Sivas Madımak Oteli Katliamı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivas Madımak Oteli Katliamı

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20.Yıldönümü

Akit gazatesini yillardir takip ederim,laik cumhuriyeti sevmediklerini zaten herkes biliyorda,birde alevi düsmanligi yapiyorlar,acik acik alevileri kötüleyip iftira atiyorlar

BOH2biWCQAE1CWp.jpg

gezi parkı başlığında paylaşmıştım

videoyu izledim.ilk olarak soyleyim ki insanlik sucu islenmis orda resmen hem oraya sozde Muslumanim diyip toplasan guruh hemde devlet kanadi.Resmen insanlik sucu islemisler.Pir Sultan Abdal senlikleri hakkindada simdi biraz arastirdim adam aevi olmus ve sairmis.Bu sairlerinde oraya gitme sebebinide anlasildi.

aziz nesin ateist bir sairiymis galiba ve videoya gore tepkiler bunun yuzunden baslamis.Orda cuma namazi kilinana yere yakin bir yerde bu senliklerde davul felan calmislar polis gelmis ikaz etmis daha sonra yine baslamislar toreni devam etdirmeye.

anliyamadigim alevlik+cuma namazi+aziz nesin(ateist dusunce) ?

Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20.Yıldönümü

yaşananlar elbette hoş değil bir sürü insan hayatını kaybetti ama bu olaydada aleviler herzaman ki gibi acıtasyon ve demagoji yapıyor.. mübarek cuma günü ezan okunurken sen orada davullarla zurnalarla BİLE BİLE gürültü yaparsan ve üstüne aziz nesin'in o zamanlar yaptığı açıklamalar daha tazeyken bu zatı oraya davet edersen malesef ortaya böyle vahim bir tablo çıkar ortada provokasyon var.

Yazarlar şairler canlı canlı yakılmış, devlet 20 yıl boyunca canını dişine takıp failleri aklamış, kimisini mevki makam sahibi yapmış. Yakanları savunanlar kritik makamlara getirilmiş.

Bunca rezalet, ayıp ve insanlık suçu içinde "ama" ekleyip olaya başka yönden bakıp, makul sebep bulmaya çalışanlar var. Lütfen çocuk sahibi falan olmayın olursanız da onları eğitmeye kalkmayın.

Aziz Nesin eserleri 70 küsür dile çevrilmiş dünyaca ünlü öykü ve roman yazarıdır. Bir kültür şenliğinde böyle başarılı bir edebiyatçının da davetli olması çok normaldir.

yok anormal oldugunu soylemedim.ben aziz nesin ismini duymusdum amma hic arastirmadim kimdir necidir diye.belgeselde dine aykiri sozlerinden dolayi tepki cekdigini soylediler kendisinin konusmasindada inanmadigini soylmis ve butun dinlere saygili oldugunu soylemis.

ister atesit olsun ister ne olursa olsun o senliye tabikide katila bilir.

yaşananlar elbette hoş değil bir sürü insan hayatını kaybetti ama bu olaydada aleviler herzaman ki gibi acıtasyon ve demagoji yapıyor.. mübarek cuma günü ezan okunurken sen orada davullarla zurnalarla BİLE BİLE gürültü yaparsan ve üstüne aziz nesin'in o zamanlar yaptığı açıklamalar daha tazeyken bu zatı oraya davet edersen malesef ortaya böyle vahim bir tablo çıkar ortada provokasyon var.

Yani davul çalanı, düşüncesini söyleyeni yakmak normal diyorsun...

yok anormal oldugunu soylemedim.ben aziz nesin ismini duymusdum amma hic arastirmadim kimdir necidir diye.belgeselde dine aykiri sozlerinden dolayi tepki cekdigini soylediler kendisinin konusmasindada inanmadigini soylmis ve butun dinlere saygili oldugunu soylemis.

Dini ritüelden öte kültürel bir şenlik o.

O dönem kötü dönemlerdi görmüşsündür videodan kahrolsun laiklik sloganları, insanları yakarken, kaçanlara sopayla saldırırken ses çıkartmayan polis.

O zamanlar ölmeye geldik, Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya geldik gibi sloganlar atılırdı :eek:

Bu adamların hepsi serbest bırakıldı şimdi, bazıları millet vekili falan oldu ceza almasınlar diye.

Haa eğer öyleyse yakabilirler yaa sorun yok tabi, sen de haklısın :ka21:

Dini ritüelden öte kültürel bir şenlik o.

O dönem kötü dönemlerdi görmüşsündür videodan kahrolsun laiklik sloganları, insanları yakarken, kaçanlara sopayla saldırırken ses çıkartmayan polis.

O zamanlar ölmeye geldik, Türkiye Cumhuriyetini yıkmaya geldik gibi sloganlar atılırdı :eek:

Bu adamların hepsi serbest bırakıldı şimdi, bazıları millet vekili falan oldu ceza almasınlar diye.

yahu ben olayi dogru bulmuyorum.burda din dil irk mehzep muhzep hepsi bos resmen insanlik sucu islenmis.ben sadece olayi anlamaya calisiyorum.

Bu ülkede sorun şu... Hoşgörü yok... İnanan birisi rahatlıkla düşüncesini söyleyebilirken; inanamayan birisinin başına her şey gelebiliyor.

İnancı ne olursa olsun Aziz Nesin büyük bir adamdır, eserleri 70'in üzerinde ülkede yayınlanmış ve bu ülkenin adını duyurmuştur.

yahu ben olayi dogru bulmuyorum.burda din dil irk mehzep muhzep hepsi bos resmen insanlik sucu islenmis.ben sadece olayi anlamaya calisiyorum.

yok yok yanlış anlama. Bilhassa yurt dışında yaşayanlar olaylara tam hakim olamıyor veya hatırlamıyor bilgilendirmek açısından yazdım. Yoksa seni bilmiyor muyum

Bu ülkede sorun şu... Hoşgörü yok... İnanan birisi rahatlıkla düşüncesini söyleyebilirken; inanamayan birisinin başına her şey gelebiliyor.

İnancı ne olursa olsun Aziz Nesin büyük bir adamdır, eserleri 70'in üzerinde ülkede yayınlanmış ve bu ülkenin adını duyurmuştur.

elbette hosgoru ve saygi yok her iki tarafdanda.hosgoru ve saygi olsaydi oraya o guruh toplanamazdi cahillikde cabasi.

Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkmak isteyenlere saygı falan duyulması gerektiğini okudum, tüylerim ürperdi.

"Unutursak kalbimiz kurusun" dedirtecek ne kadar çok olay var bu ülkenin tarihinde. Bu olayları, katledilenleri, diri diri yakılanları unutturmaya çalışanlar var ki bu söz söylenmiş.

20 yıl geçti, hala bahane üretmeye uğraşanlar bir zahmet zehirinizi kendinize saklayın. İnsanım diyenin acısı kendine yetiyor zaten..

Ölmeye ölmeye ölmeye geldik

Laik cumhuriyeti yıkmaya geldik

ti sloganın doğrusu yanlış yazdım yukarıda. Bu adamlar şimdinin makam mevki sahipleri işte.

Üst Alt