ŞL 12/13 H Grubu 2.Maç | Galatasaray 0-2 SC Braga | Maç Sonucu | 2 Ekim - Sayfa 169 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ŞL 12/13 H Grubu 2.Maç | Galatasaray 0-2 SC Braga | Maç Sonucu | 2 Ekim

Cevap: ŞL 12/13 H Grubu 2.Maç | Galatasaray 0-2 SC Braga | Maç Sonucu | StarTv | 2 Ek

Dün maçtan önce,

"Amrabat eğer skor üstünlüğü alırsak Braga açılmaya başladığında girmeli." diye belirttim. Ben dedim demek için değil. Amrabat bu. Daha çok saldıran rakibin defans arkasına sarkmaya yönelik tipte bir isim.

Onun yerine Aydın-Engin'den biri ile başlasaydık daha efektif olurdu. Ancak yine de en büyük sorunumuz forvet de. Burak ahh Burak. Tam bir leş o derece etkisiz bir isim.

Aynen arkadaslarla bakiyordum, kadroyu gordum ilk dedigim sey.. kadro yanlis.. Bu mac ayni ordu maci olacak dedim malesef dedigim cikti. Bence en uygun isim engin di.. aydin bile degil, cunki oda dikkine giden futbolcu..

Cevap: ŞL 12/13 H Grubu 2.Maç | Galatasaray 0-2 SC Braga | Maç Sonucu | StarTv | 2 Ek

Bu arada Braga'nın bize yaptığını eğer soğukkanlı biçimde biz orada yaparsak rahat alırız maçı. Oyuncularımızın yapısı bence daha uygun.

portekiz milli takımına 6 oyuncu veriyorlar. adamlar 2. torbada. nasıl şampiyonlar liginin takımı degil şakamı yapıyorsun.:D topladıgı puanlarla 2. torbaya çıktı adamlar. protoyla benfikayla ne alakası var bunun.

Hariçten gazel okuyor arkadaş. FM kafası işte. Orada azsa gücü kafidir:) Bayern'e çaktılar diyoruz ses yok yankı bile yapmıyor:)

Şimdi gruptan çıkabilmemiz için ihtimal hesapları yapalım.Mevcut puan durumu; M6-C3-B3-G0 şeklinde , 0 puanla sonuncuyuz.3. hafta ve 4. hafta Cluj'u mutlaka yenmemiz lazım o zaman 6 puana yükseliyoruz ve aynı zamanda Braga'nın o haftalarda ManU'ya 2 kez yenilmesi lazım veya birinde berabere kalması lazım.O zaman puan durumu şu şekilde olacak; M12-G6-C3-B3 veya Braga'nın bir ManU maçında berabere kalma ihtimali için; M10-G6-B4-C3 bu durumda 2. oluyoruz ve biraz olsun rahatlıyoruz ama yine işi bitirebilmiş olmuyoruz , 5. hafta ve 6. hafta maçları bu grubun seyrini belirleyecek gibi.En kötü ihtimalden hesaplayalım 5. hafta ManU'ya yenildik diyelim aynı hafta Cluj ve Braga maç yapacak birinden biri puan kaybedecek veya berabere kalarak ikisi birden kaybedecek En kötü ihtimali düşünelim; Braga'nın 3. ve 4. hafta ManU maçlarının birinde berabere kaldığını varsaymıştık o zaman puan durumları; Braga Cluj’u yenerse M13-B7-G6-C3 şeklinde bu durumda biz 3. oluyoruz son hafta öncesi , veya Cluj kazanırsa M13-G6-C6-B4 biz 2. Cluj 3. oluyor bu durumda berabere kalırlarsa M13-G6-B5-C4 oluyor.Yani her ihtimalde 2 Cluj galibiyeti ve 1 Braga galibiyeti toplamda 9 puan bizim işimize yarıyor.Aynı zamanda ManU'nun Braga maçlarını kazanması veya birinde berabere kalması ve Cluj maçını kazanması gerekiyor. 5. hafta fazladan bir ManU galibiyeti veya beraberliği çok daha kolaylaştıracak işimizi son haftada.Takımımıza güveniyorum en kötü ihtimal 2 Cluj ve 1 Braga galibiyeti ile gruptan çıkıyoruz veya 5. hafta Cluj-Braga berabere kaldığını varsaymıştık veya Cluj’un yendiğini o zaman son hafta Braga'dan 1 puanda yetecek.

alemsin resmen kafam karisti, ama insallah dedigin cikar renktas, gercekten bu grupdan cikamazsak cok kotu olur.. en kotu ihtimal uefa da devam etmemiz gerek. transfer donemindede adam gibi oyuncu almamiz sart oldu artik.

