Seneye Kalması Gerekenler! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Seneye Kalması Gerekenler!

Bu mental sorunlarını başka bir takımda, başka bir ortamda çözebilir diye düşünüyorum.

Devamlı oynayarak, kendisini geliştirerek bizim görmek istediğimiz seviyeye ulaşabilir. Burada fazla oynamayacağına göre yabancı takima kiralanması lazım

Umarım dediğin gibi olur. Eleman kendisinde olağanüstü yetenekler vehmediyor gibi geliyor bana. Öyle olmadığını, oynamaya çalıştığı futbol stili için çok daha hızlı, güçlü, dayanıklı, konsantre olması gerektiğini kafasına sokacak bir kulüp ve Hoca lazım. Tabi kendisi bunu kabullenmezse kimse bir şey yapamaz...

Bir Dost bir post yeter bana..

s-306b148387b04cb052b68ee6ec63e7397e72875c.jpg

Envoyé de mon iPhone SE en utilisant Tapatalk

Ve avrupada oynamayi da fazla büyütme. Bu bir nevi de reputasyon, yada potansiyal meselesidir. Mesela ölü Hamit bile, 3 senedir sahada göremedik, kim öngörebilirdi ki, bir ayagi kopmus adamin Bundesliga´da hala banko oynayacagini, ama bal gibi de oluyor.

Avrupa' da oynamak da nedir yahu?...Hamit' in oynadığı takımla Emre' ninki çok farklı ki takımı küme düşse bile Emre' ye La Liga' nın başka takımından talep gelebilir.

Semih için Emre örneğini verdin diye öyle söyledim; Emre' deki potansiyelin Semih' te bulunmadığına dair yani...

Emre ile Semih'in kiyaslanacak durumu yok. Tek özellikleri ikisinin de altyapimiz dan cikmasi.

Emre hala bu ülkenin (bence) acik ara en yetenekli futbolcusu. Ozan, Oguzhan falan hepsi balon.

Yetenek konusunda Emre Arda dan da iyi bence, ama Emre de kafa yok. Kendini göstermesi icin son sansiydi bu Deportivo transferi, bekledigim gibi de orada tam kendine bicilmis kaftan olan ligde öne cikmayi becerdi. Depor sezon sonu düsse bile Emre mutlaka transfer yapar lig icinde bu performansi ile.

Semih'e gelince Semih futbolcu degil, Emre futbolcu. Aradaki en büyük fark bu. Semih den hic bir halt olmaz, her ikili mücadelede ezilen büzülen stoper olmaz.

Avrupa' da oynamak da nedir yahu?...Hamit' in oynadığı takımla Emre' ninki çok farklı ki takımı küme düşse bile Emre' ye La Liga' nın başka takımından talep gelebilir.

Semih için Emre örneğini verdin diye öyle söyledim; Emre' deki potansiyelin Semih' te bulunmadığına dair yani...

Hamit´in ne durumda gittigini de varsaymak lazim. Yillardir dogru düzgün top oynamiyor. Sonuc olarak takimin hocasi, hala bundesliga seviyesi icin yeterligörüp oynatiyor. 2 sene önce gitse, orta sira takimlarda da oynardi bir kac sene. Bize göre ise bank asya seviyesi bile yoktu. Ki Almanca ikinci Bundesliga bile, bana göre iyi bir seviyedir. Yasina, sakatlik durumlarina göre bundan daha yüksegi ise olmaz elbet artik...

Emre´nin daha potansiyalli olduguna katiliyorum zaten.

Emre ile Semih'in kiyaslanacak durumu yok. Tek özellikleri ikisinin de altyapimiz dan cikmasi.

Emre hala bu ülkenin (bence) acik ara en yetenekli futbolcusu. Ozan, Oguzhan falan hepsi balon.

Yetenek konusunda Emre Arda dan da iyi bence, ama Emre de kafa yok. Kendini göstermesi icin son sansiydi bu Deportivo transferi, bekledigim gibi de orada tam kendine bicilmis kaftan olan ligde öne cikmayi becerdi. Depor sezon sonu düsse bile Emre mutlaka transfer yapar lig icinde bu performansi ile.

Semih'e gelince Semih futbolcu degil, Emre futbolcu. Aradaki en büyük fark bu. Semih den hic bir halt olmaz, her ikili mücadelede ezilen büzülen stoper olmaz.

Yetenek cok ayri bir meseledir. Bir futbolcu Messi kadar yetenekli olup, x kadar bile kariyer yapamayabilir. Semih Kaya´yi "yetenek" anlaminda Avrupanin en yetenekli stoperlerin arasinda göstermen ile, kendisine cöp demen arasinda muhtemelen bir kac ay varken (Hatirliyorum o yorumlarini), su anki cikisin fazla iddiali degil mi ?

Senin fikirlerinin degismesinin nedeni, ayni taraftarin cogunlugu gibi tamamen 14/15 sezonunda yasadigimiz CL faciasindan kaynaklandigini düsünüyorum.

Umarım dediğin gibi olur. Eleman kendisinde olağanüstü yetenekler vehmediyor gibi geliyor bana. Öyle olmadığını, oynamaya çalıştığı futbol stili için çok daha hızlı, güçlü, dayanıklı, konsantre olması gerektiğini kafasına sokacak bir kulüp ve Hoca lazım. Tabi kendisi bunu kabullenmezse kimse bir şey yapamaz...

Tabi bu kendisine de bağlı. Bir oyuncu kendisini geliştirmek için eleştiriye açık olması lazım, daha iyi olmak için elinden geleni yapması lazım. Bunu yapmayan pek çok yetenek var malesef

Bazen farklı ortamlar faydalı olabiliyor.

Yılların "yeteneği" Emre mesela İspanyaya gittikten sonra daha iyi oynamaya basladi, bir kac kere deportivonun ayın futbolcusu olarak secilmeye bile başardı

Bir diğer örnek ise Bruma. Çok kişi tarafından eleştirildi, yetersiz görüldü (yanılmıyorsam onu en çok eleştiren kişilerden birisi sendin :)), ama 1 sezon İspanya'da geçirdikten sonra daha iyi oynamaya basladi. Bal yapmayan arıdan deplasmanda en fazla gol atan oyuncumuz oldu.

Yetenek cok ayri bir meseledir. Bir futbolcu Messi kadar yetenekli olup, x kadar bile kariyer yapamayabilir. Semih Kaya´yi "yetenek" anlaminda Avrupanin en yetenekli stoperlerin arasinda göstermen ile, kendisine cöp demen arasinda muhtemelen bir kac ay varken (Hatirliyorum o yorumlarini), su anki cikisin fazla iddiali degil mi ?

Senin fikirlerinin degismesinin nedeni, ayni taraftarin cogunlugu gibi tamamen 14/15 sezonunda yasadigimiz CL faciasindan kaynaklandigini düsünüyorum.

Benim temennim vardi Bülent kaptan gibi yillarca bu formayi tasisin diye. Öyle yok Avrupanin en yetenekli stoperlerinden diye birsey dedigimi hatirlamiyorum dediysem de bunu suratima vurmani isterim böyle salak birsey söylediysem :D

13/14 de gelisimi durmaya basladi Semih'in. O sezon Mancini ile biraz kipirdama olmustu sezon sonlarina dogru falan ama ondan beri hep düsüste. 14/15 sezonu tam fiyaskoydu zaten. Semih'in gelistirmesi gereken 2 temel sorunu vardi, birisi ikili mücadelelerde ayakta kalmak digeri ise yan toplardaki zafiyeti. Ikisi de zerre gelismedi hatta bu konuda geriledi bile.

Artik bundan hic bir halt olmaz, bir kere bir stoperden beklenilen sertligin "s" - si bile yok kendisinde. Böyle yumusak böyle kirilgan stoper olmaz.

Benim temennim vardi Bülent kaptan gibi yillarca bu formayi tasisin diye. Öyle yok Avrupanin en yetenekli stoperlerinden diye birsey dedigimi hatirlamiyorum dediysem de bunu suratima vurmani isterim böyle salak birsey söylediysem :D

13/14 de gelisimi durmaya basladi Semih'in. O sezon Mancini ile biraz kipirdama olmustu sezon sonlarina dogru falan ama ondan beri hep düsüste. 14/15 sezonu tam fiyaskoydu zaten. Semih'in gelistirmesi gereken 2 temel sorunu vardi, birisi ikili mücadelelerde ayakta kalmak digeri ise yan toplardaki zafiyeti. Ikisi de zerre gelismedi hatta bu konuda geriledi bile.

Artik bundan hic bir halt olmaz, bir kere bir stoperden beklenilen sertligin "s" - si bile yok kendisinde. Böyle yumusak böyle kirilgan stoper olmaz.

Var ya, daha bir iki hafta önce uplanan bir konuda okumustum yine. Semih ile ilgili bir transfer haberiydi, sende avrupanin en yetenekli stoperleri ile kiyaslamistin... Mancini dönemi sonlari, hatta Prandelli dönemi de olabilir. (CL maclarin öncesinde) Yüzüne vurmaya lüzüm yok... ^^

Performans konsunda tartismalar da biraz politika gibi sosyal medyada, yada borsa gibi. O yüzden anlik performanslik degerlendirmesi cok mantikli degil bana göre.

Ömer Toprak mesela. Almanya nin en iyilerinden. Su an bizim takimda oynadigini düsünüyorum, ve savunma arkasina atilan uzun bir top sonrasi, arkasindan kosarak Mamake diye bir anadolu senjisini yakalayabilmek adina, attigi omuz sonrasi, kayip, yere cuvallandigi, ve akabinde sosyal medya üzerinde yapilacak yorumlar geliyor göz önüme...

Oyuncu degerlendirme, Takimin genel performansi ile bagdasiyor. Semih Kaya 14/15 sezonu basinda cok elestirilmeye baslandi, ancak sezon ortasinda sonuna dogru, fazla elestiri yok, hatta övgüler var. 15/16´dan beri zaten tepe takla takim, oradan beri zaten full elestiri var. Bu gayet normal.

Takimin en cok tolerans gösterilen isimlerinden Sneijder var mesela. Bireysel performansindan ziyade, genelde takimin performansina göre elestiriliyor, yada övülüyor. Oynadigi oyun, genel anlamda, takimin performansina göre iyi, yada kötü olarak algilaniyor. Benim fikrim bu.

Son düzenleme:
Sabri selcuk hakan defolup gitsin takim kendine gelecektir oyle cok kafa yormaya gerek yok takimi yavaslatan topu ileriye tasiyamayan sahada topa dandun vurmaktan yada kaleciye donmekten baska birsey bilmeyen adamlardan kurtulmak lazim

tapatalk

Bir diğer örnek ise Bruma. Çok kişi tarafından eleştirildi, yetersiz görüldü (yanılmıyorsam onu en çok eleştiren kişilerden birisi sendin :)), ama 1 sezon İspanya'da geçirdikten sonra daha iyi oynamaya basladi. Bal yapmayan arıdan deplasmanda en fazla gol atan oyuncumuz oldu.

Doğrudur, eskiden söylediklerimin hala arkasındayım. 30-40-50 milyonluk futbolcu olacağını iddia edenlere karşı, kendisinin hiçbir zaman top class kulüpler seviyesinde tutunamayacağı iddiamda, İspanya dönüşü beklentimin üzerinde performans göstermekte olsa bile bir değişiklik söz konusu değil...

Souness, Van Hoojdonk ve Alex' in 'genç futbolcu' kavramı hakkındaki görüşlerini değerli bulurum. Hepsi de 23 yaşına gelmiş futbolcunun, olabileceğinin % 80 ini olduğunu, üzerine tecrübeden başka pek bir şey katamayacığını, 'Gelişime açık genç futbolcu' dan kastın ise maximum 18-19 yaşları için geçerli olduğunu söylemişlerdi. 23 yaşındaki Bruma' nın temel fundamental eksiklikleri bu saatten sonra düzeltilebilecek şeyler değil. Sözleşme yenilemeye niyetinin olmadığını hem kendisi hem menajeri epeyce belli ediyor. Bu durumda 13-15 milyon gibi bir rakam teklif edildiği anda elden çıkarılması kulüp menfaatine olacaktır. Gider de yeni bir Ribery olur mu acaba? diye endişe etmek yersiz; Bruma' dan asla bir Ribery olmaz. Olursa gel beni bul!;)...

maas siniri artik bizi ilgilendirmiyor. zaten sampiyonlar ligine gidemedikten sonra yemisim uefayi. eskiden degeri daha fazlaydi uefanin.

