Transfer Önerileri (ARŞİV) - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Transfer Önerileri (ARŞİV)

Herkes biliyor futbolu ayhan bilmiyor ayhanı oynatan hocalar bilmiyor.Ayhanı oynatmayan hoca kaldı mı? merak ediyorum her hoca oynattı.Tugay türkiyedeyken de böyle şeyler söylenirdi yok efendim çok ağır oyunuyor yan n pas yapıyor rakip o atağı başlatana kadar yarı sahasına çekiliyor falan.Adam ingiltereye gitti kıymetini bildiler inamotoyla kıyaslamayın japonya futbolu öğreneli daha çok olmadı.

Onemli olan Tobi'yi kazanmaktir. Tobi ayarinda bir on liberoyu 10 miyondan asagiya bulamassin. He ama sakatligi kroniklesmisse yapicak birsey yok. Yerine gelebilcek en iyi adam Alou Diarra bana gore. Cok iyi bir sezon gecirmiyo bu yil aslinda ama adam Viera'nin 1 classman asagisi, ki o bile bize yeter.

hatırlar mısınız 9 numaralı bir forma vardı?

yıllardır ilk defa sahadan ayrı kaldı. acilen içinin doldurulması en büyük temennim.

Herkes biliyor futbolu ayhan bilmiyor ayhanı oynatan hocalar bilmiyor.Ayhanı oynatmayan hoca kaldı mı? merak ediyorum her hoca oynattı.Tugay türkiyedeyken de böyle şeyler söylenirdi yok efendim çok ağır oyunuyor yan n pas yapıyor rakip o atağı başlatana kadar yarı sahasına çekiliyor falan.Adam ingiltereye gitti kıymetini bildiler inamotoyla kıyaslamayın japonya futbolu öğreneli daha çok olmadı.

hay agzına saglık renkdas

Onemli olan Tobi'yi kazanmaktir. Tobi ayarinda bir on liberoyu 10 miyondan asagiya bulamassin. He ama sakatligi kroniklesmisse yapicak birsey yok. Yerine gelebilcek en iyi adam Alou Diarra bana gore. Cok iyi bir sezon gecirmiyo bu yil aslinda ama adam Viera'nin 1 classman asagisi, ki o bile bize yeter.

Alou Diarra var bu takımda. o da Mehmet Topal. bize Ayhan'ın her açıdan 2-3 gömlek üstü lazım. pasları daha iyi atacak, daha mücadele edecek bir adam lazım.

- İsim:Arturo Vidal Yaş:21 Klüp:Bayer Leverkusen Tahmini Değer:9 milyon €

Skibbe’nin Leverkusen’in başındayken hem Leverkusen’e, hem dünya futboluna armağanı. Rakiple boğumasının yanında, yüksek pas oranı ve çabukluğuyla da Leverkusen’in banko oyuncularından. Hırçın oyun yapısıyla her takımda bir tane olması gereken orta saha oyuncusu örneğinde. Kesinlikle işimizi fazlasıyla görür.

- İsim:Mathieu Bodmer Yaş:26 Klüp:Olympique Lyon Tahmini Değer:9 milyon €

Lille zamanında MC mevkisinde oynarken, bu sene Lyon’da stoper olarak bile oynadı. Çok yönlü bir oyuncu. Lyon kariyerinde genelde ön libero oynadı. tekniği çok iyi olduğundan dolayı forvet arkasında bile oynayabilmişti. Lyon’un bu sene sakatlıklar hariç pek fazla oynatmadığı bir isim olduğundan, Lyon’un politikasından dolayı satılabileceğini düşünüyorum.

- İsim:Fabrice Muamba Yaş:20 Klüp:Bolton Tahmini Değer:8 milyon €

Her Arsenal altyapısında yetişmiş futbolcu gibi pas yapmayı çok iyi bilen bir oyuncu. Gelecekte Arsenal’a bile geri dönebilecek kapasitede hatta. Kongo asıllı olmasından dolayı da doğal bir fizik gücü var zaten. Mükemmel top kesiyor, ayrıca hızlı hücum için de fazlasıyla çabuk. Alabilirsek hem geleceği kurtarırız, hem bugünü.