Hariçten gazel okuyor arkadaş. FM kafası işte. Orada azsa gücü kafidir:) Bayern'e çaktılar diyoruz ses yok yankı bile yapmıyor:)

valla ya şu bate borisova özendim aslında ama ben şhaktar donetsk gibi takım istiyorum aslında abi. adamlar nasıl paslaşoyorlar öyle. hemde juventus gibi defansıyla bilinen takımın ceza sahasının içinde. galibiyeti kaçırmışlar.

[video=youtube_share;wUGZdNrXWQ4]https://youtu.be/wUGZdNrXWQ4[/video]

izleyemeyen renktaşlar varsa

2 cluj maçından 4 puan alamazsak guruptan çıkamayız.Ama bence 3. olup uefaya gitmek bu saatten sonra daha mantıklı.Takım cl seviyesinde değil bunu görmüş olduk.Üst tura çıkıp ilk maçta eleneceğimize uefayı sonuna kadar zorlamak daha akıllıca.

senin gibi bende oyle dusunuyorum, bu sene kendimizi yipratmaya gerek yok. en kotu ihtimal uefa da yari final oynamamiz gerek. hem tecrube etmis oluruz hemde seneye daha idaali bir takimla gideriz cl. Tabiiki sampiyonluk sart.

valla ya şu bate borisova özendim aslında ama ben şhaktar donetsk gibi takım istiyorum aslında abi. adamlar nasıl paslaşoyorlar öyle. hemde juventus gibi defansıyla bilinen takımın ceza sahasının içinde. galibiyeti kaçırmışlar.

O da bir süreç işte.

O da bir süreç işte.

süreç ama bizim şampiyonlar liginde oyun düzenimiz yanlış. umut ve burakla top tutamıyorsun ilerde. biz ısrarla aynı taktigi uyguluyoruz. her takımda ŞLinde top tutan forvetler var. kalitesi ne olursa olsun. tek forvet çıkalım artık bu satten sonra. amrabat ancak böyle işe yarayabilir.

süreç ama bizim şampiyonlar liginde oyun düzenimiz yanlış. umut ve burakla top tutamıyorsun ilerde. biz ısrarla aynı taktigi uyguluyoruz. her takımda ŞLinde top tutan forvetler var. kalitesi ne olursa olsun. tek forvet çıkalım artık bu satten sonra. amrabat ancak böyle işe yarayabilir.

Amrabat deplasman maçlarında efektif olur CL'de. Biraz daha defansa yakın oynamayı öğrenmemiz lazım. Çünkü eldeki malzeme buna olanak vermiyor. Eğer önde oynayıp (dünkü gibi) rakibi baskı altına alacaksan elindeki forvet Jardel-Hakan tipinde arkasında da akıllı bir adamın olacak Hagi-Alex gibi... Şutörün olacak. Süpriz koşular yapıp çalım atacak adamın olacak. Braga'nın yaptığını biz onlara yapalım çok rahat yeneriz adamlar dumur olur tabii saçma sapan goller yemezsek.

Amrabat deplasman maçlarında efektif olur CL'de. Biraz daha defansa yakın oynamayı öğrenmemiz lazım. Çünkü eldeki malzeme buna olanak vermiyor. Eğer önde oynayıp (dünkü gibi) rakibi baskı altına alacaksan elindeki forvet Jardel-Hakan tipinde arkasında da akıllı bir adamın olacak Hagi-Alex gibi... Şutörün olacak. Süpriz koşular yapıp çalım atacak adamın olacak. Braga'nın yaptığını biz onlara yapalım çok rahat yeneriz adamlar dumur olur tabii saçma sapan goller yemezsek.

işte bende onu diyorum. eger böyle baskılı oynuyorsan öndeki adamların becerikli vurdugunu atan adamlar olacak. bizim öndekiler daha top tutamıyor. girdigimiz pozisyonları atamıyoruz. ee ozaman niye biz böyle risk alıyoruz. adamlar sadece 1 kişi gelip gol attılar bize. 2. attıkları golde. adam süper tek vuruş yaptı. bizim forvetler o topu en az 1 kere kontrol ederdi. ha bunlar bizim dandik ligde işe yarıyor o başka.

