Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Mustafa Sarp'la Sorununuz Nedir?

Mustafa Sarp gibi futbolcuya takımın her zaman ihtiyacı var.Bu aralar Mustafa ile sorunu olan yok anlaşılan...:)

Sorun da orda zaten, sen bu başlığı, Gaziantep maçında galibiyeti getiren golü attıktan sonra açtın. Ona bakarsan dün de son saniyede kaleye giden topa dokunarak, belki de gol olacak bi şutu engellemiş oldu. Senin mantığına göre bu maçtan sonra Sarp, bu takımın oyuncusu değil diye başlık açmak gerekirdi. Ama neyseki, maçlarımızı adam gibi izleyenler, ne kadar uğrşıp didinse de yeteneklerinin bizim için yeterli olmadığını, galibiyet gollerini atsa da bizim oynamaya çalıştığımız sistemi aksattığını görebiliyorlar.

Ha canını dişine katıp oynamak yeterliyse, Athletico Madrid maçında tribünden 11 tane adamı sahaya çıkaralım, hepsi kalp krizinden ölene kadar mücadele etsin...

Mustafa'yı tribünlerde izlemişsindir hocam,ben şunu farkettim ki boş alanı öyle güzel görüyor ki ve hiçbir Türk oyuncusunun yapmadığını yapıyor,basit oynuyor ve yapabileceğini yapıyor,yetenekleri bizim için yeterli değil demek saçma olur,o mevkinin adamı tık tık oynamalı ve çok mücadeleci olmalı aldığı topu en kısa yoldan takım arkadaşlarına yollamalı,kralını getirsen Mustafa kadar oynayacak bunada emin olun,Barış işte dediğin kritere uyuyor sadece koşup çift ayak uçan bir adam hiç mi hiç beğenmem,ama Sarp başka en azından atıp tutmak gerçekten komik,şu lafa uyuyuz kapasitesi yok,Rijkaard niye oynatıyor kardeşim kapasitesiz adam takımın istikrar abidesi olur mu? Bence gerçekleri görmek için direnmeyin,teslim olun...

Galatasaray kalite bakımından Sarp gibi oyuncuları aşmıştır. Hamit, Nuri, Moutinho gibi isimler tamamlar bu takımın kadrosunu.

Eldekiler içinde bakarsak tabiki dönüşümlü olarak şans bulacak Sarp. Ama bu takımda topu emanet ettiğinizde rahat edemeyeceğiniz adamın işi yok artık. Yavaş yavaş Sarp ve benzeri futbolcular yerini daha iyi top kullanan adamlara bırakacaktır.

Mustafa'yı tribünlerde izlemişsindir hocam,ben şunu farkettim ki boş alanı öyle güzel görüyor ki ve hiçbir Türk oyuncusunun yapmadığını yapıyor,basit oynuyor ve yapabileceğini yapıyor,yetenekleri bizim için yeterli değil demek saçma olur,o mevkinin adamı tık tık oynamalı ve çok mücadeleci olmalı aldığı topu en kısa yoldan takım arkadaşlarına yollamalı,kralını getirsen Mustafa kadar oynayacak bunada emin olun,Barış işte dediğin kritere uyuyor sadece koşup çift ayak uçan bir adam hiç mi hiç beğenmem,ama Sarp başka en azından atıp tutmak gerçekten komik,şu lafa uyuyuz kapasitesi yok,Rijkaard niye oynatıyor kardeşim kapasitesiz adam takımın istikrar abidesi olur mu? Bence gerçekleri görmek için direnmeyin,teslim olun...

Sinan, adam boş alanı görüyor da, Top ayağına geldikten sonra bir sonraki hamlesini düşünmeye başladığı için, ayağındaki topu çıkarmadan önce, kendi etrafında bi tur atması gerekiyor her maçta. Öyle oynayan/oynayabilen tek oyuncumuz var Elano. Bir de Kewell döndüğünde, ondan bu şekilde bahsedebiliriz. Ama Mustafa için tık tık oynuyor demek abes olur.

Sinan, adam boş alanı görüyor da, Top ayağına geldikten sonra bir sonraki hamlesini düşünmeye başladığı için, ayağındaki topu çıkarmadan önce, kendi etrafında bi tur atması gerekiyor her maçta. Öyle oynayan/oynayabilen tek oyuncumuz var Elano. Bir de Kewell döndüğünde, ondan bu şekilde bahsedebiliriz. Ama Mustafa için tık tık oynuyor demek abes olur.