- İsim:Emmanuel Eboue Yaş:25 Klüp:Arsenal Tahmini Değer:Ocak Ayında Bedava

Sözleşmesi 2009 Haziran’ında bitecek Eboue’nin. Müthiş hızlı ve atletik. 2006 CL finalinde sağ bek oynadı. asıl mevkisi de zaten sağ bek. Zamanla Bacary Sagna’nın gelişiyle sağ açık oldu. Walcott’un ilk11’e girişiyle de ön liberoda zaman zaman yer buldu. Sert futbolu sebebiyle çoğu zaman hem rakip taraftarların, hem Arsenal taraftarlarının tepkisini çekse de her takımda böyle iyi top çalan, markaj yapan, çabuk bir oyuncuya ihtiyaç var. Aynı zamanda çok da iyi depar atıyor. William Gallas’ın basına yaptığı açıklamalara göre takımda sevilmeyen bir oyuncuymuş. Bu da onun sözleşmesini yenilemesinin önüne geçer. Devre arasında sezon sonu için bedava anlaşma imzalanabilir ama Juventus da uğraşıyormuş almak için.

- İsim:Guy Demel Yaş:27 Klüp:Hamburg Tahmini Değer:5 milyon €

Hamburg’da genelde ön libero ve sağ bek oynuyor. Zaman zaman stoper olarak da oynamışlığı var. Demel’i zaten yıllardır herkes tanıyor. Hep belli bir çizginin üstünde oynuyor. Dünyanın en iyi oyuncusu olmasa da gerçekten ön libero için gereken her şeye sahip. Daha fazlasına sahip olmaması ya da daha fazlasını bütün maçlara yayamaması, onu daha büyük bir klübe gitmekten alıyokoydu. bazen Barış Özbek'lik yapsa da, bizim için yeterli bir oyuncu.

- İsim:Jermaine Jones Yaş:27 Klüp:Schalke 04 Tahmini Değer:6 milyon €

Schalke’den belki de en beğendiğim oyuncu. Basketbolcu ismine sahip olmasının sebebi Amerika asıllı olması. :) en son Almanya milli takımına kadar yükseldi. Teknik ve fizik gücünü birleştirebilmiş orta sahaları zaten çok tutuyorum. 1.83 boyuyla, sağlam fiziğiyle Jermaine Jones da böyle bir futbolcu. Alınması oyunumuzu en kötü 1 seviye yükseltir.

- İsim:Romaric Yaş:25 Klüp:Sevilla Tahmini Değer:10 milyon €

Sevilla’nın bu yaz yaptığı transferlerden. Keşke biz alabilseydik. Poulsen’i boşluğunu fazlasıyla dolduruyor şimdilik. Sevilla’nın transfer politikasını zaten biliyoruz. Bu sene de CL için vize alamayacaklar ve bazı oyuncuları satmak zorunda kalacaklar. 10 milyon €’luk bir Romaric teklifini kabul ederler. Gerçi Romaric’e 10 milyon € verileceğine Eboue’yi yıllık 4 milyon € verip alalım daha mantıklı. :)

- İsim:Thomas Hitzlsperger Yaş:26 Klüp:Stuttgart Tahmini Değer:6 milyon €

Stuttgart’ın her ne kadar kaptanı olsa da daha büyük bir klübe gitmek için ayrılabilir. Bu biz de olabiliriz. Tip olarak Steven Gerrard’a benzetiyorum, bazen oynadığı futbolla da çok fazla benziyor. Hele uzaktan öldürücü şutları, Gerrard’ı Stuttgart transfer etmiş izlenimi bırakıyor. Meira’nın eski takım arkadaşı aynı zamanda. Milli takımın da her zaman kadroya çağrılan oyuncularından.

- İsim:Didier Zokora Yaş:27 Klüp:Tottenham Tahmini Değer:5 milyon €

2006 Dünya Kupası’nda izleyip hayran kalmıştım. O sıralar adı bizimle anılınca heyecan bile yapmıştım.(yalancı basın) Tottenham’da Harry Redknapp önderliğinde Lassana Diarra’nın olası transferiyle beraber iyice gözden düşecek oyuncu olacak. Zaten Huddlestone ve Jenas da var takımda. Kadroyu şişirmemek için satacaklardır.

