STSL 12/13 H:15 | Beşiktaş 2-2 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 7 Aralık - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:15 | Beşiktaş 2-2 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 7 Aralık

Cevap: STSL 12/13 H:15 | Beşiktaş 2-2 Eskişehirspor | İkinci Yarı | 7 Aralık

Adam diyor ki, artık bu kavram sulanmasın yeter. Şike olduğuna inanmak var, atılan her golde her maçta şike demek var. Üstelik bilerek yediler denildikten sonra maçı son dakikada beraberliğe getirilmesine rağmen bunu savunmak var. Rahatsız oluyor olabilir ama forum kurallarına aykırı bir şey olmadığı için bu şekilde 'şike şike şike' denilmesine arkadaş katlanmak zorunda, ben de katlanmak zorundayım. Fakat sen de bizim 'rahatsızız' dememize katlanmak zorundasın.

Bundan daha güzel anlatılmazdı galiba :) Cümleten iyi geceler

Adam diyor ki, artık bu kavram sulanmasın yeter. Şike olduğuna inanmak var, atılan her golde her maçta şike demek var. Üstelik bilerek yediler denildikten sonra maçı son dakikada beraberliğe getirilmesine rağmen bunu savunmak var. Rahatsız oluyor olabilir ama forum kurallarına aykırı bir şey olmadığı için bu şekilde 'şike şike şike' denilmesine arkadaş katlanmak zorunda, ben de katlanmak zorundayım. Fakat sen de bizim 'rahatsızız' dememize katlanmak zorundasın.

iyi ki yardim ettin, yoksa ben o kadar gerizekaliyim ki güclük cekiyordum anlamakta.

bana bunu cevirmek yerine ben ne anlatmaya calisiyorum bi baksaydin, enerjini bu yönde harcasaydin keske.

anlamadiysan -ki cok dogal, olabilir yani, cunku benim türkcem cok zayif, hatalar bir kenara demek istedigimi yaziya dökmekte hep zorlanmisimdir türkce yazarken- bana sorsaydin bir daha denerdim ama neyse.

bende diyorum ki sulansin, hep bahsedilsin ki hic unutulmasin, hic unutulmaisn cunku ceza almadilar. Ceza alsaydi bjk 2-3 senede unutulur giderdi.

katlanmak zorunda degilim, ben sana benim gibi ol, benim gibi yap , benim gibi yaz demiyorum, ben sana benim dusuncelerime, ben fikirlerime, ben inadigima karisma diyorum.

istedigimi yazarim, istedigim gibi yazarim.

forum yönetimi yasak diyene kadar.

Cevap: STSL 12/13 H:15 | Beşiktaş 2-2 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 7 Aralık

Eskisehirspor 80 dakika uyumasaydi cok rahat fark atardi bunlara.

forumda ki ağır abiler rahatsız oluyor şikeden bahsedilmesine , beşiktaş'ın ne kadar iyi ya da kötü oynadığından bahsetmek zorundayız :D

iyi ki yardim ettin, yoksa ben o kadar gerizekaliyim ki güclük cekiyordum anlamakta.

bana bunu cevirmek yerine ben ne anlatmaya calisiyorum bi baksaydin, enerjini bu yönde harcasaydin keske.

anlamadiysan -ki cok dogal, olabilir yani, cunku benim türkcem cok zayif, hatalar bir kenara demek istedigimi yaziya dökmekte hep zorlanmisimdir türkce yazarken- bana sorsaydin bir daha denerdim ama neyse.

bende diyorum ki sulansin, hep bahsedilsin ki hic unutulmasin, hic unutulmaisn cunku ceza almadilar. Ceza alsaydi bjk 2-3 senede unutulur giderdi.

katlanmak zorunda degilim, ben sana benim gibi ol, benim gibi yap , benim gibi yaz demiyorum, ben sana benim dusuncelerime, ben fikirlerime, ben inadigima karisma diyorum.

istedigimi yazarim, istedigim gibi yazarim.

forum yönetimi yasak diyene kadar.

Ben de aynı şeyi diyorum işte. Forum yasak diyene kadar yaz dur istediğini. Gerisini tekrar edip forum sakinlerini sıkmam istemem. Sulandırmayı kim ister, Fenerbahçe ister. Bakın her türlü şeye '3 Temmuz'dan beri' diye başlıyorlar. Sulandırmak unutturmamak değildir.

