Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir? - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Mustafa Sarp iyi bir ikinci yarı oyuncusudur kanımca,adam bozma özellikleri üst düzeyde olan ,golü koklama özelliği bulunan fakat aynı oranda da teknik yönü zayıf ve dikine pas atamayan klasik bir Türk önlibero adamıdır.

Maçı önde götürdüğümüz ya da üstümüze sürekli hamle yapan takımlara karşı kullanabileceğimiz önemli bir koz.

Lakin bu sistem de mustafa Sarp ve Mehtet Topal ikilisyle bu iş yürümez,

Frank hala İniesta ve Xavi ikilisinin yaptığı görevleri bu iki oyuncumuzdan bekliyor ama karşılık alamıyor ve bu da takımın pas trafiğini olumsuz yönde etkiliyor.

Dediğim gibi Sarp önemli bir adam ama bazı durumlarda ve bu durumlardan biri de yarın akşam ki, A.madrid maçı,Sarp ın maçı olabilir...

O yuhalandığı Antalya maçında 88.ci dakika Caner'in önüne verdiği pası ne Barış verebilir ne Ayhan ne de Mehmet Topal,biraz gerçekleri görün ya çok mu zor!

Klasik bir cümle.Sen yap sen et. :)

Merak ediyorsan kendini tanıtayım.Önce taraftar olarak.28 yaşındayım. Prekazi ve Simoviç döneminden beri Galatasaray taraftarayım.İstanbul 'da yaşamıyorum ama her sezon en az 5 lig maçını stadda izlerim.Kupa ve Avrupa maçları aynı şekilde.

Amatör sporcu olarak tanıtayım.14-19 yaşları arasında Gençlerbirliği altyapısından yetiştim.4 yıl 3.ligde Diskispor 'da görev yaptım.Sporcu olmama rağmen Üniversite 'de okuyordum ve dizimden sakatlanıp ameliyat olduktan sonra futbol hayatımı noktaladım.

Anladığın buradaki her taraftar kadar futbol konusunda bilgim var.Merak ediyorsan söyleyeyim.PES ve birkaç futbol oyununu da oynarım.Ama senin gibi oradan birşeyler öğrenmeye ihtiyacım yok. :eek:

Bir de sen kendini tanıt bakalım :asd:

Uyuz oluyorum böyle insanlara.Ne söylesek seni görelim derler.Offf daha fazla yazmak istemiyorum :)

Ben de kendimi tanıtayım o zaman;

Kendimi bildim, bileli Galatasaraylıyım, Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. PES-FİFA vb oyunlar oynamam. Herkes gibi ben de bazı şeyleri eleştiririm ama insanlara 'sen futbolcu değilsin' diye bir yaklaşımda bulunmam. Çünkü; insanların kazandıkları ekmeğe saygı duyarım. Sizin gibi 'kim, ne kadar futbolcudur' dedektörlüğü yapmak için gerekli olan amatör futbolculuk kariyerim de yoktur.

Adam gibi topu ayağına alışı futbolculara benzemiyor dedim.Forumda bu adamı beğenmeeyen birçok adam var benim gibi.Hepsine sen kimsin futbol bilgin ne diye sormak çok aptalca.7-70 e herkesin eleştiri yapmaya hakkı vardır.O zaman kimse kimsenin işine karışmasın teknik direktör değilsek.Rijkaard ve diğer futbolcu topikleri silinsin.

Allahım ya ne adamlar var :9

Türkiye'de yabancı hayranlığı oldukça Lincoln gibi sevilir,Arda gibilere destek çıkılmaz,yok işte bencil derler,göbekli derler,ruhsuz derler,ölünen geberilen adamların takımı ne hale soktuğunuda gördük,bu Mustafa Sarp kendini aşıyor ya herkes bunu göremiyor mu? Bu adam geldiğinde ben dahil iyi bir yedek olur dedim,formayı aldı vermiyor abi,adam hakkını veriyor o formanın hala bu adamda kusur ararsanız,bu adama takıntınız var demektir,helal olsun ki Mustafa Sarp'a 29 yaşına gelmiş Galatasaray ile iyi bir kontrat imzalamış ama kendini hala geliştirmekten gerir kalmıyor,ben böyle adamları başımın üstünde taşırım,hep bu eleştirenler ruh ruh diye yırtınmadınız mı? Alın size Galatasaray aşkıyla yanan adam,mücadelesini geçtim katkılı bir oyuncu,ama hala yaranamıyor bu Mustafa'nın tek suçu ''Türk'' olması bu kadar net...

