Paris'teki Notre-Dame Katedrali Yandı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Paris'teki Notre-Dame Katedrali Yandı

Sosyal medyada hatta burada bile; iyi olmuş, ateşleri bol olsun tarzı şeyler söyleniyor.

Ben 3 kere gittim Notre-Dame'a; günümüzde babil kulesi, alexandria kütüphanesi ve dolayısıyla içerdiği tarihin çok büyük detayları kayıp olmuşken, bir tane daha sembolü kalıcı olarak kaybetmeyi üzücü buluyorum.

Adamları sevmiyorsan, geri döndürülemeyecek bir anıttan çıkarma hırsını, adamın başbakanın ayağı falan kırılır beter olsun dersin. Anıttan sırf fransızlara ait diye şu an kin dökülmesi saçma, lafımı genel olarak twitterda okuduğum yorumlara yapıyorum / ya da o tarz düşünenlere

Sosyal medyada hatta burada bile; iyi olmuş, ateşleri bol olsun tarzı şeyler söyleniyor.

Ben 3 kere gittim Notre-Dame'a; günümüzde babil kulesi, alexandria kütüphanesi ve dolayısıyla içerdiği tarihin çok büyük detayları kayıp olmuşken, bir tane daha sembolü kalıcı olarak kaybetmeyi üzücü buluyorum.

Adamları sevmiyorsan, geri döndürülemeyecek bir anıttan çıkarma hırsını, adamın başbakanın ayağı falan kırılır beter olsun dersin. Anıttan sırf fransızlara ait diye şu an kin dökülmesi saçma, lafımı genel olarak twitterda okuduğum yorumlara yapıyorum / ya da o tarz düşünenlere
Burada kim demiş?

Şahsi görüşüm hiçbir tarihi yapı o milletin değildir. Bu tip eserler dünya kültür mirasıdır ve tüm dünya uygarlıklarının ortak malıdır. Notre Dame Katedrali Fransa'nın değil, Ayasofya Türklerin değil; Piramitler Mısırların değil, Çin Seddi Çinlilerin değil. . .

Dün görüntüleri izlerken aklıma düştü de Allah muhafaza bizin Sultanahmet, Ulu Cami, Ayasofya, Selimiye, Topkapı vs aynı şey olsa...

Halkımı tanıyorsam diğerleri için neyse de Sultanahmet ve Ulu Cami meselesinde infial olur, ortalık karışırdı.

Fransızlara ve tüm insanlığa geçmiş olsun.

Üst Alt