Serdar Kesimal Fenerbahçe'de - Sayfa 13 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Serdar Kesimal Fenerbahçe'de

Cevap: Serdar Kesimal Fenerbahçe'de

Dediklerinizde haklisiniz. Burak'i alip, sonra hemen ertesinde uzerine bir de 3.5 M ekleyip G.Unal'i almayi dusunursek, sanirim Burak'i da biz 2'ye almistik. 9 Milyona geliyor maliyet hatta 10'a. O bakimdan fiyat olarak hic de iyi gozukmuyor durum. Ilhan'i free almistik iyiki. Benim anlamadigim G.Unal'a biz 2 M veriyorduk, Kayseri bu parayi verecek mi entrasan, benim bildigim vermezler normalde.

Ciddi misin 2 milyon euro olayında ? Sanmıyorum yahu, o kadar para vermiyordursunuz ? Eğer öyleyse cidden gereksiz bir maliyet Gökhan için. Kayseri de veremez o parayı kolay kolay, Topuz'a verdikleri parayı çok sorun etmişlerdi zamanında.

Oncelikle herkese merhaba. Forumdaki ilk yazim olacak, oncelikle soyleyeyim Fenerbahceli'yim. Forumdaki genelde duzeyli msglasma hosuma gitti ve her ne kadar rakip sayfasi da olsa ben de katilmaya karar verdim. Ayrica genel olarak antu'daki yorumlara gore cidden cok daha duzeyli bir forum oldugunu da belirtmek isterim.

Gelelim yukaridaki msga. Sayin Emrah Kaya,

Oncelikle yalan yanlis bilgiler vermissiniz.

- 2 Genc oyuncudan bahsediyorsunuz. Okan Alkan dogru 19 yasinda , 70 kusur kere U takimlarda milli olmus bir oyuncu, ama Fenerbahce bonservisini vermedi. 2 yillik kiraya gidiyor Kayseri'ye tam tersine bence cok iyi bir hamle. Digerleri Ilhan Eker (28 yasinda), Gokhan Unal (28 yasinda).

- Emreciksin olayinda her hangi bir genc oyuncu verilmemis olup, bonservisini Fener 2 milyona almistir.

- Ozer ise gerek Ankaraspor'da tarak kemiginin kirilmasi yuzunde, gerekse ustune bir de Fenerbahce'de sakatliklar yasadigi icin su an icin husran olmustur. Fenerliler de benim gorusumun aksine pek istemiyorlar artik, benim inandigim bir oyuncudur. Yani Fenerbahce harcamamis, tam tersine Aykut Hoca kanatta kullanmaya calismistir. Alinirken verilen oyuncu Ozgur Cek'tir, kendisi ayni Okan gibi 70 kusur kere U milli olmustur.Dediginizin aksine Ankaraspor'a verilirken FB 2 milyon EUroya geri alma opsiyonunu koydurmustur, ama Ankaraspor kapandigi icin o madde iptal olmustur

- Topuz icin 1 yil duzenli top oynayamayan yazmissiniz. Bu sezon 34 macin 34unde de oynayan FB'deki tek oyuncudur.

- Benim anlayamadigim adilik buranin neresindedir. Feneri savunmak icin soylemiyorum, ayrica ona buna saldirma politikasini da hic tasvip etmiyorum. Ama adilik diyemezsiniz. Bu bir serbest pazardir, ve arz talebe gore sekillenir. Ayrica bu gorusteyseniz A.Yildirim yabanci siniri kalksin dediginiz de sizin klubunuzn de destek vermesi gerekirdi. Yabanci siniri yuzunden haketmeyecek oyunculara bu paralar veriliyor.

Bu arada ben Fenerbahce taraftariyim, hem de koyu bir tarafyarim. Ama taraftarlik sizin yaptiginiz sekilde beyaza siyah dememi gerektirmiyor. Selcuk Inan'a ise yaramaz diyen Fenerlilerden farki yoktur sizin yazdiklarinizin. Hem de carpitarak hem de eksik bilgilerle

Söylediğim salt bu 2-3 isim değil.

Sizin saçma sapan transfer politikanız. Siyaseti bile işinizde kullanan bir takımsınız. Örneği kendin ver ne de olsa kendi takımın. Takımların en önemli 3-5 oyuncusunu hem alıyorsunuz sonrada 1 tanesi ya kalıyor ya da kalmıyor. Yenileri gelincede o oyuncular birden bire çöplük muamelesi görüyor. Sabaha kadar yaz bu fikrmi değiştiremezsin. Ben gerçeklere objektif olurumi marjinallik adına olmam. TEzimide yazdım hani şüphe kalmasın malumatınız.

Mehmet Batdal? Caglar Birinci? Emre Gungor? Ali Turan? Ufuk Ceylan?

