Rakip Analizi | Fenerbahçe - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Analizi | Fenerbahçe

Cevap: Rakip Analizi | Fenerbahçe

Battal normal maçlarda ileride top tutabilir ki bu özelliğide var. Ama bu maç o normal maçlardan biri değil. Lugano ve Yobo gibi tecrübeli adamlar arasında zayıf kalır. Birde Battal uzun süredir sakat fizik olarak toparlanması lazım. Buda 3 4 hafta sürer.

Orta sahayı kalabalık tutmamız lazım evet ama Sarp ve Ayhan gibi oyuncularla da bu eylemi gerçekleştirmek zor. Gerçekten bu maç için ne desem havada kalıyor analizi yazarken de bizim lehimize olabilecek bir durum göremedim. Sanırım bu kadar dibe saplanabilirdik. Hayırlısı olsun.

Ek olarak bana göre ilk defa camiamızın ilk düşündüğü şey Fenerbahçe maçı varken bu maç olmayacak sanırım.

Kewell'da bir tercih olabilir...

Yada şok bir taktik uygulamak en mantıklısı...

Sarp-Ayhan ikilisine kalırsak...

Hadi Cristian tamamda Emre ile mücadele biraz zor olacak...

Sanırım burada Emre'nin siniri işimize yarayabilir...

Hakemde cesaretli olursa eksik oynayabilirler...

Bence de Christian zaten oynamıyor, bu maça ilk 11 için zor. Sol bekte Caner oynarsa, Sabri ve Pino'yla orayı çok iyi zorlarız. Fenerbahçe'nin kanatlardan zaafı var. Arda oynasa sol kanatı da çözerdik İnsua destekli. Ortadan Misimovic ile etkili olamayız. Misimovic'i duran toplarda kullanıp, ileriye Kewell ve Pino'yu beslersek birşeyler olabilir. Ama Niang ve Dia bizim orta saha ve defansı çok zorlar. Umarım stoperde Servet yerine Ali-Neill ikilisi oynar.

Topuz-Emre olursa bizim açımızdan biraz avantaj olabilir...

Zira her ne kadar beğenmesekte Baroni kesici rolünde olacaktı...

Şimdi Topuzdan kesicilik beklemek abes...

Emrede kesici olup birde oyun kurmaya kalkarsa ilk yarı pili biter...

Azerilerin emreye uyguladığı şok baskı presini uygularsak Emre çözülür...

Benim korkum Duran toplar...

Bizim Aykut tam bir bomba duran toplarda...

Yay civarında mümkün olduğunca faul yapmamak gerekli...

İlk fauller yapılacaksa yarı daire civarında olmalı...

----------------Aykut--------------------

Sabri----Neil-------H.Balta----------İnsua

Barış-----Cana-----Elano-----Ayhan------

--------------Misimovic------------------

--------------Kewell---------------------

Bu şekilde orta sahayı kalabalık tutarak birşeyler yapabiliriz gibi geliyor bana umarım :)

Konyaspor maçında Topuz çok iyi oynadı. Baroniden daha fazla etkili oldu. Çünkü o bölgede kendini geliştirmiş.

Ne kadar umutsuz olsam da, böyle konuşunca fln, birde maç yaklaşınca gaza geliyorum yine umut geliyor. :D Ah ah zamanında güzel transferler yapsaydık ne vardı cimri başkan.

Cana-Elano ikilisine ne dersiniz...

Bakın aynı fener gibi...

Emre-Topuz'a karşı aynı hatta biraz daha üstün bir ikili...

Atletico Madrid deplasmanında Elano'da ortasaha'nın ortasında aynı rolü oynamıştı zannedersem...

Gayette başarılıydı denenebilir bence...

Kanatlarda İnsua-Sabri-Kewell-Pino denene bilir...

Kağıt üzerinde Cana-Elano ikilisi tabiki üstünler ama şuanki durumda ikiside fiziki olarak bitik ve Elano takıma küsmüş durumda. Çok zayıf kalırız ortasahada.

Fizik olarak belki yorulabilirler ama akıl ile baş edebilirler bence...

Birde kafa olarak hazırlayabilsek önümüzde 4 koca gün var...

Eğer bunu başarabilirsek Cana-Elano güzel bir ikili olur...

Denemekte faide var bence...

Daha başımızda hangi hoca çıkacağımız belli değilken maça kim hazırlayacak onları kafa olarak bu kısa sürede ? Fizik olarak hazır olmazsan akılda istediğin şeyleri yapamazsın sahada. Benim fikrim bu yönde.

Haklısın Özgür bizde bir kriz var...

Bizde analize sardık...:)

Yenilmeyiz Analizi geçtim...

Yeneriz...

İçimden bir ses öyle diyor...

Topuz - Emre ikilisi ofansif kalır. Ne olursa olsun Aykut defansif yönü yüksek bir adam oynatacaktır o bölgede bana göre.

Konyaspor gibi sert deplasmanda Topuz-Emre ikilisini oynattı. Baroni ile başlarsa Alexi kesmek zorunda. Bizim ortasahamız sert ve topa hakim olsa sana katılırdım Namık.

--------------Volkan-------------

G.gönül---Yobo----Lugano----Caner

----------M.topuz----Emre-------------

Dia-------------------------Stoch

-------------Alex(Semih)------------------

-----------Niang-------------------

Çıkarsa +5 garantisi verebilirim.Çok fazla gol kaçarsa 4 olur ama bulduklarını atarlarsa sınır yok 10'a kadar gideri var.Şimdi abartıyo felan demeyin, en iyi olduğumuz dönemde Gerets zamanında 4 gol + 3 direkten dönen top + kaçan golleri vardı.Sırf direkler girse 7 olacak maç.

--------------Volkan-------------

G.gönül---Yobo----Lugano----Caner

----------M.topuz----Emre-------------

Dia-------------------------Stoch

-------------Alex(Semih)------------------

-----------Niang-------------------

Çıkarsa +5 garantisi verebilirim.Çok fazla gol kaçarsa 4 olur ama bulduklarını atarlarsa sınır yok 10'a kadar gideri var.Şimdi abartıyo felan demeyin, en iyi olduğumuz dönemde Gerets zamanında 4 gol + 3 direkten dönen top + kaçan golleri vardı.Sırf direkler girse 7 olacak maç.

Ben müsadenle fazla mübalağalı bir yorum yaptığını söyleyeceğim :)

10 kadar gideri var ne demek biz tahliye borusu muyuz :)

Somut koşullar dahilinde siz dahil bir çok arkadaşın umutsuz olmasını anlıyorum da, yakıştırdığınız skorları anlamakta zorlanıyorum :)

Bu kadroyla da çıksalar maç çok çetin geçecek. Ve işin açığı ilk yarım saat oyunu tutarsak sonrasında bırakmayız ve bu maç en kötü berabere biter.

Yalnız içime nereden doğduysa doğdu Yobo kendi kalesine atacak maçı kazanacağız diyorum ama o işin farazi tarafı.

Bu derbi herkesin beklediğinden çok farklı olacak. Az bir süre kaldı bekleyip göreceğiz.

Galatasarayı Kasımpaşa niyetine sofraya meze etmiş olmanın sıkıntısını siz ve diğer değerli Galatasaraylıların kelimelerinde Pazar akşamı göreceğim.

Bana en güzel keyifte bu olacak :) Fenerlileri saymıyorum bile :)

Üst Alt