Sivas Madımak Oteli Katliamı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sivas Madımak Oteli Katliamı

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20.Yıldönümü

yobazlar oteli ateşe vermiş,diri diri yansınlar diye,, 20 yıl geçmiş, hala provokasyon vardı diyen var..

Madem tanrı var , dinciler neden bu kadar saldırgan ?

madem dinleri gerçek , bu öfkeleri bu şiddete olan düşkünlükleri neden ?

aslında onlarda çok çok iyi biliyorlar yanıldıklarını..içlerinde bi yerde..en derinlerde..o derece ki son derece de eminler..

Öfkeleri ve saldırganlıkları rüyadan uyandırmaya çalışanlara....

Madem tanrı var..ve de eminler nasılsa kafirlerin cezasını tanrı vermeyecekler mi?

onların öfkelerinin ve nefretlerinin kaynağı : bir psikiyatristin ; gördüklerinin sanrı olduğunu ve gerçek olmadığını söylediğinde BİR ŞİZOFRENİN tepkileri gibi..

Alıntıdır ben bu olayın yaşanmasının sebebinin tespitini en mantıklı bu şekilde görebiliyorum.İnsan canının en değersiz olduğu ülkede yaşıyor olmak gurur verici.

Beyler olayı, din ve getirdikleri muhabbetine taşımayalım lütfen. Ortadaki insanlık suçu ve onları aklamak için 20 sene savaş verenler yeterince kapsamlı bir konu.

Allah Rahmet eylesin orda olenlere.Gunahlari varsa bagislansinlar.Oldurenler ve oraya toplasan o guruhta ya burda yada diger tarafda cezalarini cekeceyine eminim.hukumetin devletin adaleti sasar ama Allahin adaleti sasmaz.

Dinler zaten cikarci serefsizler tarafindan hep daim kullanildi sirf su fani dunyada servet toplamak icin.cahil guruhDA HEP ARKASINCA SURUKLENDI.

ALLAH bizi o cahillerden etmesin ne diyelim.

yaşananlar elbette hoş değil bir sürü insan hayatını kaybetti ama bu olaydada aleviler herzaman ki gibi acıtasyon ve demagoji yapıyor.. mübarek cuma günü ezan okunurken sen orada davullarla zurnalarla BİLE BİLE gürültü yaparsan ve üstüne aziz nesin'in o zamanlar yaptığı açıklamalar daha tazeyken bu zatı oraya davet edersen malesef ortaya böyle vahim bir tablo çıkar ortada provokasyon var.

özgür kızılaslan abimiz gereken cevabı vermiş.yoksa ben bi başlarsam nerden girerim,nerden çıkarım belli olmaz.gidecekler gencecik hasret gültekini,muhlisimizi,metin altıok gibi bi ustayı ve onca insanı yakacaklar sen ''ama '' diyeceksin ha:eek:

o ezan okuyan dinciler de insan değil ..Allah öyle dincilerin suratına tükürür.

Orası daha otelken yanındaki otelde kalmıştım. Şimdi müze oldu. Gerçekten şöyle bir bakınca nasıl bir vahşet yaşandığını görmek korkunç. Orada Müslümanlar yakıldı yani Aleviler..

yaşananlar elbette hoş değil bir sürü insan hayatını kaybetti ama bu olaydada aleviler herzaman ki gibi acıtasyon ve demagoji yapıyor.. mübarek cuma günü ezan okunurken sen orada davullarla zurnalarla BİLE BİLE gürültü yaparsan ve üstüne aziz nesin'in o zamanlar yaptığı açıklamalar daha tazeyken bu zatı oraya davet edersen malesef ortaya böyle vahim bir tablo çıkar ortada provokasyon var.

Orada bulunanlarin bir cogunun,genel olarakta bugünde Aleviligi kullanan Alevilikle alakasi olmiyan cok insanin oldugu dgrudur,Alevilerin gecmisine baktimmi Özümünde Özünü görürüm,ama bugününe baktikmi inanctan baska herseyi görebiliyoruz Alevilikle ve Alevilerin sirtindan siyaset yapanlarda.

Ama senin burada bunlari bu olayla beraber anman,Insan yakmaya bir sebeb olarak sunman,insanoglu disinda farkli yaratiklarinda buraya girdigini gösteriyor.

Modlarinda senin gibi birisine burada tehammül etmeleri demokrasiyle fikir hürriyetiyle alakasi yok.

Cevap: Sivas Madımak Oteli Katliamı'nın 20. Yıldönümü

Dini kullanarak diri diri yakmak..

Bugünlerde de benzer şeylerden test ediliyoruz Rize'de falan amaçlarına ulaşamadılar ama ulaşmak için elinden geleni yapacaktırlar..

Bizde de Din lafı geçince kilitlenen insanlar oldukca sonunda olacak şey bu...

Abi bak alevi değilim tekirdağlı bir insanım bizim bölgede pek aleviler olmaz ama böyle bir olayda bile yakmışlar ama diye bir cümle nasıl kurabiliyorsunuz anlamıyorum nasıl bir tahrik bu insanları diri diri yakıyorlar hemde yakarken o ateş cehennem ateşi yüce Allahım senin için Allahuekber falan diye bağırıyorlar. Ya nasıl bir canlı Allahın yarattığı başka bir canlının canını almayı kendine vazife biliyor sonra bir de dini bütün diye geziniyor anlamıyorum.

