmeyi seviyorum koleksiyon hesabı

Devlet içinde yer edinmeye başlayan harem, Kanuni Sultan Süleyman devrinde kurumsallaşmasını tamamlamıştır. İki temel fonksiyonu vardır. Birincisi Padişahın özel yaşamını sürdüğü ve eş bulduğu yerdir. Fatih'le birlikte şehzadeler yabancı hanedanlarla evlenmeyi bıraktıklarından bu çok önemli ve hanedanın devamı için vazgeçilmez bir fonksiyondur. İkincisi bir okuldur. Enderun mezunu devşirme gençlerle sarayda eğitim almış cariyelerin evlendirilmesiyle eğitime dayanan bir aristokrasi kurulmuştur. Padişaha ve hanedana bağlı bir aristokrasi yaratılmasını sağlamak için cariyelerin eğitilmesini sağlayan kurumdur.

Wiki böyle diyor..

Daha ilk bölümde haremlik var diye ortalık ayağa kalKTıı birkaç bölüm sonra eşcinsellik sahneleri olacaktır O zaman neler olacak merak ediyorum : ) Fazla ömürlü olmaz bu dizi

kanuni açık ara osmanlı yı batıran adamdır babası yavuz un ağzına kadar doldurduğu hazineyi anlamsız seferlerle bitirmiştir.fransa ya verdiği kapütilasyonlar ve en önemlisi osmanlı nın belkide en iyi padişahı olacak öz oğlu şehzade mustafa yı öldürtmesi karısının aklına uyup 2.selim i başa getirmesi osmanlıyı çökertmiştir.2. selim ki padişahlığı boyunca saraydan dahi çıkmamış zevki sefa içinde yaşayan bir adamdı ki osmanlı padişahları arasında sefere çıkmayan tek padişahtır.

bu kadar tepki göstermeye gerek yok peygamber hayatı değil padişah hayatını anlatıyorlar bu adamlar da yanlış yapabilir hatta kanuni gibi büyük yanlışlar.

kanuni açık ara osmanlı yı batıran adamdır babası yavuz un ağzına kadar doldurduğu hazineyi anlamsız seferlerle bitirmiştir.fransa ya verdiği kapütilasyonlar ve en önemlisi osmanlı nın belkide en iyi padişahı olacak öz oğlu şehzade mustafa yı öldürtmesi karısının aklına uyup 2.selim i başa getirmesi osmanlıyı çökertmiştir.2. selim ki padişahlığı boyunca saraydan dahi çıkmamış zevki sefa içinde yaşayan bir adamdı ki osmanlı padişahları arasında sefere çıkmayan tek padişahtır.

bu kadar tepki göstermeye gerek yok peygamber hayatı değil padişah hayatını anlatıyorlar bu adamlar da yanlış yapabilir hatta kanuni gibi büyük yanlışlar.

Seferler anlamsız falan değildi. Doğu'ya yönelen Osmanlı'yı tekrar Batı'ya yöneltmişti. Eğer Viyana kuşatmasında başarılı bir sonuç alsaydık, Dünya'nın düzeni bariz bir şekilde değişirdi.

Ama diğer konularda haklısın; Şehzade Mustafa'nın çok zeki ve iyi yetiştirilmiş biri olduğu söyleniyordu. Sırf Hürrem Sultan'ın çocuğu olmadı için, Hürrem tarafından sevilmiyordu ve Kanuni'yi bir şekilde ikna ederek, Mustafa'yı öldürttü.

Kanuni dönemi Osmanlı'nın en yüksek dönemidir...

Sallama Ziya demek istiyorum sana...

Kanuni dönemi Osmanlı'nın en yüksek dönemidir...

Sallama Ziya demek istiyorum sana...

osmanli devletinin duraklama donemine girmesini hazirlayan padişahtır, onun doneminde imparatorlugun ondan önce ki padisahlar tarafindan yapilan bütün hazineleri bitmistir. (bkz: viyana kusatmasi) ayrıca sınırları gereğinden fazla genisleterek, bir sürü azzınlık toplumu olmasina neden olmuştur, kontrol edilmesi zor bir devlet haline getirmistir osmanlıyı.avrupa'daki büyük başarıları mezhep savaşları ile aynı zamanda gerçekleşmiştir.kapitülasyonlari başalatan, osmanlının ekonomik çöküşünü hazirlayan padişahtır bence iyi araştır derim.

avrupalıların kendisini çok sevmesinin nedeni osmanlı yı batırmasıdır.