Hani kimse şunu diyemez Mustafa oyunu yavaşlatıyor,o yüzden demiştim ben o mevkide oynayan adamın topu nasıl kullandığına bakıyorum ben başarılı buluyorum göreceli birşey Coşkun hocam tabi ki bende isterim daha kalitelisini ama şu durumda eleştirmek ya da yetersiz demek saçma geliyor bana.

Mustafa Sarp iyi bir oyuncu ve bu takımı formasını giymeyi sadece yüreği ile bile hakediyor. Ancak Antalyaspor maçında gördük ki yaşı ilerlemiş olmasına rağmen yüksek tansiyonlu maçları kaldıramıyor.

Psikolojik olarak ilerleme katetmesi gerekiyor. Ayrıca tek topları kullanabilmeyi daha iyi yapmalı.

Yoksa işi zorlaşacak..

Mustafa Sarp iyi bir ikinci yarı oyuncusudur kanımca,adam bozma özellikleri üst düzeyde olan ,golü koklama özelliği bulunan fakat aynı oranda da teknik yönü zayıf ve dikine pas atamayan klasik bir Türk önlibero adamıdır.

Maçı önde götürdüğümüz ya da üstümüze sürekli hamle yapan takımlara karşı kullanabileceğimiz önemli bir koz.

Lakin bu sistem de mustafa Sarp ve Mehtet Topal ikilisyle bu iş yürümez,

Frank hala İniesta ve Xavi ikilisinin yaptığı görevleri bu iki oyuncumuzdan bekliyor ama karşılık alamıyor ve bu da takımın pas trafiğini olumsuz yönde etkiliyor.

Dediğim gibi Sarp önemli bir adam ama bazı durumlarda ve bu durumlardan biri de yarın akşam ki, A.madrid maçı,Sarp ın maçı olabilir...

Mustafa Sarp iyi bir oyuncu ve bu takımı formasını giymeyi sadece yüreği ile bile hakediyor. Ancak Antalyaspor maçında gördük ki yaşı ilerlemiş olmasına rağmen yüksek tansiyonlu maçları kaldıramıyor.

Psikolojik olarak ilerleme katetmesi gerekiyor. Ayrıca tek topları kullanabilmeyi daha iyi yapmalı.

Yoksa işi zorlaşacak..

Ben de bunu anlamıyorum, madem öyle Hasan Şaş'ın suçu neydi, Sarp'tan daha mı yüreksizdi, daha mı hırssızdı ya da Barış'ı neden beğenmiyoruz? Bu sezona kadar, Sabri'yi neden ıslıkladık, yuhaladık? bu iş yürekle olacaksa beni koysunlar ilk 11'e kalpten gidene kadar mücadele edeyim :D

Neden oynamaması gerektiğini, mesajının son bölümünde kendin açıklamışsın aslında.

Sarp'ın oyunu hızlandırdığını düşünenler, Avrupa liglerinde oynanan futbolu pek seyretmiyorlar sanırım. Top ayağına gelince etrafında dönüp yana veya geriye oynamak, bu işi 5 saniye içinde yapsan bile oyunu hızlandırmak değildir. Ama Sarp'ın yüreği yeter bu oyuna. Savaşçı bir adam, bu yüzden her takıma lazım diyorum, yoksa tekniği ve kapasitesi kısıtlı.

Aynı yürek Hasan'da da vardı ama o heyecanını kaybetmişti.

Barış olayı ise ayrı bir mevzu, yürek dediysek de eli ayağına dolaşmak demedik.

Arda'nın sıkıntısı Baros ile Kewell'ın olmaması. İyi anlaşıyordu onlarla. Şimdiyse top ayağına her geldiğinde pas verecek adam arıyor, bulamayınca da topla geziyor. Yoksa Arda'nın ideal kadroda oyunu bilhassa hızlandırdığını düşünüyorum.

