Nasıl Galatasaraylı Oldunuz? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nasıl Galatasaraylı Oldunuz?

Cevap: Nasıl Galatasaray'lı Oldunuz?

cocukken cevremdeki fenerbahce'lilerden dolayi bu konuda kararsizdim fakat 1989'da Galatasaray Sampiyon kuluplerde yari finale cikip Avrupa'nin en buyuk 4 takimi arasina girince babam dahil fenerlilerin konusmalari bana "bos laf" gibi geldi..

prekazi 40 metreden cakti ve karanlik tarafin gozumu boyamasina izin vermedi.. kendisine cok sey borcluyum, bugun Galatasaray'li olmamin sebebi basta Cevat Prekazi'dir.. ondan sonra Tanju - Ugur ikilisi..

ben gercege baktim.. en buyuk Galatasaray fikrine vardim ve buyuk olanin tarafini sectim :)

bu forma üye olduktan sonra ilk yazımı bu başlık altında yazayım.

ilk okula gidene kadar takım bilmiyordum.Okulda maç konuşmaları filaan olmaya başladı.1963 Antalya.Babama sordum eski adam(bende artık eskiyorum ya)fenerliyim bizim yaşlarda herkes genelde feneri tutar dedi.Okulda da fenerli çok o zamanlar.Pazarları radyoda maçlar anlatılırdı.10 yaş büyük abim maç sırasında kimseyi konuşturmazdı dinlerdi.Ablam annem sessiz ol maç var derdi.Abim Galatasaraylıydı.Onun o sevgisi gönülden bi şeydi.Etkilendim ve Okulda ben Galatasaraylıyım dedim .Ama gönülden be hemde ne gönülden.

Hayatım boyunca gittiğim her sınıfta fenerli çoktu.İnanılmaz mücadele verdim.15 sene şampiyon olamadık yaşadım.Sonra birden UEFA kupası fiLAN Bİ BAKTIM BÜTÜN ÇOCUKLAR GALATASARAYLI OLDU.Benim yaşlarda dikkat edin (54 yaş)fenerli çoktu ama mükemmeldi o zaman galatasaraylı olmak netti.Az oldunmu dahada fanatikleşiyosun.Gücün değil rengin yanında oluyosun.Tribünlerde herkes birbirini tanırdı.İstanbuldayken her maçına giderdik.Şimdi antalyada yım.Şimdide taraftar güzel Galatasaraylı olmak hakkikaten çok güzel.

1985 yılında galatasaray -fb basket maçı vardı. Yenen takımı tutucam dedim kendi kendime. Cimbom son saniyede attığı basketle maçı kazandı. O gün bugündür Cimbomluyum Allahıma şükürler olsun. Bu da böyle bir anımdır :D

edit : 5 yaşındaydım

Samsung Galaxy s2'den gönderdim

Amcam sayesinde oldu sormuştu bana fenerli misin cimbomlu mu diye isim mi ne sempatik geldiginden cimbom deyivermişim cevap o cevap 18 senedir aynı kalite :D

15.03.1989 tarihindeki Galatasaray-Monaco maçındaki Prekazi'nin golünden sonra olmuşum, babamın kucağında maçı izlerken prekazi yollamış füzeyi ben baya bi korkmuşum, ağlamışım ama ondan sonra bildiğiniz fanatik Galatasaraylı olmuşum hatta ilk öğrendiğim kelimelerdenmiş "cimbom" , bebekken ortalıkta cimbom cimbom diye geziyormuşum :)

Bildiğim kadarıyla doğuştan Galatasaraylıyım şaka değil ciddi daha bilincim açık değilken Galatasaray gol yediğinde kafamı duvarlara vuruyomuşum renklere bi sempatim varmış heralde.

cocukken cevremdeki fenerbahce'lilerden dolayi bu konuda kararsizdim fakat 1989'da Galatasaray Sampiyon kuluplerde yari finale cikip Avrupa'nin en buyuk 4 takimi arasina girince babam dahil fenerlilerin konusmalari bana "bos laf" gibi geldi..

prekazi 40 metreden cakti ve karanlik tarafin gozumu boyamasina izin vermedi.. kendisine cok sey borcluyum, bugun Galatasaray'li olmamin sebebi basta Cevat Prekazi'dir.. ondan sonra Tanju - Ugur ikilisi..

ben gercege baktim.. en buyuk Galatasaray fikrine vardim ve buyuk olanin tarafini sectim :)
Karanlık taraf dedinde aklıma geldi.

