Transfer Nöbeti (ARŞİV 13) - Sayfa 174 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anlatsana renkdas, ismi paulinho olan bir brezilayalinin bos Topcu olma ihtimali az.
Renktaşım bir kere tam bir modern futbola uyum sağlamış ama Brezilyalı yeteneklerini de kaybetmemiş iki yönlü orta saha hem top kapan hem top süren hem de dağıtan şahane bir yeteneğe sahip lizbonun alt takımında geçen yıl transfer oldu benficayla oynadıkları Bi maçta izledim ilk dedim ki bu adam orta sahaysa bizimkiler ne ve devamlılığı olan bir oyuncu henüz 23 yaşında top class olabilir mi bilemem ama bir ihtimal olsa da alsak marcao gibi seneye kapıyı eşindirir Avrupa takımları

MAR-LX1A cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Tellesin parası FFPye dahil olmuyor diyen kim?

İddiası ne yönde biri anlatır mı bana

FFP metninde ilgili maddeyi paylaşırsa daha iyi olur.

Mevzu Belhanda ise Bruma ile onların bonusları birbirini fitliyordu.

2. konu sonraki satıştan payla bonus aynı kategoride değil.

Geçerli olmaması için benim aklıma gelen ihtimal şu. Sözleşmeler FFP öncesi yapıldı, o yüzden eklenemiyor olabilir.
Yazdığıma baktım da 1 sayfa olmuş, kafa şişirmemek için spoiler'a koyuyorum, bu konuda bilgili olduğunu biliyorum, bildiğimi açıkladım aşağıda

Benim, Gomis'i 2018 yazında Al Hilal'e sattığımızda bir açıklama olmuştu, galiba Albayrak (günahını almayayım tam hatırlamıyorum)
Daha 2 milyon bütçemiz var, 1 değil 2 forvet alacağız (kiralayacağız) demişti. Benim Hesaplarıma göre 2Milyon bütçemiz yoktu, o ara detaylı baktım.

Sonra kulübün finanscısının yanlış hesapladığı çıkmıştı, o dönemi forvet alamadan tamamlamıştık, özellikle şunları hatırlıyorum o dönem paylaşılan bilançomuza baktığımızda, Kyiv'e ödemelerimiz hala vardı o sene ve bu FFP'e eksi olarak yansımamıştı. Maddeleri de okuduğumda yapılan antlaşmalar yapıldığı dönemi etkilediği için olduğunu anlamıştım.

Yani biz Belhanda ile imzaladığımız yaz, settlement agreement'tan 1 yıl önceki dönemdeydi, üzerinden 2 yıl da geçse, hala para veriyor da olsak eksi olarak etkilemiyordu Kyiv'e bonservis olarak verdiğimiz bonus.
Alex Telles de aynı şekilde olduğunu düşünüyorum, imzaladığımız senenin bonusu geçmişte kalacağı için, kulübe gelir sağlasa da FFP'de bonservis etkisi sağlamaz, ancak bu sene ya 0 ya da +10 M'da bitirmemiz gerekiyor girdi çıktı dengesini şirket olarak, orada fayda sağlar diye düşünüyorum.

Senin dediğin şu şey de mantıklı, ben zaten haklıyım diye değil, Telles'e bel bağlamayalım diye yazıyorum. Belhanda ile Bruma birbirini dengelemiş olabilir, ve satış ve pay aynı kategoride olmayabilir, yine de bonservis girdi çıktısı imzalanan tarihte olacağı maddesi bunları kapsayacağını düşünüyorum. Örnek olarak, demin Telles'den bahsettiği için kolpacı dediğim Galasevgisi'nin açıkladığı bir olaydı, biz Luyindama'yı alırken opsiyonlu kiraladık, birçok kişinin sandığının aksine zorunlu kiralamadık. Neden? Çünkü o dönem zorunlu kiralasan, o döneme yazılıyor para yazın verilecek olsa bile dedi Galasevgisi, bize opsiyonlu kiralama nedenleri de o zaman biz 4milyon kiralama ücreti verdiğimiz için, az para değil, opsiyonu kullanmazlarsa yarım dönemde easy 4M elde etmiş oluruz diye kiraladılar.

Ha Galasevgisi'nin doğru söylediğini nereden biliyorum? Bilmiyorum, ama sene sonu FFP bitiyor, eğer zorunlu kiralama opsiyonu harbiden available olsaydı, çatır çutur zorunlu kiralama ile kiralardık, şu an osuruk bir paramız var 1M civarı, opsiyonal kiralamamız lazım, kimse de zorunlu tutmadıkça veya yüksek kiralama ücreti vermediğimiz sürece, oyuncuyu sene sonu almayacağımızı bildiği için bize kiralamıyor.

Amacım uyuzluk veya negativite değil, konuda bilgim tam olmasa da kulübün kendi finanscıları bile olayı bilmemesi beni endişelendiriyor, ondan Telles'e bel bağlamamızı istemem.

Hatırlar mısınız Gignac'ın eskiden ismi bizimle hep anılırdı. Meksika liginde attığı şu gollere bakar mısınız inanılmaz. Fransız bir futbolcunun 5 yıldan beri Meksika liginde top oynaması da ilginç.

SM-G770F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Süper bir forvet tam bir golcü ve kendine çok iyi bakıyor kilo almaya müsait bir adam olsa da her zaman fit kalıyor

Bu adama hastayım o teknik yetenek tam bir jogo bonito izlerken her seferinde hayran kalıyorum

bu birkaç kere onerildi diye hatirliyorum. Hatta marcaoyu bulan bun da görüyordur diye konusulmustu. Fena topcu gibi görünmekte ama iste porto gibi yamyamlar ofans oyuncusunu bırakmazlar. İlgilensek anında dibimizde biterler brzilyaan daha lparlamasdan koparıp getirmek lazim.
Matheus fernandes vardı palmeriasta adamın ekurisi melo iken bu oyuncuyu bir şekilde zamanında bulup görüp alamadık. Gecen sene ota boka para harcayana kadar 3-4milyon euroya bu isi zamanında bitirdik ama gittik bütün parayı kiralık + imza parasinabastik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt