Transfer Önerileri (ARŞİV) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Önerileri (ARŞİV)

Tamam diyelim ki sen TD'sin. O zaman bir ilk 11 oluştururken ilk Ayhan'ı yazarsan başına Kalli getirilir diyelim.:)

Ayhan iyidir, hoştur ama dikkatli bakıldığında yaptığı çoğu iş boştur. Evet bu sene iyi. Ama bu iyi kavramı kendi standartları için geçerli. Bir Flavio Conceicao kadar bile mevkisini dolduramıyor ki bu bahsettiğim adam en kötü zamanında geldi Galatasaray'a.

Tamam diyelim ki sen TD'sin. O zaman bir ilk 11 oluştururken ilk Ayhan'ı yazarsan başına Kalli getirilir diyelim.:)

Ayhan iyidir, hoştur ama dikkatli bakıldığında yaptığı çoğu iş boştur. Evet bu sene iyi. Ama bu iyi kavramı kendi standartları için geçerli. Bir Flavio Conceicao kadar bile mevkisini dolduramıyor ki bu bahsettiğim adam en kötü zamanında geldi Galatasaray'a.

diyelimki bn tdyim bn kalli malli dinlememki:D bildigimi okurum.

bu senemi iyi? mevkisini dolduramıyormu? conceicao mu? bunları diyosan bn zaten bişey demem sana hele bu conceicao dedinya bittim bn orda zaten

her takımda stili Ayhan gibi olan bir oyuncu olmalı doğrudur ancak 2,3 kat daha yetenekli olması gerekiyor. bu sebeple zaten Mehmet Topal'la, Lincoln arasına birisinin zorunluluğunu savunuyorum.

her takımda stili Ayhan gibi olan bir oyuncu olmalı doğrudur ancak 2,3 kat daha yetenekli olması gerekiyor. bu sebeple zaten Mehmet Topal'la, Lincoln arasına birisinin zorunluluğunu savunuyorum.

yaw bnde ayhan essien veya appiah demiorumki ama linderothdan iyi bnm gözümde neden iyi dersen linderoth tek yönlü defansı iyi alır sagına verir soluna verir fazla pas hatası yapmaz neden yapmaz cunku risk almaz ileri oynamaz ayhanın bazı arkadasları fıtık etmesinin nedeni pas hatasıdır bazen benide cileden cıkarır ama o riski alır ileri oynar. ayhanı anca nasıl kesir yer derseniz bnm gözümde emana gelirse kesilir mesela gojko kacar gelirse kesilir elinde varsa cift yönlü kesersin ayhanı topalla onu korsun eyw derim ama elinde cift yönü oynayan tek adam ayhansa onuda kesim linderoth dersen eyw olmaz.

yaw bnde ayhan essien veya appiah demiorumki ama linderothdan iyi bnm gözümde neden iyi dersen linderoth tek yönlü defansı iyi alır sagına verir soluna verir fazla pas hatası yapmaz neden yapmaz cunku risk almaz ileri oynamaz ayhanın bazı arkadasları fıtık etmesinin nedeni pas hatasıdır bazen benide cileden cıkarır ama o riski alır ileri oynar. ayhanı anca nasıl kesir yer derseniz bnm gözümde emana gelirse kesilir mesela gojko kacar gelirse kesilir elinde varsa cift yönlü kesersin ayhanı topalla onu korsun eyw derim ama elinde cift yönü oynayan tek adam ayhansa onuda kesim linderoth dersen eyw olmaz.

Linderoth senin dediğin gibi bir oyuncu değil. iki yönlü bir oyuncu Ayhan gibi. hem de daha iyisi. 3-2 yenildiğimiz Sion maçını izlediysen Linderoth'un ne kadar oyunun içinde olduğunu görebilirsin. diğer maçlarda evet pek göstermemişti bize o yüzünü, ancak o Sion maçı gerçekten çok iyi olduğunu anladım.

Sakari Mattila, -89 dogumlu Finli stoper. Gecen hafta Udinese'ye transfer oldu 500.000 euro karsiliginda.

