ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid 3-0 Galatasaray | M.S | 3 Nisan

Cevap: ŞL 12/13 ÇF 1. Maç | Real Madrid - Galatasaray | 21.45 | 3 Nisan

Kalede, orta sahada ve forvette Real Madrid'den bir eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Bir tek Ronaldo farkı var. 2 senede gerçekten muazzam bir kadro kurduk. Seneye eksik 2 mevkimizi de tamamlarsak yine bu seviyelerde olmamamız için bir neden yok. Ancak bu defans hattıyla Real'a karşı şansımızın olduğunu pek sanmıyorum açıkçası.

Kalede, orta sahada ve forvette Real Madrid'den bir eksiğimiz olduğunu düşünmüyorum. Bir tek Ronaldo farkı var. 2 senede gerçekten muazzam bir kadro kurduk. Seneye eksik 2 mevkimizi de tamamlarsak yine bu seviyelerde olmamamız için bir neden yok. Ancak bu defans hattıyla Real'a karşı şansımızın olduğunu pek sanmıyorum açıkçası.

he tamamlarsın eksik yerlerini

olan yerlerimizi kaybetmeyelimde. allahın tüpçüsü düşürürse bu yabancı sınırını işimiz var.

İspanyada yaklaşık 15 bin türk olacakmış 15 bin türk demek geriye kalan 65 bin madrid taraftarını kesin bastıracak demek orada atmosferden fazla etkilenmeyiz tribünlerden cimbombom sesleri mutlaka yükselecektir evimizde gibi olacagız

kadro kalitesi olarakta real madridden daha düşük bi takım değiliz bizdede bu kupayı almış dünya yıldızı oyuncular var

ve en önemlisi onlarda olmayan bir şey var bizde Galatasaray Ruhu böylesine maçlarda bu ruhun nasıl hortladığını anlatmaya gerek yok

Şansımız yorumcuların dediği gibi %10 değil %50 şansımız var bana göre

Yıllardır Türk futbolunu ve takımlarımızı kemiren bir hastalıktır bu "aşağılık kompleksi" denilen şey. Yıllarca güçlü takımlarla alınan beraberlikleri milli bayram gibi kutladık. Biraz kafa tuttuk mu "Galiptir bu yolda mağlup" manşetleri attık. Ama zoru başarmayı, bir adım ileriye gitmeyi hiç düşünmedik. Bu yüzden UEFA Kupası'nın kazanıldığı yıllardaki başarılı sonuçlar istikrar kazanamadı. Çünkü Galatasaray yapabileceği herşeyi yapmıştı. Bundan ötesi yoktu. Real'i eleyip Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayamazdı. Son maç Barça'yı Sami Yen'de yenemezdi. A Milli Futbol Takımımız Dünya Kupası'nda gidebileceği en uç noktaya kadar gitmişti. Yarı finale gelmişti daha ne olsun. Brezilya'ya yenilse de olurdu canları sağolsundu. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde yapabileceğinin maksimumunu yapmıştı. Chelsea'yi eleyemezdi. Bu da yeterdi. Bize ne çektirdiyse bu zihniyet çektirmiştir dostlar. Şimdi biz Real'e, Fener de Lazio'ya elenirse "Her iki takımımız da bu sene görevini yaptı." denecek eleştirilmeyecekler. "Gözümün gördüğü, kulağımın işittiği hiçbir şeyden korkmam" demiş Hazreti Hamza. Real Madrid takımındaki futbolcuların da iki kolu, bacağı ve birer vücutları var senin de. Onlar özel yaratılmış müstesna varlıklar değil. Kendine güvenerek, önüne hedefini koyarak oynayacaksın. "Elenirsek nasıl olsa kimse bişey demez ne de olsa Real" zihniyetini kafalardan silme vakti. Ben eleştiririm arkadaş. Bu takım Real'e elenirse eleştiririm. İstersen orda 5 burda 5 ye. Ama rahat olma, maçı kafanda oyna bunu kendine mesele yap. Elendiğin zaman mahçup olacağını hisset. Galatasaray'ın bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynaması çok matah bişey değildir, sıradan bir başarıdır. Şu ana kadar oynadığı takımlar baz alındığında bu noktaya gelmesi "ANORMAL" değil "NORMAL" bir olaydır ve peşin söylüyorum Real Madrid'e elenmeleri "NORMAL" bir olay değil bir "BAŞARISIZLIK" olur ! Saygılarımla

muslera

eboue-zan-dany-riera

hamit-melo-selçuk

sneijder

drogba-burak

onbiri ile çıkmamız gerektiğini düşünüyorum

bu defans hattı çok pozisyon verir. en çokta kesilecek ortalarda içerde kafayla karşılayacak adam yok.