Ayhan severler, Sarp'ı, Sarp severler, Ayhan'ı sevmiyor :D İkisi de rekabet etsin, takım kazansın :)

Yahu insanları 'bu hoca değil', 'bu futbolcu değil', 'bu adam değil' diyerek eleştirmek ne kadar kolay oldu memlekette. Aklım almıyor.

Böyle fütürsuzca insanları eleştirenlere sormak lazım;

Sen nesin? Hayatta adam-akıllı bir başarın var mı? FM ve PES oynamak, arkadaşlarınla halısahada gazozuna maç yapmak dışında futbolla alakan ne? Kendini futbolun neresine koyuyorsun?

Yahu insanları 'bu hoca değil', 'bu futbolcu değil', 'bu adam değil' diyerek eleştirmek ne kadar kolay oldu memlekette. Aklım almıyor.

Böyle fütürsuzca insanları eleştirenlere sormak lazım;

Sen nesin? Hayatta adam-akıllı bir başarın var mı? FM ve PES oynamak, arkadaşlarınla halısahada gazozuna maç yapmak dışında futbolla alakan ne? Kendini futbolun neresine koyuyorsun?

Klasik bir cümle.Sen yap sen et. :)

Merak ediyorsan kendini tanıtayım.Önce taraftar olarak.28 yaşındayım. Prekazi ve Simoviç döneminden beri Galatasaray taraftarayım.İstanbul 'da yaşamıyorum ama her sezon en az 5 lig maçını stadda izlerim.Kupa ve Avrupa maçları aynı şekilde.

Amatör sporcu olarak tanıtayım.14-19 yaşları arasında Gençlerbirliği altyapısından yetiştim.4 yıl 3.ligde Diskispor 'da görev yaptım.Sporcu olmama rağmen Üniversite 'de okuyordum ve dizimden sakatlanıp ameliyat olduktan sonra futbol hayatımı noktaladım.

Anladığın buradaki her taraftar kadar futbol konusunda bilgim var.Merak ediyorsan söyleyeyim.PES ve birkaç futbol oyununu da oynarım.Ama senin gibi oradan birşeyler öğrenmeye ihtiyacım yok. :eek:

Bir de sen kendini tanıt bakalım :asd:

Uyuz oluyorum böyle insanlara.Ne söylesek seni görelim derler.Offf daha fazla yazmak istemiyorum :)

Klasik bir cümle.Sen yap sen et. :)

Merak ediyorsan kendini tanıtayım.Önce taraftar olarak.28 yaşındayım. Prekazi ve Simoviç döneminden beri Galatasaray taraftarayım.İstanbul 'da yaşamıyorum ama her sezon en az 5 lig maçını stadda izlerim.Kupa ve Avrupa maçları aynı şekilde.

Amatör sporcu olarak tanıtayım.14-19 yaşları arasında Gençlerbirliği altyapısından yetiştim.4 yıl 3.ligde Diskispor 'da görev yaptım.Sporcu olmama rağmen Üniversite 'de okuyordum ve dizimden sakatlanıp ameliyat olduktan sonra futbol hayatımı noktaladım.

Anladığın buradaki her taraftar kadar futbol konusunda bilgim var.Merak ediyorsan söyleyeyim.PES ve birkaç futbol oyununu da oynarım.Ama senin gibi oradan birşeyler öğrenmeye ihtiyacım yok. :eek:

Bir de sen kendini tanıt bakalım :asd:

Uyuz oluyorum böyle insanlara.Ne söylesek seni görelim derler.Offf daha fazla yazmak istemiyorum :)

Bence bu aralar insanların sinirleri gerginken, sen her konuya eleştiriden uzak ortalığı karıştırma amaçlı postlar yazma..

Bu açıklamayı yapan ben miyim ? Ortalığı karıştırmakla elime ne geçecek ?

Ben sadece sakin, pozitif yorumlar yapılmasının daha doğru olduğunu söylüyorum. Kişisel tartışmaya dönmesin.

Konuya gelince, gerçek taraftarın Mustafa Sarp ile bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Sorunu olduğunu düşünenler varsa, o da kendilerinin bileceği iştir. Bu durumdan Mustafa Sarp da, takım da zarar görmez, sadece burada tartışma yaşanır; o da bir yere varmaz..

Çünkü bu takımın her döneminde bu tarz yorumlar oldu, olacak da. Nitekim ilginç bir taraftar profilimiz var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt