Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti

Cevap: Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti

Olayın nesini tartışıyosunuz anlamadım :))

Savunma hakkından feragat ne demek

Alınacak her karar kabulümdür,itiraz etmeyeceğim

Suçsuzda çıkabilir,cezada çıkabilir

Ne suçu kabul etmek anlamına gelir nede başka bişe

Kendime güveniyorum suçsuzum,savunmaya ihtiyaç duymuyorum olarakta algılanabilir,herşey ortada ekliyeceğim bişey yok olarakta

Kendimi yüce Türk adalatinin kollarına bıraktım demiş işte :)

Mehmet Ali Aydınlar:"Serdar Adalı'nın bıyle bir açıklımı yaptığına yada federasyona belge gındırdığını dair bir dilil yıktır."

arkadasim nasil reddetmek oluyor bu feragat?

savunma yapmadigina göre federasyonun verecegi karari veya cazayi kabulleniyor. kendisi de söylemis zaten "cezami kesin" diye.

sen hukukcu musun da bu kadar emin konusuyorsun?

arkadaşım sen şu an düz mantıkla yaklaşıyosun o açıdan yaklaşırsan o zaman şöylede olabilir "savunma yapmıyorum olmayan suçun nesini savunayım" bu da başka bi bakış açısıdır.

hukuk okudum ama avukatlık yapmıyorum ve evet ceza hukukunda savunmadan feragat etmek bir nevi savunmadır.bütün suçlamaları reddetmek anlamındadır.

bundan sonra her isnat edilen suçta susma hakkını kullanacaktır ve mahkemeye ve fedrasyona hadi açıkla delilleri restini çekmiştir.

arkadaşım sen şu an düz mantıkla yaklaşıyosun o açıdan yaklaşırsan o zaman şöylede olabilir "savunma yapmıyorum olmayan suçun nesini savunayım" bu da başka bi bakış açısıdır.

hukuk okudum ama avukatlık yapmıyorum ve evet ceza hukukunda savunmadan feragat etmek bir nevi savunmadır.bütün suçlamaları reddetmek anlamındadır.

bundan sonra her isnat edilen suçta susma hakkını kullanacaktır ve mahkemeye ve fedrasyona hadi açıkla delilleri restini çekmiştir.

aciklamalarin icin tsk ederim. yanliz gözüme bir sey carpti: hukuk okumussun ama yazilarin da nokta, virgül vs. kullanmiyorsun. hukuk da kullanilmiyor mu bunlar?

polemige de girmek istemiyorum ama koskoca hukuk okumus bir insan dan biraz daha özenti beklerdim acikcasi! :)

aciklamalarin icin tsk ederim. yanliz gözüme bir sey carpti: hukuk okumussun ama yazilarin da nokta, virgül vs. kullanmiyorsun. hukuk da kullanilmiyor mu bunlar?

polemige de girmek istemiyorum ama koskoca hukuk okumus bir insan dan biraz daha özenti beklerdim acikcasi! :)

dilekçe yazmıyoruz ya foruma yazı yazıyoruz. :D

Oyle bir sey olabilir mi yahu? Sucsuz olan daha fazla savunur kendini.

Oyle bir sey olabilir mi yahu? Sucsuz olan daha fazla savunur kendini.

işte teknik bir konu kardeşim suçsuz olan daha çok savunur kendini diye bir madde yok malesef ceza kanununda bunlar duygusal yaklaşımlar göreceli yani, o yüzden ne suçu kabul etmiştir ne de suçsuzum demiştir sadece ben kendime güveniyorum demiş ve süreci kısaltarak tff yi öşeye sıkıştırmak istiyor.

Reklam yasak:bansign:

view-pic-img.html

Ne reklamı la

işte teknik bir konu kardeşim suçsuz olan daha çok savunur kendini diye bir madde yok malesef ceza kanununda bunlar duygusal yaklaşımlar göreceli yani, o yüzden ne suçu kabul etmiştir ne de suçsuzum demiştir sadece ben kendime güveniyorum demiş ve süreci kısaltarak tff yi öşeye sıkıştırmak istiyor.

TFF'nin elinde kesin delil varsa ki, vardir buyuk ihtimal artik karar vermemezlik yapamaz bu konuda.

yazdıklarınızı okudum da bu olay tam tersi de olamaz mı diye düşünüyorum. Serdar Adalı belki de bütün suçlamaları kabul edip federasyonun alacağı karar konusunda savunma yapmayıp cezasına razı olabilir mi?

Böylede olabilir değil mi? ama tam tersi de olabilir sizin görüşnüze göre.

Peki bu savunma hakkından feragat etmek en çok hangi durumlarda yapılıyor bilginiz var mı? Suçunu kabul edenlerde mi yoksa kabul etmeyenlerde mi.

yazdıklarınızı okudum da bu olay tam tersi de olamaz mı diye düşünüyorum. Serdar Adalı belki de bütün suçlamaları kabul edip federasyonun alacağı karar konusunda savunma yapmayıp cezasına razı olabilir mi?

Böylede olabilir değil mi? ama tam tersi de olabilir sizin görüşnüze göre.

Peki bu savunma hakkından feragat etmek en çok hangi durumlarda yapılıyor bilginiz var mı? Suçunu kabul edenlerde mi yoksa kabul etmeyenlerde mi.

o sorunun cevabı bizi ilgilendirmiyor. bizi şuanda tff nin savunma alamadık ceza veremeyiz söylemini uygulayamayacak olması ilgilendiriyor :D

O feragat ; spor hukuku açısından, savcı tarafından kendisine yapılan suçlamaları kabul ettiğini federasyonun vereceği disiplin suçunun bir an evvel netleştirilmesi açısından kendisine yönelik suçlamaları otomatikman kabul ettiği anlamına gelir. İşin adli boyutu ayrıdır, adli para veya hapis cezasına karşı mutlaka kendisini savunacaktır. Neden feragat ettiğine gelirsek; bence kendisi federasyonun cezasının zaten adli cezanın yanında anlam ifade etmeyeceğini düşündüğünden ve bir daha sporla alakadar olmayacağı niyetinde olduğundan olabilir. Tabii bu hamle ile Bjk'e Federasyon tarafından yapılan soruşturmanın daha hızlı ilerlemesi ve zaman kaybetmeden Bjk'nin göreceği yaptırımın netleşmesi isteniyor da olabilir.

Adali sike yaptigini kabul mu etmis? Bize oyle istihbaratlar geliyor. Ama biz bunu bazi medya mensuplarindan duyduk. Sizlerin soylediklerine baktim kafam karisti. Hukukcu degilim ben.

Ornegin;

Adam oldurme iddiasindan tutuklandim. Ve diyorum ki butun savunma haklarimdan feragat ettim. Kendimi savunmayacagim.

Kendimi neden savunmayayim ben?

Adali sike yaptigini kabul mu etmis? Bize oyle istihbaratlar geliyor. Ama biz bunu bazi medya mensuplarindan duyduk. Sizlerin soylediklerine baktim kafam karisti. Hukukcu degilim ben.

Ornegin;

Adam oldurme iddiasindan tutuklandim. Ve diyorum ki butun savunma haklarimdan feragat ettim. Kendimi savunmayacagim.

Kendimi neden savunmayayim ben?

akla 2 secenek geliyor. ya sucu kabul ediyordur yada suclu olduğu ıspatlanamayacağına emindir o yüzden rest çekmiş gibi olur

Cevap: Son dakika | Serdal Adalı savunma hakkından feragat etti

Fener şimdi bunu da mahkemeye verir. Adamlar saçma sapan davaların dibine vurdu çünkü...

Üst Alt