Serdar Kesimal Fenerbahçe'de - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdar Kesimal Fenerbahçe'de

Cevap: Serdar Kesimal Fenerbahçe'de

Emrah Kaya, istediğin kadar kendini kandır kardeş. Barış da Mustafa da bu sene en azından maç oynadılar, verilen iki adam da Fenerbahçe'de forma bile giymediler neredeyse bu sene. Emenike transferi aptalcaydı, o kadar para verilmezdi vs. vs. Evet ama her transferlerinde de adamlarla dalga geçecek halimiz yok. Sonra insanları kandırıyoruz, bu kadar basit.

Milli takım stoperi için gayet uygun ve kelepir bir miktara transferi noktaladılar. Nokta.

Emrah Kaya, istediğin kadar kendini kandır kardeş. Barış da Mustafa da bu sene en azından maç oynadılar, verilen iki adam da Fenerbahçe'de forma bile giymediler neredeyse bu sene. Emenike transferi aptalcaydı, o kadar para verilmezdi vs. vs. Evet ama her transferlerinde de adamlarla dalga geçecek halimiz yok. Sonra insanları kandırıyoruz, bu kadar basit.

Milli takım stoperi için gayet uygun ve kelepir bir miktara transferi noktaladılar. Nokta.

Kendimi kandırmıyorum.

Bak hemen senin haklı olduğun noktayı söyleyeyim :

-M.Sarp, Barış ve Balta gibi oyuncuların hatta S.Kurtuluş bu takımda yeri olmamalı. Bunda hemfikirim. Seni eleştirirken at gözlüğü takmıyorum. Ama, ama diyorum bir fikre karşı "fener bıdı bıdı yaptı bizdfe de böyle isimleri verseler kim ne derdi" gibi saçma bir benzetme yapmana bunuda objektif takılmak adına yaparsan yetmezmiş gibi burdaki insanları yaftalamaya kalkarsan lafımı esirgemem.

Burda bilimsel makale yazmıyoruz. Burası bir "taraftar forumu". Tekrar diyorum "taraftar". Sözlük anlamına bakabilirsin bana inanmıyorsan. Burda objektif olacam diye kendini paralama zaten bir işe yaramaz. Kesimal bize lazım mı ? Evet. Barışta verilir Ayhan'da, Hakan'da. Fenerin ihtiyacı var mı bu kadar bizim kadar elzem mi ? Hayır. İhtiyacı var orası ayrı. Bu adam bu kadar para ve ordaki 2 isim gibi gelecek vaateden oyuncuyu karşılık bir değeri hakediyor mu ? Kesinlikle hayır.

Burda söylemeye çalıştığım bu. Fener'in ilk adiliği değil bu say say bitmez. Emreciksin olayı, 1 yıl düzenli top oyanayamayan Topuz olayı. Özer malum. Bunlar o dönemin Kesimal'ı gibi uğurunda genç oyuncu harcanmış ve/veya yüksek meblağlar ödenmiş isimlere karşı para+oyuncu ile alınmış-yangından kaçırılmış isimler. Biz bıktık aynı senaryodan. Siz hala bu duruma objektif yanaşacam diye benim "zaten kötü" olan oyuncumu örnekliyorsun. Durum ve şartlar benzer değil.

Bu arada idda ediyorum az geç kalsak Selçuk İnan'ı da alacaklardı. Adama son anda demek ki istediği ücret ve şartları vermişizki şuan bize. O da yalan olacaktı birçok oyuncu gibi.

Senkal Atasagun, Fenerli beyler. :asd:

Anca yaranırlar zaten. Ya federasyona ya hükümete ya da medyaya. Zamanın Baroş'u olan Kezman'a yaptıklarıi stad yaktıkları günleri unutup şovanizm yaparlar. Bakalım aldıkları bu isimlerden kaçı harcanacak Sezer ve Kesimal geldi yazık ediyorlar. Alex'e mahkum bir takımdır, o kadar eziktir bu takım.

Yalnız Serdar iyidir hoştur da maçın çoğu bölümünde ailecek hücum eden büyük takımlardaki performansını da görmek lazım ;)

Not: Eleştirmek veya kötülemek amaçlı yazılmış bir ileti değildir :)

Serdar fiyat bakımından falan o kadar para edecek bi adam. Verdikleri oyuncularda işe yaramaz pek onlardanda kurtuldu fener. Sezer konusunda sağlam girdi ama kazık göreceksiniz. Özer'den sonra Türkiye'nin en balon adamı Sezer. Bu kadar bi b.ka yaramayıpta bu kadar şişirilen başka adam yoktur.

Emrah, 15 sayfalık yazmam gereken bir tez var ve daha ona başlamadım 2 gündür. Sana uzun bir cevap verirsem kendimden nefret edeceğimi biliyorum. O yüzden kusura bakma kardeş.