187 cm ja 75 kg

Hava toplarinda cok iyi, oyunu acmayi biliyor ve ayrica hic yavasda degil. (100 metreyi 12 saniye kosuyor)

Bir Stoper olarak garip bir futbolcu..Duran top ustasi,attigi cogu kolleri duran toplardan atiyor..Ayrica en begendigi futbolcular ise David Beckham ve CR7 :)

Sevilla,Palermo,Udinese ve Malaga'nin arasindan Udinese'yi secerek iyi bir tercih yaptigini düsünüyorum :)

Ayhanı lucescu geldi ilk 11 oynattı fatih terim geldi ilk 11 oynattı hagi geldi ilk 11 oynattı gerets geldi ilk 11 oynattı feldkamp geldi ilk 11 oynattı şimdi skibbe oynatıyor.Yarın başkası gelecek o da ilk 11 oynatacak ayhan sırf koşmuyor sırf koşsa devranla aynı kategoride olurdu.Her hocanın her sistemine göre kendini hazırlıyor ve sisteminde yer alıyor böyle bir profesyonel bulmuşsunuz öpün başınıza koyun yedek kaldığında da gıkı çıkmıyor adam topçu değil oynayamaz diye yıktınız yaş oldu 31 hala oynuyor 33'e kadar kafada oynar ilk 11 veya rotasyonda fark etmez.

Linderoth senin dediğin gibi bir oyuncu değil. iki yönlü bir oyuncu Ayhan gibi. hem de daha iyisi. 3-2 yenildiğimiz Sion maçını izlediysen Linderoth'un ne kadar oyunun içinde olduğunu görebilirsin. diğer maçlarda evet pek göstermemişti bize o yüzünü, ancak o Sion maçı gerçekten çok iyi olduğunu anladım.

1 maç yeterlimi bir futbolcu için ayhanın onlkarca maçı var iyi olarak.Yanlış anlaşılmasın linderoth kötü demiyorum 1 maç yeterlimidir.

Ayhan Linderoth'un gömlek koleksiyonundan çıkar. Hani 3 gömlek, 5 gömlek üstün derler ya onun için diyorum. Linderoth gömlek diye giyer Ayhan'ı. Farkındaysanız burada kimse Ayhan'a kötü demiyor. Ayhan'a kendi standartları içinde vasat bir oyuncu diyor. Barış biraz daha sakin olsa bu haliyle bile Ayhan'dan iyi. Ayhan'ın şuanki ortasahalardan tek fazlası yıllardır bu takımda oynuyor olması ve bu deneyimin getirdiği tecrübe. Ayhan bundan 5 yıl öncede böyle oynuyordu, 5 yıl sonra da bu kadar oynar. Fakat Ayhan şuan için kötü olan ortasahanın en istikrarlı oyuncusu. Bu sebeple 2 senedir önplanda. Gerets'in takımında Ayhan'ı bu kadar övdüler mi? Lucescu'nun, Hagi'nin takımında peki?

Tabii ki olduğu yerde saymadı geçen günlerde ama öyle Ayhan süper falan demeye gerek yok. Adam milli takımda 10 numara giydi. Ne büyük utanç yahu.

Ayhan Linderoth'un gömlek koleksiyonundan çıkar. Hani 3 gömlek, 5 gömlek üstün derler ya onun için diyorum. Linderoth gömlek diye giyer Ayhan'ı. Farkındaysanız burada kimse Ayhan'a kötü demiyor. Ayhan'a kendi standartları içinde vasat bir oyuncu diyor. Barış biraz daha sakin olsa bu haliyle bile Ayhan'dan iyi. Ayhan'ın şuanki ortasahalardan tek fazlası yıllardır bu takımda oynuyor olması ve bu deneyimin getirdiği tecrübe. Ayhan bundan 5 yıl öncede böyle oynuyordu, 5 yıl sonra da bu kadar oynar. Fakat Ayhan şuan için kötü olan ortasahanın en istikrarlı oyuncusu. Bu sebeple 2 senedir önplanda. Gerets'in takımında Ayhan'ı bu kadar övdüler mi? Lucescu'nun, Hagi'nin takımında peki?

Tabii ki olduğu yerde saymadı geçen günlerde ama öyle Ayhan süper falan demeye gerek yok. Adam milli takımda 10 numara giydi. Ne büyük utanç yahu.

Hagi onu sol tarafta kullanıyordu ve asistleriyle gündemdeydi.lucescu zamanında adam bjk'den yeni gelmişti biz koşmayan bir ayhan beklerken oyun şeklini tamamen değiştirdi CL'de roma maçında adamları dizip sıfıra inip pereze verdiği gol pası hala akıldadır.Veya 2-2'lik barcelona maçında oynadığı futbol.Geçen sene feldkamplı takımda sakatlanana kadar ki performansı ortadadır sakatlandıktan sonra takımın gidişatı da önemli bir oyuncudur ayhan teknik direktörün başı sıkıştığında bakacağı türden bir oyuncu.Ben linderothun gömleği falan bilmem şüphesiz linderoth iyi oyuncu ama pratikte birşey görmedik daha yani daha 1 gömlekle gördük o da artık kirlendi gözümüze hoş gelmiyor oynasada yenilerini görsek.

Linderoth Önce Salon Görevinden İstifa Edip Sahalara Dönsün Sonra Ayhanı Gömlektiyemi Giyer Başka Bişemi Diye Orasını Bilemem :rolleyes:

Valla Linderoth hakkında kinayeli konuşmak çoğumuzun haddi değil. Adam sakatlandı. Yani bilerek mi oynamıyor? İsteyerek mi sakatlandı? Sene başında sağbekte de oynadı. Yeri olmamasına rağmen üstelik. Bir kere hata yaptı mı? Ayhan jokerse Linderoth destenin kendisidir. Inamoto'dan ne farkı var Ayhan'ın? Ne yapmış farklı olarak? Yan pas yapmaktan başka ne yapmış Ayhan? Sürekli oynadığı mevkiiyi boşaltmaktan başka ne yapmış Ayhan? Dikine kullandığı her pas, pas hatası, top kaptırma olarak geri dönmüş. Yani ortasaha görmesek Ayhan'ı Xavi diye kakalayacaksınız yahu. Adamın Ina'dan tek artısı Sivasspor'a attığı goldür. Aslında Ina'da Bordeux'ya attı ama Ayhan'ın vuruşu daha estetikti.

Ayhanı Benim Bugüttügüm Yok Ama Oynamayan Adamlada Kıyaslamam,

Bende Amator Olarak Futbol Oynadım Sürekli Sakatlandıgım İçin Bıraktım Mesela :rolleyes:

Oynayan veya oynamayan adam kıyaslaması değil bu. Ronaldo iki bacağıda kopsa(misal) Ümit Karan'dan iyi golcüdür. Van Basten sürekli sakatlandı kötü golcü müydü mesela? Ama top oynatmadılar adama. Adamın günahı sakatlanmak mı? Linderoth bugün futbolu bıraksa Ayhan'dan daha kaliteli bir futbolcu olarak bırakacak. Ayhan Inamoto'nun bir değişik versiyonudur. O Inamoto'ya tü kaka diyenler bugün Ayhan'a tapıyor. Sebebi ise garibim Inamoto'nun bir türlü basın tarafından sevilmemesi.

Ben Inamoto'nun bizdeyken kostugunu bile hatirlamiyorum. Ayhan'i sevmeyebilirsin ama gelip de Inamoto gibi dersen kusura bakma ama sacmalamis olursun. Zaten su Ayhan dusmanligini da anlamiyorum.

