Terim: "Teslim olmadığımız takdirde her zaman her yerde oynayabiliriz" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Terim: "Teslim olmadığımız takdirde her zaman her yerde oynayabiliriz"

43203

Futbol Takımımızın, Antalyaspor’u 5-0 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra Teknik Direktörümüz Fatih Terim yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktörümüz Fatih Terim şu ifadeleri kullandı:

Fatih Terim: "Antalyaspor gibi kendi alanında dar duran ve 1. ile 2. bölgede kalabalık karşılayan takıma karşı böyle oynadığımız için mutluyum. Muslera'nın çıkarttığı 1-2 iyi top var. İyi bir galibiyet, oyuncularımı kutluyorum."

Terim: "Teslim olmadığımız süre içerisinde tabii ki bizim kazanmamamız için hiçbir sebep yok. Birçok şeyin kazanılmaması için hiçbir sebep yok. Teslim olmadığımız takdirde her zaman her yerde oynayabiliriz."

Terim: "Büyük takımda beklenti yüksekken oynamak kolay değil. Özellikle golcü olarak alınmışsanız... Ne yaparsa yapsın atamadığında baskı oluyor. Diagne'nin atmasına sevindim."

Terim: "Devre arasında geliyorsun, kolay değil. Herkes Diagne'den gol bekliyor. Seyirci bekliyor, ülke bekliyor. İnşallah bundan sonra gollerini atar."

Terim: "5-0 yenip, 8-10 pozisyona girersen, bu kadar da pozisyon vereceksin. İlk iki pozisyonda Luyindama'nın hatası oldu. Akan oyunda sıkıntı yoktu. Yine de bu pozisyonları vermemeliyiz. '3 puanı aldık, garanti' diye düşünülmesine bağlıyorum ama ciddiyetten uzaklaşılmamalı."

Terim: "Harikasınız, bayılıyorum size. 5-0 kazanmış bir takıma, istatistik olarak kaç şut atıldı diye soruyorsunuz. Madem sürekli istatistik veriyorsunuz, bence artık başka istatistiklere bakmanız gerekiyor diye düşünüyorum. Mesela hangi oyuncu sahada hakemi kaç defa aldatıyor."

Terim: "Kaç kişi itiraz ediyor da son 10 dakikada kart görüyor, kaç kişi dokunduğunda kendini yere atanlar, dirseğine gelen ayağı yüzüne gelmiş gibi gösterenler... Bizim oyuncular da dahil buna. Keşke bunlara da baksak."

'2. golden önce çalınan faul takımı ateşledi mi' sorusuna Terim: "Bilmiyorum ama o tamamen bir reaksiyondu. Topu kazanmak için önemli bir çaba vardı orada. Bize göre faul değildi ama hakeme göre ne olduğu önemli. Biz de zaten daha fazla abartamıyoruz. 10 maçı hatırlıyorsunuzdur"

Terim: "BB Erzurumspor maçından bu yana esasında çok bir şey değişmedi. Muhakkak ki aradaki puan farkı fazlalaşırsa kaybetme krediniz azalır. Bugün oyuncularımızla konuşurken, bu minvalde konuştuk. Galatasaray pes etmez, kabullenmez, geri durmaz."

Terim: "Fernando'nun sakatlığı vardı birkaç antrenmana çıktı. Sinan'la beraber dışarıda olmaları gerektiğini düşündüm. Yarın bir gün bizimle olurlar. Bugün böyle karar verdik. Yuto olmayınca bir yabancı daha çıkarmak zorundaydık. Bursa maçında inşallah hep beraber olacağız."

Hocam fazla zorlama sakin konuş ilk deplasmanda puan kaybedince ocakta ilk değişim oldu temmuzda 2.olacak gibi cumleleler etmek zorunda kalmazsin

Üst Alt