STSL 12/13 H:15 | Beşiktaş 2-2 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 7 Aralık - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 12/13 H:15 | Beşiktaş 2-2 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 7 Aralık

Cevap: STSL 12/13 H:15 | Beşiktaş 2-2 Eskişehirspor | Maç Sonucu | 7 Aralık

Eskişehir 3 kişiyle mi defans yapmış

Bize golü yiyinceye kadar 10 kişi kapandılar

Rakipler Beşiktaşa açık oynuyor

Çoğu golleri kontra

Ordu da bize karşı kapandı

Bizden sonra gelene geç dediler

Hedef takım olmasak biraz rahatlayabiliriz

Bursa da mesela önde basmıştı

Bizim maçlarda rakipler taktik dehası oluyor

bizde yaratıcı bi oyuncu olaydı her maç 4 golden aşağı bitmezdi.kaldıki takımdaki çoğu oyuncumuz formsuz. ona rağmen o puan kaybettiğimiz maçları kazanabilirdik. bu da demek oluyoki devre arası yapılan transferlerle,takımdaki oyuncuların forma girmesiyle ve fatih hocanın 5 li ortasaha kurgusuyla çok rahat bi şekilde şampiyon olucaz.

Herkes bişe yapmış bende yazacam lan.

-Şike ile ilgili yorumuma gelirsek salmanında savunduğu doğru diğer karşıt gücünde. Fakat gördüğüme göre 2 tarafta olayı hep uç noktalara çekmek peşinde. Evet her maçta şike yok her gole şike demek abes ama. Bana kimse antalyaspor ile gençlerin maç satmadıklarını açıklayamaz. Biri beşiktaşa diğeri fenere yenilcem diye yapmadıkları yok.

Evet bazı maçlarda o kadar komik goller oluyor ki bu ligde isimleri çıkmış bu takımlardan kıllanmamak elde değil. İnsan sormadan edemiyor niye embesil gol çeşitleri ya fenere ya beşiktaşa hep denk gelir diye. Şikeye ceza verilmeyen bir ligde şike yapmayana keriz gözü ile bakılan bir ligde, futbol severlerin kıllanmaması imkansız.

-Şikeyi unutturacak mıyız? Tabiki hayır ceza almadıkları sürece 2 kat suçlular. İtiraf edip tüm türkiyeden özür dilense şike yapanlar futboldan uzaklaşsa, bizim taraftar affedicidir tamam unuttuk der gider. Onlar gibi karaktersiz değiliz biz suçunu itiraf edip af dileyene gerekli affı verip gerekli konumuna geri koyarız. Ama sen ceza verme 2 sene öncenin pislikleri hala takımlarının başına dönerse, kimse kimsenin şike yea laflarından gocunmaması lazım. Evet bende bıktım, bunaldım, bazen güncel yaşamımı unutup bunları düşünüp kendimi strese sokuyorum ama değmez gerçekten dilimizde değmez. Tüm basın/medya şikeyi unuttturmaya çalışırken 3-5 insanın çabası açıkçası bir şeye yaramaz.

Ben bu şike sürecinde sonra kime güvenip kime güvenmeyeceğimi artık öğrenmiş oldum. Artık bir fenerliye güvenmeden önce 3 kere düşünüp bekliyorum. Herifler bukelamun gibi oldular.

Şimdi gel gelelim bizim taraftarı eleştireceğim başka bir konu olacak. Gözlemlerime göre son yıllarda kendimizi bir üstün görmeler başlıyormuşuz gibime geldi. Jimnastikçilerin parasız külüp olmasından konu çıkarmaya çalışanlar görüyorum. Ne bileyim bir melemen konusudur gidiyor.

Galatasaray taraftarı asildir abi rakibi ile alay etmeye aşağılamaya çalışmaz diye düşünüyorum. Hele hele aynı durumları yaşamış olduğumuzu düşününce yapılanların çok yanlış olduğu konusu üzerinde yoğunlaşıyorum.