Bjk 'nin maçlarını seyrederken zevk alıyorum istediğim tarz futbol oynuyorlar . Maçı seyredemedim ancak geniş özetini seyrettim gerçekten haz aldım maçtan. Bjk farkı kaçırmış ama bireysel hatalar sonucu koruyamamış skoru.

Ben de aynı şeyi diyorum işte. Forum yasak diyene kadar yaz dur istediğini. Gerisini tekrar edip forum sakinlerini sıkmam istemem. Sulandırmayı kim ister, Fenerbahçe ister. Bakın her türlü şeye '3 Temmuz'dan beri' diye başlıyorlar. Sulandırmak unutturmamak değildir.

yapiyorum zaten, sadece siz yani "rahatsiziz" diyenlere rahatsiz olmaniz icin hic bir neden yok diyorum eger söz konusu olan 2 takimin sempatizyanlari degilseniz.

size birsey mi diyoruz, sizi yönlendirmeye mi calisiyoruz, size bizim gibi yazin mi diyoruz.

hayir

sizde bunlari bize demeyin bir zahmet ama diyorsunuz iste.

Ben geçen sene bıktırmıştım arkadaşlarımı şike diye diye, bak şu ses kaydında ne yazıyor bak iddianamede şöyle diyor bak şu şöyle oldu falan diye. Bu sene arıyorum hala şikeyi takip ediyor musun diye soruyorlar alaycı şekilde yani o kadar ilgili idim ve kesin şekilde eminim şike olduğundan. Hala da bir yerlerde bu oluyor çünkü paranın olduğu yerde hile olacaktır. Geçen seneki Karabük ile oynadıkları çeyrek final maçında şike olduğuna da inanıyorum fakat her ama her maçta şike deniliyor burada. Abartmamak lazım. Mesela yukarıda Es-es bize karşı yırtar kıçını ama Fb'ye Bjk'ye hiç uğraşmazlar denilmiş, adamlar Fb'yi elinden kaçırdı bu sene ve berabere kaldılar. Artık her şeye şike demek bence şike olduğu gerçeğinin sulandırılmasına ve şike olabilecek bir noktada 'şike' sözcüğünün artık bir anlam ifade etmemesine yol açıyor. Misal antuya bakın, bizim her maçımızda Manchester'dan tutun Akhisar'a kadar şike var diyorlar. Ciddiye alınıyor mu, hayır. Buradaki söylemler de ciddiye alınmayacak söylemler tıpkı antudaki gibi.

angut.comdakileri beyinsiz diye tabir ediyoruz genelde.bizim burdakiler ise çok şüpheci ve haklılar.

sizi bilmem ama şike yapıldığı söylenen senelerden farklı bir durum yaşamıyoruz şu an , demirören başkan olmuş ,yıldırım dışarıda ve kulubün başında, basın yine aynı ,hakemler farklı tutum sergilemiyor , neyin değişmesini bekliyorsunuz böyle olaylar ceza verilmeden geçiştirilirse bir de üstüne ödül verilirse ( tüpçünün başkanlığı vs ) azalma değil bu olaylarda çoğalma beklenir ben çoğaldığını çok rahat görebiliyorum , özellikle hakemlerin ve basının daha çok azdığını görmemek mümkün değil

Şikeci muhabbetinde, Sadri Şener örneğini verebiliriz. Adam son derece haklı bir dava peşinde ama türm Türkiye'de dalga konusu oldu. Çünkü olur olmaz, desteksiz dillendirmek bir olayı sulandırır.

Bir olayı gizlemenin en yolu, o olayı mantık dışı eklemeler ile servis etmektir. Böylece yarın bir gün ciddi olay patlak verdiğinde kimse önemsemez. Şikeyi hatırlatmak amacı ile bile olsa her maça bu yakıştırmayı yaparsak, yarın ciddi şike olduğu iddiasını kimse ciddiye almaz.

