Seneye Kalması Gerekenler! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye Kalması Gerekenler!

ENES DALMIS reis senin gibi scoutingden anlayan birinin tolgayı kadroya yazması olmadı be :confused:

Tolga&Carole&linnes&serdarAhmetEren filan satabilirsek hemen satalım reis gerçekten yerine adam bakılır
ama Bunları alacak takım zor bulunur
yedek kalmak içinde maaşları çok yüksek reis

Hani düşünsene Tolga yerine önlibero oluyoruz adam bakar ulan benim yedeğim 2m alıyor o zaman bende 3 3.5 filan isteyim demez mi ?
Veya Serdar&Eren'de filanda aynı durum geçerli

Şöyle acil yerleri bir halledelimde Carole&Ahmet&Linnes&Tolga filan bir sonraki transfer dönemi değiştirilecek adamlar olsun

Selcuk, De Jong, Hakan ve Sabri. %100 gitmeli, umarim giderler
Podolski %100 gidiyor
Muslera, Ahmet, Serdar, Linnes, Garry, Sinan, Carole, Semih, Tolga kulupte mevcut olmaga devam edecektir
Bruma satilir diye dusunuyorum
Sneijder buyuk bir ihtimalle kalir ama gitme gibi bir durumu da mevcudiyetini ortaya cikarabilir
Chedjou adli sekilli sacli arkadasi hocamiz tutuyor sanirim. Fikrim: Kalir
Yasin ve Eren elden cikarilabilir ama hocamiz gazla isleyen adamlardan performans alabilir.
Cenk, Cavanda ve Josue kendilerine kulup bulacaklardir
Koray kiralik olarak farkli bir kulupte futbol yasantisina devam edecektir
Hocam hazirlik kampinda Gokay ve Kerem'deki cevheri kesfederek kendilerine firsat taniyacaktir

Kadro

Kale: Muslera, Eray

Defans: Linnes, Carole, Semih, Chedjou, Ahmet, Serdar

Orta Saha: Tolga, Gokay, Sneijder

Hucum: Garry, Kerem, Sinan, Yasin, Eren

2 adet kenar oyuncusu (savunmali)
2 adet orta saha oyuncusu (1 cift yon 1 hucumsal)
2 adet egoztik hucum oyuncusu (1 kenar 1 orta)

6 transferle 22 kisilik cazibeli bir kadro olabilir

Sneijder'i çok severim ama hiç kimse Galatasaray'dan büyük değil.

Yönetim değiştikten sonra yeni yönetim ve hoca Sneijder ile görüşmeli, maaşını düşürüp fedakarlık ederek oynayacaksa kadroda kalabilir.

Podolski, Sabri, Semih, Hakan, Carole, Selçuk, De Jong, Tolga, Cavanda satılmalı, satılamıyorsa yollanmalıdır.

2011 senesindeki gibi ucuz maliyetli yabancı oyuncular alınmalı.

Ama bunların yapılabilmesi için tabii ki yağlı surat dursunun gönderilmesi şart.

Kaleci:
Fernando Muslera
XXXXXXXXXXX
Alt Yapi

Stoper:
XXXXXXXX
XXXXXXXX
Serdar Aziz
Ahmet Calik

Sol Bek:
Lionel Carole
Martin Linnes

Sag Bek:
XXXXXXXXXX
Luis Cavanda
Martin Linnes

Orta saha:
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
Tolga Cigerci

Hücum:
Bruma
Garry Rodriguez
Sinan Gümüs
Eren Derdiyok
XXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX

XXXXX... leri doldurmak amaci ile Yapilacak Transferler...

Pepe
Kurt Zouma
Dusan Tadic
Nacer Chadli
Almamy Toure
Andrej Kramaric
Hakan Arikan
Santi Cazorla
Fernando Torres

Vay be, sen de sildiysen Semih bitmiştir artık!...Podolski' den sonra şimdi de Semih!...Beni şaşırtıyorsun Adem kardeş. Körü körüne inada bindirmemen memnuniyet verici elbette; eskiden böyle değildin sanki?. Artık olgunlaşıyor olmana yormak istiyorum izninle...

Vay be, sen de sildiysen Semih bitmiştir artık!...Podolski' den sonra şimdi de Semih!...Beni şaşırtıyorsun Adem kardeş. Körü körüne inada bindirmemen memnuniyet verici elbette; eskiden böyle değildin sanki?. Artık olgunlaşıyor olmana yormak istiyorum izninle...

Gitmesinin daha faydali olacagini, bir kac yildir belirtiyorum zaten, ayni emre de de oldugu gibi. Kendini özellik ile fazlasi ile saldigi, ve artik sadece alacagi paraya pakan bir moda girdigi, ne kendi kariyerine, ne de kulübe katki verir. Türkiye´de büyük kulüpte oynayan oyuncularin, bu sistem icerisinde, evrilecegi pozisyon da er yada gec budur.

