Ne Oldu, BİTTİ mi Dedin? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ne Oldu, BİTTİ mi Dedin?

Sen yazınca hatırladım 3. dünya ülkesinde yaşayan insanların büyük çoğunluğu kendilerine verilenler ile yaşamaya alışkındırlar otorite sahipleri onları her zaman aza tamah etmeleri konusunda zihinsel olarak eğitmişlerdir.

Otorite her zaman küçük şeyleri insanlara büyük lütufmuş gibi gösterir ve halkda onu öyle kabul eder.

Böyle toplumlarda diktatörler yetişir ve bütün halkın yada geniş kitlelerin emeğinin olduğu her konu ve çaba bir kişiye yada bir zümreye aitmiş gibi gösterilir ve halk bunu yine böyle kabul eder.

Güle güle 3. dünya insanı.

Birader boş yapmayalım altını doldurabildiğin bir bilgi varsa söyle.Küçük şeylerden değil alınan kupalardan bahsediyorum bu ülkede daha iyilerini yapabilen çıkmadı diyorum bilgi bunlar yorum değil daha fazla komik olmayın nolur.

dolduracak bir sey yok

2011 sampiyonlugunu, aysal'in kurdugu yeni takimin rakipsiz bir ligde tutmasindan ibarettir, selcuk inan'in hayatinin futbolunu oynadigi yil idi zaten.

takip eden donemde terim'in yaptirdigi transferler falan filan da ortada, o takim terim'le degil, terim'e ragmen sampiyon oldu.

emir arkadaşa sormak lazım ft nin tsl şampiyonluğu için aysal döneminde 2 sezonda 50 milyon harcadığını biliyor muymuş? bırakıp kaçtığı sezonda dahil toplamda 78 milyon euro takıma harcattığını?

Bu tabloya bakıp tsl de bizi şampiyon yaptı deyip bunu başarı olarak algılamak nasıl bir meditasyondur bana anlatsın.

Birader boş yapmayalım altını doldurabildiğin bir bilgi varsa söyle.Küçük şeylerden değil alınan kupalardan bahsediyorum bu ülkede daha iyilerini yapabilen çıkmadı diyorum bilgi bunlar yorum değil daha fazla komik olmayın nolur.

Bu ülkede derken alınan uefa kupasınımı diyorsun?

O dönem iyi bir yönetim vardı güzel yabancı transferler yapıldı bunu sadece ft ile nasıl bağdaştırıyorsun onu anlamıyorum.

Tsl liginde alınan kupaları diyorsan aysal döneminde yine 6. haftada bırakıp kaçtığı 3 sezon için 78 milyon avro para harcatmış ve bunuda senin gibi kekolara başarı olarak anlatmış bir şahısdır kendisi.

Altınıda doldururuz üstünüde sen yeterki sor bizde sana anlatalım.

Bu ülkede derken alınan uefa kupasınımı diyorsun?

O dönem iyi bir yönetim vardı güzel yabancı transferler yapıldı bunu sadece ft ile nasıl bağdaştırıyorsun onu anlamıyorum.

Tsl liginde alınan kupaları diyorsan aysal döneminde yine 6. haftada bırakıp kaçtığı 3 sezon için 78 milyon avro para harcatmış ve bunuda senin gibi kekolara başarı olarak anlatmış bir şahısdır kendisi.

Altınıda doldururuz üstünüde sen yeterki sor bizde sana anlatalım.

Adam kulübün şampiyonluklarının yarısına imza atmış nerdeyse hala ne diyor kimle bağdaştıracam babamla mı hahahahha.

Adam kulübün şampiyonluklarının yarısına imza atmış nerdeyse hala ne diyor kimle bağdaştıracam babamla mı hahahahha.

Bak bilgisi az zekası zayıf arkadaşım sana son 6 sezonda teknik direktörler ve yapılan transferlerin maliyetlerini yazıyorum. ilk rakam transfer sayısı ikinci rakam toplam maliyetleri.

Frank Rijkaard 9 16,75 milyon euro

Gheorghe Hagi 6 11 milyon euro

Fatih Terim 25 78 milyon euro

Roberto Mancini 9 19 milyon euro

Cesare Prandelli 8 13,6 milyon euro

Hamza Hamzaoğlu 8 5 milyon euro

Mustafa Denizli 2 4,5 milyon euro

Götü boklu tsl de şampiyon olmak için 3 sezonda 78 milyon yani senelik ortalama 26 milyon euro 26x3.3=86 trilyon para harcamış ve sana sunabildiği şey tsl şampiyonu olduk aman ne güzel.

ingiltereye yenilmesine rağmen gol attık diye bunu başarı algılayan aslında 1-0 ile 2-1 arasında bir farkın olmadığını ama yinede 2-1'i başarı sayan adama ben neyi anlatmaya çalışıyorum.