Yıllardır Türk futbolunu ve takımlarımızı kemiren bir hastalıktır bu "aşağılık kompleksi" denilen şey. Yıllarca güçlü takımlarla alınan beraberlikleri milli bayram gibi kutladık. Biraz kafa tuttuk mu "Galiptir bu yolda mağlup" manşetleri attık. Ama zoru başarmayı, bir adım ileriye gitmeyi hiç düşünmedik. Bu yüzden UEFA Kupası'nın kazanıldığı yıllardaki başarılı sonuçlar istikrar kazanamadı. Çünkü Galatasaray yapabileceği herşeyi yapmıştı. Bundan ötesi yoktu. Real'i eleyip Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynayamazdı. Son maç Barça'yı Sami Yen'de yenemezdi. A Milli Futbol Takımımız Dünya Kupası'nda gidebileceği en uç noktaya kadar gitmişti. Yarı finale gelmişti daha ne olsun. Brezilya'ya yenilse de olurdu canları sağolsundu. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde yapabileceğinin maksimumunu yapmıştı. Chelsea'yi eleyemezdi. Bu da yeterdi. Bize ne çektirdiyse bu zihniyet çektirmiştir dostlar. Şimdi biz Real'e, Fener de Lazio'ya elenirse "Her iki takımımız da bu sene görevini yaptı." denecek eleştirilmeyecekler. "Gözümün gördüğü, kulağımın işittiği hiçbir şeyden korkmam" demiş Hazreti Hamza. Real Madrid takımındaki futbolcuların da iki kolu, bacağı ve birer vücutları var senin de. Onlar özel yaratılmış müstesna varlıklar değil. Kendine güvenerek, önüne hedefini koyarak oynayacaksın. "Elenirsek nasıl olsa kimse bişey demez ne de olsa Real" zihniyetini kafalardan silme vakti. Ben eleştiririm arkadaş. Bu takım Real'e elenirse eleştiririm. İstersen orda 5 burda 5 ye. Ama rahat olma, maçı kafanda oyna bunu kendine mesele yap. Elendiğin zaman mahçup olacağını hisset. Galatasaray'ın bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynaması çok matah bişey değildir, sıradan bir başarıdır. Şu ana kadar oynadığı takımlar baz alındığında bu noktaya gelmesi "ANORMAL" değil "NORMAL" bir olaydır ve peşin söylüyorum Real Madrid'e elenmeleri "NORMAL" bir olay değil bir "BAŞARISIZLIK" olur ! Saygılarımla

bu isaretledigim noktaya katilmam mümkün degil. tamam adamlar 11 kisi bizim gibi. ama san marinoda 11 kisi oynuyor ona bakarsak ama her mac fark yigiyor.

real den korkmuyorum acikcasi okadar. yani aramizda fark cok fazla yok diye düsünüyorum acikcasi. ronaldonun bireysel yaptiklari haric takim oyunu olarak kafa kafaya oynariz bunlarla hata takim oyununu daha iyi oynuyoruz bunlardan. adamlarin ama bir ronaldo gercigi var ki dünyada bu tür oyuncu tarzdan 2-3 tane var sadece ve birisi bunlarda malesef. diger ikisi messi ve ibrahimovic benim icin. her an maca damgasina vuran kisiler. takimlari kötü oynasin ama bunlar yine skora katki yapior bir cekilde. her neyse ama dünyanin en iyi takimlarindan birisine elenmek bir ceyrek finalde basarisizlik demek biraz fazla abartili olur bence.

adamlarin takim deger 600milyon euro bizimkisi 150mil. euro.

real madrid takimi yaklasik 3 yildir birlikde oynuyor. bizimkisi daha bu sene kurulmus bir takim aslinda. gecen seneden beri 6 isim degisdi ilk 11de.

büyük basarilar zamanla olur. bu sene ceyrek finale cikmamiz Türkiye gibi bir ülke takim icin büyük basari dünya futbolu acisindan. kücümsemek istemiyorum asla ama dev aynada da görmek istemiyorum cünkü objektiv davranmam o zaman acikcasi bu konuda.