Bu arada Gökhan Ünal yarım sezon Kayseri'de yarım sezonda Eskişehir'de oynayacak galiba :) Hem Serdar transferinde hem de Sezer transferinde adı geçiyor :)

bence mukemmel bir transfer bu paraya boyle bir oyuncu , biz o parayi versek alamazdik eminim.Pilot takimlari yapti yine yapacagini ama bize gelse ben sahsen cok sevinirdim simdi hic yalan yere zaten sisirilmis demeye gerek yok.Milli takimin mustakbel stoperinden bahsediyoruz neyse bu benim kanaatim.

20hork0.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Kendimi kandırmıyorum.

Bak hemen senin haklı olduğun noktayı söyleyeyim :

-M.Sarp, Barış ve Balta gibi oyuncuların hatta S.Kurtuluş bu takımda yeri olmamalı. Bunda hemfikirim. Seni eleştirirken at gözlüğü takmıyorum. Ama, ama diyorum bir fikre karşı "fener bıdı bıdı yaptı bizdfe de böyle isimleri verseler kim ne derdi" gibi saçma bir benzetme yapmana bunuda objektif takılmak adına yaparsan yetmezmiş gibi burdaki insanları yaftalamaya kalkarsan lafımı esirgemem.

Burda bilimsel makale yazmıyoruz. Burası bir "taraftar forumu". Tekrar diyorum "taraftar". Sözlük anlamına bakabilirsin bana inanmıyorsan. Burda objektif olacam diye kendini paralama zaten bir işe yaramaz. Kesimal bize lazım mı ? Evet. Barışta verilir Ayhan'da, Hakan'da. Fenerin ihtiyacı var mı bu kadar bizim kadar elzem mi ? Hayır. İhtiyacı var orası ayrı. Bu adam bu kadar para ve ordaki 2 isim gibi gelecek vaateden oyuncuyu karşılık bir değeri hakediyor mu ? Kesinlikle hayır.

Burda söylemeye çalıştığım bu. Fener'in ilk adiliği değil bu say say bitmez. Emreciksin olayı, 1 yıl düzenli top oyanayamayan Topuz olayı. Özer malum. Bunlar o dönemin Kesimal'ı gibi uğurunda genç oyuncu harcanmış ve/veya yüksek meblağlar ödenmiş isimlere karşı para+oyuncu ile alınmış-yangından kaçırılmış isimler. Biz bıktık aynı senaryodan. Siz hala bu duruma objektif yanaşacam diye benim "zaten kötü" olan oyuncumu örnekliyorsun. Durum ve şartlar benzer değil.

Bu arada idda ediyorum az geç kalsak Selçuk İnan'ı da alacaklardı. Adama son anda demek ki istediği ücret ve şartları vermişizki şuan bize. O da yalan olacaktı birçok oyuncu gibi.

Oncelikle herkese merhaba. Forumdaki ilk yazim olacak, oncelikle soyleyeyim Fenerbahceli'yim. Forumdaki genelde duzeyli msglasma hosuma gitti ve her ne kadar rakip sayfasi da olsa ben de katilmaya karar verdim. Ayrica genel olarak antu'daki yorumlara gore cidden cok daha duzeyli bir forum oldugunu da belirtmek isterim.

Gelelim yukaridaki msga. Sayin Emrah Kaya,

Oncelikle yalan yanlis bilgiler vermissiniz.

- 2 Genc oyuncudan bahsediyorsunuz. Okan Alkan dogru 19 yasinda , 70 kusur kere U takimlarda milli olmus bir oyuncu, ama Fenerbahce bonservisini vermedi. 2 yillik kiraya gidiyor Kayseri'ye tam tersine bence cok iyi bir hamle. Digerleri Ilhan Eker (28 yasinda), Gokhan Unal (28 yasinda).

- Emreciksin olayinda her hangi bir genc oyuncu verilmemis olup, bonservisini Fener 2 milyona almistir.

- Ozer ise gerek Ankaraspor'da tarak kemiginin kirilmasi yuzunde, gerekse ustune bir de Fenerbahce'de sakatliklar yasadigi icin su an icin husran olmustur. Fenerliler de benim gorusumun aksine pek istemiyorlar artik, benim inandigim bir oyuncudur. Yani Fenerbahce harcamamis, tam tersine Aykut Hoca kanatta kullanmaya calismistir. Alinirken verilen oyuncu Ozgur Cek'tir, kendisi ayni Okan gibi 70 kusur kere U milli olmustur.Dediginizin aksine Ankaraspor'a verilirken FB 2 milyon EUroya geri alma opsiyonunu koydurmustur, ama Ankaraspor kapandigi icin o madde iptal olmustur

- Topuz icin 1 yil duzenli top oynayamayan yazmissiniz. Bu sezon 34 macin 34unde de oynayan FB'deki tek oyuncudur.