Allah kimseyi cahil insanlarla sınamasın gerçekten anlamıyorlar adam hala gelmiş muhasebe yapıyor.Çok parayla olsaydı bu işler aziz ikiye katlardi terimi.

Ben öyle birseye başarı demedim sıkışınca element uydurmayalim lütfen.Daha fazla çoluk çocukla uğrasamayacagim.

Allah kimseyi cahil insanlarla sınamasın gerçekten anlamıyorlar adam hala gelmiş muhasebe yapıyor.Çok parayla olsaydı bu işler aziz ikiye katlardi terimi.

Ben öyle birseye başarı demedim sıkışınca element uydurmayalim lütfen.Daha fazla çoluk çocukla uğrasamayacagim.

Aziz yıldırımda şampiyon oldu zaten o kadar para harcamasına rağmen aynı senin ftyi gördüğün gibi onuda efsane görenler bu işin çoğunluğunu oluşturuyor mevzu aziz terim mevzusu değil ikiside milyon eurolar harcatıp bunu senin gibilere başarı olarak gösteren ve makamını koruyan şahıslar.

Anladınmı jetonun düştümü?

Aziz yıldırımda şampiyon oldu zaten o kadar para harcamasına rağmen aynı senin ftyi gördüğün gibi onuda efsane görenler bu işin çoğunluğunu oluşturuyor mevzu aziz terim mevzusu değil ikiside milyon eurolar harcatıp bunu senin gibilere başarı olarak gösteren ve makamını koruyan şahıslar.

Anladınmı jetonun düştümü?
Azizin neyi efsane ? İdrak etme problemi mi yaşıyorsunuz adam 7 senede 6 şampiyonluk kazanmış aziz malıyla bir tutuyorsunuz. Aziz efsanedir lakin Galatasaray lilarin efsanesidir. Terim se fenerlilerin değil bizim efsanesimizdir.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Azizin neyi efsane ? İdrak etme problemi mi yaşıyorsunuz adam 7 senede 6 şampiyonluk kazanmış aziz malıyla bir tutuyorsunuz. Aziz efsanedir lakin Galatasaray lilarin efsanesidir. Terim se fenerlilerin değil bizim efsanesimizdir.

Aziz sana bir şey ifade etmeye bilir ama çoğu fenerli için efsanedir.Aynı şekilde ft de sizin gibi kekolar için efsanedir mevzu galatasaray yada fener taraftarı değil toplumdaki kekoların genel eğilimleri.

Sizin gibi kekolar sayesinde kimi fenerde kimi galatasarayda hatta milli takımda hükümdarlıklarını çok iyi yaşıyorlar.Biraz etrafınızda olanları sorgulayın ot geldiniz ot gidiyonuz.

Aziz sana bir şey ifade etmeye bilir ama çoğu fenerli için efsanedir.Aynı şekilde ft de sizin gibi kekolar için efsanedir mevzu galatasaray yada fener taraftarı değil toplumdaki kekoların genel eğilimleri.

Sizin gibi kekolar sayesinde kimi fenerde kimi galatasarayda hatta milli takımda hükümdarlıklarını çok iyi yaşıyorlar.Biraz etrafınızda olanları sorgulayın ot geldiniz ot gidiyonuz.
Bak keko filan biraz haddini bilerek yaz tamam mı delikanlı. 2-3 bebe klavye buldunuz mu kendinizi bir halt sanıyorsunuz ya ulan aziz ile Terimi aynı kefeye koyan adam zaten Galatasaray lı filan değildir hadi git takımının forumlarında takıl.

Bak keko filan biraz haddini bilerek yaz tamam mı delikanlı. 2-3 bebe klavye buldunuz mu kendinizi bir halt sanıyorsunuz ya ulan aziz ile Terimi aynı kefeye koyan adam zaten Galatasaray lı filan değildir hadi git takımının forumlarında takıl.

Ikiside benim gozumde futbolun virusudur bu kadar basit delikanli.

0.3 gram beyin var onuda burada benimle tartisarak yakma birak hayati fonksiyonlarini yerine getirmeye odaklansin.

Ikiside benim gozumde futbolun virusudur bu kadar basit delikanli.

0.3 gram beyin var onuda burada benimle tartisarak yakma birak hayati fonksiyonlarini yerine getirmeye odaklansin.

