STSL S: 10/11 H:1 | Sivasspor 2-1 Galatasaray | 14 Ağustos | Maç Sonucu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL S: 10/11 H:1 | Sivasspor 2-1 Galatasaray | 14 Ağustos | Maç Sonucu

Cevap: TSL 2010/11 Sezonu 1.Hafta | Sivasspor - Galatasaray | 14 Ağustos | 20.00

neden herkes sağ kanada serdar özkanı yazıyor merak ediyorum açıkçası. Bu sene oynadığı maçlarda bir tane bile olumlu hareketi yoktu. ( Ofk ve fener maçları) Kewell ve arda kanatlarda değişimli olarak düşünülebilir bence.

Cevap: TSL 2010/11 Sezonu 1.Hafta | Sivasspor - Galatasaray | 14 Ağustos | 20.00

neden herkes sağ kanada serdar özkanı yazıyor merak ediyorum açıkçası. Bu sene oynadığı maçlarda bir tane bile olumlu hareketi yoktu. ( Ofk ve fener maçları) Kewell ve arda kanatlarda değişimli olarak düşünülebilir bence.

sende benim kadar biliyorsundur eğer izlediysen 2 sene önceki arda kewell lincoln oynadıgında kanatlardaki eksikliğimizi..hem arda hem kewell sağ kanatta vasat birer oyuncuya dönüşüyor.. arda ya solda ya ortada kewell da ya solda ya forvette etkili sağ kanat bütün sene boyunca serdar ve pino ya emanet..belki olurda rijkaard elano yu bile oynatabilir takımda kalırsa eğer.

sende benim kadar biliyorsundur eğer izlediysen 2 sene önceki arda kewell lincoln oynadıgında kanatlardaki eksikliğimizi..hem arda hem kewell sağ kanatta vasat birer oyuncuya dönüşüyor.. arda ya solda ya ortada kewell da ya solda ya forvette etkili sağ kanat bütün sene boyunca serdar ve pino ya emanet..belki olurda rijkaard elano yu bile oynatabilir takımda kalırsa eğer.

biliyorum ikiside çok etkili değiller sağ kanatta ama bence ikiside serdar özkandan daha etkilidir çünkü arda olsun kewell olsun toplara iyi vuran oyuncular. Serdar özkanın ise şutu hiç yok ortaları iyi ama kendisine orta açmak için pozisyon yaratamıyor.

Zaten benim önerim geçici bir çözüm pino sakatlığı atlatana kadar.

biliyorum ikiside çok etkili değiller sağ kanatta ama bence ikiside serdar özkandan daha etkilidir çünkü arda olsun kewell olsun toplara iyi vuran oyuncular. Serdar özkanın ise şutu hiç yok ortaları iyi ama kendisine orta açmak için pozisyon yaratamıyor.

Zaten benim önerim geçici bir çözüm pino sakatlığı atlatana kadar.

benim en sevdiğim sistem 4-3-3 ama işte gel görki bizim takım bunu kaldıramıyo..ne orta sahalarımız çift yönlü nede kanatlarımız winger.. sadece kewell var kanat forvet olarak.. arda serdar pino bunlar tipik 4-4-2 kanat futbolcusu.. bize en çok 4-2-3-1 yarar gibime geliyor.. hele serdar hayatta kanat forvet olamaz ne içeri girer ne rakip defansı rahatsız eder.tipik çizgi topçusu..keita da öleydi.. kewell mesela tam kanat forvet.. yeri geldiğinde forveti çoğaltıo içeri kat ediyor felan..ama işte diğer adamlarda yok bu.

Bize en cok 4-2-3-1 sistemi yakisiyor ve Polatin dediklerine göre Rijkaardin oynatmak istedigi sistemde bu.

Maca gelince, yenilirsek üzülürüm, kazanirsak sevinemem, cünkü transfer yapmazlar.

Hayirlisi ne ise o olsun.

-------------------Aykut--------------------

Ali turan-------Neill------Hakan-------Çağlar

-------------------Cana-------------------

------------Ayhan--------Emre------------

----------------------------------------

-----Kewell-----------------------Arda-----

-------------------Batdal------------------

Servet'le Neill'in anlaşamadığı açık.Geçen sezon,son haftalarda Hakan ve Neill uyumlu,müthiş oyun kuran bir ikili olmuştu bence.Sol bekte Çağlar soru işareti olsada böyle bir defans denenmeli bence.