Gitmesinin daha faydali olacagini, bir kac yildir belirtiyorum zaten, ayni emre de de oldugu gibi. Kendini özellik ile fazlasi ile saldigi, ve artik sadece alacagi paraya pakan bir moda girdigi, ne kendi kariyerine, ne de kulübe katki verir. Türkiye´de büyük kulüpte oynayan oyuncularin, bu sistem icerisinde, evrilecegi pozisyon da er yada gec budur.

Semih hakkında zaman seni haklı çıkarsın isterim...

Emre belli yetenekleri olan bir futbolcu idi ve kalmış olsa şu dökük kadroya ciddi katkı vereceği mutlaktı. Semih' in ise öyle Serie A-La Liga gibi liglerde oynayacak kapasitesinin olmadığı kanaatimi üzülerek belirtmem gerekiyor; eksik yönü çok fazla, fark yaratacak hiçbir özelliğini göremedim; varsa söyle!...

Semih hakkında zaman seni haklı çıkarsın isterim...

Emre belli yetenekleri olan bir futbolcu idi ve kalmış olsa şu dökük kadroya ciddi katkı vereceği mutlaktı. Semih' in ise öyle Serie A-La Liga gibi liglerde oynayacak kapasitesinin olmadığı kanaatimi üzülerek belirtmem gerekiyor; eksik yönü çok fazla, fark yaratacak hiçbir özelliğini göremedim; varsa söyle!...

Emre Galatasaray´da hic oynamadi degil ki. Emre burada iyi oynadiginda da, kötü oynadiginda da cöp deniliyordu. Cünkü genel anlamda yorumlari etkileyen, takimin basarisi oluyor. Lidersek, ve kazaniyorsak, puan farkimiz varsa kimse pas hatasinin, kacan golün hesabini yapmaz. Ama desperate bir sekilde gole ihtiyacimiz varsa, yaristan kopuyorsak, bu hatalari yapan futbolcularin gözünün yasina bakilmaz. I futbolcu o an cöptür.

Kaleci:
Fernando Muslera
XXXXXXXXXXX
Alt Yapi

Stoper:
XXXXXXXX
XXXXXXXX
Serdar Aziz
Ahmet Calik

Sol Bek:
Lionel Carole
Martin Linnes

Sag Bek:
XXXXXXXXXX
Luis Cavanda
Martin Linnes

Orta saha:
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXX
Tolga Cigerci

Hücum:
Bruma
Garry Rodriguez
Sinan Gümüs
Eren Derdiyok
XXXXXXXXXX
XXXXXXXXXX

XXXXX... leri doldurmak amaci ile Yapilacak Transferler...

Pepe
Kurt Zouma
Dusan Tadic
Nacer Chadli
Almamy Toure
Andrej Kramaric
Hakan Arikan
Santi Cazorla
Fernando Torres
cavandayi silelim. linnesi sag bek alternatifi carolü sol bek alternatifi yapalim. tesekkürler. sinani da satalim.

65 milyon maaş sınırının 64'ünü yine Muslera'ya verelim yinede göndermeyelim
maas siniri artik bizi ilgilendirmiyor. zaten sampiyonlar ligine gidemedikten sonra yemisim uefayi. eskiden degeri daha fazlaydi uefanin.

bizim adam akilli bir kadro kurmamiz lazim. kac milyon tutarsa tutsun aysal dönemi gibi lige minimum 3 sene ambargo koymaliyiz

30 yas ve üstü adamlar gerekmedike alinmamali

Sinan ve Linnes potansiyeli topçular.

Brumayla yapıldığı gibi ikisini bir üst düzey ligin takımına kiralamak doğru olur diye düşünüyorum

Emre Galatasaray´da hic oynamadi degil ki. Emre burada iyi oynadiginda da, kötü oynadiginda da cöp deniliyordu. Cünkü genel anlamda yorumlari etkileyen, takimin basarisi oluyor. Lidersek, ve kazaniyorsak, puan farkimiz varsa kimse pas hatasinin, kacan golün hesabini yapmaz. Ama desperate bir sekilde gole ihtiyacimiz varsa, yaristan kopuyorsak, bu hatalari yapan futbolcularin gözünün yasina bakilmaz. I futbolcu o an cöptür.

Emre' nin futbolcu olarak tek sorunu istikrarsızlığı idi. Oyuna ve skora direkt etki ettiği muazzam bir maçtan bir sonrakinde her şeyi berbat edebiliyordu; şans verildiğinde de üç maç üst üste geçer not alamadı maalesef. Her maç sürünen adamlar banko oynamaya devam ederken, çoğu zaman haksızlık edildiğine de katılırım...

