STSL 13/14 H:2 | Bursaspor 1-1 Galatasaray | M.S | 25 Ağustos - Sayfa 84 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:2 | Bursaspor 1-1 Galatasaray | M.S | 25 Ağustos

Melo,Selcuk,Hamit,Sneijder,Drogba.... bunlar statik, yavas oyuncular...

bunlar kosu yollarina berki pas atabilirler, ama bizde bu kosu yollari yapacak eleman yok ..

Sorun sadece 4-4-2 başka birşey değil.

hazırlık maçalrında 4-5-1 oynuyorsun yeniyorsun kupa kaldırıyorsun emirates kupasını. Yendiğin takımlar porto arsenal.

Bu 2 takımdan sadece 1 gol yiyorsun.

Geliyorsun super kupada 4-5-1 çıkıyorsun . feneri yenip kupa alıyorsun.

Sen 4-5-1 ile fenere Portoya Arsenale gol atabiliosun Hocam anadolu takımlarına mı atamamakdan korkuyorsunda 4-4-2 çıkıosun anlamıorum ki.

Şu takımı 4-5-1 oynat da millet melo görsün selcuk görsün scneijder top peşinde koşmasın millet scneiderin peşinde kossun.

Ama sen 4-4-2 yaparak ne yapıyorsun ?

ortasahanı hamallaşdırıyorsun. Selcuk melo gibi topçuları sadece topun peşinde kosdurmak zorunda bırakıosun.

Defansına ağır yük bindiriyorsun.

Scneijdere gereğinden fazla top peşinde koşdurmak zorun bırakıosun.

Adam top peşind ekosmakdan yoruluyor top ayagına gelince kaçak oynuyor.

Bırak ya allah aşkına bir bırakda oynasın sunu takım.

Sen 4-5-1 çık bu takım en az gol yiyen takım rekorunu kırsın.

Dünyada çift forvet oynayan takım kaldı mı ? bir 2 istisnai maçlarda oynatmaları haricinde.?

Geçen sene şampiyonlar liginde şanslıydık ii kura çekdik ona rağmen az daha çıkamıoduk.

Schalke maçını muslera getirdi.

Bu sene böyle şanslı olabilecek ballı kura çekebilecek miyiz ?

Dortmund ,Barcelona ,Juventus , bu ortasahayı parçalar.

Forvetle, Santrfor arasındaki farkı algılayamıyorsunuz.

Forvet; gol yollarında etkinlliği olan,gol atma becerisi olan herhangi bir bölgedeki oyuncu.

Mesela Dünya'da çift forvet oynayan takım kalmadı doğru.

Çünkü en az 3-4 tane forvetle sahaya çıkıyorlar.

Bayern'de 1 tane mi forvet var? Yoksa Robben,Mandzukic,Müller... Bunların hepsi forvet. Ama Mandzukic santrfor yani merkez forvet.

Bizim takıma gelelim.İdeal 11'de Kaç forvet var? Drogba,Burak... Başka var mı? Bizim santrforlarımızdan yani merkez forvetlerimizden başka forvet özellikli oyuncumuz yok.

Onun için biz tek santrforla,tek merkez oyuncusuyla sahaya çıkarsak aslında tek forvetle sahaya çıkıyor olacaz. Dünya'daki bütün takımlar 3-4 forvet oyuncuyla sahadayken biz sadece 1 tane gol atma becerisi yüksek oyuncuyla sahada olacaz.

Yani bu da kesinlikle kısır bir takım oluşturur. Bu net.

Takım böyle çift santrforla çok mu iyi oynuyor oynamadı ama çözüm tek merkez forvete dönmek değil. Takım olarak iyi olmaktır.

Sorunu sadece aptal bir sisteme bağlarsak o zaman yanılırız.

,, Kosu yollarına pas atabilecek cok oyuncumuz var…ama o kosu’yu yapabilecek Oyuncularımız yok“

,,Set ve topa hakimiyet Oyundan uzaklasarak, Skora giden cabuk tempo pas futboluna gelisdirmemiz lazim kendimizi ve ona göre beli profil altinda oyuncu transfer yapmamız gereklidir” , Avrupa Macerasinda daha iyi yerlere gelmek istiyorsak.

Gole sevinmek farklı. Anlık olaylar bunlar. Ama bişeyi yazmadan önce düşünürsün. O an geçmiş gitmiş. Bilinçlenmek lazım biraz..

Bir adamı ne çok yüceltmek nede çok yerin dibine sokmamak lazım. Bu Drogba içinde Sneijder içinde aynı.

