Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti

Cevap: Serdal Adalı Savunma Hakkından Feragat Etti

Ceza yargılaması ile Spor Hukuku kaidelerini karıştırmış değilim Ertuğrul. Defaeten bu durumu da, bu konuyla ilgili pek çok kez ifade ettim. Yazdıklarım sadece spor hukuku uygulamalarıyla ilintilidir. İkisi arasında ayrım yapılması gerektiğiyle ilgili burada 32 bin kere falan dil dökmek zorunda kaldım :D

Mesut; Ben sadece müdafi mantalitesi ve mantığından hareketle bu yorumu yaptım. Senelerce dirsek çürüttüğüm ve biraz da çilesini çektiğim bir alan. Tersi olabilir mi ? Evet mümkündür. Ancak sürprizdir. Aklıma yatan ihtimal tecrübem doğrultusunda söylediklerimdir.

Size demedim zatende siz alınmışsınız, arada bjkliler var onlara lafım :)

Sizin dediklerinizden, özgüven eseri konusu hariç katılırım ki zaten benim kastettiğim şekilde adli ceza ile tff disiplin cezasını karıştıran bir yazı yazmadınız. Bence Serdar Adalının hamlesi tamamen kendini kurtarıp sivil hayatına devam etmek amaçlıdır. Eğer Tff Serdar Adalıya ceza verirse ve suçlamaları ve tff deki cezasını kabul ederse, adli süreçte olaylarda çete ile alakası bulunmadığını şahsen yaptığını iddia ederek ve yattığı süre gözönünde bulundurularak salıverilebilir. Yani olayın özeti; şike yaptığını kabul ederek tff den disiplin, adliyeden de şikenin şahsi olduğu kanaatiyle az cezayla yırtar ve hayatına devam eder. Yoksa bu hamle ile aklıma başka birşey gelmiyor, o kadar boş iddialarla kimse kimseyi tutuklamazdı. Ergenekonda bile ne kadar ciddi olaylarla zoraki tutuklamalar çıkmıştı. Adli açıdan hafif suç içeren bir suç için bu kadar adam tutuklandıysa işin içine ciddi delillendirilmiş çete suçlaması girmiş olması lazım.

Ceza yargılaması ile Spor Hukuku kaidelerini karıştırmış değilim Ertuğrul. Defaeten bu durumu da, bu konuyla ilgili pek çok kez ifade ettim. Yazdıklarım sadece spor hukuku uygulamalarıyla ilintilidir. İkisi arasında ayrım yapılması gerektiğiyle ilgili burada 32 bin kere falan dil dökmek zorunda kaldım :D

Mesut; Ben sadece müdafi mantalitesi ve mantığından hareketle bu yorumu yaptım. Senelerce dirsek çürüttüğüm ve biraz da çilesini çektiğim bir alan. Tersi olabilir mi ? Evet mümkündür. Ancak sürprizdir. Aklıma yatan ihtimal tecrübem doğrultusunda söylediklerimdir.

Cevap için teşekkür ederim.

İnşallah bildiklerinizin bu seferlik tersi olur da herkese güzel sürpriz olur :D

1- Serdal Adalı suçu kabullenmiş falan değildir. Savunma hakkından feragat ederek, TFF'nin karar geciktirme bahanesi ve hamlesinin üzerine gitmektedir. Çokta zekice bir hamle yapmıştır.

2- Serdal Adalı bu hamlesiyle mevcut deliller neyse bunların üzerinden benim hakkımda kararı verin, savunma hakkı vesaire gibi donelerin arkasına sığınıp hakkımdaki kararı sezon sonuna bırakmayın demektedir.

3- Bu hamle bana kalırsa özgüven eseridir. Avukatları eldeki delillerin kendisi hakkında yeterli olmadığını düşünerek bu yola başvurmasını telkin etmişlerdir. Ama asıl önemlisi bundan sonra olacaklardır. Bu hamleden sonra Adalı hakkında karar açıklanırsa, TFF'nin haklarında kararları geciktirme yoluna gittiği diğer şahıslar kamuoyu nezdinde ilgi odağı olacak ve hamleleri merakla beklenecektir. Hal böyleyken de Serdal Adalı TFF için turnusol görevi görecek ve diğer şahısların durumlarını ifşa etmiş olacaktır.

Bekleyelim görelim :)

Hocam benim alanım ben dirsek çürüttüm ve biliyorum diyorsun eyvallah.Ben siyasal bilgiler okumuş şunda kendi alanında doktora yapan kendi şahsına münhasız bir kişiyim .Hukuk profesörü olduğum iddiasında da değilim ancak hukuk denen mevhumu dönem dönemde olsa gördüm ve genel mantığını az çok tahmin edebiliyorum.Benim genel geçer evrensel hukuk normalarından bu olaya bakış perspektifim sizinle aynı yönde değil.Ortada evet mevcut delillerle karar verin durumu sözkonusu ;ancak birde üzerime isnat edilen suçlara cevap vermeyeceğim siz deliller ne diyorsa onların dediklerine bakın durumu da söz konusu .Yani eğer halihazırdaki delillerden benim bu işi yaptığım kanaatine ulaşabiliyorsanız evet yaptım demektir.Herdurumda topun TFF'ye atıldığıda sugötürmez bir gerçek.Bundan sonra TFF'nin tavrı bellidir .Ya bizim karar verme gibi bir durumumuz yok ,futbol adına da kararları bundan sonra ceza mahkemeleri verecek (ki bundan sonrası için emsal teşkil eder sarı karta bile itiraz edilir duruma gelinir) diyecek ,yada disiplin cezası verecek yada mevcut deliller ceza vermeye yeterli değildir diyecek ( ki bu daha daha önce disiplin kurulunun verdiği bazı maçlarda şike yapıldığını idrak etmemize yetecek deliller mevcuttur kararına tezat oluşturacak).

Üst Alt