# Musa Çağıran - Sayfa 28 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Musa Çağıran

Cevap: #35 Musa Çağıran (Konyaspor'da Kiralık)

barış ayhan ve m.sarpın yaptığı işi 3 maç arka arkaya oynasa rahatlıkla yapabilecek genç ve gelişime açık olan bir oyuncu..

1 sene devamlı oynatılsaydı dmc yada mc aranmak zorunda kalınmaz m.sarp ayhan gibi futbol fakirlerine orta saha teslim edilmezdi

sanki ligde şampiyonluğa oynanıyor avrupada devam ediliyorda o yüzden kadroda über ortasahalar var da hemde tecrübesiz genç diye oynatılmadı sanacak millet..

adama gülerler valla..

Yılmaz Vural kesti maalesef....İnşallah son 10 maçta oynatır da kendini gösterme fırsatı olur... Aslında biz de ikinci yarı da kullanabilir ve kazanabilirdik Musa'yı..

Teknik Direktör Yılmaz Vural, 18 kişilik kadroya Musa Çağıran, Mehmet Sedef ve Tazemeta’yı almadı. Bu üç futbolcu yerini Serkan Şahin, Emre Yüksektepe ve Alvaro’ya bıraktı.

Önceki haftalarda Adnan ve Barbaros(!) un arkasında yedek bekleyen Musa bu hafta kadroya dahi alınmamış. Ziya Doğan döneminde ortasahada birşeyler yapmaya çalışan tek adamdı. Yazıktır, günahtır. Sarp, Özbek, Adnan, Barbaros ve Ertuğrulların oynadığı yerde gencecik adamlar harcanıyor. Sonra da herkes Türk futbolu gelişmiyor diye ahkam kesiyor.

bu hafta ilk 11 çıktı penaltısı verilmedi konyaspor'un en iyisiydi yılmaz vural bundan sonra Musa'yı banko oynatacaktır.TD değişikliklerinde zaman zaman bazı oyuncular ilk 11'den kesilir ama yılmaz hocanın'da gözüne girmiş belliki seneye bomba gibi dönecek BAM'ın yerine xavi etkisi yaratacak beni en çok üzen Fırat kocaoğlu'dur her kasımpaşa maçında spikerin Galatasaray bu kaleciyi niye bırakmış kasımpaşa yarım sezondur bu kaleciyi niye oynatmamış oynatsa şuan üst sıralarda olurdu diyor ve her maç 10 numara performans gösteriyor fırat'dan çok ümitliydim onuda yediler dua etsinlerde kasımpaşa düşsün yoksa seneye fırat'a kapıyı 5 milyon euro'dan açarlar sene sonu tekrar alınabilir müthiş kaleci paftada çok beğeniyordum zaten ama gelen uzman td'lerimiz yıllardır onu hiç oynatmadı her hafta parlamaya devam ediyor Türk A2 milli takımına çağrılması büyük başarıdır hiddink tarafından Sinan volkan mert günok cenk gibi kaleciler sakatlanırsa a milli takıma davet edilecek ilk kaleci olacak hiddink onu geniş kadro listesine yazmış bu beni kendi adına çok sevindirdi inşallah geri transfer edilir o savunmayla bile inanılmaz işler çıkarttı 50-60 gol yiyen takım gol yemiyor onun sayesinde inanılmaz performans gösteriyor allah nazardan saklasın

çok takip edemedim ama 2-3 maçını 90 dakika izledim konya'da. faydalı olmaya çalışıyor, bilhassa ayaklarına hakim gibi geldi bana.

hücum yönü defans yönüne göre biraz daha güçlü gibi ama daha iyi izleyen arkadaşlar daha iyi bilir.

Mustafa Sarp,Ayhan Akman,Baris Özbek gibi futbolculardan iyidir. Onu yollayacaklarina su 3 kazmayi yollasalardi daha iyi olurdu..

Bu hafta çok güzel bi çalım atmaya çalıştı hemen indirdiler.

Kendine güveni gelmiş, rahat oynuyor.

musa çağıranı oynatmayanlar süre vermeyenlere ben futbol katili diyorum.ülkemizde ve avrupada en çok ihtiyaç duyulan az sayıda bulunan bir oyuncu musa cağıran iki yönlü oynayabiliyor.çalım atıyor sürati iyi şutu iyi dikine gidiyor.bu adam düzenli oynatılsaydı üzerine düşülseydi biz ve o farklı noktalarda olurdu.milli takıma da çağrılırdı.özellikle manisa maçına göz atarasanız ne demek istediğimi anlayacaksınız.

okan buruktan daha fazla bi oyuncu gördüğüm kadarıyla çok güçlü dikine daha iyi gidiyor.şutu daha sert defansif özellikleride daha iyi tek sorunu topu iyi kullanamıyor boş adamı göremiyor son pas ve şutta sorun var

dahası benim büyük hayranı olduğum okan buruk gibi hücumdayken sürpriz kafa golleri atan biri. okan buruğa benzetiyorum futbol stilini :=))

okan buruktan daha fazla bi oyuncu gördüğüm kadarıyla çok güçlü dikine daha iyi gidiyor.şutu daha sert defansif özellikleride daha iyi tek sorunu topu iyi kullanamıyor boş adamı göremiyor son pas ve şutta sorun var

Daha çok genç ve öğreneceği çok şey var. Mehmet Topal gibi olabilir ancak oynatılması lazım. Gerets Mehmet'i Şampiyonlar Ligi'nde bile oynatıyordu. Güvenilmesi gerekiyor.

Daha 18 yaşında.20 yaşına kadar kiralamak denemek lazım.Yaşına göre çok iyi fiziği var.Mehmet Batdal'da ışık yok ama bu çocukta iş var

Üst Alt