Asıl virüs sizin beyinlerinizde, azizi bu kadar başınızda tutmadınızdan belli zaten. Biz ise büyük başarılar kazanmış bir adama inanıyoruz sizin gibi betoncuya değil hadi iyi akşamlar.

okan emre suat hakan tarzı yaldır yaldır koşan adam bulursun

popescu gibi top tekniği yüksek oyun görüşü yüksek lider libero bulursun

hagi gibisini bulamazsın

şimdi sakın ha bana masal anlatma rtş

yorgunum çünkü

ya refik bey sen , hagiyi bu seneki takıma koy söverdik demiyor muydun sneijderi kurtarmak için

şimdi de haginin yanındakileri gömüyorsun terime çakmak için

az tutarlı ol

konu için ise ft bitti dememiş bazı oyuncular bitti demiş bahanesi o

Son düzenleme:
Olmayan birşey mi söylüyorum birader bilgilerle gel boş laflarla değil.En hayran olduğum futbolcu hagi benim ama onu tanrı gibi görüp o efsane kadroya ali veli de olsa olurdu demek uzatmaların 3. dakikasında görüğü karta son dakikada demek bilgisizliktir başka birşey değil.Neyse işim var benim açıp okuyun biraz.

İnanmıyorsan saygı duy bence:ka21: Hagi'nin yanına mahalleden 10 adam versen onları bile oynatır Hagi öyle bi adamdı. Sahaya hükmediyordu resmen. Arsenal maçını falan izlemişsindir yani final maçı olduğu için örnek verdim, sadece bizim takımın değil yani adam maçlarda sahadaki 22 oyuncunun patronu gibiydi. Terim'e gelirsek Hagi'den dolayı bende o dönemde iyi nemalandığını düşünüyorum ama daha sonra da başarılar yakaladı zaten. Motivasyon olarak çok iyi olduğu kesin ama taktik, sistem gibi konularda maalesef kaos hakim. Zaten bu sebepten yurt dışındaki macerası çok kısa sürdü ve teklifte daha sonra alamadı. Çünkü motivasyonu türk oyunculara geçirebilirsin türk oyuncuların gayreti ve çabası yüksek olunca işte karakterli yabancılarla birlikte iyi bir takım olursun. Ama bunu yurt dışında yapınca Maldini, Pirlo falan dalga geçer gibi kendisini kaleme aldılar bu da normal, yani orada yemiyor. Bu
ülkede daha iyilerini yapan çıkmadı demişsin doğrudur ama kimseye doğru düzgün fırsat verilmedi ki zaten kendilerini göstersinler. Şimdi bizde bile Terim ismi geçiyor sanki Dünya'da antrenör kalmamış gibi. Kendisi turnuvanın en çok maaş alan 3.antrenörü ama oynattığı futbol da gayet ortada.

Terim efsanedir.Bu doğrudur. Zira bu ülkenin görmediği bir başarıyı Galatasaray ile yakalamış ve tarihe geçmiştir. Elindeki jenerasyonun ve özellikle Hagi'nin bu işteki katkısını da kimse yadsıyamaz. Ha keza aynı jenerasyonun ağırlıklı olduğu milli takım ile de Şenol Güneş tarihe geçmiştir ve Türkiyenin uluslararası anlamdaki en büyük başarısına imza atmıştır. Fatih hocanın Galatasaray'a kazandırdıklarını kimse inkar etmiyor. Büyük başarılara imza attı ama geçmiş geçmişte kaldı. Artık yeni bir şeyler söylemek lazım. Hocanın futbol anlayışı eskide kaldı. İster kabul edin ister etmeyin hoca kendini geliştirmedi. Yeni futbol anlayışına adapte olamadı. Ve işin acı yanı bunu da kabullenmedi. Her başımız sıkıştığında efsanemiz Fatih hocadır gelsin bizi kurtarsın diye arabesk bir anlayışın içinde olmamak lazım. Bu kurumsallık da değildir. Koskoca Galatasaray'a da yakışmaz. Denizli de bize tarihimizde unutamayacağımız zaferler yaşatmıştı bu sene başımıza neler getirdi gördük. İmkan olsa Derwall hocayı mezarından kaldırıp takımın başına getireceksiniz. Aşı hep tutacak zannediyorsunuz. Başarısızlıkları unutuyor ve sadece hocanın zaferlerine odaklanıyorsunuz. Hoca Galatasaray'da çok başarılı dönemler geçirdi ama o ayrıldıktan sonra nedense hep ekonomik sıkıntılar yaşadık bunları falan da unutmamak lazım. Ez cümle Fatih Terim Galatasaray efsanesidir. Lakin yeni bir efsane yaratmanın zamanı geldi de geçiyor.

Üst Alt