Cevap: ŞL 12/13 H Grubu 2.Maç | Galatasaray 0-2 SC Braga | Maç Sonucu | 2 Ekim

CL bütün kulvarlardan çok farklı olduğunu tekrar başımıza gelerek anlamış olduk dün...

biraz şanssızlık biraz beceriksizlik...

neyin ne olduğu hiç belli olmayan bir kuılvar...

kadronda kimler olursa olsun fark etmiyor...

örnek bate borisov... sanal ortamda bile 3 tane atamaz bayern'e ama dün becerdiler... helal olsun...

braga resmen tık tık pas yaparak geldi kalemize...

epey zora soktuk ilk 2'yi dün gece...

işte bende onu diyorum. eger böyle baskılı oynuyorsan öndeki adamların becerikli vurdugunu atan adamlar olacak. bizim öndekiler daha top tutamıyor. girdigimiz pozisyonları atamıyoruz. ee ozaman niye biz böyle risk alıyoruz. adamlar sadece 1 kişi gelip gol attılar bize. 2. attıkları golde. adam süper tek vuruş yaptı. bizim forvetler o topu en az 1 kere kontrol ederdi. ha bunlar bizim dandik ligde işe yarıyor o başka.

Dolayısıyla Burak bizim kalibremizde değil işte. Umut'un farklı özellikleri var. Kullanırsın. Elmander'de öyle. Hava topu yok kafa vuruşu yok ee n'payım Burak'ı affedersin.

Ayrıca, seninde bahsettiğin hemfikir olduğum nokta forvet tercihlerinden ziyade ortasaha kurgumuz. Selçuk tek pas adamı. Akıllı pasları var. Melo uzun pas ve dikine koşuları iyi olan bir ortasaha. Emre cukk diye oturuyor ancak tersinde oynayan adam daha mücadeleci ve teknik olmalı bu yapıya uygun 2 oyuncumuz var. Biri Engin diğeri kısmen Aydın.

Bu maç düşündüğümden çok canımı sıkmış, bunu anladım.

Eğer gece 4 'ten sonra uyanıp tekrar uyuyamıyorsam, altından sebep olarak mutlaka Galatasaray çıkıyor. :(

Çok zamandır böyle olmamıştı.

Takımımızın hücum anlamında çok etkisiz olduğu aşikâr.

Eğer gece 4 'ten sonra uyanıp tekrar uyuyamıyorsam, altından sebep olarak mutlaka Galatasaray çıkıyor. :(

Dalıp gidiyorum sürekli. Düşüncelere kapılıyorum, hele bu mağlubiyeti hiç kaldıramadım. Çok acı geldi. Dün gece yaşananlar hevesin kursakta kalması gibi birşeydi.

alemsin resmen kafam karisti, ama insallah dedigin cikar renktas, gercekten bu grupdan cikamazsak cok kotu olur.. en kotu ihtimal uefa da devam etmemiz gerek. transfer donemindede adam gibi oyuncu almamiz sart oldu artik.

Yazarken benimde kafam karıştı :D Ama dikkatli okuyunca anlarsın özeti şu aslında; Biz 2 Cluj maçını ve 1 Braga maçını mutlaka alacağız , ManU'da 2 kez Braga'yı yenip ve Cluj'uda mutlaka yenmesi gerekecek.

Kaybedilen bişey yok ama değişen bişeyin olmaması çok can sıkıcı

Sol bek ve çilek transferinin olmaması ,tamamiyle kadronun bu lig için yeterli olduğunun düşünülmesindendir

3-4 maç üst üste alalım gene dalarız tatlı rüyalara çok işmiş gibi

Avrupa vizyonumu,koca bi yalan Ünal Aysal ın Aziz Yıldırımın bilmem kimin yıllardır söylediği masallar

Bana 98 senesini hatırlatmıyor değil:(

Sanırım bu yıl Avrupa'da başarı beklemek hataydı. Terim zaten en başından beri öncelikli amacımız katılmak diye basbas bağırıyor, yani öncelikle ligi kontrol altına alıp sürekli katılmak istiyor. Öyle bu sezona endeskli bir planı yok ve bu yıl için de büyük bir hedefi yok gibi. Tersine bu yıl takımın CL'de neler yapabileceğini test eder gibi bir hali var. Özellikle bu maçtan sonra da taktiği değiştirmesse bunu anlayacağım . Birde Berat hani kazanacaktık lan? :)

Üst Alt