Sn. Alemdar Ibaret'le Gece Sohbetleri - Sayfa 16 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Sn. Alemdar Ibaret'le Gece Sohbetleri

Cevap: Sn. Alemdar Ibaret'le Gece Sohbetleri

Bernabeu muzesinden. Dikkatimi cekmisti.

23rai61.jpg

:)

real'e koyanlar's list mi

1997-1998 Şampiyonlar ligine katılan takımlar sanırım bu resimdekiler...

Evet oyle.

Cok buyuluyucu bir muzeleri var abi. Madrid'i cok begendim, sadece Real'i degil.

Bundan once Barcelona ve yakinindaki Lloret de Mar, Blanes gibi turistik yerlere gitmistim. Gittim ve farki gordum. Ispanya cok guzel bir yer. Madrid ve Barcelona arasindaki farki anladim. Madrid'e gitmissindir. Puerta del Sol'dan Calle de la Cruz'a giden bir yol var. Sonuna dogru gece kuluplerinin oldugu sokaga giriyorsun. Orda bir lokanta vardi, Katalunya isminde. Bir Ispanyol'a sordum, yasak degilmi. Adam hayir, biz Katalan degiliz dedi. Barcelona'da bir sirket veya dukyan ismini Ispanyolcada yazmak yasak ve cezalandirilabiliyorsun. Ama gorki Ispanyollar oyle degil.

Eğer Avrupa sorumlusu olursam mutlaka gideceğim Madrid'e...

Ve müthiş stadda resim çekineceğim...

Puerta sol'ü biliyorum...

Çok kazık bir yer...

Barçelona'ya gitmiş arkadaşlarımdan duyduğum kadarı ile bu Katalonya bölgesi gerçekten pahalı...

İnsanlara karşıda ayakta soygun yapabiliyorlarmış...

Dikkat etmek gerek...

Gerçi Madrid daha pahalıdır ama yinede her milletden insan var...

Madrid'e indim ama maalesef ki aktarma olduğundan havalimanından dışarı çıkamadım...

Zaten diğer turda da lisbon aktarmalı gitmiştik...

Madrid bana hic pahali gelmedi acikcasi abi. Euro'ya aliskin oldugumdan olabilir. Ben cogu sehir hotellerindeki sabah yemeklerini sevmem. Bu yuzden her sabah bildigin bakkal'a gidiyordum :) 200 gram hindi gogusu, 1 Fransiz baguette'i ve 1 kolayi 2,70 euro'ya aliyordum. Lokantalarda pahali degil. Dikkatimi ceken cok Turk lokantasi olmasi. Calisanlari cogu zaman Fas'li, Cezayir'li felan oluyor. Puerta del Sol'un ara sokaklarinin birinde Aladin isminde Turk lokantasi vardi. Ordan bir sokak daha ilerlediginde Nemrut isminde bir Turk lokantasi daha vardi.

Puerta del Sol cok yogun bir meydan. Cok satici var ve sehirin bu bolgesinde cok kapkacci oldugu dogru. Ben sahsen hic rahatsiz olmadim. 1,88, 92 kiloluk adama yaklasacak kapkaci cok az sanirim. Guvenlik gorevlerileri cok dolasiyor hem. Puerta del Sol'dan meydani gectiginde Calle Montera'ya girebiliyorsun. Orasida gormeye deger.

Ben 1 saniye bile tedirginlik yasamadim. Acikcasi Paris'de insan daha tedirgin oluyor. Sacre Coeur'un merdivenlerini cikinca 380273 Afrikali uzerine kosuyor. Madrid'de oyle itici olan insanlar gormedim.

Paris'e gitmediğim için bilmiyorum...

Ama Madrid'e gerçekten gitmek istiyorum...

Akdeniz iklimi insanı ispanyollar...

Onu biliyorum...

İşte bakalım belki seneye belki ondan sonraki sene neden olmasın...

Gettolardan bir ev tutar madrid'de yaşarım belki...

Gscimbom atkısı ile Barçelona'ya bastığımız bir maçta görüntülenebilirim belkide...:)

Paris'e gitmediğim için bilmiyorum...

Ama Madrid'e gerçekten gitmek istiyorum...

Akdeniz iklimi insanı ispanyollar...

Onu biliyorum...

İşte bakalım belki seneye belki ondan sonraki sene neden olmasın...