Bu fenerlilerin hepsi star wars evrenindeki Dark side a yenik düşmüş kişiler gibi geliyor bana.Bakıyorsun zeki,mantıklı falan ama adam fenerli,tamam buna bişey demezsin ama herif gerçek hayatta ne kadar zeki ve mantıklı olursa olsun konu futbola ve fenere gelince birden antu zihniyetine bürünüyor.

Birde fenerlilerin hepsi dark side ın karakteristik özelliklerini taşıyorlar.Bizle kimse başa çıkamaz,biz ne istersek o olur,1 e karşı 17,basar parayı alırız vs vs

Bayağı var böyle örnek,dark side a kapılmışlar bir kere,kurtulamıyorlar :D

Bir gün okul merdivenlerini çıkıyordum. O gün de nedinini tam hatırlamadığım bir şey yüzünden aşrı dalgındım. Neyse, bir kaç basamak çıktım vee... Birisi omzuma sertçe vurdu. Ben dengemi kaybedip elimdeki kitaplarla, merdivenlerden düştüm. Sinirli bir şekilde başımı kaldırdığım da onu gördüm ve o an vurulll... Şey bu başka bi hikayeydi pardon.

Babam inanılmaz derecede bir Galatasaray fanatiğidir. Onun sayesinde doğma büyüme Galatasaray'a gönül vermiş bir taraftarım.. :)

1996 yılında olmuştum nasıl olduğumu hatırlamıyom. Galatasaraylı olduktan sonra zaten üst üste 4 kere şampiyon olduk

Doğumdan sonra eve getirildiğimde babam sarmış bayrağa beni Kadıköy sokaklarında gezdirmiş .

Bizim evin 1 km ilerisinde birkaç ay yazlıkta kalmıştık o zamanlar 10 yaşlarında falandım bir gün ben ağabeyim ile yazlıktaki bir adamla tanıştık sonra denizin kenarında yürüyorduk sohbet ediyorduk bir şey gözüme çarptı kuma Galatasaray bayrak sapı dikilmiş dalgalanıyordu acayip etkilenmiştim sonra adam bana Galatasaray'ın büyüklüğünü anlattı uzun uzun hafta sonları maçlarını izlemeye başlamıştım git gide fanatikleştim ve sempatim artmaya başlamıştı işte o zaman Galatasaray'lı oldum.:016:

Canım annem sayesinde; babam koyu bir Trabzonspor taraftarıdır ve beni Trabzonsporlu yapmaya çok çalışmış, formalar falan almış ben 3-4 yaşlarında iken ama annem giydirmemiş hiç.Sarı-Kırmızı renklere aşina yapmış beni küçüklüğümden itibaren.Bende şükürler olsun ki Galatasaraylı olmuşum.Canım annemin bana yaptığı en büyük iyiliklerden biridir beni Galatasaraylı yapması. :)

geçen sene maç izlemeye başladıktan sonra bir baktım takımlara , renklere , formalara sonra en cici formaları galatasaray giyiyordu , üste tam olup çok yakışıyordu . yeniliyorlardı falan işte ondan sonra galatasaraylı oliyim dedim

Kuzenim askerlik icin Istanbul'a gelince bizde kaliyordu hafta sonlari. Kapima poster asmisti ,forma falan almisti. Futbolculari falan ogretmisti bu golcu vs diye, ben o zamanlar 5-6 yaslarindayim, tee Tanjulu, Prekazili donem.

babmdan dolayi coculuk yillari bjk li gecti benim , 7-8 yaslarimda abim aldi eline sopayi ,sagolsun nirvanaya ulastirdi beni :D

Farkındalık zamanımdan beri Galatasaraylıyım.Aile 6 kişi hepsi Galatasaraylı..

kucukken koyu Fenerbahceliydim ,dayimi cok sevdigim icin Galatasarayli oldum , o gun bugun maclarini %95 izlemisimdir ve buyuk bir tutkuyla desteklemisimdir.

Üst Alt