Sıfır ve İkinci El Araç Tavsiyeleri - Sayfa 106 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
EV kirası 1000 tl evın degerı 400 bin tl bunun yerıne servıs plakası araba alırım 3 tane aylık gelırı 6x3: 18 bin tl 8 bini dagıtsam söför gider vs bana kalır 10 bin tl
Ticari zekana hayran kaldığımı belirtmek isterim. :D
De, ülkede kıçı kırık bi 2012 Fluence 85-90K olmuş. Bu devirde eğer babadan filan kalma paran yoksa 400K para biriktirene kadar insan ölür yav. Ha kredi olayı da daha saçma.
Kredi çekeceğim, en az 10-15 sene onu ödeyeceğim. Yani 15 sene boyunca yine kiracı kalacağım. 15 senenin sonunda ölmezsem gerçek manada ev sahibi olmuş olacağım. Böyle bir şey yapsam her uyumaya gittiğimde ben şimdi naptım lan diye düşüncelere dalarım.
Belirli bir miktar parayı ilerde lazım olur belki düşüncesiyle teminat olarak ayıracaksın. Ona lafım yok. Ama genel manada aldığın parayı yiyeceksin, hayatını yaşayacaksın arkadaş. 3 gün sonra ölmeyeceğinin garantisi yokken böyle işler saçmalık geliyor bana...

Abi bu devirde evin değil araban olacak. Araban yoksa hakikaten işin zor.
Ama eve bu kadar anlam yüklemeyi bir türlü anlamıyorum. 4 duvarlı yapı sonuçta yav. Alacağın ev oturduğun evden farklı olmayacak. 393838 katlı apartman dairesi, kuvvetle muhtemel ne bahçesi olacak, ne otopark alanı olacak... Milyoner olsan git al en kral evi derim o ayrı konu. Bahçe, havuz, gözlerden nispeten ırak olmak filan ok.
De, Sırf evin tapusu sende olacak diye bi beton yığınına ortalama 250-300K para ödemeyi bir türlü anlayamıyorum.

Önce araba alırım. Arabam varsa ve bana yetiyor diyorsam gider her yıl en kral yerde tatilimi yaparım, dünyayı gezerim, yine de bi eve vermem o parayı.
Özellikle kadınlar şu ev konusunda çok takıntılı. Onu da anlamıyorum. Daha 53K'lık arabanın borcu bitmemiş 250K'lık eve gözünü dikmiş yengem. Neymiş, arabanın taksidi bitermiş, biraz para biriktirirlermiş, peşinat verirlermiş, kalanını da kira öder gibi öderlermiş. Sanırsın 1 yıldır ay sonunu getirmek için kırk takla atan onlar değil.

Tabii bunlar şahsi düşüncülerim...
@Hidayet Sarıdağ
3/ 5 kapili bir binek icin o kadar para verilmez
ev> her türlü araba

3/ 5 kapili bir binek icin o kadar para verilmez
ev> her türlü araba
Ben arabaya 400K veririm demedim ki. Bence ona da yazık. Bi arabaya 400K versem yine yatamam. Düşünsene o arabanın kaza yaptığını veya çalındığını? Yemin ederim psikolojik manada mahveder adamı. Bu ülkede artık her şey lüx olmaya başladı.
Yoksa, işimi görecek bir araba alırım manasında yazdım onu. Atıyorum 2015 Passat filan.

İnşallah olmaz tabii de, olur da birgün aileden ciddi bir hastanız olursa, arabanın nasıl önemli bir şey olduğunu anlarsınız renktaşlar. Milletten araba dilenmek zorunda kalmak acı verici bir tecrübe. Çok şükür şu anda ailede 2 tane araba var. Ama öncesinde çok sıkıntı çektik.

Neyse, TR şartlarında araba evden binlerce kat daha önemli bir mevzudur bana göre... En basitinden gündelik hayatta bir yerden bir yere gitme anlamında bile muazzam kolaylık sağlıyor.

Ama herkesin fikri kendine tabii.

Ben arabaya 400K veririm demedim ki. Bence ona da yazık. Bi arabaya 400K versem yine yatamam. Düşünsene o arabanın kaza yaptığını veya çalındığını? Yemin ederim psikolojik manada mahveder adamı. Bu ülkede artık her şey lüx olmaya başladı.
Yoksa, işimi görecek bir araba alırım manasında yazdım onu. Atıyorum 2015 Passat filan.

2015 passat 200 bine geldi yav:)

Üst Alt