Son sözümde bizi çekemeyenlere gelsin.

Biz yıllar yılı borç içinde yaşadık, anaparanın faizleri üzerine faiz ala ala borçlarımız kat kat arttı. Fakat ben hiçbir zaman en güzel yerlerde size tesis yapalım mı desteğini göremedim.(Duyduğuma göre beşiktaş tesis yapacakmış göl kenarında şahane bir yermiş. Parasınıda tff'den alacaklarmış aynı fenerin topuk yaylası gibi) Stat yaptırmak için allahın dağında bir nokta gösterdiler, kışın çakallar dolanıyordu. Bunlar nasılsa batar buralarada gitmezler dediler. Seyrantepe bizim sayemizde gelişti, güzelleşti, yatırımlar yapıldı. Yine yaranamadık. İstanbulun en güzel yerinden milyonları kazandırdık yine yaranamadık. Kazandığımız uefa kupası/süper kupa birilerine çok kötü girdi ki bizi hep dışlamak için çabalayıp durdular.

Basın yıllar yılı aç/paralarını alamayan futbolcularımızdan bahsetti gazetelerinin manşetlerine hep bunları koydular ki bazı egosu şişik diğer takımın taraftarlarının egoları dahada şişsin diye. Hep ezilen bükülen taraf olduk. Bu gün bakıyorum da, beşiktaş takımı yok öyleymişte böyleymişte onlara birşey söylenmemeliymişte, onurlarından falan bahsetmeler. Hep düştük ama yıkılmadık ayağına getirecekler ya olayı neyse.

Bukadar yazıyı okuttuğum içinde özür dilerim içimi dökesim geldi bi an. Birilerine çok fena batıyoruz hacı o yüzden YÜCE ALLAH daha çok başarılar gösterir inşallah bize.

haftaya hem fernandes hem de oguzhan, bakalim kuslar genclerbirligine karsi ne yapacak

Bandıra bandıra yeriz sizi Menemen'ci takımı..

çivas ve fb maclarını alrsak fb ve bjk ıle aramızda minumun 5 puan fark olur

cris'in yerine keşke diego alınsaydı adam acaip teknik porto ile görüşüyormuş

Şikeci muhabbetinde, Sadri Şener örneğini verebiliriz. Adam son derece haklı bir dava peşinde ama türm Türkiye'de dalga konusu oldu. Çünkü olur olmaz, desteksiz dillendirmek bir olayı sulandırır.

Bir olayı gizlemenin en yolu, o olayı mantık dışı eklemeler ile servis etmektir. Böylece yarın bir gün ciddi olay patlak verdiğinde kimse önemsemez. Şikeyi hatırlatmak amacı ile bile olsa her maça bu yakıştırmayı yaparsak, yarın ciddi şike olduğu iddiasını kimse ciddiye almaz.

Benim kişisel fikrim, herkes bildiğini gibi yazabilir tabii :)

Ciddi olay patladi da ne oldu sanki?

yanliz bu olcay 4 buyuklerde gelmis gecmic oynayan en kotu oyunculardan biri.. bide utanmadan bu herife 10 numarayi vermisler.. bir futbolcu her mac 2-3 tane karsi karsiya pozisyon kacirirmi arkadas.

Bunun benim mesajimla ne alakasi var, haftaya öyle veya böyle genclerbirligine karsi oguzhansiz ve fernandessiz bir beceke izleyecegiz, iyice anadolu takimi olurlar böylece

Kart cezasını Antalya maçında çekebilir o yüzden dedim kuralı tam olarak bilmiyorum ama.

A9iyqRRCMAAzWoc.jpg:large

Özellikle ikinci yarıda topla daha çok oynayan taraf Eskişehir'di. Fernandes'in yokluğunda ilerde top tutamadı Beşiktaş. Daha çok direk ve uzun paslarla hücuma çıktılar. Eskişehir bir çok sefer geniş alanda yakalandı. Onlarda Alper'i bayağı aradılar bu arada..

Üst Alt