bizim adam akilli bir kadro kurmamiz lazim. kac milyon tutarsa tutsun aysal dönemi gibi lige minimum 3 sene ambargo koymaliyiz

30 yas ve üstü adamlar gerekmedike alinmamali

aynen öyle reis uefa şampiyonu ile UCL'de son 16 ya kalanın aldığı para eşit hani uefa'da sadece prestij için oynarız yoksa maddi getirisi mükemmel filan değil
O yüzden kesinlikle ilk 2'de bitirmemiz gerekiyor bu ligiki UCL bizim ait olduğumuz yer

Kadro konusundada katılıyorum artık çok sağlam bir revizyon şart Muslera kalabilir haydi aklını başına alırsa Bruma kalsın geri kalanda hiç gerek yok kalmasına Eren-Tolga-Serdar-Ahmet filan yedek olarak otursun en fazla

Ama kesinlikle paraya kıyıp sağlam bir kadro kurmak lazım ne olursa olsun senin sahaya sürdüğün 11 adam iyi değilse başarı gelmiyor.Selçuk-Sneijder-De Jong gidip Salih-Ontivero-Donk'lar alırsak olmaz o yüzden çok sağlam adamlar lazım reis

Gerçekten çok zoruma gidiyor bu adamlar Galatasaray topçusu olabilecek seviyede değil

Sabri selcuk hakan defolup gitsin takim kendine gelecektir oyle cok kafa yormaya gerek yok takimi yavaslatan topu ileriye tasiyamayan sahada topa dandun vurmaktan yada kaleciye donmekten baska birsey bilmeyen adamlardan kurtulmak lazim

tapatalk

Sneijder-De Jong-Poldi filan mükemmel tempolu inanılmaz seri oynuyor zaten di mi renktaş ?
Bu kadar taraflı olmayın

Muslera kesinlikle kalması gerekiyor
Bruma aklını başına alırsa kalması gerekiyor
Geri kalan hiçbiri bu takım seviyesinde topçular değil Eren-Garry-Serdar-Ahmet-Linnes-Tolga filan yedek olarak kalacaksa kalsın

Tolga için fazlaca kötümser yorumlar okuyorum. Sakatlanana kadarki performansı gayet iyi idi ki son sakatlığının öncekilerle alakası yok, müzmin sakat yaftası ile haksızlık edildiği kanaatindeyim; mesela Hamit' in beli, Zan' ın omzu gibi bir durum söz konusu değil yani...

Yalnız B2B oynamaya çok uygun bir futbolcu değil. Ya Topal gibi tam defansif orta saha (Önlibero) oynamaya adapte edilmeli, yahut daha iyisi iki merkez orta saha oyuncusundan daha defansif olanı rolünü oynamalı...

Eldekilerden olabildiğince yararlanmak mecburiyeti varken, Tolga' yı hemencecik yok saymayı gerçekçi bulmuyorum; ondan öncelikli olarak kadroda kalmayı hak eden ve daha çok umut vaad eden 10 futbolcu sayabilen varsa buyursun da bilelim!...20 tane nokta atışı transfer hayal edenlere sözüm yok zaten, onları hayal Dünyaları ile başbaşa bırakmaktan başka bir şey gelmez elden!...

maas siniri artik bizi ilgilendirmiyor. zaten sampiyonlar ligine gidemedikten sonra yemisim uefayi. eskiden degeri daha fazlaydi uefanin.

bizim adam akilli bir kadro kurmamiz lazim. kac milyon tutarsa tutsun aysal dönemi gibi lige minimum 3 sene ambargo koymaliyiz

30 yas ve üstü adamlar gerekmedike alinmamali

Doğru bir yaklaşım değil.ŞL'ye gidemiyorsan da orada elinden ne geliyorsa yapacaksın.Her şey para değil ki,sen FFP'ye takılıp Avrupa'ya gidemezsen AL'den alacağın paradan olacaksın?Kazanılan paraya market-pool rakamlarını da ekleyin.

Buna ilaveten,Avrupa'da 2 sene üst üste boy gösteremeyen bir Galatasaray düşünülemez.Ki Avrupa Ligi şu aşamada ŞL'den daha dişimize uygun bir lig.Realist olmak lazım.

Son düzenleme:
Üst Alt