- İsim:Alexandre Song-Billong Yaş:21 Klüp:Arsenal Tahmini Değer:7.5 milyon €

Tanıyoruz, biliyoruz. Bizim Song’un yeğeni. Arsenal’da şu sıralar forma şansı buluyor ancak ocak ayında Arsenal’ın ön liberoya yapacağı oyuncu transferiyle, yedek kalacak. Denilson, Diaby gibi oyuncular da oynayabiliyor zaten o mevkide. Durum böyle olunca Song’u yollayabileceklerini düşünüyorum. Yaşından dolayı da gelecekte satılarak kendini amorti edebilecek bir oyuncu. Arsenal’dan geldiği için de takım oyununu ve paslaşmayı çok iyi bildiğine eminim.

- İsim:Tiago Yaş:27 Klüp:Juventus Tahmini Değer:7 milyon €

Yazın satış listesine konmuştu. Hatta bu sebeple klüp başkanını tuvalete kilitlediği dedikoduları vardı. Juventus’ta da o kadar kötü bir performans göstermese de, Lyon performansı çok iyiydi. Juninho’nun hemen arkasında oynardı. Bizde de Lincoln’ün arkasında oynayabilir. Ocak ayında yeni bir transferle, satılması kesinleşecek. İtalya Ligi’yle kan uyumu tutmadı. Gerçi o kadar da kötü oynamadı. Milan’daki Ambrosini kadar oynadı en azından.

ayrıca, bu takımda Mehmet Topal varken, dinamodan çok pas yüzdesi yüksek bir orta saha oyuncusuna ihtiyacı vardır. tabi çabuk ve dayanıklı olması da önemli birşey. ona laf söylemiyorum ama pas atmayı bilen oyuncular lazım bizim takıma.

Orta sahaya Anderlecht den Lucas Biglia,forvete Barcelonadan T.Henry alınmalı.Para ederken Servet satılmalı Linderoth iyilesemiyorsa gönderilmeli(yani son bir sans daha verelim bence) bir de Ankaraspor dan Özer Hurmacıyı alırsak ballı kaymak olur.Henry zor ihtimal ama diğerlerine gücümüz yeter sanırım.Benim hayalimdeki kadro

Sanctis

Hakan B. Emre G. F.Meira Sabri(Uğur iyilesebilirse)

L.Biglia Mehmet T.

Arda C.Lincoln H.Kewell

M.Baros(olursa henry)

Alou Diarra var bu takımda. o da Mehmet Topal. bize Ayhan'ın her açıdan 2-3 gömlek üstü lazım. pasları daha iyi atacak, daha mücadele edecek bir adam lazım.

Diarra ve Topal'dan birini sec deseler her harukarde Diarra'yi secerim :) Diarra'nin en onemli artisi hava toplarina cok hakim bir adam. Havadan gelen toplari asla rakibe sektirmiyo buda bir takim icin cok buyuk bir avantaj.

ayrıca, bu takımda Mehmet Topal varken, dinamodan çok pas yüzdesi yüksek bir orta saha oyuncusuna ihtiyacı vardır. tabi çabuk ve dayanıklı olması da önemli birşey. ona laf söylemiyorum ama pas atmayı bilen oyuncular lazım bizim takıma.

Saydigin ozellilkler zaten Topal'da var. Topal varken dinamoya ihtiyac yok diyosun iyi guzelde, bu takima lazim olan bir dinamo zaten. Mehmet rakibe surekli basan, top calan cok iyi bir defansif orta saha. Ama oyunun iki yonunu oynayamamiyo. Bu yuzden Linderoth diyorum.

Diarra ve Topal'dan birini sec deseler her harukarde Diarra'yi secerim :) Diarra'nin en onemli artisi hava toplarina cok hakim bir adam. Havadan gelen toplari asla rakibe sektirmiyo buda bir takim icin cok buyuk bir avantaj.

Saydigin ozellilkler zaten Topal'da var. Topal varken dinamoya ihtiyac yok diyosun iyi guzelde, bu takima lazim olan bir dinamo zaten. Mehmet rakibe surekli basan, top calan cok iyi bir defansif orta saha. Ama oyunun iki yonunu oynayamamiyo. Bu yuzden Linderoth diyorum.

ben de Diarra'yı seçerim. bunda garip birşey yok. :D ama işte ikisi de aynı tip adamlar. Diarra'nın havadan top geçirmemesi pek birşey ifade etmiyor, çünkü ön liberonun karşıdan gelen toplarda kafayla bir müdahalesi pek olmaz. duran toplarda belki işe yarar.