Döneminin en iyi oyuncuları diyoruz. Takas ile kafamıza göre göndermiyoruz. Badtal kiralık oynuyor, Çağlar hala takımda, Ali Turan kendi istedi ve karşılıksız verildi (alacaklarına karşılık takas-zorlama değil) Ufuk hala takımda. Bu oyunculardan en çok öne çıkanı Emre'dir onunda özel hayatı ve sakatlık sorunu gönderilmesi konusunda bizi haksız çıkarmaz.

Söylediğim salt bu 2-3 isim değil.

Sizin saçma sapan transfer politikanız. Siyaseti bile işinizde kullanan bir takımsınız. Örneği kendin ver ne de olsa kendi takımın. Takımların en önemli 3-5 oyuncusunu hem alıyorsunuz sonrada 1 tanesi ya kalıyor ya da kalmıyor. Yenileri gelincede o oyuncular birden bire çöplük muamelesi görüyor. Sabaha kadar yaz bu fikrmi değiştiremezsin. Ben gerçeklere objektif olurumi marjinallik adına olmam. TEzimide yazdım hani şüphe kalmasın malumatınız.

Caglar Birinci? Ali Turan? Emre Gungor? Ufuk Ceylan? Mehmet Batdal?

Mehmet Batdal? Caglar Birinci? Emre Gungor? Ali Turan? Ufuk Ceylan?

Saydığınız isimlerden sadece Ali Turan o sınıfa girer, kendi bölgesinde oynatılmadığı için. Emre Güngör sürekli sakatlık yaşamasaydı gönderilmezdi zaten ki şampiyon olduğumuz sene de Servet'le iyi ikili olmuşlardı. Çağlar Birinci hala takımda ve sezon içerisinde o da çok fazla sakatlık yaşadı, sağlam olduğu takdirde de şans bulmaya devam edecektir. Mehmet Batdal ve Ufuk Ceylan'a ise daha ne kadar şans verilebilir ki? Adam kendini gösteremedikten sonra yapacak bir şey yok...

Döneminin en iyi oyuncuları diyoruz. Takas ile kafamıza göre göndermiyoruz. Badtal kiralık oynuyor, Çağlar hala takımda, Ali Turan kendi istedi ve karşılıksız verildi (alacaklarına karşılık takas-zorlama değil) Ufuk hala takımda. Bu oyunculardan en çok öne çıkanı Emre'dir onunda özel hayatı ve sakatlık sorunu gönderilmesi konusunda bizi haksız çıkarmaz.

Doneminin en iyi oyuncularını alıyoruz, ondan sonra onların yerine yine doneminin en iyi oyuncularını mı alıyoruz? Anlamadım? Isler her yerde boyle yurumuyor mu - tutunursa tutunur, tutunamazsa baska alternatif varsa ona yonelinir.

Saydığınız isimlerden sadece Ali Turan o sınıfa girer, kendi bölgesinde oynatılmadığı için. Emre Güngör sürekli sakatlık yaşamasaydı gönderilmezdi zaten ki şampiyon olduğumuz sene de Servet'le iyi ikili olmuşlardı. Çağlar Birinci hala takımda ve sezon içerisinde o da çok fazla sakatlık yaşadı, sağlam olduğu takdirde de şans bulmaya devam edecektir. Mehmet Batdal ve Ufuk Ceylan'a ise daha ne kadar şans verilebilir ki? Adam kendini gösteremedikten sonra yapacak bir şey yok...

Ayrıca biz son yıllarda aldığımız en önemli yerli olarak kimi gösteriyoruz : Selçuk ve Hasan'ı. Fener bu tip isimleri her yıl alıyor diyoruz arkadaş bize alternatif isimleri saydırıyor :) Gece gece algılama sorunu diyorum buna :) Farkındalık lütfen..

Eger Caglar cok sakatlık yasadıysa ve hala takımdaysa onu Ozer'den farklı kılan nedir? Ozer de hala takımda, hatta bir cok macta da ilk 11 oynadı, ama iki kez tarak kemigi kırıldı. Neden Ozer de harcanmıs oluyor, eger Caglar harcanmadıysa?

Doneminin en iyi oyuncularını alıyoruz, ondan sonra onların yerine yine doneminin en iyi oyuncularını mı alıyoruz? Anlamadım? Isler her yerde boyle yurumuyor mu - tutunursa tutunur, tutunamazsa baska alternatif varsa ona yonelinir.

Böyle yürümüyor işler. Sizin yaptığınız oyuncuyu hem koparıp önünü kapamak (ihtiyaç fazlası) hemde rakibe kaptırmayıp yine harcamak. Altyapınızdan 40 yılda bir oyuncu çıkar onuda sallarsınız zaten. O yüzden bizim durumumuzla kendinizi asla kıyaslamayın. Uzun zamandır bir yerliye bu kadar para vermedi Galatasaray onuda verdik yandaş medyanız 2 gün bıdıbıdı yaptı. Selçuk'u alsaydınız o da harcanırdı Baronilerle, özürlü Selçuk Şahinlerin yanında.

