Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti

Cevap: Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti

akla 2 secenek geliyor. ya sucu kabul ediyordur yada suclu olduğu ıspatlanamayacağına emindir o yüzden rest çekmiş gibi olur

Rest çekmek diye birşey yok, ortada bir iddia varsa ve savunmuyorsan suçlamaları kabul etmiş olursun. Bu adli süreçte iddianame kabul edilmezse dediğine eyvallah ama spor hukukunda iddianame zaten ortadadır. Yapılan her suçlama ve karşılığında yapılan delillendirme iddia sayılır ve zaten Federasyon iddiaları kabul etmiş, incelemiş ve öyle ya da böyle karar almış veya ertelemiştir.

Bence ''Federasyon bir suç bulgusuna rastladıysa cezamı versin.Kendimi savunmayacağım.'' demek istiyor.Demek ki kendine güveniyor.

Adam zaten neredeyse 3 aydır mapusta.

Verecekleri ceza maksimum iyi halden 3 ay'a indirileceği için,

cezamı belirtinde hem bırakın gideyim, hem de fenerin cezasını açıklayın demeye çalışmış sanırım.

Sanırım bejeke yönetimine inat bu girişimde bulundu. Sonuçlansın ve ceza alsınlar diye. Yönetimle ters düştü diye biliyorum. O yüzden bir nevi intikam gibi duruyor.

ben bu herifin şerefi olduğundan hala şüpheliyim bu işin içinde başka bi iş var

Niye herkes adama süpheyle yaklasıyor ya,Belki Metriste imana gelmistir:D:D

Sanırım atlanılan birşey var, iddianame kabul edilirse ve dava ceza hukuku açısından görülmeye başlanırsa Serdal Adalı savunma hakkını kullanacaktır. Feragat ettiği hak TFF tarafından PFDK' ya sevk edilmesi ile ilgili yani disiplin cezası ile ilgili savunma hakkıdır diye tahmin ediyorum. Yanılıyor da olabilirim ama benim anladığım bu.

en cok bu adama uzuluyorum fenerbahceliler haklı olarak tutuklandıkdan sonra bu adamıda sadece fenerbahcelileri tutuklamıyoruz demek için tutukladılar

1- Serdal Adalı suçu kabullenmiş falan değildir. Savunma hakkından feragat ederek, TFF'nin karar geciktirme bahanesi ve hamlesinin üzerine gitmektedir. Çokta zekice bir hamle yapmıştır.

2- Serdal Adalı bu hamlesiyle mevcut deliller neyse bunların üzerinden benim hakkımda kararı verin, savunma hakkı vesaire gibi donelerin arkasına sığınıp hakkımdaki kararı sezon sonuna bırakmayın demektedir.

3- Bu hamle bana kalırsa özgüven eseridir. Avukatları eldeki delillerin kendisi hakkında yeterli olmadığını düşünerek bu yola başvurmasını telkin etmişlerdir. Ama asıl önemlisi bundan sonra olacaklardır. Bu hamleden sonra Adalı hakkında karar açıklanırsa, TFF'nin haklarında kararları geciktirme yoluna gittiği diğer şahıslar kamuoyu nezdinde ilgi odağı olacak ve hamleleri merakla beklenecektir. Hal böyleyken de Serdal Adalı TFF için turnusol görevi görecek ve diğer şahısların durumlarını ifşa etmiş olacaktır.

Bekleyelim görelim :)

1- Serdal Adalı suçu kabullenmiş falan değildir. Savunma hakkından feragat ederek, TFF'nin karar geciktirme bahanesi ve hamlesinin üzerine gitmektedir. Çokta zekice bir hamle yapmıştır.

2- Serdal Adalı bu hamlesiyle mevcut deliller neyse bunlarından üzerinden benim hakkımda kararı verin, savunma hakkı vesaire gibi donelerin arkasına sığınıp hakkımdaki kararı sezon sonuna bırakmayın demektedir.

3- Bu hamle bana kalırsa özgüven eseridir. Avukatları eldeki delillerin kendisi hakkında yeterli olmadığını düşünerek bu yola başvurmasını telkin etmişlerdir. Ama asıl önemlisi bundan sonra olacaklardır. Bu hamleden sonra Adalı hakkında karar açıklanırsa, TFF'nin haklarında kararları geciktirme yoluna gittiği diğer şahıslar kamuoyu nezdinde ilgi odağı olacak ve hamleleri merakla beklenecektir. Hal böyleyen de Serdal Adalı TFF için turnusol görevi görecek ve diğer şahısların durumlarını ifşa etmiş olacaktır.

Ben de senin dediklerine katılıyorum. Kimse yok ona gününü göstereyim yok şuna şöyle yapayım diyerek suçu kabul edipte cezayı göze almaz. Bu da demek oluyor ki Adalı ve avukatları kendileri hakkındaki delillerin yetersiz olduğunu düşünüyor. Şayet olay düşündükleri gibi cereyan ederse hem boş yere tutuklu evinde kalmayacak hem de federasyonu ve diğer sanıkları zor durumda bırakacak bir hamle.

Federasyondan hapis cezasımı çıkacak zannediyoruz anlamadım, federasyon ömür boyu futbol müsabakalarından men + kallavi bir para cezası verse; Serdar Adalının umurunda olmayacağının resmidir bu açıklama. Bu adli soruşturma ile TFF'ninkini karıştırmayalım.

2- Serdal Adalı bu hamlesiyle mevcut deliller neyse bunların üzerinden benim hakkımda kararı verin, savunma hakkı vesaire gibi donelerin arkasına sığınıp hakkımdaki kararı sezon sonuna bırakmayın demektedir.

3- Bu hamle bana kalırsa özgüven eseridir. Avukatları eldeki delillerin kendisi hakkında yeterli olmadığını düşünerek bu yola başvurmasını telkin etmişlerdir. Ama asıl önemlisi bundan sonra olacaklardır. Bu hamleden sonra Adalı hakkında karar açıklanırsa, TFF'nin haklarında kararları geciktirme yoluna gittiği diğer şahıslar kamuoyu nezdinde ilgi odağı olacak ve hamleleri merakla beklenecektir. Hal böyleyken de Serdal Adalı TFF için turnusol görevi görecek ve diğer şahısların durumlarını ifşa etmiş olacaktır.

Nasıl kesin bir dille konuşabilir misin renkdaşım?

Dediklerinin tam tersi ihtimali olamaz mı?

Federasyondan hapis cezasımı çıkacak zannediyoruz anlamadım, federasyon ömür boyu futbol müsabakalarından men + kallavi bir para cezası verse; Serdar Adalının umurunda olmayacağının resmidir bu açıklama. Bu adli soruşturma ile TFF'ninkini karıştırmayalım.

Ceza yargılaması ile Spor Hukuku kaidelerini karıştırmış değilim Ertuğrul. Defaeten bu durumu da, bu konuyla ilgili pek çok kez ifade ettim. Yazdıklarım sadece spor hukuku uygulamalarıyla ilintilidir. İkisi arasında ayrım yapılması gerektiğiyle ilgili burada 32 bin kere falan dil dökmek zorunda kaldım :D

Mesut; Ben sadece müdafi mantalitesi ve mantığından hareketle bu yorumu yaptım. Senelerce dirsek çürüttüğüm ve biraz da çilesini çektiğim bir alan. Tersi olabilir mi ? Evet mümkündür. Ancak sürprizdir. Aklıma yatan ihtimal tecrübem doğrultusunda söylediklerimdir.

Hapis cezasından bahseden kim??

Federasyon Serdar Adalı'ya ceza verirse Beşiktaş'a da vermek zorunda kalır.Benim tek istediğim Mali'nin sözlerini bir kez daha yutması...

Yazdıklarınıza Kesin Dogrular

Ayrıca ,Malum olunduğu üzere, Etik Kurulu dosyadaki vaki gizlilik kararı nedeniyle savunma alamadığını ve bu sebeple ceza verilmesi noktasında bir karar veremeyeceğini belirtmişti.

Serdal Adalı'da savunma hakkında feragat ederek: "Ben suçsuzum, elinizde hiçbir delil yok, buyurun varsa karar verin, ben savunma bile yapmıyorum" demiştir.

Bu noktada Etik Kurulunun savunma alamadık karar veremiyoruz deme imkanı kalmamıştır.

Etik Kurulu Serdal Adalı hakkında bir karar verecektir.

Son Olarak Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş'te Savunma Haklarından Feragat Ettiler.

Üst Alt