Benim kişisel fikrim, herkes bildiğini gibi yazabilir tabii :)

Eskişehir 3 kişiyle mi defans yapmış

Bize golü yiyinceye kadar 10 kişi kapandılar

Rakipler Beşiktaşa açık oynuyor

Çoğu golleri kontra

Ordu da bize karşı kapandı

Bizden sonra gelene geç dediler

Hedef takım olmasak biraz rahatlayabiliriz

Bursa da mesela önde basmıştı

Bizim maçlarda rakipler taktik dehası oluyor

yapiyorum zaten, sadece siz yani "rahatsiziz" diyenlere rahatsiz olmaniz icin hic bir neden yok diyorum eger söz konusu olan 2 takimin sempatizyanlari degilseniz.

size birsey mi diyoruz, sizi yönlendirmeye mi calisiyoruz, size bizim gibi yazin mi diyoruz.

hayir

sizde bunlari bize demeyin bir zahmet ama diyorsunuz iste.

Biz de rahatsızlığımızı forum kuralları çerçevesinde belirtiyoruz. Dikkate alırsınız almazsınız bu sizin bileceğiniz iş. Yönlendirmeye çalışmıyoruz diyorsun, yukarıda ağlama rahatsızız deyip demişsin. Biz de demeyiz artık rahatsızız diye fakat bunu belirtmenin bu kadar tepki çekeceğini bilemezdim.

angut.comdakileri beyinsiz diye tabir ediyoruz genelde.bizim burdakiler ise çok şüpheci ve haklılar.

Kardeşim, ben burada kişinin karakterini ya da beyninin varlığı sorununu yargılamıyorum, söylemlere eleştiri getiriyorum.

Eskişehir 3 kişiyle mi defans yapmış

Bize golü yiyinceye kadar 10 kişi kapandılar

Rakipler Beşiktaşa açık oynuyor

Çoğu golleri kontra

Ordu da bize karşı kapandı

Bizden sonra gelene geç dediler

Hedef takım olmasak biraz rahatlayabiliriz

Bursa da mesela önde basmıştı

Bizim maçlarda rakipler taktik dehası oluyor

bende öyle düsündüm ama diger yandan bu olay bizim büyüklügümüüzü gösteren bir olay.

bize karsi ölümüne defans, 1 puan cok iyi sonuc olur diye cikiyorlar, ofansif oynarsak 3-4 yeriz diy ekorkuyorlar ..

bjkyi pek takmiyorlar :asd:

Şikeci muhabbetinde, Sadri Şener örneğini verebiliriz. Adam son derece haklı bir dava peşinde ama türm Türkiye'de dalga konusu oldu. Çünkü olur olmaz, desteksiz dillendirmek bir olayı sulandırır.

Bir olayı gizlemenin en yolu, o olayı mantık dışı eklemeler ile servis etmektir. Böylece yarın bir gün ciddi olay patlak verdiğinde kimse önemsemez. Şikeyi hatırlatmak amacı ile bile olsa her maça bu yakıştırmayı yaparsak, yarın ciddi şike olduğu iddiasını kimse ciddiye almaz.

Benim kişisel fikrim, herkes bildiğini gibi yazabilir tabii :)

Yine en makul yorum Özgür Abi'den. Bu yorumun altına imzamı atarım.

padısahlık sıstemı ıle yonetılıyoruz o sebeple bu ulkede her kurum her alan padısaha baglı tıpkı tupcu gıbı o ne derse o olur ....

bende öyle düsündüm ama diger yandan bu olay bizim büyüklügümüüzü gösteren bir olay.

bize karsi ölümüne defans, 1 puan cok iyi sonuc olur diye cikiyorlar, ofansif oynarsak 3-4 yeriz diy ekorkuyorlar ..

bjkyi pek takmiyorlar :asd:

Misal Mersin 1 hafta önce Beşiktaştan 3 yedi

Nurullah hoca Beşiktaş kazanmadı biz kaybettik dedi

Çok önde oynayıp kontra goller yediler

Bir hafta sonra bize kapandılar

Ona rağmen yenebilirdik

2 direk vs.

Senin dediğine gelince

Beşiktaşı takmıyorlar falan derken adamlar ensemize geldi

ben de diyorumki angut.comla bura bir değil.

Ben de bir olmasın diyorum. Mesela senin angut.com demen bu yorumun antudaki bir yorumun -ki hepsi kötü yorumlar değil, geneli aşırı militarist-zihniyetiyle aynı olduğunu gösteriyor.

Üst Alt