Eger Caglar cok sakatlık yasadıysa ve hala takımdaysa onu Ozer'den farklı kılan nedir? Ozer de hala takımda, hatta bir cok macta da ilk 11 oynadı, ama iki kez tarak kemigi kırıldı. Neden Ozer de harcanmıs oluyor, eger Caglar harcanmadıysa?

Özer harcandı. Şuan sağlam mı ? Evet. Son 10 maçın kaçında oynadı ? Sen cevapla bakalım.

Alakasız örnekler veriyorsun. Madem böyle bir tartışma yapıyoruz öncelikle Aykut Kocaman dönemini ayırmak lazım. Kocaman'ın bu transferlerden maksimum faydalanmaya çalışacağını düşünüyorum ama son 1 senede bunların yapılıyor olması Fenerbahçe spor kulübünü bu konuda aklamaz. Verdiğin örneğe gelince, alakasız dedim çünkü Özer sağlamken de oynamıyor ve Özer'le Çağlar'ın aynı örnekte verilmesi başlı başına bir saçmalık zaten. Çağlar ortalama bir sol bek ve H.Balta'ya alternatif olarak transfer edildi, Özer ise sizin tabirinize göre bir dünya yıldızı ;) (Bu deyiminizle dalga geçtim diye Özer'i küçümsediğimi düşünmeyin, iyi oyuncu ve daha fazla oynayabileceği bir takımda olsaydı bundan Türk futbolu da kazançlı çıkardı).

Alakasız örnekler veriyorsun. Madem böyle bir tartışma yapıyoruz öncelikle Aykut Kocaman dönemini ayırmak lazım. Kocaman'ın bu transferlerden maksimum faydalanmaya çalışacağını düşünüyorum ama son 1 senede bunların yapılıyor olması Fenerbahçe spor kulübünü bu konuda aklamaz. Verdiğin örneğe gelince, alakasız dedim çünkü Özer sağlamken de oynamıyor ve Özer'le Çağlar'ın aynı örnekte verilmesi başlı başına bir saçmalık zaten. Çağlar ortalama bir sol bek ve H.Balta'ya alternatif olarak transfer edildi, Özer ise sizin tabirinize göre bir dünya yıldızı ;) (Bu deyiminizle dalga geçtim diye Özer'i küçümsediğimi düşünmeyin, iyi oyuncu ve daha fazla oynayabileceği bir takımda olsaydı bundan Türk futbolu da kazançlı çıkardı).

Bunlara ek olarak yazıyorum destek veriyormuş durumu yaratmak için değil.

G.Gönül kaç maçınızda sakat oynatıldı. Emre B. de keza öyle. Siz bu adamların yerine aldığınız oyuncuları oynatmak yerine bir şekilde bu isimlerden fedakarlık istediniz. Bunu ösylemeye çalışıyorum. Bizde Arda en önemli maçlarda sakat iken ya da Kewell Aydın'ı ne bileyim yine o bölgede Barış'ı kullandık. Kötü oyuncular evet ama kullandık bir şekilde.

Bunlara ek olarak yazıyorum destek veriyormuş durumu yaratmak için değil.

G.Gönül kaç maçınızda sakat oynatıldı. Emre B. de keza öyle. Siz bu adamların yerine aldığınız oyuncuları oynatmak yerine bir şekilde bu isimlerden fedakarlık istediniz. Bunu ösylemeye çalışıyorum. Bizde Arda en önemli maçlarda sakat iken ya da Kewell Aydın'ı ne bileyim yine o bölgede Barış'ı kullandık. Kötü oyuncular evet ama kullandık bir şekilde.

Fedakarlık yüzünden şampiyon oldular ya...

bize gelince 5 yıllık ücreti manşetten veren

ve söylediği para yalan çıkan nontvspor

serdarın 4 milyon euroluk bonservisine, "bir miktar para" yazmış

niye 5 yıllık maliyeti 10 milyon euro+3 futbolcu yazmadın nontvspor

Serdar 4.5 milyon euro edecek bir topçuysa eğer asıl yılın kazığını biz yemişiz. Emre Güngör gibi bir adamı 1 milyon euroya Antepe verdik( şimdi almaya kalksak 4 milyon euro derler, ah Adnans:mad:). Şu anda ikiside milli takımda. bana göre serdarın Emreden hiçbir üstün yanı yok. Ekstra hava hakimiyeti yada tekniği falan yok. Serdar 4.5 milyonsa basın 5 milyonu alın gelin şu Ersanı (+ sarp ve Aydın da verilse üstüne kaymaklı kadayıf olurdu:)). teknik desen teknik, hava hakmiyeti desen var, kesici desen kesici, altyapı desen altyapı, oyun bilgisi desen oyun bilgisi. Bence her yönden Serdardan üstün bir oyuncu.

Üst Alt