Real madrid dünyanin halen en büyük kulübü tarihi ile. adamlarin sif 9 tane sampionlar ligi kupasi var. eski ismi ile sampionlar kulüpler kupasi ile birlikde tabiki.

bizim bir uefa ve super kupamiz var. futbol tarihi olarak bizden cok ama cok daha büyük bir camia. dogruya dogru.

genel tarih olarak ama bizden büyük bir camia varmi bu yer yüzünden bilmiyorum acikcasi. kökümüz nede olsa 500 küsür yillik tarihden besleniyor :D

ama futbol olarak bizden üstünler malesef. ha bu eslesmede ne olur sorarsan bana... Inan bilmiyorum. yani objektiv bakmaya calisiyorum bu eslesmeye duyaglarimdan uzak ama inan kim bu eslesmeden galib ayrilcani kestiremiyorum hic bir cekilde. günlük perfomanslara bagli 2 mac olma ihtimali ola bilir. kim daha cok atarsa o gecer turu gibime geliyor sanki. bir noktada ama desavantajimiz var malesef. cok önemli oyuncularimiz ceza sinirinda. madride ki mac kiran kirana gecme ihtimali var ve bu savasda sari kartlar havada ucma ihtimali doga bilir. umarim cezali oyuncumuz olmaz en basda selcuk.

hayirlisi neyse o olsun . ben kendi adima iki dev macinin sevkini cikartmaya calisacam cünkü biz öyle her sene buralara gelmiyoruz gelmedikde daha öncelerde. ilerde gelirmiyiz umarim geliriz tabiki ama 31 yasimda ben 2ci kez bir sampionlar ligi ceyrek finalini görüyorum takimim icin. bunun keyfini cikartip ve gururunu yasamak isterim acikcasi. sizde sevkini yasayin ve gururunu yasaminiza tafsiye ederim acikcasi.

umarim baskanimizinda dedigi gibi devamlilik olur bu ceyrek finalaer ve belkide daha üst turlar hata kupalar avrupada ama simdiye kadar olmadigina göre ben simdilik olan BASARININ tadini cikartmaya istiyorum acikcasi. kolay degil buralara gelmek.

bild-vierblaettriges-kleeblatt-dm20765.jpg

-----------muslera----------

eboue---zan---dany-riera

----hamit-melo-selçuk--

-----sneijder-----drogba

---------burak---------

bu şekilde çıkmalıyız bence real de kafa toplarında etkili bir çok adam var zan en azından semih e ve dany e göre bu konuda daha iyidrogba zaten forvet değil her yerde maşallah

Ben herkesin aksine en cok Di Maria'dan korkuyorum. Ronaldo'nun kanadında yıllarca onu savunmus veya aynı takımda oynamıs 2 oyuncumuz var zaten ama Di Maria'yı Hakan veya Riera'nın savunması cok zor. Oraya iyi bir önlem almamız lazım. Onun haricinde Mesut'u savunmakta Melo'ya cok iş düşecek. Eğer Melo kilitlemeyi başarırsa rahat organize olmalarını önleyebiriz.

Real Madrid in hepsi yıldız ama benim en çok korktugum isimler xabi alonso di maria ronaldo ve özil

modric te oynarsa büyük tehlike aslında ama bence real de xabi alonso olmasa çok önemli adam takımın beyni merkezi her iki anlamda da süper oyuncu çok dikkat etmeliyiz

5 e düşecek bi kaç seneye onu diyorum. bu adam kararlı gibi. devrilmezse 5ede düşer 3ede böyle vizyonsuzluk olamaz

Uefa Kupası'nı kaldırırken 4 yabancı vardı kadromuzda.

Asıl bizim işimize gelecek bu düzenleme,Fener yıllarca yabancılardan medet umuyor çünkü.

Seneye Gökhan İnler+yerli bir stoper alırsak tadından yenmez,isterse 4'e düşsün o zaman.

ulan herkeste madrıd 5 atar havası yok gs elerse 3lu cektırırım yok forma gıyerım kıme ne ısptlamaya calısıyo kı bu kıskançlar herhalde sansımız dusuk ama gs yi destekliyorum diyenlerin cogu yalancı riyakarlar Allah utandırmasın bizi

Mac saatinde klasik totemimi yapmayi planliyorum. Mac saatinde ormanda 90 dakika gezip, her adimda dua edecegim. 90 dakika.

Fewnerbahce sampiyonluk maci, Schalke rövans macinda istedigim oldu, bu sefer de olur Allahin izniyle :)

Üst Alt