Nasıl Galatasaraylı Oldunuz? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nasıl Galatasaraylı Oldunuz?

Cevap: Nasıl Galatasaray'lı Oldunuz?

ben doğuştan Galatasaraylıyım 4-5 yaşlarımda bir adam cimbomlumusun diye sormuştu bende o zamanlar cimbomu başka takım sanıyordum adama yok ben Galatasaraylıyım diyorsum o da cimbomlusun işte diyordu :D

Yalan yok, cok samimi bir sekilde cevap verecegim;1997 li yıllara kadar Fenerliydim,daha sonra cocuklıuk cagımdan cıkınca,Ne kadar yanlıs yaptıgımı anlayıp askıma gectim:D

96 yilinda Galatasarayli oldum. Gerci ilk zamanlar sadece skorlari ve lig tablosunu takip edebiliyordum. Hem cocuktum, hem de malum cizgili yayin ve internetsizlik. Ayagim ugurlu geldi. 4 yil ust uste Sampiyonluk, UEFA, Super Kupa ve nihayet otomatik olarak Milenium Kupasini aldik. :)

Cahangir mende hemin vaxtdan bu gune Galatasarayliyam hemde Sapina qeder

Mingecevirde meni tanitmaq ucun Galatasaray Sahin bele deyenler var ;)

Nasil Galatasarayli oldum onu yazayim

yil 1996 Nisan ayi benim yasim 10

Azerbaycanda Uydu antenler daha yeni yeni cogaliyordu

Ruslardan hep nefret etmisimdir Rus kanallarina bakmiyordum

Babama baski yaparak Uydu anten aldirtdim sagolsun oda kirmadi aldi ;)

Ve Uydunun yonu tabikide Turksat oldu ve En sevdigim ulkenin Tv kanallarini seyr etmeye basladik

O zamanlar bu Televole felan onlar fene halde tutuluyordu

Ve o programda Hangiu Takimlisiniz hangi Takimi Tutuyorsunuz soruyorlardi Unlulere felan

Futbola merakta cok buyuk bizim sehir takimini tutardim birde Borrusia Dortmundu o senelrde Sampionlar Liginde cok guzel oynarlardi

Neyse

Tv Kanallarin Turkiye Kupasinin reklamlari oynuyordu Kupada ikinci Randevu diye Fenerbahce-Galatasaray diye

Ilk mac oynamis Ali Sami Yende berabere bitmisdi ikinci mac deplasmanda

Tabiki Maci kacirmadim Turkiye Kupasi Finali seyr etdim

galatasaray_sahaya_bayrak_dikme_80495_1.jpg

Ve Bu Bayrak O geceden bu gune benim Kalbime saplandi halada cikmiyor

GALATASARAYDAKI AZIMI BASARIYI COSKUYU RUHHU HISS ETDIM.......

o senden sonra gelen basarilar benim yasadigim gururlar haykirislar sevincler uzuntuleri yazarsam destan olur

Bu olayi Buyuk Kaptan Bulent Korkmaza da anlatdim ;)

Babamdan çok dayımın etkisi oldu.Ayrıca sülalede yalnız 2 kişinin fenerli olması onların da yenge enişte olması etkili olmuş olabilir...

sisli etfal da dogdum apartmanimizda ali samiyene 200 metre uzaklikta dogma büyüme mecdiyeköylüydüm bütün mahalle zaten galatasarayliydi...

Ben fenerliydim lan küçükken :eek: Haydi size ilginç bir bilgi :D Ablam fener'liydi, o yüzden.

Sonra 5-6 yaşlarında baktım mahalledeki tüm abiler Galatasaray'lı, bir tek kızlar Fener'li, dedim demek ki mantıklı olan Galatasaray'ı tutmak.

O zamanlar mahalle abisi çok mühim bir şey tabii :)

Ben küçüklüğümde 4 büyüğün 4'ünü de tuttum . Ama bir çikolata uğruna bir dondurma uğruna ama son olan Galatasaraydı . Ben gelip geçici yine başka takım tutarım dedim ama izin vermedi kalbim . Galatasaray - İstanbulspor maçına gittim daha 5 yaşımdayım dün gibi hatırlarım altımda canbebe bez vardı annem tuvalet ihtiyacımda zorlanmim diye takmıştı . Hagi , Emre , Tafarel tüm oyuncuları orda gördüm içim içime sığmadı harika bir atmosferdi Jardel attı golü 1-0 inanılmaz bir sevinç tabi boyum küçük tam göremedim golü ... Harika bir andı fazla sürmedi İstanbulspor durumu eşitledi 1-1 ... Sonrasında son dakikalarda 1-2 İstanbul önde bir hüzün kapladı stadı . Takım mağlup oldu ama çıkışta bayrak satın aldım ve o bayrağın sopasına kafayı koyup İ.E.T.T otobüsünde uyudum sonra ev bildiğiniz şeyler eve girdim falan bez fena tabi ...