Benim anlamadığım şey 5 günde 75 bin kişi rtük'e şikayette bulunmuş dizi için. Sene başından beri gelen şikayet de 68 bin. Dünyanın en pahalı benzinini, internetini, vergisini öderiz, üniversiteli gençlerin doğmamış bebekleri ölünceye kadar dövülür kimsenin de kılı kıpırdamaz. Neymiş Kanuni içki içmişte haremindeki kadınla birlikte olmuş bu mu yani?

"Kanuniyi seks düşkünü alkolik gösterdiler". Sanki haremindeki kızları dövdü de ırzına geçti ya da sarhoş alırken gösterdi. Mecliste bile konuşulacak kadar ne oldu şimdi? Mecliste konuşanlar 4 liralık benzini niye konuşmuyor? Dünyanın en yüksek vergisini, kaçak elektrik kullanım oranını, işsizliği konuşma, cari açığı konuşma Kanuni Sultan Süleyman'ı konuş.

Bunlar tartışılır, rahatsız olanlar da rahatsızlığını belirtir buna hiçbirşey söylemiyorum. Ama memlekette başka sorun yokmuş gibi devlet bakanlarının bile Kanuni'nin uçkurunun derdine düşmesi beni rahatsız ediyor. Memleket meselesiyle uğraşacaklarına ucuz populizm.

Kurtlar Vadisi Terör dizisine de aynı şey yapılmıştı. Neymiş kamplaştırıyormuşta şiddet sahneleri varmış da bilmemne. İlk bölümünde gösterilen herşey yaşanmış gerçek olaylardı üstelik. Dizi apar topar kaldırıldı da terör bitti mi sanki? Üstelik Kurtlar Vadisi'nden daha ucuz populizm yapan diziler türedi ama hedef düştü ya kimse ondan sonrası ile ilgilenmedi. Şimdi de öyle olacak...

Benim anlamadığım şey 5 günde 75 bin kişi rtük'e şikayette bulunmuş dizi için. Sene başından beri gelen şikayet de 68 bin. Dünyanın en pahalı benzinini, internetini, vergisini öderiz, üniversiteli gençlerin doğmamış bebekleri ölünceye kadar dövülür kimsenin de kılı kıpırdamaz. Neymiş Kanuni içki içmişte haremindeki kadınla birlikte olmuş bu mu yani?

"Kanuniyi seks düşkünü alkolik gösterdiler". Sanki haremindeki kızları dövdü de ırzına geçti ya da sarhoş alırken gösterdi. Mecliste bile konuşulacak kadar ne oldu şimdi? Mecliste konuşanlar 4 liralık benzini niye konuşmuyor? Dünyanın en yüksek vergisini, kaçak elektrik kullanım oranını, işsizliği konuşma, cari açığı konuşma Kanuni Sultan Süleyman'ı konuş.

Bunlar tartışılır, rahatsız olanlar da rahatsızlığını belirtir buna hiçbirşey söylemiyorum. Ama memlekette başka sorun yokmuş gibi devlet bakanlarının bile Kanuni'nin uçkurunun derdine düşmesi beni rahatsız ediyor. Memleket meselesiyle uğraşacaklarına ucuz populizm.

Kurtlar Vadisi Terör dizisine de aynı şey yapılmıştı. Neymiş kamplaştırıyormuşta şiddet sahneleri varmış da bilmemne. İlk bölümünde gösterilen herşey yaşanmış gerçek olaylardı üstelik. Dizi apar topar kaldırıldı da terör bitti mi sanki? Üstelik Kurtlar Vadisi'nden daha ucuz populizm yapan diziler türedi ama hedef düştü ya kimse ondan sonrası ile ilgilenmedi. Şimdi de öyle olacak...

Katılıyorum. Kanuninin uçkurunun peşine düşen bakanları kınıyorum.

Üst Alt