Semih ise istikrarlı olarak yetersizliğini sergilemeye devam ediyor. Kaç yaşına geldi, Ujfalusi sezonunda idare eder futbol oynamışlığının dışında hiçbir artısı yok. Samimi söylüyorum, büyük liglerden birinde tutunabilsin, ben yanılmış olayım isterim...

Sinan ve Linnes potansiyeli topçular.

Brumayla yapıldığı gibi ikisini bir üst düzey ligin takımına kiralamak doğru olur diye düşünüyorum

Sinan ümitlerimi büyük ölçüde boşa çıkarmış durumda, mental yönden üst seviyede tutunamayacağı kanaatindeyim. Tanıyanlar, bize transfer olurken buna benzer laflar etmişti zaten, haklılıkları ortaya çıkıyor ne yazık ki...

Sinan ümitlerimi büyük ölçüde boşa çıkarmış durumda, mental yönden üst seviyede tutunamayacağı kanaatindeyim. Tanıyanlar, bize transfer olurken buna benzer laflar etmişti zaten, haklılıkları ortaya çıkıyor ne yazık ki...

Bu mental sorunlarını başka bir takımda, başka bir ortamda çözebilir diye düşünüyorum.

Devamlı oynayarak, kendisini geliştirerek bizim görmek istediğimiz seviyeye ulaşabilir. Burada fazla oynamayacağına göre yabancı takima kiralanması lazım

Emre' nin futbolcu olarak tek sorunu istikrarsızlığı idi. Oyuna ve skora direkt etki ettiği muazzam bir maçtan bir sonrakinde her şeyi berbat edebiliyordu; şans verildiğinde de üç maç üst üste geçer not alamadı maalesef. Her maç sürünen adamlar banko oynamaya devam ederken, çoğu zaman haksızlık edildiğine de katılırım...

Semih ise istikrarlı olarak yetersizliğini sergilemeye devam ediyor. Kaç yaşına geldi, Ujfalusi sezonunda idare eder futbol oynamışlığının dışında hiçbir artısı yok. Samimi söylüyorum, büyük liglerden birinde tutunabilsin, ben yanılmış olayım isterim...

Emre cok yersiz elestirildi. Cocuk 90% pas isabeti ile oynadigi, 90 dakika bazinda en cok kilit pas atan oyuncumuz iken, cok pas hatasi yapiyor, basit oynamiyor, diye yagmura tutuldu. Varsa yoksa Muslera, yada Sneijder, biraz da Yasin duyarsin. Ama 14/15 sezonunda üst üste galibiyet aldigimiz maclarin baslangicinda, Emre´nin muazzam katkisini kimse belirtmez. Istikrarsiz bir takimda, istikrarsiz bir sekilde oynatilan, ama en fazla istikrar beklenilen cocuguydu.

Semih bana göre mesela, Ujifalusi ile oynadigi sezonda, sonraki sezonlarindan daha kötüydü. Fiziksel olarak daha zayif, ve topu ayagina veremiyorduk nerdeyse. Aradaki fark ise, takimin katastrofal sonuclar vermeye baslamasidir.
Son yillarda ise arma icin mücadele etme hirsini da kaybetti. Dedigim gibi bu sosyal medya caginda, daha cok topcunun basina gelecek.

Su an forvette Elmander´i düsün. 7-8 mac gol orucuna gidigini, ayagindan iki top sektirdigini, iki topu kalenin üzerine nisanladigini, bir verkacta fazla siddetli oynayip, atagi öldürdügünü... Su anki takimda olmayacak bir durum degil...Biraz düsününce, ben sosyal medya üzerinde yazilacak yorumlari, canli canli göz önüme getirebiliyorum bile.

Semih´in bundan sonra avrupada basarili bir sekilde oynayabilecegi iddiasinda da degilim. 13/14 sezonunda o firsat en optimal sekilde degerlendirmeliydi. Futbolu kafasinda bitirmis olabilir bile. Emre´de her daim bir menuniyetsizlik vardi, bir eziklik hissediyordu, yine az para teklif edilince, o da avrupa adimini atti sonunda. Semih ise artik parasina bakiyor, gibi geliyor bana. Semih durgun, kafasinin icine bakip, neyin oldugunu göremem. Ama gözleri, artik salliyor gibi duruyor.

Ve avrupada oynamayi da fazla büyütme. Bu bir nevi de reputasyon, yada potansiyal meselesidir. Mesela ölü Hamit bile, 3 senedir sahada göremedik, kim öngörebilirdi ki, bir ayagi kopmus adamin Bundesliga´da hala banko oynayacagini, ama bal gibi de oluyor.

Son düzenleme:
Üst Alt