Bence da mustafa dikine oynayamayan ayığında topu fazla tutarak ve isabet konusunda da hayli sıkıntılı olan ilere neredeyse duran toplar hariç ciddi katkı veremeyen bir orta saha kısaca böyle futbolcuların miadı dolmuştur

artık oyunu çift yönlü oynayacak orta sahalar lazım hele ki bizim hocanın sistemi için olmassa olmazıdır bu mevki mesela manisalı sezer. Nizamettin olabir hatta formda topal da gayet iş görür.

Bence da mustafa dikine oynayamayan ayığında topu fazla tutarak ve isabet konusunda da hayli sıkıntılı olan ilere neredeyse duran toplar hariç ciddi katkı veremeyen bir orta saha kısaca böyle futbolcuların miadı dolmuştur

artık oyunu çift yönlü oynayacak orta sahalar lazım hele ki bizim hocanın sistemi için olmassa olmazıdır bu mevki mesela manisalı sezer. Nizamettin olabir hatta formda topal da gayet iş görür.

Özetleri izlemeye devam et hocam :D

:2_thumbs_up_-_anima Bir de ekleme yapıyım.Defansif oyuncu olmasına rağmen ileride çok fazla oynayıp bazı futbolcuları bozuyor.Kesinlikle çift yönlü bir oyuncu değil.Umarım hocamız farkeder.Onun yerine sisteme sadık M.Topal 'ı ben de tercih ederim.;)

Attığı goller yanılmıyorsam hepsi duran top ayrıca forvete katkıdan yanlız gol atmak anlıyorsan fenerli luganoda her sene mustafa kadar gol atar

yabancı hayranlığım yok zaten önerdiğim oyuncular hep türk mustafa karakterli bi oyuncu elinden geleni yapıyor ancak kapasitesi ve özellikleri bizim hocanın ve modern futbolun yapısına uygun olmadığı söyluyorum

bu mevkide ki oynaması gereken oyuncular takım savunmasına katkı yapmalı aynı zamanda topu ilereye hızlı ve etkili kullanmalı . Uzun mesafeli toplarla oyunun yönünü hemen değiştirebilmeli

Adamı Sarpinho yaptınız yahu... Abartmayın. Düz futbolcu. Şimdilik faydalı. Ama Şampiyonlar Ligi seviyesinde değil. Ya da bir GÖkhan İnler değil, bir Nuri Şahin değil... Bir Murat Ceylan veya Sezer Öztürk değil.

Adamı Sarpinho yaptınız yahu... Abartmayın. Düz futbolcu. Şimdilik faydalı. Ama Şampiyonlar Ligi seviyesinde değil. Ya da bir GÖkhan İnler değil, bir Nuri Şahin değil... Bir Murat Ceylan veya Sezer Öztürk değil.

:2_thumbs_up_-_anima

Bize bilmediğimiz şeyler söyle :asd: Ne biliyim Gerard ile arasındaki farkları filan say.Bu adam düz düz düpdüz dere tepe düz bir adam.Topal 'dan zerre kadar fazlası yoktur.Hırslıdır , mücadele eder ama ateş bacayı sardımı ne kara kaşına ne de kara gözüne bakarlar.:)

Adam gibi topu ayağına alışı futbolculara benzemiyor dedim.Forumda bu adamı beğenmeeyen birçok adam var benim gibi.Hepsine sen kimsin futbol bilgin ne diye sormak çok aptalca.7-70 e herkesin eleştiri yapmaya hakkı vardır.O zaman kimse kimsenin işine karışmasın teknik direktör değilsek.Rijkaard ve diğer futbolcu topikleri silinsin.

Allahım ya ne adamlar var :9

R.B:Adam gibi topu ayağına alışı futbolculara benzemiyor dedim.

R.B:Topu ayağına alıp kontrol edişi bile topçu olmadığını gösteriyor.

