Tribün Burada - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Tribün Burada

Cevap: Tribün Burada

Meyhane şarkıları diye adlandırdığınız besteleri mağlup durumdayken veya takımın en çok bastırması saldırması gereken yerde söylemiyoruz,maçın son bölümlerine yaklaşırken söylüyoruz..

Ve bu bestelerin tutulması ve sık söylenmesi sesin hoş,koro halinde çıkmasındandır.

Evet manisa maçı 80 dakikalar cok güzel söylediniz keza İBB maçında da .Ayrıca tribünde tutulması için o bestelerin herkesin benimsemesi gerekir.Sadece sizin değil!

Ney yani? Tribüne bagirmayan, atesleyici olmayan adamlari'mi alsin uA?

Evet, ben senden öğreniyim biraz bağırmayı mesela,

sonra sen de benim gözümden maçlara bakmaya çalış, oyuna konsantre olmaya çalış.

Mesela besteleri söyleyeyim ben senle avazım çıktığınca, ama sen de beni dinle, takım eğer zor durumdaysa hakeme bağırma, takımı ateşlemeye çalış..

Bunlar örnek.. Ama başkalarını dışlayacaksan zaten hiç katılma konferanslara, forum'lara. Başkasından öğrenebileceğin birşey olduğunu düşünmüyorsan, sadece kendin gibiler arasında tatmin oluyorsan gerek yok bu toplantılara katılmana.

Evet, ben senden öğreniyim biraz bağırmayı mesela,

sonra sen de benim gözümden maçlara bakmaya çalış, oyuna konsantre olmaya çalış.

Mesela besteleri söyleyeyim ben senle avazım çıktığınca, ama sen de beni dinle, takım eğer zor durumdaysa hakeme bağırma, takımı ateşlemeye çalış..

Bunlar örnek.. Ama başkalarını dışlayacaksan zaten hiç katılma konferanslara, forum'lara. Başkasından öğrenebileceğin birşey olduğunu düşünmüyorsan, sadece kendin gibiler arasında tatmin oluyorsan gerek yok bu toplantılara katılmana.

Biz bu konuda çok tecrübeli bir seyirciydik.Bir süredir bu sıkıntı yüzünden de sıkıntı yok değil.Haklısın.

Hele ki " Sensiz ben mutlu olamam " mi nefes alamam mı o var ya o , o çok feci bir durum :eek:

Bu şarkı/türkü / marşın Galatasaray ile ne bağlantısı var çözebilmiş değilim.

Beste lazım beste o istenmeyen tezahuratların kesilmesi için.

Örneğin Yönetim-Futbolcu-Taraftar...

O zaman çok güzel uydu ve dakikalarca susmadan herkes söylüyordu.

Bugün o beste eskidi sayılır ve istemli şekilde söylenemiyor.Taraftar profilimizde İngiliz tipi olmadığına göre gelenlerin illa bağırması lazım.:)

Elde de sadece 'Sen varya sen' olunca o söylenip gidiyor işte.

Toplantıya besteyle gidilsin ki işe yarasın.Orada şunu söylemeyelim derseniz size ne söyleyelim peki derler...:)

Biz bu konuda çok tecrübeli bir seyirciydik.Bir süredir bu sıkıntı yüzünden de sıkıntı yok değil.Haklısın.

Su anda en iyi deplasman ASY'dir. Ne bir baskı ne bir ıslık sadece saldırrrrrrrrrrrr Galatasaray ve binumum arabesk meyhane tarzı besteler.

Manisa maçı hakem katlediyor maçı tezahürata devam, İBB maçı hakem katlediyor maçı son dakikalarda uyandılar da ıslıkladılar.

Önceki yılları bilmesek tamam dicez de...

Ali Sami Yen'de maç öncesi çalınan havaya sokma müzikleri bile farklıydı 9-10 sene önce.9 yaşındaydım.Biz atkıları açardık,lalala lalala heeeooooo Cimbombom! müziği çalrdı haporlerden mesela.30 bin kişi atkı sallıyor,rakip takım ısınıyor.Orada 1-0 önde başlıyoduk zaten maçlara biz.

Su anda en iyi deplasman ASY'dir. Ne bir baskı ne bir ıslık sadece saldırrrrrrrrrrrr Galatasaray ve binumum arabesk meyhane tarzı besteler.