Öyle tahrik olmaz taksimde barlar var ama camide var o zaman o barları da yaksınlar kilisenin yakınında camiler var günde 5 vakit ezan okunuyor müslüman olmayan insanlarda müslümanları mı yaksın bu sebeple böyle bir şeyin aması olmaz bence yani canlıyı diri diri yakmaktan bahsediyoruz birde siyasilerin açıklamaları gerçekten rezillik insanlığımdan utanıyorum şöyle şeyleri görünce.

Yani bir insanın sana karşı fiziki anlamda bir müdahalesi yokken canının alınmasının hiç bir dinle hiç bir inanışla veya inanmamayla alakası olamaz böyle bir şeyin aması da olmaz bence.

Allah allah deyip milleti uyutup mali goturuyorlar. Bu boyle geldi boyle gider kafa degismedigi surece.

Allah allah deyip milleti uyutup mali goturuyorlar. Bu boyle geldi boyle gider kafa degismedigi surece.

Abi daha kapsamlı bakmak lazım şu an Allah Allah diyen malı götürüyor eskiden ulu önder Atatürk diyen götürüyordu daha sonra Milliyetçiyim diyen götürecek başka gün biri başka bir şey diyecek o malı götürecek yani bu ülkede siyasiler görüşleri ne olursa olsun malı götürüyor böyle saf ve cahil halk olduğu sürece.

Cidden şu olayı ne zaman izlesem içim acıyor gözüm doluyor utanıyorum o insanlarla aynı ülkede olmaktan.

1044243_514743198608681_1731059546_n.png

Bu ne arkadaş! Elbette o gün yapılanlar yanlıştı.Bu olayları izlediğim zaman benim de içim burkuluyor.

Ama inananlar insanlara hakaret ederek onları tahrik ettiğinizin farkında mısınız?

Bu ne arkadaş! Elbette o gün yapılanlar yanlıştı.Bu olayları izlediğim zaman benim de içim burkuluyor.

Ama inananlar insanlara hakaret ederek onları tahrik ettiğinizin farkında mısınız?

İnanan insanlara kimsenin hakeret ettiği yok ki. Gerçekten müslüman olan adam böyle bişey yapmaz zaten. Müslümanım diye geçinen yobazlara insanların lafı.

Abi o gün yapılanlar insanlık dışıydı dinin hiç bir kısmıyla bağdaşmayacak bir şeydi önce bunu söyleyeyim bu olayları izleyince insan olan herkesin içi burkulur haklısınız.

İnanan insanlara hakaret ederek onları tahrik ettiğinizin farkında mısınız demişsiniz lütfen hakaretleri gösterin neyden tahrik olduğunuzu söyleyin bizde tepkimizi verelim kötü niyetle yapılmışsa ortaya laf atmayın lütfen kim ne dediyse paylaşın rica ediyorum.

Dünyanın 35 yıldızlı tek otelidir Madımak. Sanmayın ki unuturuz. Bizler ölerek çoğalanlardanız.

Madem tanrı var , dinciler neden bu kadar saldırgan ?

madem dinleri gerçek , bu öfkeleri bu şiddete olan düşkünlükleri neden ?

aslında onlarda çok çok iyi biliyorlar yanıldıklarını..içlerinde bi yerde..en derinlerde..o derece ki son derece de eminler..

Öfkeleri ve saldırganlıkları rüyadan uyandırmaya çalışanlara....

Madem tanrı var..ve de eminler nasılsa kafirlerin cezasını tanrı vermeyecekler mi?

onların öfkelerinin ve nefretlerinin kaynağı : bir psikiyatristin ; gördüklerinin sanrı olduğunu ve gerçek olmadığını söylediğinde BİR ŞİZOFRENİN tepkileri gibi..

Alıntıdır ben bu olayın yaşanmasının sebebinin tespitini en mantıklı bu şekilde görebiliyorum.İnsan canının en değersiz olduğu ülkede yaşıyor olmak gurur verici.

Abi o gün yapılanlar insanlık dışıydı dinin hiç bir kısmıyla bağdaşmayacak bir şeydi önce bunu söyleyeyim bu olayları izleyince insan olan herkesin içi burkulur haklısınız.

İnanan insanlara hakaret ederek onları tahrik ettiğinizin farkında mısınız demişsiniz lütfen hakaretleri gösterin neyden tahrik olduğunuzu söyleyin bizde tepkimizi verelim kötü niyetle yapılmışsa ortaya laf atmayın lütfen kim ne dediyse paylaşın rica ediyorum.

Uğur Yılmaz şizofren demiş daha ne desin

O olaydaki tek tahrik olabilecek şey: Olaydan bir kaç gün önce Aziz Nesin'in "inanmadığını" belirtmiş olmasıdır. Ne hakaret var, ne dini kötüleme.. Sadece inanmayan bir insanın kendi fikrini söylemesi... Küfür etmemiş, hakaret etmemiş, inanmayın ulan sizde dememiş, alkolik dememiş, çapulcu dememiş...

Sadece ama sadece olay günü din elden gidiyor klasiği ile şuursuz insanların kışkırtılarak böyle bir faciaya zemin hazırlanması var.

Din bu kadar kolay elden gidecek olsaydı; yüzlerce, hatta binlerce yıllık hiç bir din ayakta kalmazdı. Bu katliamın tek gerekçesi " bizim gibi düşünmeyenleri yakalım" dır...

Üst Alt