:badwords::007::m26::f68.gif:

Ben eleştirmeyin demiyorum. Eleştirirken, çam devirmeyin diyorum. M.Sarp futbolcu değilse, E.Sağlam niye oynattı onu Bursa'da, F.Terim niye çağırdı Milli Takıma, F.Rijkaard niye hala onu oynatıyor. M.Sarp'ın 'yetenekleri kısıtlı' demek başka, M.Sarp futbolcu değil demek bambaşka!

:2_thumbs_up_-_anima

Bize bilmediğimiz şeyler söyle :asd: Ne biliyim Gerard ile arasındaki farkları filan say.Bu adam düz düz düpdüz dere tepe düz bir adam.Topal 'dan zerre kadar fazlası yoktur.Hırslıdır , mücadele eder ama ateş bacayı sardımı ne kara kaşına ne de kara gözüne bakarlar.:)

Bu adamdan ne bekliyorsun ben anlamadım..SEzon başından beri en uzun süre forma giymiş oyunculardan..90 dakika boyunca hiç durmadan koşup mücadele ettiğini görmüyor musun..

BU adamdan fazla koşan tekbir adam söyle bana takımda..eleştiri yapmak için eleştirme kardeşim..

Daha önce de dediğim gibi takıma çok büyük oyuncular geldi taraftarın gözü açıldı milleti beğenmez oldu.Ama tüm takım büyük oyunculardan oluşamaz,bazıları hamallık yapar.Mustafa'dan sene başında ne bekliyordunuz ,geçen sürede o takıma neler kattı bunlara bir bakıp ondan sonra yorum yapmak lazım.

Sarp, kadro olarak en zayıf olduğumuz bölgede görev yapıyor.

Kendisinin hırslı olması, çok koşması ve Mehmet Topal'ın dışında o bölgedeki kadro zaafiyetinden dolayı sürekli forma bulması, başarılı olarak değerlendirilmesinin en önemli nedenleridir.

Şayet önümüzdeki dönemlerde bu bölgeye takviye yapılacaksa (kanaatimce en az 2 oyuncu) iyi bir alternatif, kulübe oyuncusu olur.

Yok eğer, bu kadro ile devam edilecekse sürekli forma bulmaya devam eder.

Takviye yapılmazsa asıl hedefimiz dediğimiz CL'de bu orta saha ile başarılı olabileceğimizi düşünmüyorum.

ben mustafa sarpa bu derece sarılmasına kızıyorum sarpa değil.hatta "içimizdeki ologuer" olarak gördüğüm bile oluyor.

her maç 11 başlatıyor hoca istisnasız.bu ne demek:dört dörtlük futbolcu.sakat değilse cezalı değilse oynar demek..

ama kazın ayağı öyle değil.mustafa sarpın babasına hatta kendisine sorun "şu an ki kalitesi ve yaptıklarıyla" böylesine banko oynatılacak kadar yeterli mi GSARAYA?

ne kendisi ne babası "evet" diyemez bu soruya.

işte taraftar olarak sarp sever sarp sevmez gibi ikiye ayrılmanın nedeni de burda yatıyor.sarp sevmezler de seviyor elbette mustafa sarpın mücadeleci ruhunu azmini hırsını vs. ama onun "GSARAYIn ilk ve sürekli orta saha tercihi" olmasını yeterli görmüyor takım için..

ben buna geniş düşünme diyorum geniş ufka sahip olma diyorum..

ayhan formsuz..ayhan formsuz diyoruz..rijkard ayhanı kazanmak için ne yaptı?otursun bir gün mustafayı yanında sapasağlamken ayhana forma versin adamda kendini değerli hissetsin..

futbol da hayat da moral ve güvenle iç içedir..

ayhanı son 10 dk topu ayağında çok tutmak, daha fazla pres yapmak vs için oyuna aldığını ona güvenmediğini hissettirsen adam bulamaz elbet formunu..

ben rijkardın sarpa karşı hakettiğinden fazla ayrıcalık yaptığını düşünüyorum.

Mustafa Sarp'ın gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Kötü olsa bile kimsenin ona kızmaya hakkı yok. Her maçta kapasitesinin sonuna kadar oynuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt