GSC Haber - Okan Buruk: "Bir sağ, bir sol bek acele olarak istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Bir sağ, bir sol bek acele olarak istiyorum"

1706556395510.png

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, Süper Lig’de 2-1’lik skorla kazandığımız Gaziantep FK mücadelesinin ardından yayıncı kuruluşa değerlendirmelerde buldunu.

Okan Buruk: "Kazanmak zorundayız. Kendi sahamızda ilk amacımız bu. Bunun için çok fazla çaba harcıyoruz. Bu maçta da böyle oldu. Sonunda kazandık. O yüzden mutluyum. Oyuncularıma ve seyircimize teşekkür ederim."

Okan Buruk: "Rekorlar kırılıyor ama biz camia olarak rekorları kırıyoruz. Asıl hedefimiz rekor kırmaktan ziyade şampiyon olmak. Bugün de şampiyonluk yolunda önemli bir galibiyet aldık."

Okan Buruk: "Eksiklerimiz var. Transfer döneminde eksiklerimizi kapatmak istiyoruz. Saha içinde çok fazla yer değişikliği yapmak zorunda kaldık."

Okan Buruk: "1-0 sonrası bir an ve bir bölüm ben de korktum. Bir iki pozisyonda onlar atamadı, bir iki pozisyonda biz kapattık."

Okan Buruk: "Bu maçlar bize şampiyonluğu getirebilecek maçlar. Galatasaray tarihinde en çok ceza sahasına girilen maçmış. 4 direk gördüm, bir tane daha var diyorlar"

Okan Buruk: "Bir sağ, bir sol bek acele olarak istiyorum"

Okan Buruk: “Erden Bey uğraşıyor. Yönetimimiz bu anlamda bize destek veriyor. Transferin son haftası transfer yapmak zor ama en iyisini yapmaya çalışacağız.”

-Direkten dönen şutlar

Okan Buruk: "Bugun son saniye direkten donduk. Sergio Oliveira'da olsa 30-35 yapardık (Gülerek)."

-Assignon transfer listesinde mi?

Okan Buruk: "Çalışmalar sürüyor. Assignon o isimlerden birisi ama direkt olarak görüşmemiz olmadı. Birçok isim var."

-Kerem Demirbay orta sahada yumuşak kalıyor. Bu bölgeye oyuncu bakıyor musunuz?

Okan Buruk: "Orta sahada çok oyuncumuz var. Değiştirerek kullanıyoruz. Ana düşüncemiz ilk planda sağ bek, sol bek. Çok acil almalıyız. Diğer mevkilerle ilgili ise birçok fırsat çıkabilir."

-Barış Alper Yılmaz'a gelen tekliflere cevabınız ne olacak?

Okan Buruk: "Barış Alper Yılmaz her mevkide oynayarak değerini arttırdı. Bizim gözümüzde de öyle. Kadromuzu korumak istiyoruz."

-3. golün anonsu yapılıyordu ama hakem ofsayt kararı vermişti. Siz de kenarda çırpınıyordunuz çünkü rakip hemen oyuna başladı. Anonsçuyla görüştünüz mü?

Okan Buruk: "Evet 3. golün anonsu yapılırken rakibin oyuna başlaması... Yönetimimiz, gerekli görüşmeyi yapacaktır."

Tek başına şampiyonlukta tutuyor hocam bizi. Galatasaray yönetimi istifaaa. Rakibin yönetimi hocasına sınırsız transfer, istediklerini yapıyolar, bizdekiler 1.5 senedir 8-10 no alamadı basiretsizler.

çok büyük takdir ettiğim bir kısmı - kendi pozisyonlarımızda asla aşırı tepki verniyor.

saçma top kaybı olsun - boş orta şişirme olsun vs.

ben ordaki Pad i 90 kere kırmıştım.

Üst Alt