Gettolardan bir ev tutar madrid'de yaşarım belki...

Gscimbom atkısı ile Barçelona'ya bastığımız bir maçta görüntülenebilirim belkide...:)

Ilerde boyle bir imkanin olursa 1 kere git abi. Ikinci veya ucuncu kez gitme hatasini yapma ama. Ben ilk kez gittigimde baska bir imaj vardi aklimda Paris'le ilgili. Ikinci kez belki daha fazla gorurum dusuncesi ile gittim. Ucuncu kez arkadaslar gitmek isteyince gittim. Yasanilacak yer degil acikcasi. Fotograflarda gorunen Paris degil. Eifel kulesinin altinda bile insan 90372 tane zenci saticilarinin itici davranisindan uzak kalamiyor.

oo bizim burda da var...

bağcıların göbeğinde senegalli kardeşlerimiz sağolsun 50 milyon diyip 5 liraya saat satıyorlar...:D

paris'e hiç gitmek istemiyorum...

yani böyle görmek istediğim şehirler sırası ile belçika anvers irlanda dublin...

kanada ottawa birleşik devletlerden şikago sonra rusya st.petersburg sonra kolombiya'da bogota...

çok istiyorum bakalım...

Paris'i bosverin beyler, Fransada gidilecek sehirler guneydedir :tiphat:

Siz pahalı yer görmemişsiniz. Bir Norveç'e gidin hele..

oo bizim burda da var...

bağcıların göbeğinde senegalli kardeşlerimiz sağolsun 50 milyon diyip 5 liraya saat satıyorlar...:D

paris'e hiç gitmek istemiyorum...

yani böyle görmek istediğim şehirler sırası ile belçika anvers irlanda dublin...

kanada ottawa birleşik devletlerden şikago sonra rusya st.petersburg sonra kolombiya'da bogota...

çok istiyorum bakalım...

Harika bir yer..

Paris'i bosverin beyler, Fransada gidilecek sehirler guneydedir :tiphat:

katılıyorum yabancı bir tur operatörüde aynısını söylemişti...

kuzey fransa denilenler gerçekten çok itici tiplerden oluşuyormuş...

ama akdeniz'e yakın bölgenin insanları harikaymış duyduğuma göre...

belki marsilya'ya gidebilirim...:D

Tarık Rus bir yolcum ısrar ile davet etti...

Mutlaka görmelisin moskva felan deme rusyaya geldiğinde mutlaka st.petersburg'a gel dedi...

müthiş bir yermiş...

görmek istiyorum cidden fırsat bulur bulmaz gideceğim orayada...

Çok yer gördüm ama St.Petersburg harbiden başka. Rusya bütün yatırımı Petersburg'a yapıyor heralde :)

Tarık Rus bir yolcum ısrar ile davet etti...

Mutlaka görmelisin moskva felan deme rusyaya geldiğinde mutlaka st.petersburg'a gel dedi...

müthiş bir yermiş...

görmek istiyorum cidden fırsat bulur bulmaz gideceğim orayada...

DEPLASMANDA ATILAN GOL IKI TANE SAYILIR :yenieek:

BASARILAR ULU REIS :yenieek:

Dublin'e bende cok gitmek istiyorum Alemander abi. Adalarin yeri bende bir ayri. Dogayi cok seven bir insanim. Simdiye kadar sadece Londra'ya gitme imkanim oldu. Ama kesinlikle bir gun Iskocya'ya gidip, araba kiralayip 1 hafta boyunca tek basima gezmek istiyorum. Cek Cumhuriyetine gittigimde Almanya sinirinda, Nisan ayinin basinda 40 kilometre dagin ustunde bisiklet surmustum. Hic unutmam o manzarayi. Yollar haric heryerde kar vardi. Yolun yaninda kucuk kucuk, buz gibi su akan dereler vardi, tertemiz. Doga benim icin gercekten cok onemli.

Doğa diyorsan And dağları der susarım...

arşivi atıcam bigün pc'ye tek tek eklerim resimleri...

Abi yapma, insanin gece gece botlarini giyip, cantasini takip yuruyesi geliyor :)

2 arkadasim bir sure Rejkjavik'te gencler icin bir hostel'de calistigi icin ziyaret'e gitmistim. Mavi Lagun'a gitmistik. Inan, insan kendini cimcikliyor. Gercekmi, hayalmi.

Üst Alt