Okay Yokuşlu, Galatasaray’da Başarılı Olur mu? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okay Yokuşlu, Galatasaray’da Başarılı Olur mu?

Okay Yokuşlu Galatasaray’da başarılı olur, milli takım performansı yanıltmasın, geçen sene Premier ligde WBA’da iyi oynadı. Gelmesini isterim.

Hocanın şu ana kadar oynadığımız oyunu devam ettirme/ettirmeme isteğine bağlı.

Pas pas pas diye inat etmeye devam ederse sezon mundar olacak yine.

açık söyleyeyim Okay gibi sert bir 6 numaraya çok ihtiyacımız var. Malesef psg değiliz mevkisinin en mükemmelerini alabilelim. ve pek tabi yabancı sınırı gibi gudubet karar önümüzde dururken kadroyu oynatamayacağımız yabancılarla da doldurmak pek mantıklı gelmiyor bana. özellikle zorluk derecesi yüksek maçlarda ve deplasmanlarda Okay gibi sertlik derecesi yüksek bir kesici emin olun çok işimize yarayacaktır. Arenadaki maçlarda daha ofansif çıkılabilir ona lafım yok, öne geçilen maçlarda sonradan oyuna girip oyunu tutmada ve baskıdan kurtulmada mutlaka işe yarayacaktır.

Pas oyunu ile yakından uzaktan alakası olmayan, oyun kurma kabiliyeti olmayan bir 6 numarayı Terim istiyor mu gerçekten? Daha geçen gün Melo ve Fernando tarzı 6 numaradan bahseden hoca böyle zıt profilde bir oyuncuyu nasıl kullanmayı düsünüyor soru isareti.

Pas oyunu ile yakından uzaktan alakası olmayan, oyun kurma kabiliyeti olmayan bir 6 numarayı Terim istiyor mu gerçekten? Daha geçen gün Melo ve Fernando tarzı 6 numaradan bahseden hoca böyle zıt profilde bir oyuncuyu nasıl kullanmayı düsünüyor soru isareti.

Sorun da burada düşünmüyor. Son 2 şampiyonluğumuzu onunla değil o na rağmen kazandık. Son 2 yılı ise onun yüzünden kaybettik. Ne yapıyor bilmiyorum ama düşünmeden hareket ettiği kesin.

Bizde taylan var diye her oyuncu iyi geliyor ama wba da izledik adam bildiğin agır
tank gibi dönene kadar mevsimler değişiyor basar elinden alırlar topu mümkünse el neny
olmazsa zorda kalınırsa gelsin

Normalde sınır olmasa isteyeceğim bir adam mı ? emin değilim tıpkı Berkan gibi çekimser davranıyorum ama olur da konuşulan gibi Gedson 8 numara için gelecekse 6 numarada Okay 'a bile razıyım açıkçası

Mesele 6 numara oynamaksa Okay, Taylan ve Berkan 'dan daha iyi bir 6 numaradır özellikle EPL 'de oynadığı oyunu görebileceksek çok iyiydi o dönem ama mesele şu ki WBA ile Galatasaray 'ın oynadığı oyun arasında uzaktan yakından alaka yok

Fatih Terim ayrıca muazzam çelişkili artık dediğine bile güvenilmeyecek hale geldi. Geçen sene elimde bir Seri yok açıklamalarını hatırlıyorum, sene başından beri Taylan'ı defansif orta saha oynatan Fatih Terim 'i hatırlıyorum sonra bu hafta maçtan sonra çıkmış Fernando Melo yok elimde diyor haydi aklına şimdi mi geldi bu takıma 6 numara lazım olduğu ? Mayıs ayından beri Galatasaray taraftarlarının bile yazdığı şeydi senin şimdi mi aklına geliyor ? Haydi 6 numara almak istedin Seri 'den Taylan'a ondan Fernando/Melo 'ya ordan Okay 'a sekiyorsun alakasız alakasız oyuncular şu söylemleri bile Fatih Terim 'e güvenmememiz için başlıca sebep

Evet katılıyorum bu takıma 6 numara lazım, Taylan iyi bir alternatif olabilir o mevki için ama Berkan 'ı sadece koşuyor mücadele ediyor diye defansif orta sahada görmek istemiyorum.

İyi topçu. Wba'da iyiydi geçen sezon. Bence TSdeyken de iyiydi. Bizde olur mu bilmem gelince görücez.

*wba ozelinde kanimca iyi bir performans sergiledi bence de. ayrica celta *ilk sezonunda da dikkat cekici bir performansi vardi oynadigi bolge baglaminda.

trabzon performansi takip etmedim.

bize uyar mi konusu, nacizane gorusum;

oyun anlayisimiza versus denkleminde baktigim vakit ; taylan'a nazaran daha uyar.
istikrarli olsaydi busquetvari kullanabilirdik....
okay'in top kapma, rakiple bire birde yerden ve havadan versusta silik goruntu sergilemedigini en azinda celta ilk sezon ve son wba kiralik doneminde bu yonlerinden doneler sundugu performanslari gozlemlemistim nacizane.
< ; > bold sekilde ortasaha yay civari oynatilmali...
daha geride oynatildiginda < ; >hani su son euro da stoperler ve pivot dmlerimizin statik kurguda
kendi ceza sahamizin icinde ve ceza sahasi uzerinde kumelendigimiz sekilde oynatilirsa her mac elestiriyi yemesi olagan......

bazi tipolojileri yerinde bold sekilde oynatmak onemli. bu kardesimizi orta saha yay civari disinda bir yerde oynatmak kendi verimini ve efektifligini dusurur ,gozlemledigim kadariyla...

surpriz sutlari sert ve etkili oluyordu celta ilk sezonunda ve bir kac macta wba da sunmustu bu yonunu....
ilk sezon celta da begendigim yonleri; top kapma,yerden ve havadan fiziksel agresif versusta olusu, rakibi bire bir ve topun gelecegi yeri gorup hamle yapma,sut,pas, topla one gitme,yayin az gerisinden ve yaydan takimi ataga cikarma... oynadigi bolgede karakter gostermesi rakibi sindirmesi. bunlari ilk sezon celta takibimde gozlemledigim artilardi.

*taylan daki eksik yerler, kendisinde *arti anlamda kanimca mevcut, ikisi arasinda tercih yapsam, peak celta donemi okay der idim. wba ile de begenmistim .
*euro da oynanan oyun kurgusu ,taktik ve oyuncularin garip yerlerde oynatiliyor olusu(ustte stoper ve dmlerin ic ice mac boyu durmalari bir kac metrede oyunu ve rakibi karsilamamiz,sinik ve silik bir goruntu olusmasi vs gibi gibi) , toplama acemi bir takim gorunumu,herkesin kendisine oynuyorvari vucut ve tercihleri vs lerden dolayi *okay ozelinde de net bir kaniya varmak kolay olmaz taraftarlarimiz adina kanimca....

benim adima okay tipolojisine yonelik saha ici performansina yonelik gozlemlerim *ilk sezon celta ve son kiralik *wba daki performansi *baz aldigim *ustte yaptigim nacizane yorumdur. elbette bakis vs goreceli bir durum, kimisi celta ilk sezonunun bile yetersiz oldugunu soyleyebilir.yorumdur katilmasamda.

kiralik ve uygun bonservis , makul maas skalasi bu transfer oznesinde one cikan ilk kritik olur.

Hocanın 4-1-4-1 inadından vazgeçmeyeceği neredeyse kesin olduğu için bu transferi onaylıyorum. Hiç olmazsa son 4-5 yılda o mevkiinin orijinal oyuncusu olarak oynamış bir futbolcu, yerli olması ayrı bir avantaj. Gedson gelse bile hep defolu kalacaktı orası; hele Dieng filan facianın kuyruklusu olurdu!..

Topla ilişkisi de burada varsayıldığı kadar kötü değildir; OOS olarak oynadığı Altay-Kayseri zamanlarından beri izlediğim, eninde sonunda DM ye evrilmesi gerektiğini söyleyegeldiğim bir futbolcudur. Tam da düşündüğüm gibi fiziksel dayanıklılığını epey artırarak kariyerini geliştirdi. Şimdi de stopere evrilebileceğini düşünüyorum aslında, o da ayrı konu (Her futbolcuyu oradan oraya evirmek gibi bir alışkanlığım yoktur, Okay' a özgü bir durum, diyelim :giggle:)...İhtiyaç halinde stoper mevkii için bir opsiyon olarak görecektir zaten Hoca...

Aslında favori formatım olan 3-4-3 de merkez stoper alternatifi olarak düşünmek isterdim kendisini; Kjaer gibi lider bir stoperin yedeği olarak (Kabul ediyorum, biraz lükse kaçmak olurdu da gönül istiyor işte!)...

Hocanın 4-1-4-1 inadından vazgeçmeyeceği neredeyse kesin olduğu için bu transferi onaylıyorum. Hiç olmazsa son 4-5 yılda o mevkiinin orijinal oyuncusu olarak oynamış bir futbolcu, yerli olması ayrı bir avantaj. Gedson gelse bile hep defolu kalacaktı orası; hele Dieng filan facianın kuyruklusu olurdu!..

Topla ilişkisi de burada varsayıldığı kadar kötü değildir; OOS olarak oynadığı Altay-Kayseri zamanlarından beri izlediğim, eninde sonunda DM ye evrilmesi gerektiğini söyleyegeldiğim bir futbolcudur. Tam da düşündüğüm gibi fiziksel dayanıklılığını epey artırarak kariyerini geliştirdi. Şimdi de stopere evrilebileceğini düşünüyorum aslında, o da ayrı konu (Her futbolcuyu oradan oraya evirmek gibi bir alışkanlığım yoktur, Okay' a özgü bir durum, diyelim :giggle:)...İhtiyaç halinde stoper mevkii için bir opsiyon olarak görecektir zaten Hoca...

Aslında favori formatım olan 3-4-3 de merkez stoper alternatifi olarak düşünmek isterdim kendisini; Kjaer gibi lider bir stoperin yedeği olarak (Kabul ediyorum, biraz lükse kaçmak olurdu da gönül istiyor işte!)...
Büyük takımlarda stopere evrilemez çünkü çok ağır. Anca kapali defans oyununu benimseyen (kendi kalesine yakın) takımlarda o dediğin belki mümkün olabilir. Bizim gibi takımlarda stopere bir geçsin tüm defoları ortaya çıkar.

Büyük takımlarda stopere evrilemez çünkü çok ağır. Anca kapali defans oyununu benimseyen (kendi kalesine yakın) takımlarda o dediğin belki mümkün olabilir. Bizim gibi takımlarda stopere bir geçsin tüm defoları ortaya çıkar.
Hiçbir zaman çabuk futbolcu olmayacak (Kalıbına göre vasata yakın diyelim) ama topla ilişkisi ve oyun zekası da mesela Luyindama ile kıyas edilemeyecek kadar yüksek olacaktır...Gelirse hep beraber izleriz, gelmezse zaten havada kalacak görüşler. Hayırlı olacaksa gelsin...

Üst Alt