Rakip Analizi | Fenerbahçe - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Analizi | Fenerbahçe

Cevap: Rakip Analizi | Fenerbahçe

halen nasıl elano dersiniz elanodan bu takıma katkı vermesini nasıl beklersiniz anlamıyorum ankaragücü maçının son dakikalarında 3.oyucu değişikliği yapılınca ve oyuna girmeyeceğini anlayınca ısınmayı bırakıp nerdeyse ağlamaklı bir ifadeyle kulübeye geçip oturdu rijkard bu adamı hayata küstürdü

Cana-Elano ikilisinin kağıt üstünde bile olsa Emre-Mehmet Topuz'dan iyi olduğunu sanmak hatadır. Bu hataya teknik kadronuz da düşerse şansınız azalır düşüncesindeyim.

Nedenlerine gelince.

Cana ve Elano'nun devamlılığı mı var? Bu iki oyuncuyu toplasanız bir Emre kadar pres mi yapıyor? Cana dümdüz bir oyuncu. Elano ise futbolu bilmesine, yetenekli olmasına rağmen bunu sahaya yansıt(a)mıyor, üstelik aylardır küskünleri oynuyor. (Ben Elano'nun Alex'in oynadığı bölgede daha faydalı olacağını düşünüyorum. Tabii Elano'nun bu bölgede oynamasında ısrar edilir ve biraz da kendisine sabır gösterilirse.)

Sevgiler...

Her sene olduğu gibi bu sene de Fenerbahçe derbisi öncesi taraftarlar arasında farklı bir totem var.

Bu seneki totem ise Galatasaray'ın bir kaos içerisinde olması.

Herkes tüm iyi niyetiyle düşünüyorum bunları farkındayım ama

biraz da gerçekçi olmak lazım be.

En iyi dönemimizde, en beklenti içerisinde olduğumuz dönemde gidip 4-1 yenildik.

Ki herşeye rağmen biz bu halimizle gidip yensek bile alnımızın akıyla bir galibiyet alacağımızı düşünmüyorum.

Bu da bir Galatasaraylıyı asla mutlu etmeyecektir.

Bu yüzden şimdiden geçmiş olsun.

--------------Volkan-------------

G.gönül---Yobo----Lugano----Caner

----------M.topuz----Emre-------------

Dia-------------------------Stoch

-------------Alex(Semih)------------------

-----------Niang-------------------

Çıkarsa +5 garantisi verebilirim.Çok fazla gol kaçarsa 4 olur ama bulduklarını atarlarsa sınır yok 10'a kadar gideri var.Şimdi abartıyo felan demeyin, en iyi olduğumuz dönemde Gerets zamanında 4 gol + 3 direkten dönen top + kaçan golleri vardı.Sırf direkler girse 7 olacak maç.

bende diyorum ki inşallah bizi oldukça hafife alıp bu yazdığın gibi bi kadroyla ,olabildiğine ofansif bir kadroyla karşımıza çıkarlar diyorum ;)

hiç bir şey istemiyorum şu üçlüyü istediğim kadar..

baroş-arda-cana..

Her sene olduğu gibi bu sene de Fenerbahçe derbisi öncesi taraftarlar arasında farklı bir totem var.

Bu seneki totem ise Galatasaray'ın bir kaos içerisinde olması.

Herkes tüm iyi niyetiyle düşünüyorum bunları farkındayım ama

biraz da gerçekçi olmak lazım be.

En iyi dönemimizde, en beklenti içerisinde olduğumuz dönemde gidip 4-1 yenildik.

Ki herşeye rağmen biz bu halimizle gidip yensek bile alnımızın akıyla bir galibiyet alacağımızı düşünmüyorum.

Bu da bir Galatasaraylıyı asla mutlu etmeyecektir.

Bu yüzden şimdiden geçmiş olsun.

yooo aksine asıl öyle bir galibiyeti çok istiyorum..

yıllardır bizi yenip dalga geçerken,ulan adam gibi oyun oynasanız koymazdı bu kadar dediğimi çok hatırlıyorum..

asıl böyleyken,bu durumdayken,inanılmaz rezil bir topla alacağımız galibiyete çok sevinirim..