Bu maçta Sarp'ı ve Barış'ı görmeyeyim yeter benim için.

İnş. Barış kırmızı kart görür 33 maç ceza alır böylelikle şampiyonluğun yolu açılmış olur :D

Oh be diyorum, başka bir şey demiyorum :)

En sonunda ligimiz açıldı ve Galatasaray'ımızın maçları başlıyor. Hepimiz de burada, maçlarımızı yazacağız, karalayacağız.

Efenim, biliyorsunuz ki geçen sene, Sivasspor'la 1-1 berabere kalarak, şampiyonluk yolunda önemli puan kaybetmiştik. O maçın anısına bu maçı rövanş şeklinde görüyorum. Sakatlıklar canımı sıksa da, Sivasspor bizim asla rakibimiz olamaz tabii ki. Lakin, Lorik Cana'nın şu ana kadar gösterdiği orta sahada ki performansı ne yazık ki beni etkilemedi. Tamam takımda, Harry var, Arda var, ileri uçta kim olacak ki başka? Baros yok mesela, en önemli oyuncularımızdan. Mehmet Batdal'ın da açıkcası azıcık pişmesi gerek gibi. Sonuç itibariyle, bu maçı almalıyız tabii ki. Umarım da kolay şekilde maçı alırız.

gol yemeden 2 veya 3 farklı kazanırız gibi geliyor bana. transfer yokluğundan takım üzerinde gereksiz bir baskı var. ilk maçta alınacak güzel bir galibiyet ile tüm kötü hava dağıtılır.

Geçen yılki maçın etkilerini görecek gibiyiz.

Özetleyelim, ilk yarıda sadece 2-3 pozisyona girip, olmayan bir toptan gol bulmuş Galatasaray.

2.nci yarıda skor koruma derdiyle geriye çekilmiş, ligin açık ara en kötü takımı Sivas 'ın tek kale oynamasına sebep olmuş ve 90+ da golü yemiş bir Galatasaray. Barış 'ın sonrasındaki tekmesi ve kırmızı kartını da unutmuyoruz tabii.

Benzerlikler çok, Akut yine bizde, orta sahamız yine zayıf, yine forvetimiz yok. Sivas 'ın Barış 'ı unuttuğunu da düşünmüyorum.

Geçen yılki maçın etkilerini görecek gibiyiz.

Özetleyelim, ilk yarıda sadece 2-3 pozisyona girip, olmayan bir toptan gol bulmuş Galatasaray.

2.nci yarıda skor koruma derdiyle geriye çekilmiş, ligin açık ara en kötü takımı Sivas 'ın tek kale oynamasına sebep olmuş ve 90+ da golü yemiş bir Galatasaray. Barış 'ın sonrasındaki tekmesi ve kırmızı kartını da unutmuyoruz tabii.

Benzerlikler çok, Akut yine bizde, orta sahamız yine zayıf, yine forvetimiz yok. Sivas 'ın Barış 'ı unuttuğunu da düşünmüyorum.

Mental olarak çok farklıyız o maçtan. Rahat galibiyet alacağız.

Ligin ilk maçı olması sebebiyle iki takımda da farklı bir motivasyon olacak.Kazanmak önemli ama asıl önemli olan sezon sonunda lider olmak.Başarılar Aslanlar...

ilk maçı almalıyız.ardına çok zor maçlar olacak

Çıkan ilk 11 e bağlı. Ayhan-Barış-Sarp üçlüsüyle çıkarsak, giderim sivasa 50 tl yatırım iddiada..

Ben ciddi ciddi fark yememizi istiyorum, yoksa transfer yapacağı yok yönetimin. Farklı kazanırsak 1 ortasaha alınıp transfer kapatılır.

Belki bu maçı kaybederiz ama yapılacak 3 kaliteli transferle sezonu kurtarabiliriz.

Ben ciddi ciddi fark yememizi istiyorum, yoksa transfer yapacağı yok yönetimin. Farklı kazanırsak 1 ortasaha alınıp transfer kapatılır.

Belki bu maçı kaybederiz ama yapılacak 3 kaliteli transferle sezonu kurtarabiliriz.

Böyle mantalite ile futbol olmaz insanın hayatında. ''Şu maçı kaybedelim, yönetim transfer yapsın'' olur mu hiç? Elbette ki 3 puan için gidiyoruz, oynuyoruz da Sivas deplasmanında alacağımız 1 puan bile önemli bizim için.

Üst Alt