Bu haftaki performansları ile eleştirilmeleri gerekiyordu eleştirildiler, nasıl ki Fenerbahçe maçından sonra fazlasıyla övüldülerse.

Önemli olan önemli olan övgüden sonrada yergiden sonrada yeni bir sayfa açıp devam etmektir.

,, Kosu yollarına pas atabilecek cok oyuncumuz var…ama o kosu’yu yapabilecek Oyuncularımız yok“

,,Set ve topa hakimiyet Oyundan uzaklasarak, Skora giden cabuk tempo pas futboluna gelisdirmemiz lazim kendimizi ve ona göre beli profil altinda oyuncu transfer yapmamız gereklidir” , Avrupa Macerasinda daha iyi yerlere gelmek istiyorsak.

Burak onun için önemli işte.

Takımda savunma arkasına koşu özelliği olan, statik olmayan tek oyuncu şuan.

Burak onun için önemli işte.

Takımda savunma arkasına koşu özelliği olan, statik olmayan tek oyuncu şuan.

Burak'dan ziyada benim deginmek istedim sey... Kanat ofansif orta saha oyunculari...toplu alip dikine gidebilen, SNeijderin atdi paslari degerlendirebilen.

Dogru Burak bi nevi burda cözüm, ama Burak demek 4312 demek ve.... :/

Ben ilk yaridaki oyuna birsey demem. Cift forvet oynamamiza ragmen iyi oynadik, kora kor oynadik, mücadele ettik, golü de attik.

Ama yani seni farkli kilan bi Drogba var zaten. Top tutuyor, faul yaptiriyor, rakibini korkutuyor vs. Nasil cikarirsin arkadas?

Drogba Selcuk iyi degildi, dogru karar diyenler var. Ya girenler? Ceyregi ediyorlar mi bu oyuncularin?

Bursa deplasmaninda bu riski almaya deger mi? Kenar yönetim resmen puani hediye etti yani. Baska aciklamasi yok.

Burak´i cikar, Drogba kalsin. Burak cok kosuyor sanki. Hamit´i cikar, Engin´i koy. Emre´yi alacaksan Hamit´in yerine al.

Yalan mi ya simdi?

Burak'dan ziyada benim deginmek istedim sey... Kanat ofansif orta saha oyunculari...toplu alip dikine gidebilen, SNeijderin atdi paslari degerlendirebilen.

Dogru Burak bi nevi burda cözüm, ama Burak demek 4312 demek ve.... :/

Drogba ve Burak'ı aynı anda kullanmak zorunda olduğumuzu bunun için her yerde yazıyorum. Kanat ya da orta saha oyuncularımızın hiçbirinde o tarz özellikler yok.

Yani bu durumda Burak'ı takımdan kesmeye çalışmak: tamamen sadece topu ayağına alıp oynayan; sürekli set hücumu yapan, kısır bir takım yaratmaya çalışmak olur.

Hep önüne atalım, hiç oyuna katılmasın, top tutmasın, al ver yapmasın diyorsun yani.

Gerçi önüne atılan birçok topuda stop edemiyor ya neyse.

Takımda onun yaptığı savunma arkasına koşuyu yapabilen bir Allahın kulu yoksa; diğer adamlar istediği kadar top tutsun,al ver yapsın nafile. Yine de Burak'a muhtaç kalır bu takım. Oynatmak,faydalanmak zorundayız.

Drogba ve Burak'ı aynı anda kullanmak zorunda olduğumuzu bunun için her yerde yazıyorum. Kanat ya da orta saha oyuncularımızın hiçbirinde o tarz özellikler yok.

Yani bu durumda Burak'ı takımdan kesmeye çalışmak: tamamen sadece topu ayağına alıp oynayan; sürekli set hücumu yapan, kısır bir takım yaratmaya çalışmak olur.

Şu an ne oynuyoruz. İnanılmaz ani çıkışlarımız varda ben mi görmüyorum.

Emin ol nasıl oynarsak oynayalım bundan daha kısır bir hücum pratiğimiz olmaz.

Şu an ne oynuyoruz. İnanılmaz ani çıkışlarımız varda ben mi görmüyorum.

Emin ol nasıl oynarsak oynayalım bundan daha kısır bir hücum pratiğimiz olmaz.

Mesela, bugün takım olarak ne yaptığını bilmeyen bir takım vardı. İstediğin sistemi oynat zaten verimli olmaz.

Bugünkü oyunu sisteme bağlamak çok iyi niyetli olur.

Üst Alt