Elimizdeki orta saha oyuncuları arasından en dirençli ve pas yapabilenleri seçmemiz gerekiyor, hücumda ise sırf hızlı diye Pino-Aydın-Serdar gibi takıma hiçbir katkısı olmayan elemanlar oynamamalı, zaten fenerbahçe orta sahaya kadar çıkmıyor, hızlı oyuncu koşar koşar duvara çarpmış gibi döner Luganodan. Orta sahada Ayhan(Barış)-Cana-Sabri gibi mücadeleci 3lü, önlerinde Elano-Misimovic gibi orta saha özellikleri de olan iyi pas yapan oyuncular ve tabii ki ileride Baros, böyle bir 11'e karşı rakip Emre-Mehmet 2lisi oynarsa yeterli direnci sağlayamazlar, Stoch-Dia-Alex-Niang , ne kadar motive olsalar da orta sahada direnci çok arttıracak oyuncular değiller, umarım rakip bu 4lüyü oynatır ve orta sahayı ele geçirme şansını yakalarız.

allah isterse kazanırız.10 senedir nasip olmadı bu sene nasip olsun allahım ama nasıl olursa olsun.sadece şans biraz yanımızda olsun

Fener bu sene cok iyi bi takım kurdu yerlisiyle yabancısıyla iyiler.Özellikle niang ve yobo cok iyi transferler..Ama her takımın zaafları vardır.Bizim yapmamız gereken feneri zayıf bolgelerinden vurmak.

1.zayıf bolge sol bek caner.cok hata yapıyor tam bir sol bek degil.Bu bolgede kullanabilecegimiz adamlar pino aydın ve sabri.Ortak ozellik hızlı olmaları.

2.Eger cristian degilde orta sahada topuz emre ikilisi oynarsa cok ofansif bir orta saha olur bu bolgede pres yapan agresif oyuncularla ve ozellikle fizigini iyi kullanan oyuncularla oynamamız lazım.Bu noktada ayhanla mustafa sarpı gecin cana ve barış ikilisi oynamalı ve buraya belki 3. bir oyuncu elano gelebilirki orta saha ustunlugunu elimizde tutmamız için.

BAşımızda mac gunu kim olur bilmiyorum ama bunları yaparsa kadıkoyden bir galibiyet cıkarabiliriz.

Bu maçta kanat oyuncularından vazgeçmemiz lazım.Şöyle bir orta sahayla oynarsak daha iyi olur.

---------------------------------Cana-------------------------------

----------------------Ayhan--------------Elano---------------------

--------------------------------Misimoviç-----------------------------

Hem orta saha savunma ve tempo yönünden dirençli olur, hemde Misimoviç daha rahat oynar.

Cana-Elano ikilisinin kağıt üstünde bile olsa Emre-Mehmet Topuz'dan iyi olduğunu sanmak hatadır. Bu hataya teknik kadronuz da düşerse şansınız azalır düşüncesindeyim.

Nedenlerine gelince.

Cana ve Elano'nun devamlılığı mı var? Bu iki oyuncuyu toplasanız bir Emre kadar pres mi yapıyor? Cana dümdüz bir oyuncu. Elano ise futbolu bilmesine, yetenekli olmasına rağmen bunu sahaya yansıt(a)mıyor, üstelik aylardır küskünleri oynuyor. (Ben Elano'nun Alex'in oynadığı bölgede daha faydalı olacağını düşünüyorum. Tabii Elano'nun bu bölgede oynamasında ısrar edilir ve biraz da kendisine sabır gösterilirse.)

Sevgiler...

Hocam Cana'yı sadece Galatasaray'dan biliyorsun sanırım.:)

olabildiği kadar sert,yıldırıcı futbol oynanmalı...barosun yokluğunda hızlı bir forvet,kalabalık orta saha ile olurdu ancak hızlı diyebileceğimiz bir forvette yok...