Inamoto tek başına oynardı önliberoda. Üstelik reel mevkisi forvet arkasıdır. Arsenal'e gelirken de bu mevkide parlayarak gelmiştir. Bunlara rağmen Inamoto yerini gayet yerinde doldurdu. Saçmalayıp saçmalamamak ise bakan değil gören gözlerle olur. Ön libero için sağa sola deli danalar gibi koşmak doğru değil mevkiisini boşalttığı için yanlıştır. Üstelik Tek ön libero oynamak öyle 2 önliberodaki gibi keyfi olacak birşey değildir. Disiplin ister. Inamoto milliyeti sebebiyle zaten bu disipline sahipti. Yerini kaybettiği maç sayısı 2-3'dür en fazla. Ayhan ise çok koşan ama sürekli yerini boşaltan bir oyuncu. Son 2-3 maçtır daha derli toplu ona katılıyorum. Fakat önlibero mevkiinde oynadığından beri bu adam sürekli alanını boşalttı, pas hatası yaptı. Patrick Veira çok mu koşar? Guardiola çok mu koşmuştu? Emerson sürekli pres mi yapıyordu? Tabii ki hayır. Belirli bir bölge içinde oynayan oyunculardı bunlar ve yerlerinin en iyilerindendir. Ayhan bölgesini kapatıp, pas hatasını en aza indirdiğinde Galatasaray iyi bir rotasyon oyuncusuna sahip olur o kadar.

Ayhan'ı kötülemiyorum. Sadece benim gözümde Ayhan budur.

Tamam da Ayhan'in cift on liberolu sistemde oynamasi hucum acisindan ona daha fazla ozgurluk taniyor. Inamoto tek basinaydi ama hic adam kovalamazdi mesela, cok agir kalirdi. Mehmet Topal tek basina on liberoydu gecen sezonun ikinci yarisi, tek basina nasil on libero oynanir gostermisti. Inamoto'nun bizde oynadigi futbolun savunulacak tarafi yok. Forvet arkasi olabilir eskiden, Ayhan da kanat oynardi ona bakarsan.

Tamam da Ayhan'in cift on liberolu sistemde oynamasi hucum acisindan ona daha fazla ozgurluk taniyor. Inamoto tek basinaydi ama hic adam kovalamazdi mesela, cok agir kalirdi. Mehmet Topal tek basina on liberoydu gecen sezonun ikinci yarisi, tek basina nasil on libero oynanir gostermisti. Inamoto'nun bizde oynadigi futbolun savunulacak tarafi yok. Forvet arkasi olabilir eskiden, Ayhan da kanat oynardi ona bakarsan.

Konunun özünden çıkıyorsun. Tek ön libero adam falan kovalamaz. Alan markajı yapar. Inamoto'da gayet iyi doldurdu görevini. Mehmet Topal Ina'dan çok daha süratli ve fiziksel avantajı çok fazla. Bir kere bacakları çok uzun. Atılan dikine topları kesmede çok başarılıydı bu yüzden. İkincisi Mehmet Topal'ın öyle tek başına oynadığını falan hatırlamıyorum ben. Sağında Barış, solunda Arda vardı. Hadi Arda pek defans yapmıyordu fakat Barış sürekli ortasahayı dolduran bir oyuncu. Bazen geri gelmiyordu fakat maçın genelinde böyleydi. Inamoto oynarken ise sağda Aydın veya Hasan, solda ise Arda veya Ayhan oynuyordu. Ayhan'ın pozisyon almadaki beceriksizliğinden bahsettim. Aydın ve Hasan'da bu tip özelliklere sahip değiller. Böyle olunca sürekli koca ortasahayla baş etmek zorunda kaldı adam. Ilic biraz destek veriyordu o kadar.

Ben forvet arkası oynardı demek isterken fiziksel özelliklerinden bahsetmek istemiştim. Yani uygun değil fiziği Inamoto'nun. Birebir mücadelelerde ezilebilir. Fakat Ayhan klasik Türk futbolcusu fiziğine sahip. Orta dereceli kuvveti var, orta dereceli dengesi var. Yani daha fazla ayağı yere basar. Yani taa geçmişe bakarsak Ayhan'da santrafor arkasında oynarken 8 milyon $'lık bonservis bedeliyle transfer olmuştu.

Neyse topic çok saptı.

Üst Alt