- Benim anlayamadigim adilik buranin neresindedir. Feneri savunmak icin soylemiyorum, ayrica ona buna saldirma politikasini da hic tasvip etmiyorum. Ama adilik diyemezsiniz. Bu bir serbest pazardir, ve arz talebe gore sekillenir. Ayrica bu gorusteyseniz A.Yildirim yabanci siniri kalksin dediginiz de sizin klubunuzn de destek vermesi gerekirdi. Yabanci siniri yuzunden haketmeyecek oyunculara bu paralar veriliyor.

Bu arada ben Fenerbahce taraftariyim, hem de koyu bir tarafyarim. Ama taraftarlik sizin yaptiginiz sekilde beyaza siyah dememi gerektirmiyor. Selcuk Inan'a ise yaramaz diyen Fenerlilerden farki yoktur sizin yazdiklarinizin. Hem de carpitarak hem de eksik bilgilerle

Serdar fiyat bakımından falan o kadar para edecek bi adam. Verdikleri oyuncularda işe yaramaz pek onlardanda kurtuldu fener. Sezer konusunda sağlam girdi ama kazık göreceksiniz. Özer'den sonra Türkiye'nin en balon adamı Sezer. Bu kadar bi b.ka yaramayıpta bu kadar şişirilen başka adam yoktur.

Diger Fenerlilerin aksine ben hala Ozer'e inaniyorum. Sakatliklardan bir turlu basini kurtaramadi. Ama Sezer icin dediklerinize katiliyorum, 6 Milyon Euro + 2 oyuncu gibi seyler soyleniyor. Bu parayi asla etmeyecek bir oyuncu. Sezer'e o kadar para verene kadar gider G.Inler'i alirim Udinese'den 15 verip daha mantikli. Tabiki Inler Turkiye'de herhangi bir takima gelir mi bilinmez.

serdar iyi stoper.ama hepsi bu:).okan alkanı vermek aptallık ve yine kazık yemişler.

Okan Alkan'i vermedik. 2 seneligine kiralik gitti. Serdar Kayseri'de zaman zaman sag bek oynuyordu, Onder ilk 11e cekildiginde. Kayseri'de buyuk olasilikla 2 sene boyunca sik sik 11 sansi bulacaktir. Okan Alkan'i bizler genc oyuncuya cikan oyuncuya hasret oldugumuz icin (GSnin bu konuda hakkini vermek lazim) cok seviyoruz. Isteseler de bonservisiyle bu yuzden kolay kolay veremezler. Okan'in fazlaca havalandigi soyleniyor, bir de ustune A2 macinda hakeme kufrettigi icin kirmizi kart gordu, bu yuzden Aykut Hoca'nin gozunden dustu. O yuzden kiralik veriliyor.

İyi transfer yapmış Fenerbahçe. . Aynı bölgede bizim de ihtiyacımız büyük. Hakkımızda hayırlısı, bakalım kimi alacağız.?

Serdar'ı doğru düzgün izlemedim, direk ilk 11 için düşünülüyor mu onu da bilmiyorum. Nasıl bir transfer olduğu konusunda da zamanla yorum yapacağız artık.

Verilen oyuncular kelepir evet, ancak burada bunu ortaya atanlar geçmişte o oyunculara verilen paralardan dolayı atıyorlar bunu göz ardı etmeyin. Yarın öbürgün belli olmaz, Serdar'da da bu mevzu tekrarlanabilir.

Yine de hayırlı olsun diyelim.

Serdar'ı doğru düzgün izlemedim, direk ilk 11 için düşünülüyor mu onu da bilmiyorum. Nasıl bir transfer olduğu konusunda da zamanla yorum yapacağız artık.

Verilen oyuncular kelepir evet, ancak burada bunu ortaya atanlar geçmişte o oyunculara verilen paralardan dolayı atıyorlar bunu göz ardı etmeyin. Yarın öbürgün belli olmaz, Serdar'da da bu mevzu tekrarlanabilir.

Serdar tutmazsa tutmaz bunu mutlak bir sekilde ongoremeyiz ama akil mantik bunu emrediyor yerli piyasada hepi topu 3 stoper varken ; 1'ini iyi iliskilerini kullanarak uygun fiyata bitiriyorsun.Evet hayirli olsun Turk futboluna.

Dediklerinizde haklisiniz. Burak'i alip, sonra hemen ertesinde uzerine bir de 3.5 M ekleyip G.Unal'i almayi dusunursek, sanirim Burak'i da biz 2'ye almistik. 9 Milyona geliyor maliyet hatta 10'a. O bakimdan fiyat olarak hic de iyi gozukmuyor durum. Ilhan'i free almistik iyiki. Benim anlamadigim G.Unal'a biz 2 M veriyorduk, Kayseri bu parayi verecek mi entrasan, benim bildigim vermezler normalde.

Üst Alt