Manisa maçı hakem katlediyor maçı tezahürata devam, İBB maçı hakem katlediyor maçı son dakikalarda uyandılar da ıslıkladılar.

Önceki yılları bilmesek tamam dicez de...

Geçen seneden iyidir. Geçen sene tam bir eziyetti :)

Aslında hiç bir zaman böyle değildik bence,

sadece eskiden daha "küçük" bir takımdık. Şimdi dünya standartlarında adımızın bir ağırlığı oldu. Yani eskiden baskı yoktu camianın üzerinde, kaybedeceği bu kadar çok şey yoktu. UEFA'yı alamasak, Real Madrid'i yenemesek bunlar aslında "normal" sonuçlar olurdu.

Bu yüzden oraya giden taraftarlar acayip güçlü bir sinerji yaratıyordu, yapılamayanı yapmasını istiyordu takımının.

Şimdi işler tersine döndü, yapılanın altında ezilmemesini istiyor taraftar takımının.

Standartları değişti camianın, mesela adam çıkıyor diyor ki "Nerede lan o Madrid'i dağıtan takım?!" sonra basıyor küfrü, sonra İBB maçında takımın aslında çok desteğe ihtiyacı olmaması gerektiğini düşünüyor. Ciddiye almıyor maçı falan. Futbola bakmıyor, çünkü "Milan'a karşı takır takır top oynayan takım İBB'ye 5 çakmalıdır zaten." mantığı var.

Yani futbolunda değiliz artık, kendimizi kanıtlamakda da değiliz. Artık yakaladığımız başarıya yaraşır olmak zorundayız, altında ezilmemek zorundayız. Gerçek anlamda bir dünya takımı olmaya çalışmanın sancıları.

Ama taraftar kesinlikle özeleştiri kabul etmiyor burada, asıl o eski profile dönmemiz gerek. Yani tekrardan o dünya arenasında adı çok duyulmamış Galatasaray'ın sevdalıları olmak gerek.

Kabul etmezse bunu oraya giden taraftar, "Sen tribünde değilsin sanane" derse, olmaz zaten o zaman birşey.

Tartışma da "şu tezahürat mı daha iyi? bu tezahüratı ne zaman söyleyelim?" den ileri gitmez.

Evet manisa maçı 80 dakikalar cok güzel söylediniz keza İBB maçında da .Ayrıca tribünde tutulması için o bestelerin herkesin benimsemesi gerekir.Sadece sizin değil!

Sen Manisa maçında 83. dakikasında karambole bir gol yicemizi biliyormuydun ? veya İBB maçında sezonun en güzel futbolunu oynarken uzatmalarda gol yicemizi düşünüyor muydun?

Benimseyen bağırır benimsemeyen bağırmaz bu kadar basit.

biz istiyoruz . tam bazı seyler rayına oturmusken herkes tarafından ezberlenmişken ne bu engelleme cabası ?

Bende gidiyorum toplantıya daha sağlam meyhane şarkılarından yana bir sıkıntım yok hep bir ağızdan yada solo söylemesi keyifli. Herşeyden önce Alpaslan abimizin en sevdiği bestelerden birine saygısızlık etmez UA hep söyledik hepde söyleyeceğiz. Ancak asıl olması gereken Çıldırın çıldırın nağmı diğer Sos Cagon ultrAslan tarafından yeniden yazılmalı bunu tribünlere kabul ettirmek gerek öyle bir besteki sosyal mesaj vermek dışında kafadaki her türlü düşünceyi bu besteye yerleştirip dile getirmek mümkün olursa efsane olacak.

Birde bestelere karışan arkadaşların kaçı tribünlerde takımı desteklemiş nefes tüketmiş avuçları patlayana kadar alkışlamış ? o atmosferi tanımış o ambiansa ortak olmuş ? Rahat bırakın bizi.

Bunu...

Sen Manisa maçında 83. dakikasında karambole bir gol yicemizi biliyormuydun ? veya İBB maçında sezonun en güzel futbolunu oynarken uzatmalarda gol yicemizi düşünüyor muydun?

Benimseyen bağırır benimsemeyen bağırmaz bu kadar basit.

Evet . Arabesk takılırken gözler dönmüş bu sebeplede maçı tam izleyememiş olabilirsin 2 maçıda gol yemeden kapatmamız süpriz olurdu.

Üst Alt