İnanırmısınız 5-6 yaşlarında yabancı futbolcuların takma isim kullandıklarını zannederdim

:)

okuma yazmayı öğrenene kadar canım :)

unbenanntjel.png

bu maçtan sonra başladı herşey. vay be 6 yaşındaymışım. hayatımda gittiğim ilk futbol maçıydı.

edit: tesadüfe bak. bugün maçın 15. yıldönümü :D

Annem ve babam beşiktaşlıdır. Babam ben 4-5 yaşlarındayken oğlum sen hangi takımlısın diye sordu. O zaman nerden duydum bilmiyorum "Dalataşalay" dedim. 14 senenin ardından şampiyon olduğumuz seneydi zannediyorum. Prekaziyi ve Uğur'u çok severdim.Ogünden bugüne GALATASARAYLIYIM elhamdülillah. O zaman feneri tutan abimde benim sayemde GALATASARAYLI olmuştu.

Fenerin 103 gol attığı rıdvanlı sezonda 1 yıl fenerliydim.:sad007:Feyyaz,ali,metinli bjk döneminde 2-3 sezon bjkyi tutmuşluğum var.Arada renk olsun diye tsyi bile tutmuştum.:asd:Galatasarayı tutmam 13 yaşında efsane 3-3 biten manchester maçıyla başlamıştı ve halen devam ediyor:p

Aile faktörüm çok büyük Bir dişi aslan olarak beklenenden daha da fanatiğim. :) Galatasaray Avrupada fırtınalar estirdiği zaman 1.sınıfa gidiyordum. Abimle futbol oynardık maç izlerdik. Babamında abimden aşağı kalır yanı yoktu. İkisi de çok fanatikti. O yıllar epey bi bağlanmıştım çocuk aklıyla. Hala da sürer.

Bir inanç, görüş veya ideoloji gibi tüm kavramlar çocukken benimseniyor. Çocukken neden diye sormadan bağlanıp uyguluyorsun, seviyorsun. Büyüyünce de böyle devam ediyor. Yani fanatik çocuğunuz olsun istiyorsanız 5-6 yaşlarından empozeye başlayın kız erkek farketmez :)

Dedem fanatik Fenerbahçe'li babam fanatik Galatasaray'lıydı.İkisinin birbirlerine takıldıkları bir evde büyüdüm.Ne babam baskı yaptı ne dedem.Ben kendi kendime Galatasaray'ı seçtim.Sok iki üç seneye kadar 90 dk.ayakta seyrederdim maçları.Şimdi daha bir sakin seyrediyorum:)Ben de o kadar fanatiğim yani...

Forma ile doğduk baba.Ama bu aşkı tam olarak aşılayan kişi abimdir,Sağolsun ben çok küçükken Uğur Tütünek'in formasını almış bana,o günden beridir fanatik Galatasaray'lıyım.Bu aşk bitmez..

Ben Galatasaraylı olarak doğdum herhalde 6-7 yaşında TV'deki skor göstergecinden gözlerimi ayırmazdım :D

Sonra 8 yaşında hazırlık maçında Berkant penaltı kaçırdı diye Fenerbahçeli olmuştum gerçekten :D Sonra Türkiye Kupası maçında Tuncay Şanlı Bursaspor'a gol atmıştı evde seviniyodum bende.

Kısa süre sonra Fenerbahçeyide bıraktım takım tutmuyorum dedim arkadaşlara diyodum ne kazandırıyo lan size futbol diye :D

Sonra yine aynı yıl Galatasaray'a geri döndüm bir hazırlık maçında bir takımı 15-0 mı 14-0 mı ne yenmiştik hatta Ergün ortasahadan gol atmıştı hatırlayan var mı :D Bizim dükkanda izliyodum maçı gol olunca mahallede GOOOL diye bağırıp turluyordum :D

2003-2004 sezonu işte o zamanlar Galatasaray çok kötü gidiyodu ben bir kaç arkadaşım abim hepimiz Galatasaray'ı bırakalım dedik ben ve abim Beşiktaşlı olduk kısa süreliğine. Sonra yeniden Galatasaraylı olduk 2004-2005 sezonu başında. Hep çay bahçesine giderdim maçları izlemeye Fenerbahçeyi 1-0 yendiğimiz maçta Necati 55. dakikada gol atmıştı ne sevinmiştik :D Her maç gidiyoduk abimle çaybahçesine maçları kaçırmıyoduk bir arkadaşımızda hep bize eşlik ederdi devre arasındada döner yerdik hep :D

Ve 2006-2007 sezonu başında o zaman 10 yaşındayım nedenini bilmediğim bir şekilde tekrar Beşiktaşlı oldum hatta formasını bile aldım Kleberson. Manisaspor ile 2-2 berabere kalmıştı Beşiktaş o maçı izlemiştim. Sonra Galatasaray'ın Mlade Boleslav ile maçı vardı abimle sahilde geziyorduk dedi bu akşam maç var Galatasaray'ın sonra dedim ben Galatasaray'a geri döneceğim yaa Beşiktaş'ı sevmedim dedim ve yeniden Galatasaraylı oldum :D

Yine 2006-2007 sezonu ortası sokakta gezerken birinde Trabzonspor forması vardı birinde bende dedim ben karadenizliyim bırakacam Galatasaray'ı Trabzonsporlu olacam dedim. Oda çok kısa sürdü aynı sezon içinde yeniden Galatasaraylı oldum

10 yaşından sonra bir daha hiç bırakmadım Galatasaray'ı mı yine çay bahçelerine gidip maçlarını seyrettim çok mutluyum :)

İyi ki Galatasaraylıyım :)

Üst Alt