Mehmet Topal'ın pas yüzdesinin yüksek olduğunu nereden çıkarttın bilmiyorum. bize Lincoln'e ayak uydurabilecek bir adam lazım. aynı zamanda da defansif olarak da tatmin edici olmalı. böyle bir adam Ayhan'dır. ama Ayhan hem yaşı, hem kapasitesi gereği bizi büyük maçlarda taşıyabilecek bir adam değil. özellikle Metalist gibi kapalı ve kalabalık orta sahaya sahip rakiplere karşı etkisiz kalır. bu yüzden daha iyisini istiyorum zaten. ama sahada sadece deli dana gibi koşan birisi olmasın. daha teknik birisi olsun.

Orta sahaya Anderlecht den Lucas Biglia,forvete Barcelonadan T.Henry alınmalı.Para ederken Servet satılmalı Linderoth iyilesemiyorsa gönderilmeli(yani son bir sans daha verelim bence) bir de Ankaraspor dan Özer Hurmacıyı alırsak ballı kaymak olur.Henry zor ihtimal ama diğerlerine gücümüz yeter sanırım.Benim hayalimdeki kadro

Sanctis

Hakan B. Emre G. F.Meira Sabri(Uğur iyilesebilirse)

L.Biglia Mehmet T.

Arda C.Lincoln H.Kewell

M.Baros(olursa henry)

Biglia fenerin listesinde eğer alabilirlerse apiahtan çok daha iyisini kadrolarına katmış olacaklar biglia ve marek hamsik şu anda avrupanın en iyi genç defansif orta sahaları.

ben de Diarra'yı seçerim. bunda garip birşey yok. :D ama işte ikisi de aynı tip adamlar. Diarra'nın havadan top geçirmemesi pek birşey ifade etmiyor, çünkü ön liberonun karşıdan gelen toplarda kafayla bir müdahalesi pek olmaz. duran toplarda belki işe yarar.

Mehmet Topal'ın pas yüzdesinin yüksek olduğunu nereden çıkarttın bilmiyorum. bize Lincoln'e ayak uydurabilecek bir adam lazım. aynı zamanda da defansif olarak da tatmin edici olmalı. böyle bir adam Ayhan'dır. ama Ayhan hem yaşı, hem kapasitesi gereği bizi büyük maçlarda taşıyabilecek bir adam değil. özellikle Metalist gibi kapalı ve kalabalık orta sahaya sahip rakiplere karşı etkisiz kalır. bu yüzden daha iyisini istiyorum zaten. ama sahada sadece deli dana gibi koşan birisi olmasın. daha teknik birisi olsun.

Gecen seneki istatistiklere bakarsan Mehmet'in pas yuzdesi cok yuksek ama oda genelde yana ve capraza oynuyo. Pozisyon yaraticak paslari ya 2 ya 3'tur. Diarra ise hava topu hakimiyetini ne kadar onemsemesende defans yonu agirlikli oldugu halde cok iyi ara paslari birakan hucuma cok yardim eden bir oyuncu. Bende Ayhan'in buyuk maclari kaldiramayacaginda hemfikirim bu yuzden Linderoth diyorum. Sakatligi kroniksede yerine alinacak iyi bir alternatif adam Alou Diarra'dir bana gore.

katılıyorum alou dıarra super adam lınderoth ıcın ne olur bılemıyoruz bekleyecegız devre arasını ben her halukarda dıarra secımını tercıh ederım

Biglia fenerin listesinde eğer alabilirlerse apiahtan çok daha iyisini kadrolarına katmış olacaklar biglia ve marek hamsik şu anda avrupanın en iyi genç defansif orta sahaları.

Lucas Biglia adam mı yahu. çok cılız bir adam en başta. yıllardır Fernando Gago ne yapıyor diyorum sahada. Biglia ondan da kötü.

Biglia, Appiah'ın yarısı kadar bile değil. hem fizik, hem teknik, hem zeka açısından diyorum. her takıma bir Appiah gereklidir. eskisi gibi olacağını bilsem, takımda görmek isterim. Biglia'ya para verecek takım çok iyi düşünmeli. gereksizlik ötesinde transfer olur bizim için.

Üst Alt