Sivas Madımak Oteli Katliamı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivas Madımak Oteli Katliamı

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20. Yıldönümü

Uğur Yılmaz şizofren demiş daha ne desin

Abi rahatsız olduysan ki olabilirsin hakkındır lütfen şikayet et ama neden tahrik oldun anlamadım ayrıca konuya gelip inanan insanlara hakaret ederek onları tahrik ediyorsunuz diyorsun bir kişi etmiş sen tüm konuda ki insanlara laf ediyorsun bu ne kadar doğru ?

Arkadaşın yazdığı alıntıymış altında belirtmiş kendi fikriyle aynı olabilir ama o yazmamış bana göre de yanlış Allah( Tanrı her ne ise ) vardır yada yoktur umrumda değil ben inanıyorum.

Bu yazının tamamının yanlış olduğunu düşünmüyorum çünkü biz Allah'ın varlığına inanıyorsak nedir böyle konularda can alarak ceza kesme derdi hani inanıyorduk ?

Bu yüzden hem Allah'a inanıyorum diyip hemde kendinde Allah'ın yarattığı bir canı alma kudretini gören bir insan bana göre de ya zihinsel sorunludur yada inanmıyordur çünkü gerçekten inanan bir insan kimseyi incitmemek için elinden geleni yapmaya çalışır haksız mıyım ?

Ben kendi adıma kendi çapında inanan bir insan olarak orada yazılan şeylerden zerre kadar üzerime alınmadım çünkü direk bu dinlere inananların hepsi şöyledir böyledir dememiş orada o tanımını yapsam ceza alacağım şeyi yapanlara laf etmiş gibi geldi sizde az önce söylediğinizde içinizin acıdığını söylemişsiniz bence sizde üzerinize alınmayın çünkü ben bizim orada insan canı alanlarla aynı inanca sahip olduğumuzu düşünmüyorum sizinde benim gibi düşündüğünüzü düşünüyorum.

Abi rahatsız olduysan ki olabilirsin hakkındır lütfen şikayet et ama neden tahrik oldun anlamadım ayrıca konuya gelip inanan insanlara hakaret ederek onları tahrik ediyorsunuz diyorsun bir kişi etmiş sen tüm konuda ki insanlara laf ediyorsun bu ne kadar doğru ?

Arkadaşın yazdığı alıntıymış altında belirtmiş kendi fikriyle aynı olabilir ama o yazmamış bana göre de yanlış Allah( Tanrı her ne ise ) vardır yada yoktur umrumda değil ben inanıyorum.

Bu yazının tamamının yanlış olduğunu düşünmüyorum çünkü biz Allah'ın varlığına inanıyorsak nedir böyle konularda can alarak ceza kesme derdi hani inanıyorduk ?

Bu yüzden hem Allah'a inanıyorum diyip hemde kendinde Allah'ın yarattığı bir canı alma kudretini gören bir insan bana göre de ya zihinsel sorunludur yada inanmıyordur çünkü gerçekten inanan bir insan kimseyi incitmemek için elinden geleni yapmaya çalışır haksız mıyım ?

Ben kendi adıma kendi çapında inanan bir insan olarak orada yazılan şeylerden zerre kadar üzerime alınmadım çünkü direk bu dinlere inananların hepsi şöyledir böyledir dememiş orada o tanımını yapsam ceza alacağım şeyi yapanlara laf etmiş gibi geldi sizde az önce söylediğinizde içinizin acıdığını söylemişsiniz bence sizde üzerinize alınmayın çünkü ben bizim orada insan canı alanlarla aynı inanca sahip olduğumuzu düşünmüyorum sizinde benim gibi düşündüğünüzü düşünüyorum.

Ben herkese hakaret ediyor demedim

Bir tane örnek verdim ama beni rahatsız eden başka mesajlar da var.

Fazla uzatmak niyetinde değilim.

Sadece ben böyle düşünmüyorum.Özgür'ün alttaki mesajı özet olur

Beyler olayı, din ve getirdikleri muhabbetine taşımayalım lütfen. Ortadaki insanlık suçu ve onları aklamak için 20 sene savaş verenler yeterince kapsamlı bir konu.

Tekrar ediyorum uzatmak niyetinde değilim.

Allah rahmet eylesin

Inananlara hakaret diyorsunuzda,bende inanan bir insanim ama insan yakanlarla onlarla fikir birliginde olanlarla ayni Inanca inanmiyoruz.

Inananlara hakaret diyorsunuzda,bende inanan bir insanim ama insan yakanlarla onlarla fikir birliginde olanlarla ayni Inanca inanmiyoruz.

Ben aynı fikirde miyim diyorum.

Uzatmayayım diyorum neyse ya!

Beni yobaz avukatı yaptınız ya!

Maraş Katliamı da, Sivas Katliamı da hiç unutulmaması ve gelecek kuşaklara; köhne düşüncelerin, cahilliğin, körü körüne inanmanın, sürü psikolojisinin- insanlık adına ne kadar vahim sonuçlar doğurabileceğine dair bir ders olarak okutulması gerekir.

Yakanlar ve yaktıranlar ahirette yananların suratına nasıl bakıpta helallik isteyecekler çok merak ediyorum.

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20.Yıldönümü

Bu topluma bu acıları yaşatanlar cezasını çeker elbet. Allah büyük.

bu olayın mazereti yok. olamaz. yani aması emesi yok bunun.. bunun adı mutlak katliam..

33 yıl önceki darbenin sanıklarını 80 küsür yaşında mahkemeye çağırıp intikam alan hükümet 20 yıl önceki insanlık dışı katliamı ne güzel zaman aşımına uğrattı dimi.

Ahmet YENİLMEZ@ahmetyenilmez10h

Yanan caların bir kısmında KURŞUN YARALARI BULUNMUŞ!KALAN CANLAR BUNU NEDEN SORMAZLAR ACABA?

Expand

O kurşunları Arif Sağ'ın silahından çıktığını kaç kişi bilir mesela.Polis-asker o zamanki validen müdahale emri almak için yalvarırken vali olacak adamın " bişey olmaz,müdahale etmeyeceksiniz" demesi neye,kime hizmet içindir.

O kurşunları Arif Sağ'ın silahından çıktığını kaç kişi bilir mesela.Polis-asker o zamanki validen müdahale emri almak için yalvarırken vali olacak adamın " bişey olmaz,müdahale etmeyeceksiniz" demesi neye,kime hizmet içindir.

Ya ölenlerin hepsini Arif Sağ öldürmüş diyelim sanırım siz çok iyi biliyorsunuz oradaydınız bu yüzden size güveniyorum.

Devletin o insanları oraya bilerek gönderdiğini bende düşünüyorum bu konuda hem fikiriz.

Peki o ateşi yakanlar onlara ne diyelim ?

Türkiye'nin yüzkarası bir olay ve padişah zaman aşımı yüzünden kapattırdı bu kara lekeyi ve o katiler ceza almadan dolaşıyor ortalarda

O zaman ölenlere otopsi yapıldı, kimisi yanarak kimisi dumandan boğularak öldü. Kurşun yarası olsa ortaya çıkardı. Böyle bir iddia varsa da araştırılmalıdır.

Arif Sağ ve yanında bulunan bir grup, aralarında polis memurları da var; zorla yan binadaki BBP il Başkanlığı binasına girerek canlarını kurtarmışlardır. BBPliler önce almak istememişler; ama Arif Sağ ile BBP il başkanı arasındaki arkadaşlık sayesinde; İl başkanının onları içeri almasıyla kurtulmuşlardır.

Üst Alt