4-3-2-1 şeklinde,orta sahaya cana-barış-ayhan önlerinde misi-elano önlerinde alt yapıdan genç bir çocuk olabilir...keza batdal ağır bir oyuncu...

Nedenlerine gelince.

Sevgiler...

O ikili orta alanda oynamaz,oynatmazlar da zaten :)

Muhtemelen,Cana - Ayhan olacaktır.

Ama Hagi'nin neler yapacağını kestiremiyorum.

Hagi ayağına sahip topu tutabilen oyuncuları daha çok sevdiğini biliyorum,bu yüzden sağ kanatta Elano'yu oynatacağını düşünüyorum.

Sol kanat ise tam bir muamma :( Arda yok,Kewell'da yetişmesi zor gibi

Orası öyle de Allah aşkına, büyük takım topçusu mudur Cana? ;)

Bu da benim "Fenerbahçe karşısına böyle çıkılabilir" dediğim kadro. Bakalım nasıl olmuş?

Aykut

Sabri - Servet (Ali Turan) - Neill - Hakan Balta

Pino - Ayhan - Cana (Mustafa Sarp) - Insua

Misimoviç

Mehmet Batdal

Nedenlerim:

- Aykut zorunluluktan kalede. Gerçi Ufuk da kendinden beklentileri boşa çıkardığı için büyük bir kayıp sayılmaz.

- Neill'in yanına Hakan Balta'yı düşünmüştüm ama bir sonraki nedenden ötürü Servet'i -mecburen- yazdım. (Ali Turan sakat değilse Servet'in yerine Ali Turan oynayabilir. Ali Turan'ın, Rijkaard'ın kullandığı gibi sağ bekte değil de stoperde olması, bu oyuncuyu daha etkili kılar.)

- Fenerbahçe'de Dia sağ kanatta çok etkili. Bu bölgede Hakan Balta ve Insua, Dia 'yı durdurabilirler.

- Santos/Caner ve Stoch'tan oluşan sol kanadımızın savunma zaafı var. Sabri ve Pino gibi hızlı adamlarla bu zaaf Galatasaray adına avantaja dönüşebilir.

- Her ne kadar Cana'yı düz bulsam da Emre-Mehmet Topuz/Cristian'la baş edebilecek orta saha göbeği için en iyi alternatif bu. Ayrıca mücadeleci bir Mustafa Sarp da düşünülebilir.

- Baros yok, Arda ve büyük ihtimalle Kewell yok. Zaten bir çok Galatasaraylı maçı kafada kaybetmiş. Misimoviç'i bir rahat, bir serbest bırak bakalım, ne olacak? Dene Mehmet Batdal'ı -ki Hagi sever genç oyuncular-, ne kaybedersin?

- Bunlar haricinde de oynayabilecek durumda Aydın, Elano ve Barış var yanılmıyorsam.

Valla biraz sonra hafta sonu tatilim başlıyor. Şimdiden derbinin havasındayım. Galibiyet için benim arzum, rengim belli. ;) Yine de Galatasaray'a ve sizlere iyi şanslar dilerim. Adına yaraşır güzellikte ve keyifli bir maç izleriz inşallah.

:)

Sevgiler...

Büyük takım topçusu mudur Cana?

Marsilya zaten o kadar dandik bir takımdır ki bu adam beş sene orada kaptanlık yapmış, milli takımı ile birlikte Ronaldo dahil hiçbir oyuncuya nefes aldırmamış oynadığı dönemlerde.Hagi'nin sisteminde Cana kaptan olacak görün bakın.Bu adamı iyiki aldık diyeceğiz.

Büyük takım diye bahsedilenler, Real Madrid ve Barca ise evet oraların topçusu değildir.

Eğer Fener, Galatasaray ise bahsedilen evet Cana büyük takım topçusudur. Bunu da en büyük dileğim en kısa zamanda herkese gösterecektir.

Üst Alt